Jest klucz do pokonania platformy!

Obrazek użytkownika PLK
Kraj

Nareszcie! Po wielu miesiącach starań wielu blogerów, został znaleziony klucz do pokonania platformy obywatelskiej!

Bardzo mocno przyczynił się do tego tekst Toyah'a "Czy prezes Ochódzki jest Polakiem?" i komentarze pod nim, oraz przede wszystkim tekst red. Tomasza Sakiewicza "Czy tu mieszka drugi naród". A także niezliczone teksty wielu blogerów, zarówno jeszcze na S24 jak i potem na Niepoprawnych. Wymienić warto jeszcze śp. blogera Ambiwalentna Anomalia.

Klucz:

Wyborca platformy to homo sovieticus, człowiek o komunistycznej mentalności!

Homo sovieticus

 (łac. Człowiek sowiecki) – określenie człowieka o komunistycznej mentalności, wytworzonego przez komunistyczną dyktaturę. Autorem sformułowania był sowiecki dysydent Aleksandr Zinowjew. Cechy:

  • całkowity oportunista
  • pozwala władzy na wszystko, podporządkowując się jej całkowicie
  • nie istnieje dla niego dobro wspólne
  • brak samodzielnego myślenia oraz własnej inicjatywy
  • okrada własne społeczeństwo
  • agresja wobec słabszych, uniżoność wobec silniejszych,
  • posiada idealistyczny obraz mitycznego zachodu

"Homo sovieticus to postkomunistyczna forma ucieczki od wolności" ks. Józej Tischner

Moim skromnym zdaniem jest to forma zbiorowej choroby psychicznej spokrewniona nieco z syndromem Sztokholmskim, wywołana celowym działaniem komunistów polegającym na zbiorowym praniu mózgów ("Pranie mózgu" - metody i skutki manipulacji). Choroba dla tego że, homo sovieticus szkodzi nie tylko społeczeństwu ale w gruncie rzeczy także sam sobie, zupełnie tego nie dostrzegając.

Uzmysłowienie sobie faktu że wyborca platformy to homo sovieticus, czyli człowiek o mentalności komunistycznej, nagle otwiera nam oczy na prawdziwą rzeczywistość. Jasna staje się nagle przyczyna sukcesów P0, wytłumaczalne staje się, dla czego ewidentne niszczenie państwa przez tą formację, nie doprowadziło do gwałtownego spadku jej popularności, o czym pisze ostatnio n.p. Bronisław Wildstein. Także liczne opowieści blogerów o autentycznych zwolennikach P0 do których nie docierają żadne merytoryczne argumenty i z którymi praktycznie nie jest możliwa żadna dyskusja, ponieważ ci zawsze (!) reagują agresją, stają się całkowicie zrozumiałe, a nawet logiczne.

Jest też odpowiedź dla czego teraz, 20 lat po transformacji komunizmu w kapitalizm, kondycja społeczeństwa jest gorsza niż kiedykolwiek. Biorąc pod uwagę że homo sovieticus, to ludzie urodzeni i wychowani w komunizmie, czyli roczniki od 1948 do 1965, staje się jasne że dopiero w miarę odchodzenia przedwojennej generacji zyskali oni decydujący wpływ na państwo. Można powiedzieć (za ks. dr. Natankiem) że jest to gigantyczna bomba, z opóźnionym zapłonem, podłożona przez komunistów pod Polską.

Wyraźnie widać nagle że, wszystkie inicjatywy polegające na apelowaniu do patriotycznych uczuć wyborców P0, oraz do jakichkolwiek uczuć wyższych tychże, są z góry skazane na niepowodzenie, mówiąc delikatnie! Także próby dotarcia do nich z prawdziwą informacją o działaniach P0, takie jak gazetki blogerów, nie mają żadnych szans! Tu leży odpowiedź na pytanie dla czego II Katyń nie spowodował spadku poparcia dla P0 do poziomu jednocyfrowego i dla czego Komorowski wygrał tamte wybory prezydenckie. Dla tych co jeszcze nie zrozumieli, powtórzę: własne państwo zupełnie nie interesuje homo sovieticusa!

