Modernizacja syren alarmowych w całej Polsce

Obrazek użytkownika PLK
Kraj

W ostatnim półroczu zostały w moim mieście przeprowadzone aż dwa testy syren alarmowych, co prawda pierwszy test nie wzbudził u mnie większego zdziwienia ale drugi jak najbardziej, ponieważ było to niesamowicie głośnie wycie przez bite pięć minut. Było tak głośno że nawet w pomieszczeniu trzeba było prawie że zatykać uszy. Wcześniejsze alarmy były natomiast zawsze słabe i w pomieszczeniach prawie niesłyszalne.

Ponieważ nigdzie nie zapowiadano testu syren alarmowych postanowiłem sprawdzić w internecie i znalazłem jeden malutki komunikat na stronach urzędu miejskiego, który mówił o teście zarządzonym przez wojewodę. Jak wiadomo wojewoda jest przedstawicielem rządu, czyli testy zarządził rząd Tuska.

Moje miasto to nie wyjątek, w zeszłym bowiem tygodniu Teleexpress podał w żartobliwym tonie że Warszawa ma od teraz bardzo nowoczesny system syren alarmowych uzupełniony jeszcze o megafony przez które mogą zostać wygłaszane komunikaty bezpośrednio z centrum dowodzenia. Skomentowano to tak że mieszkańcy słyszą syreny głównie w różne rocznice, takie jak n.p. rocznica wybuchu powstania Warszawskiego, ale nie wspomniano po co nagle była potrzebna modernizacja.

Wnioskując po zwiększonej głośności w moim mieście i doniesieniach Teleexpressu, to modernizacja został przeprowadzona w całym kraju.

Moim zdaniem rząd który nie wyróżnia się żadną działalnością ale za to wyjątkowo gorliwie przeprowadza modernizację syren alarmowych w kraju, zachowuje się podejrzanie. Do czego takie syreny są potrzebne w dzisiejszej zjednoczonej Europie, oprócz do ogłaszania minuty ciszy? Co skłoniło rząd aby w czasie kryzysu i gigantycznej dziury budżetowej wydawać pieniądze na tego typu archaiczne instalacje? Moim zdaniem jedyne jako takie logiczne wytłumaczenie mogło by być że biurokracja UE to wymyśliła albo że ma to jakiś związek z Euro 2012. Wszystkie inne logiczne wytłumaczenia są bowiem raczej niewesołe, oznaczało by to po prostu że rząd WIE że syreny alarmowe będą wkrótce potrzebne.

Brak głosów

Komentarze

U nas też zawyły kilka dni temu o godz. 12.oo
Nawet zacząłem się zastanawiać, czy czegoś nie przeoczyłem, jakiejś rocznicy, ważnego krajowego lub miejskiego wydażenia, imienin prezydenta, urodzin starosty. Sprawdziłem nawet w miejskim BIP-ie, ale nic nie znalazłem.
A może była to ogólnokrajowa akcja WRON przepędzania dźwiękiem wron ?

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#110070

czyli raczej pewne że w całym kraju. Tylko żeby nie wzbudzić zainteresowania mediów, to zamiast jednego ogólnokrajowego testu jest dużo lokalnych testów i w ten sposób nikt nie zauważył że jest to akcja ogólnopolska.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#110093

ale jak sprawa ma drugie dno i te syreny znowu zawyją gdy arogancka i agenturalna "wadza" zechce wypowiedzieć wojnę Narodowi to...

Lepiej jak samuraj niech każdy z nas będzie w każdej chwili gotowy i nigdy nie kłania się za nisko by nie tracić ani na moment przegladu sytuacji...

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wild

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#110071

Czyli z Brukseli oczywiście.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#110090

niż możemy się spodziewać.

Na przykład straż miejska ma teraz takie same uprawnienia jak policja (jeśli ktoś ma znajomego w policji lub straży, mógłby się popytać, czy dostali jakieś nietypowe dyrektywy), zmieniają się różnorakie ustawy. Moim zdaniem to przygotowanie do wojny. Być może prowokacja z Korei jest jej początkiem.

