AKCJA PROTESTACYJNA - PALIWA - bojkot stacji BP i STATOIL

Obrazek użytkownika Maria Kowalska
Gospodarka

W sieci krąży poniższy mail. Kto chce niech się przyłączy. Ja i tak kupuję tylko w polskich sieciach, a np. Łukoil omijam dużym łukiem ryzykując zjechanie na przeciwległy pas.

AKCJA PROTESTACYJNA - PALIWA
> Do wszystkich kierowców.
Bardzo dobry pomysł. (koniecznie przeczytaj do końca!)

Ceny paliwa poszybowaly w górę. Jeszcze trochę i zobaczymy 6 PLN za> >litr, a potem może i więcej. Poniższa propozycja ma znacznie więcej sensu niż kampanie typu "nie kupuj paliwa w danym dniu", które były przeprowadzane kilka miesięcy temu. Producenci paliw śmiali się jedynie, bo wiedzieli, że nie będziemy Kontynuować akcji krzywdząc samych siebie, rezygnując całkowicie z zakupu paliwa. Było to bardziej niekorzystne dla nas, niż problem dla nich. Ale myśląc o tamtym pomyśle powstała idea, która może przynieść rzeczywiste korzyści.

Przeczytaj proszę i przyłącz się! Przy cenach paliw rosnących każdego dnia my konsumenci musimy podjąć akcję. Jedynym sposobem abyśmy zobaczyli, że ceny paliwa idą w dół jest trafienie kogoś w portfel poprzez nie kupowanie jego paliwa. Możemy zrobić to BEZ narażania się na niewygody.

Oto pomysł:> > Do końca bieżącego roku NIE KUPUJMY ŻADNYCH PALIW od dwóch największych firm paliwowych: BP i STATOIL. Jeśli nie będą sprzedawały paliwa, będą zmuszone do obniżenia ceny. Jeśli one obniżą ceny, inne firmy będą zmuszone do uczynienia tego samego. Ale aby osiągnąć efekt musimy pozbawić te dwie firmy milionów klientów. Wbrew pozorom jest to calkiem łatwe do osiągnięcia. Czytaj dalej a dowiesz się jak dotrzemy do milionow. Wysyłam tę wiadomosc do 30 osob. Jesli każda z nich wyśle ją do kolejnych dziesięciu (30 x 10 = 300) i każda następna do kolejnych 10 i tak dalej to już w szóstej kolejce wiadomosc ta dotrze do 3 milionow ludzi. Jeśli każda z nich wyśle do kolejnych 10... Wszystko, co należy zrobić to wysłać tę wiadomość do 10 znajomych osób i nie kupować paliwa na stacjach BP i STATOIL. To jest ogolnoświatowa akcja. Ile to potrwa? Jeśli każdy, kto otrzyma tę wiadomość prześle ją do 10 znajomych, dotrzemy do 300 milionów konsumentów w ciągu 8 dni! Założę się, ze nie sądzileś, ze masz taki potencjal, prawda? W grupie sila i nawet najgrubsza gałąź złamie się, jeśli spadnie na nią wystarczająco duża ilość niezmiernie lekkich płatkow śniegu. Jesli uważasz, że ta akcja ma sens prześlij dalej tę wiadomość.

WYTRZYMAJMY DO MOMENTU AZ CENY PALIWA WRÓCĄ DO NORMALNEGO POZIOMU (ok.3,5 PLN /litr). Razem możemy to zrobić. Przeslij tę wiadomosc i nie kupuj paliwa na BP i STATOIL. Kupuj na wszystkich innych tylko nie na od tych dwóch producentów!!!

koniec maila

Nie wiem, czy jest szansa na powrót cen do podanych w tym mailu, bo jak się nadrukowało pustego pieniądza w Stanach, Szwajcarii, Strefie Euro i Bóg wie gdzie jeszcze, to inflacja rozlała się na cały świat. Przyczyn wzrostu cen jest zreszta wiele.
Co by nie myśleć o tych przyczynach, to sposób przeprowadzenia akcji jest podobny do tego, do którego zachęcam wszystkich w celu rozpropagowania niezależnych mediów.

Jeśli ktoś nie może drukować, niech rozsyła ulotki mailem.

Opis akcji TO CZYTA ELITA, czyli informujemy o niezależnych mediach.

http://www.niepoprawni.pl/blog/3787/czyta-elita-czyli-cala-polska-informuje-swoich-sasiadow-o-niezaleznych-mediach-cz-2

Obiecuję, że powstanie nowsza, uzupełniona wersja ulotki, ale czekam na logo, a poza tym cały wolny czas spędzam w charakterze świstaka zawijając w sreber... tzn. w folię zestawy ulotek na Marsz.

Do zobaczenia 10 kwietnia

Brak głosów

Komentarze

Na Łukoilu nie zatankuję i to pewne jak amen w pacierzu. Wszędzie, tylko nie u nich, niezależnie od ceny.

Vote up!
0
Vote down!
0
#148776

Maria Kowalska

Jak już zupełnie nie będziemy mieli gdzie zatankować, to może nam się zdarzyć tak, jak tym siostrom zakonnym, którym zabrakło benzyny w szczerym polu. Poszły więc do najbliższych zabudowań po pomoc. Gospodarz chętnie podzielił się resztką benzyny, którą trzymał w kanistrze, ale niestety nie było jej do czego nalać. W końcu wyszperał w szopie stary NOCNIK. Uszczęśliwione siostry wróciły do samochodu i nalewają żółtawy płyn do baku. Traf chciał, że właśnie przejeżdżał biskup. Kazał kierowcy zatrzymać pojazd, wyszedł, pokręcił głową i powiedział: Poznałem wiele zgromadzeń żeńskich, ale TAKIEJ WIARY nie widziałem w żadnym.

Vote up!
0
Vote down!
0

Maria Kowalska

#148937