Zgodnie z kluczem są bowiem tylko dwie możliwości przekonania homo sovieticusa: Albo wykorzystuję się jego chorobę, tak jak robi to P0, obiecując mu wszystko to co on chce słyszeć ("Więcej pieniędzy!"), albo ... podejmuję się arcytrudną próbę wyleczenia go. I tu jest niestety zła wiadomość: wyleczenie wielkiej części społeczeństwa z choroby mentalności komunistycznej jest zadaniem chyba niemożliwym, zważywszy na to że indoktrynacja komunistyczna trwała dziesiątki lat i obejmowała najważniejsze lata młodości. Nie jest znana żadna skuteczna metoda, bo i trudno o taką kiedy zwyczajne reguły logiki przestają działać! Wydaje się że jest to przypadek zupełnie beznadziejny, tak beznadziejny że pomóc może chyba już tylko ... modlitwa. Modlitwa do Jana Pawła II, bo chyba tylko on może uzdrowić Polskę!

 

Brak głosów

Komentarze

super tekst.

"własne państwo zupełnie nie interesuje homo sovieticusa!" mimo to poszli do wyborów i wybrali tych skurwysynków Tusków i Komorusków...

Może zastanowić się trzeba nad tym jak ich zmusić do pozostania 9/10 w domach? Cos w tym musi być, skoro PO od zawsze walczy o frekwencje...

___________________________________
...Tobie Polsko!

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________ ...Tobie Polsko!

#185278

raczej trzeba się zastanowić jak uzdrowić homo sovieticusa, bo nawet wygrana w wyborach nic nie da jeśli nie ma się poparcia w społeczeństwie.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#185283

Nie trzeba nikogo leczyć, to nic nie da.  Aby Platfusy przestały być POpularne wystarczy ich ośmieszać. Oni taka taktykę zastosowali wobec PiS. Wynajęli do tego różnego rodzaju kabarety i tak zwanych "celebrytów". Zresztą nadal próbują tej metody przypominając występy kabaretowe z przed kilku lat w których wyśmiewany jest Prezydent Kaczyński. Słynne już hasło rzucone przez któryś z kabaretów po wygranych wyborach przez PO że " w tamtej kadencji śmialiśmy się z partii rządzącej to teraz będziemy się śmiać z opozycji"

Podejrzewam że po tegorocznych wyborach znowu będzie zmiana. No chyba że wygra PO.

Nikt nie chce trzymać z wyśmiewanym czyli z frajerem a szczególnie młodzi. Ośmieszony PiS nie miał prawa wygrać.

Teraz kiedy Komorowski  ośmiesza  się co krok i z Platfusów można się pośmiać obserwuję w śród młodych tych co to niedawno wielbili PO POd niebiosa, że zmienili zdanie. Co prawda nie stali się nagle PiSowcami ale na pytanie na kogo będziesz głosował to najczęściej odpowiadają że nie wiedzą na kogo. A to duży postęp.

Myślę że kluczem do obalenia Platfusów jest ich wyśmiewanie na każdym kroku. I to wystarczy.

 

------------------------------------------------------------------------

http://www.kapela.info/mp3.php?id=578

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------------------------------------------------------

http://www.kapela.info/mp3.php?id=578

#185308

aby dalej hodować idiotów. To może być skuteczne najwyżej na krótką metę. bardzo krótką i w dodatku nigdy Pan nie będzie pewny kiedy zmanipulowana masa znowu zmieni zdanie.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#185313

