Od piątku Żandarmeria Wojskowa z uprawnieniami policji!

Obrazek użytkownika PLK
Kraj

Będą mogli zatrzymać każdą osobę.

Powtarzam news za GW-nianą bo dosyć trafnie to tam ktoś spuentował (pewnie będzie miał kłopoty jak się szefostwo dowie). Jak wiadomo już dawno blogerzy spekulują że Donald coś kombinuje z wprowadzeniem stanu wyjątkowego. Tutaj mamy chyba kolejny etap tych przygotowań, pod płaszczykiem mistrzostw w piłce kopanej premier osobiście nadał wojskowym uprawnienia policyjne, co jak wiadomo w wielu krajach uważa się za działanie antydemokratyczne i n.p. w Niemczech zabrania tego nawet konstytucja!

Od piątku żołnierze żandarmerii będą mogli np. wylegitymować każdą osobę, zatrzymać ją w razie uzasadnionego podejrzenia, że popełniła przestępstwo, dokonać kontroli osobistej, a gdy ktoś nie podporządkuje się poleceniom, zastosować środki przymusu bezpośredniego, a nawet - w określonych ustawą przypadkach - użyć broni palnej. Na co dzień uprawnienia ŻW są węższe. Żandarmeria jest właściwa np. wobec żołnierzy w służbie czynnej, pracowników wojska (ale w ściśle określonych przypadkach), a także osób przebywających na terenach wojskowych.

Pozostaje do sprawdzenia czy tylko żandarmerii wojskowej (ca. 1300 żołnierzy) czy aby nie całemu wojsku (ca. 100.000 żołnierzy). Ja podejrzewam to drugie, oczywiście jak by coś to wyszło na jaw to będzie tylko drobna pomyłka. Na papieże może drobna tylko w rzeczywistości kolosalna i oto chodzi. Jak raz stworzy się precedens to za drugim razem już nie będzie problemu.

Tak więc od jutra można się spodziewać wojska na ulicy.

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,11834068,Beda_mogli_zatrzymac_kazda_osobe__Od_piatku_Zandarmeria.html

UZUPEŁNIENIE

Oto tekst ustawy która umożliwia premierowi użycie ŻW (jednak nie całego wojska)

Ustawa o Policji, Art. 18 b, 1

W razie zagrożenia bezpieczeństwa i porządku publicznego, jeżeli siły Policji są
niewystarczające do wykonania ich zadań w zakresie ochrony bezpieczeństwa i
porządku publicznego, Prezes Rady Ministrów, na wniosek ministra właściwego
do spraw wewnętrznych uzgodniony z Ministrem Obrony Narodowej, może za-
rządzić użycie żołnierzy Żandarmerii Wojskowej do udzielenia pomocy Policji.
 

Ustawa wymienia wyraźnie dwa WARUNKI:

1. "W razie zagrożenia bezpieczeństwa i porządku publicznego"

oraz tylko o sytuacji 

2. "jeżeli siły Policji są niewystarczające do wykonania ich zadań".

Pierwszy warunek był by tylko spełniony jeśli uznano by imprezę sportową na skalę europejską za zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego. Jest to totalny absurd bo w końcu sami zapłacimy kilka miliardów za sprowadzenie tego "zagrożenia dla bezpieczeństwa i porządku publicznego".

Natomiast drugi warunek był by tylko spełniony jeśli doszło by do sytuacji w jakiej Policja nie radzi sobie z opanowaniem zamieszek kibiców. Wyraźnie jest napisane że tylko kiedy siły Policji "" niewystarczające. Czyli jeśli fakt już nastąpił. Takiej sytuacji nie ma i prawdopodobnie nie będzie. Nigdzie nie jest napisane że można użyć ŻW jeśli siły Policji "mogły by okazać się" niewystarczające.

Więc obydwa warunki ustawy nie są spełnione.

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

To jest ta pogarda wobec nas.Naplujemy,pobijemy,okradniemy-i co nam zrobisz? I tak mamy wystarczającą liczbę idiotów,którzy na NAS zagłosują.O!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#260179