Zielona wyspa, godzina 20:05

Obrazek użytkownika seawolf
Blog

Niesamowite, jak szybko potrafi się zmieniać sytuacja gospodarcza dużego europejskiego kraju. Normalnie procesy gospodarcze zachodzą powoli, nawet całą kadencję potrafią się opóźnić, ale czasem zmiany następują skokowo i możemy z dokładnością do minuty określić, kiedy następuje , na przykład zapaść finansowa kraju. Kiedy w niedzielę wyborczą liczyłem głosy oddane na Komorowskiego i Kaczyńskiego i odkładałem karty na kupkę (niestety w moim okręgu kupka Komorowskiego była znacząco wyższa, co, za, @#$, żulia tam mieszka!!!??? Taki wstyd!!! Ale to na marginesie), nie zdawałem sobie sprawy, ze właśnie następuje , dosłownie w tym momencie zapaść finansowa budżetu, zielona wyspa w morzu kryzysu zostaje właśnie zalana falą tsunami, trzeba będzie pojąc trudne, ale odpowiedzialne kroki, które z pewnością Wołek i Kuczyński w swoim kwiecistym, barokowym stylu wyjaśnią i pochwalą, jako świetny prognostyk nowej prezydentury.
Do godziny 20.05 było wspaniale, zgoda budowała, robotnicy, chłopstwo i inteligencja pracująca w zgodzie budowała dobrobyt i szczęśliwość w tempie 2 kilometrów dziennie, Bronek kończył wyrabiać prawo jazdy na walec drogowy, by jako Bob Budowniczy podgonić prace budowlane zaniedbane wskutek jątrzenia grupki malkontentów, psujów i nekrofilów, wszyscy w Europie i półkuli północnej oklaskiwali życzliwie genialne posunięcia rządu, a tu nagle ZONK!!! O 20.05 kryzys, brakuje pieniędzy, dlug publiczny zylion razy przekracza PKB, i to wszystko, gdy jeszcze nie przebrzmiały oklaski dla zwycięzcy w czasie wieczoru wyborczego.
Dawno to było, ale jeszcze pamiętam, jako pacholę, jak były ogłaszane podwyżki za Gierka- ograniczone w czasie regulacje cenowe. To i mamy, a co- ograniczone w czasie podwyżki Vat, czyli podwyżki wszytkiego, bo Vat jest właśnie wszędzie. To dlatego nie podwyższają podatków, bo cała szara strefa nie płaci. VAT płaca wszyscy.
Na koniec ,mam, bardzo osobisty apel/pytanie do wyborców PO- i co, jesteście z siebie dumni? Możecie popatrzeć w lustro? Nie uważacie , ze wyszliście na idiotów? Nauczyciele, gratuluje wam podwyżki ! Co prawda podwyżki podatków, zamiast pensji, ale , mniej więcej Komorowski mówił prawdę. Podwyżki będą, niech nikt nie mówi, ze nie!
Jestem dość daleko od kraju, wiec pytam być może głupio, czy poseł Palikot już ogłosił na blogu, ze każdy, kto pyta o podatki, ma nasrane w gaciach, smarki u nosa i jedzie mu z gęby? Nie? Może zrobi to jutro… Do tej pory zawsze działało, w każdym razie na najbardziej debilną część elektoratu oraz na niektóre starsze panie , które na widok Palikota wyłączają mózg i włączają wzgórek Wenery, niczym pani Eliza ze skeczu o panu Sułku, wiertaczu.
http://seawolf.salon24.pl

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Już kilka razy o tym pisałem w komentach. A no tak jest że będzie gorzej...
Moja rada dla czytelników NP: Kupujcie obligacje, duże spółki (PZU, MIEDŹ), we wrześniu sprzedajcie na końcówce września bierzcie kredyty we frankach- ile możecie i kupujcie niemców (nawet obojętnie co) lub francuzów (żywność). Wszystko można załatwić przez internet- no to pozytyw Unii Europejskiej (można mieć z tego duuużo). Przede wszystkim kupujcie akcje firm GRECKICH i HISZPAŃSKICH. Od września jak spier... nam kapitał z USA i Chin gdzieś ta kasa musi się pojawić. A gdzie- tam gdzie można coś kupić za bezcen. No i EURO nam skoczy i USD. To tak na marginesie, ale to dla ryzykantów. Zresztą dużo nie zarobicie. Na Grecjii i Hiszpanii można przyciąć jakieś 10- 14% miesięcznie do końca roku, czyli min. 32% przez 3 miesiące. I powiedzcie czy UE nie jest fajna?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#76071

Najważniejsze- SUPER ARTYKUŁ!
O jednym zapomniałeś- rezerwy. Ale tych nie mają prawa ruszyć. Przynajmniej nie w tym roku. No - remontu nie mogli sończyć bo Marta na czas nie oddała kluczy, także znowu PAŃSTWO POLSKIE nie wykorzysta sytuacji- ale co niektórzy tak.
QRWA- gdzie ja żyję? Marta kluczy nie oddała i komuchowski nie może rządzić... A z pewnością tak by zarządził żeby było super i w ogóle miał bym przez ten czas 2 albo 3 razy więcej niż miał... Ja pierdole co za kraj... I znowu wszystko to przez Kaczyńskich.
(uwielbiam Martę- mówię na poważnie), ale niech odda bronkowi te klucze- przez nią musimy podnosić podatki. Żeby wezwać ślusarza który otworzy ten barak!
Marto, cholernico dawaj te klucze! Przez Ciebie to wszystko!
I proponuję powołać komisję z SEKUŁA i tym drugim DERĄ czy tam DERDĄ na czele. Oni tacy przystojni...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#76072

No przecież Donek wczoraj wyraźnym i zdecydowanym tonem oznajmil, że rząd nie jest po to, by robic źle obywatelom!
Ale po to, by życie było łatwiejsze.
A każdy, kto twierdzi inaczej, jest po drugiej stronie barykady.

Czy Ty naprawdę wierzysz, że wyborcy PO zakwestionują jego słowa? Przecież gdyby on przyszedł do ich domu i narobił na środku dywanu mówiąc, że w efekcie obróci się to na ich korzyść - też by mu uwierzyli. Bo jest z postępowej i światłej partii.

Qrva, głupota lemingów jest PORAŻAJĄCA. Absolutnie wszystko usprawiedliwią, byle tylko zrobił to ktoś z PO.
Odmóżdżenie totalne. Idę na spacer, bo jak nie, to chyba rozwalę jakis talerz!

Pozdrawiam :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#76119