Albo Czesi tylko właśnie Polacy? Czy to znaczy, że konformizm dla Polaków jest ważniejszy niż godność? Na pewno wymordowanie pozostałej po 45 roku polskiej inteligencji przez bolszewię nie pozwoliło na rozprzestrzenienie się w narodzie tak okaleczonym i pozbawionym kręgosłupa tego cudownego bohaterstwa o jakim my możemy jedynie poczytać /przykład INKI/. Bo kto miałby uczyć tego następne pokolenia? Tchórze i ludzie zaszczuci? Każdy chciał przede wszystkim żyć i tak jest do dzisiaj. Patrzę na te twarze bez wyrazu ludzi pędzących gdzieś przed siebie i sobie myślę, to nie tylko homo sovieticus to już są osobnicy, którym się tylko wydaje, że są Polakami. Dla nich ten termin nie wiele znaczy, bo pogoń za pieniądzem i tak zwane własne sprawy są ponad narodowe. Dlatego Nwo wiedziało co robi w Polsce zwłaszcza tu na ważnej linii życia Wschód - Zachód. Ten strach został najpierw wywołany 11 września 10 lat temu na innej półkuli i jest kontynuowany cały czas w różnych krajach aż do...

Vote up!
0
Vote down!
0
#185329

Właśnie o to chodzi że Węgrzy mają to samo i Czesi też, tylko każdy kraj w innym stopniu. Na Węgrzech dali się nabrać na OFE i kredyty w franku a młodzi wybierają studia pod kątem wyjazdu na zachód. Skąd my to znamy?

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#185390

powtórzę to, co już raz napisałem, a co uzupełnia Twoją analizę:

"Naród Polski został przez Niemców i Sowietów do spółki pozbawiony większości elit politycznych i intelektualnych. Ci spośród pokolenia, które jeszcze szkoły przedwojenne i studia kończyło, a przeżyli, już odeszli. Komunistom udało się w dużej mierze uformować "lud pracujący miast i wsi", nagradzając za posłuszeństwo talonami na Malucha, a karcąc za przejawy samodzielnego myślenia, a zwłaszcza działania. Ten lud poczuł wreszcie na własnej skórze skutki realizacji wizji powszechnego dobrobytu w socjalizmie (po raz pierwszy zadziałała klęska żywiołowa w postaci srogiej zimy) i zdołał się obudzić w postaci "Solidarności". Ale ona trwała tak krótko (porównywalnie do obowiązywania Konstytucji 3-Maja) i tylko w części społeczeństwa pozostawiła trwały ślad. Inni na nowo odnaleźli się w "stabilizacji" lat 1982-88. Strajki 1988 r. były dla uśpionej większości zaskoczeniem. Nastąpiła konspiracja z Magdalenki. Naród zatriumfował, że był okrągły stół i "wywalczono" wybory 1989 r. Większość ponownie dała się uśpić i nie przejrzała, co oznaczało obalenie rządu Olszewskiego. 

Podatność na manipulację i usypianie ujawniła się potem w przyzwoleniu na poczynania kolejnych rządów (dopiero druga klęska żywiołowa w postaci powodzi odsunęła Cimoszewicza), poparciu dla AWS (to była wielka ściema, każdy się mógł na to nabrać), głosowaniu na SLD i Kwaśniewskiego (w reakcji na dokonania AWS-UD). 

Może jednak tragedia smoleńska stała się w tym procesie cezurą? Reakcja społeczna na powrót pary prezydenckiej w trumnach uświadomił władcom rozmiar zagrożenia i stąd ich zaciekłe zwalczanie pamięci o Prezydencie, walka z krzyżem itd. 

A teraz potrzeba mrówczej pracy, zbierania głosów także wśród niezdecydowanego elektoratu. Jeśli Bóg da, zwyciężymy, ale on za nas tej roboty nie odwali. To należy do nas."

Teraz dodam, zainspirowany ostatnim Twoim zdaniem: wkrótce okaże się, czy protagoniści NWO będą mieć przed sobą nowy problem do pokonania, czy PO, PSL i SLD im zadanie ułatwią.

Jeszcze inna myśl: kraj, który redukuje swoje zdolności militarne, jest nie tylko mniej bezpieczny, ale także odbiera sobie powagi na arenie międzynarodowej. Stan gospodarki się liczy (proszę nie mylić z polityką rządu), ale potencjał militarny ma naprawdę wielkie znaczenie w konfrontacji z innymi graczami. Proszę spojrzeć na Tajwan, Zjednoczone Emiraty Arabskie, czy nawet Izrael.

