Niech Ziobro wychodzi!

Obrazek użytkownika PLK
Idee

Do sejmu podobno dostało się z list PiSu aż dwóch Ziobrów. Andrzej Rosiewicz śpiewał że wystarczą cztery ziobra a Polska będzie dobra. To już tylko jednego brakuje, jak stwierdził wczoraj oryginał! To takie kuriozum na boku.

Moim zdaniem żadnej tragedii nie będzie jak by Ziobro wyszedł. Raz że ma do tego wszelkie prawa ponieważ jest lokomotywą wyborczą a po drugie i ważniejsze z punktu widzenia strategii było by to być może genialne posunięcie. Taki PiS light mógł by wreszcie skutecznie zawalczyć o młodych wykształconych z wielkich miast i innych lemingów. Bo powiedzmy sobie wprost wynik PiSu w miastach jest katastrofalny a bezpośrednio odpowiedzialnym za ten wynik jest Jarosław Kaczyński.

Nie wiem dla czego poparcie PiSu ma się równać z poparciem polskiej racji stanu ale wiem że taka sytuacja jest nie tylko zła ale i groźna. Żadna partia nie może mieć monopolu na rację stanu tylko powinna być jej podporządkowana i to całkowicie. Z punktu widzenia polskiej racji stanu nie ma wiec znaczenia czy to PiS czy inna partia ją reprezentuje. A skoro w Polsce nie mamy systemu dwupartyjnego jak w USA i UK, to mogą ją reprezentować tak samo dobrze dwie partie. Z tą różnicą in plus dla dwóch, że w systemach politycznych takich jak polskim nadzwyczajnie rzadko zdarza się sytuacja aby jedna partia mogła samodzielnie rządzić. W Polsce się to jeszcze nigdy nie zdarzyło, dla tego wątpliwe jest aby PiS kiedykolwiek miał szanse tego dokonać!

Podsumowując sytuacja do stworzenia PiSu light jest wręcz wymarzona, tak że nawet nasuwa się podejrzenie iż za tym całym rozłamem może stać sam Jarosław Kaczyński jako największy polski strateg. I oby tak było!

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

"Bo powiedzmy sobie wprost wynik PiSu w miastach jest katastrofalny a bezpośrednio odpowiedzialnym za ten wynik jest Jarosław Kaczyński."

Tak, powiedzmy sobie szczerze:
za zaawansowaną lemingozę jest bezpośrednio odpowiedzialny Kaczyński. Jak i za wszystko inne. Powiało nudą...

Chociaż Paligniot się odłączył i proszę... 10%. I to chyba głównie kosztem sld. Może warto dokonać rozłamu w PIS-ie i zgarnąć elektorat... np. PSL-u?

A jak? O, np. można by nawiązać do ich wyborczego spotu i doprowadzić sprawę do końca = nakręcić porno za stodołą. To powinno się sprzedać...

;PP

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#194497

Jest to decyzja bardzo spóźniona, bo mamy przed sobą najgorsze lata. Młody bojowy i wykształcony człowiek POWINIEN STANĄĆ NA CZELE NOWEGO RUCHU SPRZYJAJĄCEGO PiSowi. Kiedyś łudziłam się, że PJN jest takim ruchem, ale tamci byli naprawdę tylko takim przedsionkiem, a właściwie zaściankiem Po. Za późno na takie ruchy choć nie można siedzieć z założonymi rękoma. Wybory skończone i klamka zapadła na następne 4 lata. Pan Ziobro MUSI STWORZYĆ NOWĄ, UNIWERSALNĄ OPCJĘ oczywiście w strategii z najwybitniejszym polskim politykiem jakim jest Jarosław Kaczyński.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#194692

Nikt go oczywiście nie będzie trzymał na siłę. Sam musi podjąć tą decyzję i ponosić jej konsekwencje. Jak się wydaje i tak nie ma szans na naprawdę nową jakość więc nie ma co się łudzić iż jakieś spektakularne sukcesy są w tym zakresie możliwe. Marek Jurek, Dorn i całe PJN najlepszym przykładem że nowego nic nie wywalczy. Jak się wydaje problemem Ziobry jest jednak wielka ambicja oraz zbyt małe jeszcze wpływy w PiS.

Tak się jakoś porobiło że dla wyborców marką jest Jarosław Kaczyński i rewolty niewiele dadzą no chyba że utratę elektoratu. Dlatego właśnie czas wyjścia z PiS do PJN był taki "przypadkowy" i niekorzystny. Gdzie są teraz te gwiazdy polityki najlepiej widać.

Lemingów to się nie da i tak pozyskać gdyż jedyna droga do ich ewentualnych szarych komórek to pusty talerz. Ta perspektywa zbliża się wielkimi krokami. Pytanie zasadnicze na ile nas ukochany premier będzie umiał dalej społeczeństwo czarować.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#194700