Oto, co na temat trzeciej wojny światowej ma David Icke (napisy pl)

http://www.youtube.com/watch?v=BAlmFRHuOEs

A tu to, co ma do powiedzenia jasnowidz Jackowski:

http://www.youtube.com/watch?v=SDSWNWsOVE4

Vote up!
0
Vote down!
0
#110181

Normalna wymiana sprzętu.
Syreny pamiętają (widziałem) lata 30 ,większość z lat 40 i 50.
Centralki syren miały mechaniczne sterowanie modulacji .
Stycznik /przełącznik. Bardzo zawodne .
System łączności z centralą miejską podlegał ciągłm awariom.
Centralka miejska działał w sieci z wojewódzką (szafa 2m wyskoa ok 1,5 szeroka - waga ok 200 kg.
Centralki (chyba 20 numerowe) wszystko na przekażnikach elektromechanicznych . Ciekawocha - jeden z nich był rtęciowy.
do tego trzymano baterie alkaiczną i ładowarki oparte na selenowych diodach- naprawdę zabytki!!!!!!
Widziałem zegary wahadłowe mechaniczne z impulsatorem na wahadle.

Jednym słowem - muzeum .

w każdym mieści zajmowało się tym dorywczo 2-3 (warszawa ok 20 ludzi) pracowników telegrafu .

W założeniu system miał być kierowany centralnie z jednego miejsca w Polsce.
Nigdy nie udało się przeprowadzić próby nawet w 80% (tajemnica) dobry wynik to 50% -
wadliwe syrenki odpalano z paluszka - sztab był zadowolony itd.
Widziłem kilka tzw centrów obrony cywilnej - na ogół były to zpaleśniałe schrony , wyposażone w agregat prądu - palony na korbę (odpowietrznik) benzynka ( 15 l norma miesięczna) była systematycznie rozkradana .
Itd itp.

Vote up!
0
Vote down!
0
#110189

Normalnie to taka modernizacja by się w Polsce ślimaczyła przez całe lata, jeśli nie dekady! Jakoś autostrad nie umiemy wybudować od 20 lat, chociaż zależy na nich wszystkim. A tu nagle jakieś syreny, tak na prawdę w czasie pokoju nikomu nie potrzebne do szczęścia, się modernizuje w błyskawicznym tempie. Widać wyraźnie że jest to priorytet tego rządu.

Osobiście od dawna uważam że oskarżanie tego rządu o to że nic nie robi jest dużym błędem, bo ten rząd nic nie robi dla Polski ale bardzo dużo robi dla jej wrogów.

Największym osiągnięciem tego rządu (nie tylko jego samego) jest utrzymanie wysokiego poparcia społecznego przy jednoczesnym niszczeniu państwa Polskiego.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#110586

Kasa do wydania.:)

Dzisiaj samolot szpitalny POkazali:)

było zapisane w budżecie to się pozbywa środków przed nowym rokiem.
Tak było i będzie.
Dokąd budżęt nie będzie zadaniowy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#110621

A może by wykorzystać te megafony do szczytnych celów i mówić ludziom prawdę o rządzących, Smoleńsku, aferach , kłamstwach itd

POZDRAWIAM

Vote up!
0
Vote down!
0
#110451

Jest to pomysł !!!!!!!

Skoro każdy mógł włączyć syrene( widziałem) - to czemu nie da się obejść -terażniejszych wynalazków.

Tylko kto się odważy ? Kary większe niż za napad na bank :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#110453

Może jakiś bohater się znajdzie....

POZDRAWIAM

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#110535

w 1981 roku syren nie użyto. Nie widzę też ewentualności konfliktu zbrojnego w naszej części świata - tu chyba tylko Rosja jest do tego zdolna. Spodziewam się raczej rozwiązania trywialnego: sprawdzanie sprzętu przed mistrzostwami świata 2012 (możliwość zagrożenia terrorystycznego). Ewentualnie akcji całkiem nie związanej z bieżącymi wydarzeniami. Interesująca jest inna rzecz: ostatnie sprawy związane z WikiLeaks. Też uważam że polityka powinna być transparentna, ale to co widzę wskazuje albo na rękę przyjazną Rosji albo na samą Rosję. A jeśli jest to "zasłona dymna" - uważnie patrzmy czego może nie dostrzec Zachód zajmując się sensacjami ujawnianymi przez WikiLeaks. Warto pamiętać że informacje te, sensacyjne dla zwykłych obywateli, są zwykle dobrze znane osobom i instytucjom działającym w tych sferach. Przekładają się więc raczej tylko na sprzedaż gazet które je publikują, ewentualnie wyniki najbliższych wyborów w państwach których dotyczą.

Vote up!
0
Vote down!
0
#110692