JEST PIEŚŃ EURO 2012

Obrazek użytkownika PLK
Sport

Jest pieśń Euro 2012! Nie, nie jest to koko spoko ani oficjalny przebój Oceany, Jest to pieśń naszych katolickich braci, Irlandczyków. Oficjalny tytuł to "The fields of Athenry" ale myślę że chyba wystarczy jeśli zrozumiemy że treścią tej pieśni jest miłość do Irlandii bez względu na okoliczności.

Cała Europa się zachwyca pieśnią irlandzkich kibiców wykonaną na Gdańskiej arenie w ostatnich minutach wczorajszego meczu z Hiszpanią. Minuty to właściwie mało powiedziane, to był chóralny śpiew przez całe 10 minut rozpoczęty w momencie kiedy było jasne że Irlandia przegra 4 do 0 z Hiszpanią. Nawet komentatorów zamurowało! O dziwo komentator niemiecki okazał się chyba największą wrażliwością, w każdym razie wersja z niemieckiej TV ARD krąży po sieci ponieważ komentator przez 6 minut prawie że nie komentuje.

Muszę powiedzieć że jak oglądałem to wczoraj na żywo to od razu wiedziałem że to coś wyjątkowego. Myślę że do znakomitej formy irlandzkich kibiców przyczyniła się w nie małym stopniu polska gościnność oraz katolickie pokrewieństwo obu wielkich i niepokonanych narodów europejskich.

 

Brak głosów

Komentarze

Tylko jedno pytanie!
Kto wywrócił Irlandczyków i Hiszpanów na lewą stronę???!
Zobacz na numery na koszulkach,nawet kibice maja na odwrót!
PS.Moja zona,która nigdy nie oglada kopaniny w gałę,przyszła
do pokoju zobaczyć i posłuchać...
Dostała 10 za ten krok...xD

Vote up!
0
Vote down!
0
#266127