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#185641

 art.Rodin    To jest to chyba na co czekam od lat.

 Akurat jestem 1953 i to z 20 marca(zmarł Stalin 20 marca.)

 I nijak nie mogę wejść od dziecka w skórę sovieticusa.A co gorsze nie wiem dlaczego.

 Może że do kołyski zamiast kołysanek o misiach,kotkach,to słyszałem głos Wolnej Europy.I melodyjny szum zagłuszarek.

 A może to genetyczne zwichnięcie nienawidzące fałszu,kłamstwa,braku odpowiedzialności za siebie i za podległych sobie????

 Tyle lat wpajano mi ten pseudo równość,braterstwo,przyjażń a nawet miłość do bratniego narodu.

A  Ja nic, i nic. Cholera jakaś nieuleczalna choroba we mnie czy co? ????

Tylu ludzi starało się zaszczepić we mnie miłość do w/w ,tyle pracy włożyli i nic.

A nawet więcej,zamiast to łyknąć a teraz wybuchnąć ich ideami jak wiosna w maju.

Ja jak ten "durny" Rzecki czekam ciągle na swego Napoleona.

 Już tu nie raz pytałem czy czasem nie jestem odchylony od normy/Ale wielu twierdzi że nie.

Dopiero ten artykuł przekonał mnie że to nie Ja odchylony,ale żyje w odchylonych czasach.

  Tylu mądrych ludzi tu pisze i nie wiedzieli dlaczego.

Dopiero PKL to wyłożył zwiężle.

  JESTEM ZDROWYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY

 Dziękuje PKL !!!!!!!!!!!!

Vote up!
0
Vote down!
0

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#185319

proszę sobie zakodować ;-)

pzdr.

PS. Pomimo ironii dziękuję za długą odpowiedź, po jej objętości widać że tekst dał jednak mocno do myślenia.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#185322

Trafna ocena choć muszę przyznać nie kompletna.

Wyborcy Partii Sprzedajnych Ludzi, SLD-owska mać to ta sama grupa co wcześniej została wymieniona.

Należy o tym pamiętać.

PS

Uzdrowić Polskę może modlitwa do bł.Jana Pawła II oraz bł.Jerzego Popiełuszki.

Pamiętajmy o trwającej Krucjacie Różańcowej za Ojczyznę do której serdecznie zachęcam.

http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/

_______________________________________________________________ Sukces nigdy nie jest ostateczny,porażka nigdy nie jest totalna.Liczy się tylko odwaga.   /Churchil/

Vote up!
0
Vote down!
0
#185337

tylko należy się zwrócić koniecznie również do JP II, bo on ma tą moc nad Polakami. Jak by nie On to by nie było wielkich szans.
pzdr.
Jeden z Pokolenia JPII

PS
PSL to plankton a SLD to komunistyczny beton. Między wyborcą SLD a homo sovieticusem jest taka samo różnica jak między porywaczem a porwanym z syndromu Sztokholmskiego.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#185395

Przyznaję,masz rację.

pozdrawiam 

_______________________________________________________________ Sukces nigdy nie jest ostateczny,porażka nigdy nie jest totalna.Liczy się tylko odwaga.   /Churchil/

Vote up!
0
Vote down!
0
#185415

wzywał Naród do czynu, bez którego odrodzenie jest niemożliwe. Modlitwa jest dobra i konieczna, ale "wiara bez uczynków martwa jest".

Kto się Boga nie wyparł, gotów cierpieć za wiarę, niech nie spocznie i - na ile sił mu wystarcza - niechaj teraz działa!

Według katechizmu:

Uczynki miłosiernie względem duszy
1. Grzesznych upominać.
2. Nieumiejących pouczać.
3. Wątpiącym dobrze radzić.
4. Strapionych pocieszać.
5. Krzywdy cierpliwie znosić.
6. Urazy chętnie darować.
7. Modlić się za żywych i umarłych.

