Obniżyć akcyzę na benzynę, podnieść na diesla!

Obrazek użytkownika PLK
Gospodarka

Jeśli doszedł by do władzy Polski a nie POlski rząd, to pierwsze co powinien zrobić to podnieść akcyzę na diesel i obniżyć akcyzę na benzynę.
Dla czego? Z wielu powodów. Po pierwsze spaliny dieslowskie są bardzo szkodliwe dla zdrowia, dla tego powinno się unikać tego paliwa jak się tylko da, a da się uniknąć w samochodach. Po drugie samochody dieslowskie są droższe w zakupie od benzynowych i bezsensownie się marnuje kapitał na zakup takiego auta. Ciężarówki jak wiadomo muszą jeździć na ropie a więc musiały by tankować drożej. A jakim krajem jest Polska? Krajem tranzytowym! Tak więc zagranica zasiliła by nasz budżet!
Kto by stracił na tej operacji a kto zyskał? Bogatsi Polacy by stracili a biedniejsi by zyskali, bo głównie bogatsi mają diesle (im większe auto tym bardziej opłacalny diesel). I o to chodzi!

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

to ma chyba benzyniaka. Zazdrosci rabin ksiedzu ze biskupem zostal.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#177310

też bym chciał kopcące i klekoczące auto za grubą kasę. No ale nie od dzisiaj wiadomo że niektórym możliwość drobnego zaoszczędzenia na podatku mózg odbiera.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#177349

kupuja te nowe mercedesy za gruba kase a one im kopca i klekocza.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#177367

Jeśli zdrożeje ropa, to zdrożeje wszystko i sam to udowodniłeś - koszta transportu. Niby zarobią polskie stacje paliw? To one są polskie? My natomiast znów sięgniemy do kieszeni... Argument o bogaczach kupujących droższe ropniaki jest bolszewicki do bólu. Ich parę groszy nie zabije, a stracą ledwo wiążący koniec z końcem, którzy kupują stare diesle, bo mniej palą, a ropa tańsza.
Zaznaczam, że nigdy nie jeździłem na niczym innym, jak na benzynie (raz z dodatkiem gazu) i to na silnikach od 2 i. do 4 :):):) Płaczę i płacę, ale takie lubię (fajne, choć stare - dodam, żeby nie wyszło, że jestem krezusem).
Paliwa powinny radykalnie stanieć. Po pierwsze ważny jest sposób zakupu (pominiecie pośredników, brak korupcji, czyli "odsypów za załatwienie", dywersyfikacja...) i umiejętność negocjacji (zamiast "miłości" do niedźwiedzia), a także cała polityka zagraniczna (rura).
Po drugie wszystkie podatki powinny być minimalne, bo z nich utrzymują się (i mnożą w dobrobycie) urzędnicy, służą korupcji politycznej, kupowaniu wyborców (, "Orliki" i inne "prezenty", "kiełbasa wyborcza", autopromocja władzy w mediach - nie tylko wprost, ale poprzez fundacje i "inicjatywy"...)
c.b.d.u
Ściskam!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#177399

1) dlaczego w Polsce zrobili nam "ceny Swiatowe" na paliwa a zostawili wyplaty jak to w europie srodkowej ?
Udupili tylko Narod.
2) czy wiadomym jest jak tanie paliwa sa na Ukrainie lub w USA?
3 ) za minimalna godzinowa stawke plac w PRL-bis mozna kupic 1,5L paliwa
a w Ilandii, do ktorej ponoc dazy Tusk juz kupi ok 6 L
TO gdzie my są?
A temu sie marzy jeszcze powdyzszyc cene paliw>
Z uma saszol , durak ili szto?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#177403