Treści z tagiem: paliwa

Obrazek użytkownika aty
Kraj

Rząd wziął się energicznie za porządki na rynku paliw. Najważniejsze w tej kwestii jest ograniczenie nielegalnego importu z terenów Białorusi. Kierowcy tankujący na Białorusi i przewożący paliwo w baku samochodu do Polski stanowią realne zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa energetycznego. Większe niż karuzele VAT'owe kręcone na paliwie importowanym z Niemiec i większe niż półlegalny import węgla z Rosji. Dlatego - od tego miesiąca (dokładnie od 14 listopada 2016) - zaczyna obowiązywać embargo na ilość paliwa przewożonego w bakach samochodów z Białorusi. Na razie dopuszcza się jeden przejazd samochodu z pełnym bakiem raz na 72 godziny.

2.25
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.3 (głosów:7)
Obrazek użytkownika kryska
Kraj

I po problemie!
Kierowcy już wiedzą co należy zrobić, by nie dać się wysokim cenom paliw.
Tyle hałasu o nic.
Wystarczyło tylko zapytać tego, którego należy pytać.
Pan Waldek to lek na całe zło.
Waldek premier, Waldek niedoszły prezydent

Waldek "kamienna facjata"

Waldek wie i Waldek mówi co...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika PLK
Gospodarka

Jeśli doszedł by do władzy Polski a nie POlski rząd, to pierwsze co powinien zrobić to podnieść akcyzę na diesel i obniżyć akcyzę na benzynę.
Dla czego? Z wielu powodów. Po pierwsze spaliny dieslowskie są bardzo szkodliwe dla zdrowia, dla tego powinno się unikać tego paliwa jak się tylko da, a da się uniknąć w samochodach. Po drugie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Maria Kowalska
Gospodarka

W sieci krąży poniższy mail. Kto chce niech się przyłączy. Ja i tak kupuję tylko w polskich sieciach, a np. Łukoil omijam dużym łukiem ryzykując zjechanie na przeciwległy pas.

AKCJA PROTESTACYJNA - PALIWA
> Do wszystkich kierowców.
Bardzo dobry pomysł. (koniecznie przeczytaj do końca!)

Ceny paliwa poszybowaly w górę...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Zebe
Kraj

Dziś minister Rostowski oświadczył, że nie obniży akcyzy na paliwo. Osobiście mu się nie dziwię, bo ta obniżka, przy dzisiejszym stanie Państwa, o czym on doskonale wie, niekoniecznie wpłynęłaby na obniżenie cen paliw na stacjach.
Obniżenie akcyzy wzmogłoby na pewno czynnik spekulacyjny. Nie chodzi tylko o marże, które potencjalnie...

0
Brak głosów