Punkt 1, 2 i 3 można - moim skromnym zdaniem - zastosować do akcji przedwyborczej.

Upominać tych, co pochwalają nieład moralny i ufają PO.

Nieumiejących, więc w warunkach wyborczych niezdecydowanych na kogo oddać głos, pouczać, że głosując na PiS dają szansę nie tylko na wyjaśnienie bolesnych spraw, ale i duchowe odrodzenie. Jeśli nie inaczej, to choćby poprzez blokowanie sekularyzacji społeczeństwa, w czym prym wiedzie SLD, PO i ludzie Palikota.

Wątpiącym w możliwość zmiany doradzać, żeby na wybory poszli i swój głos mądrze oddali, a w ten sposób mogą przyczynić się do dobrej sprawy. Każdy przecież nie chce być oszukiwany i okradany przez spryciarzy. Tu świetlany przykład: pan M. Kamiński, były szef CBA. Przecież takich ludzi Polsce potrzeba!

Jak to poparcie wykorzystają przyszli posłowie, to już ich odpowiedzialność wobec Boga, Narodu i historii.

 

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#185634

Nie ma sensu nikogo uszczęśliwiać na siłę albo zaganiać na wybory. To wszystko jest stratą energii.

Niestety też nie mam żadnej cudownej receptury, ale jedno jest pewne: jeśli ktoś da przykład swoją postawą, jest to 100 razy więcej warte niż wszelkie upominanie.

Na początek dobrze by było aby jakiś milion nowych członków zapisał się do PiSu, bo Jarosław ma chyba w terenie problem z działaczami. To już by było bardzo dużo.

Jeden z Pokolenia JPII

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#185705

Jan Bogatko

...ja to natomiast nazywam Nowym Oświeceniem - to współczesna mutacja homo sovieticusa - komunizm plus kapitał.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#185451

ale ja żadnej "mutacji" nie dostrzegam ponieważ homo sovieticus nigdy nie popierał komunizmu tylko władze a to duża różnica. Jak władza zarządziła kapitalizm to jemu to jest całkowicie obojętne.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#185532

tę tezę uwłaszczenie nomenklatury i SB-cji.

Chociaż, odkąd zaprzestano metod komunistycznych w gospodarce, musieli nauczyć się, jak w nowych warunkach dalej okradać ludzi. Pojawiły się napięcia, kłótnie w rodzinie, takie różne afery Rywina, nagrania rozmowy z Oleksym itp.

Vote up!
0
Vote down!
0
#185631

nie "musieli nauczyć się, jak w nowych warunkach dalej okradać ludzi" bo oni to planowali lata wcześniej także najpierw planowali jak na tej transformacji zarobią. Firmy polonijne zakładali w latach 80. i słusznie zaplanowali aby się usadowić w Bankach.
Na 100% planowali transformację od ca. 1980 roku ale Anatolij Golicyn twierdzi że już od połowy lat 60.!

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#185702

Kto rozpowszechni w narodzie, że homo-sowietikus, jest największą hańbą dla Polaka??? Może jakieś luksusowe koszulki??? Bilbordy??? Pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#185638

To całkowicie zbyteczne działanie by było. Najpierw ktoś by musiał wpaść na metodę aby tych ludzi o komunistycznej mentalności wyzwolić z ich stanu umysłowego. Tylko że to jest praktycznie nie możliwe ponieważ oni mają taką cechę że myślą iż wszystkie umysły pojedli. A do tego potrafią w tym samym zdaniu wypowiedzieć że dobry program widzieli w TVNie!

Niech Pan spojrzy na poziom czytelnictwa, przecież to jest dno. A ja mówię tylko o ilości nawet nie o jakości. Tak mnie się wydaję jak to piszę że homo sovieticus pobiera całą swoją wiedzę z TV. Dla tego komuniści od 20 lat tak zacięcie walczą o władzę nad TV. Wiedzą dobrze co robią!!!

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#185699