piraci

Obrazek użytkownika jazgdyni
Blog 

Rok 1995. Dwadzieścia lat temu. To ważne w tym wypadku, bo na morzach nie było jeszcze tego całego przekleństwa z piratami, więc i nie było tych specjalnych procedur, "bezpiecznych" pomieszczeń, drutu kolczastego na burtach, metod postępowania w przypadku ataku. Było po prostu normalnie.

Trochę podwyższony alert był w cieśninie Malacca, najdłuższej cieśninie na świecie, jak również chyba...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (16 głosów)
Obrazek użytkownika seawolf
Blog

Życie dopisało nowy rozdział do moich historii o piratach, statek „Beluga Nomination” został zaatakowany i zajęty przez bandę piratów. Bandę, która pięknoduchy określą być może mianem biednych, bezrobotnych rybaków starających się nakarmić rodziny, czy jakoś tak, ale ja pozostanę przy określeniu „bandyci”. Bo, co ja mam do nich? Czy ja im kazałem rozwalić Somalię i rozszarpać ją na kilkanaście...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika seawolf
Blog

Za nami Indie, Sri Lanka, wreszcie Maledivy. I znowu co pół godziny rozbrzmiewa meldunek „za rufą czysto, po lewej czysto, po prawej czysto”.

Pocieszaliśmy siebie i pasażerów, ze piraci nie atakują statków pasażerskich, bo nie bardzo wiedzieliby, co z takim statkiem zrobić, a zwłaszcza z kilkuset ludźmi, których trzeba pilnować, karmić, leczyć, a wielu zapewnić opieką pielęgniarską. Wszystko się...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika seawolf
Blog

„ Po prawej, po lewej czysto!” co pół godziny słychać w UKF raport z rufy i z górnego pokładu. Wszyscy moi ludzie na podwójnych wachtach, wypatrują piratów, nie ma komu robić, grrrhhhh!

Powstaje problem, czy wyszorować pokład wokół basenu, pomalować zacieki na przednim pokładzie manewrowym, czy może raczej odrdzewić i podmalować lewą kotwicę, bo po ostatnim kotwicowisku wygląda, jak ostatnie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika seawolf
Blog

No i znowu okazja do świętowania, w odróżnieniu od klasycznych, typu „ostatni wtorek tygodnia” ta jest ciekawsza, bo właśnie mi stuknęło na liczniku 500 000 wejść na salonie24, nie licząc Niepoprawnych, gdzie nie ma zbiorczego zliczania, tylko „notkowe”. Zważywszy, ze na Niepoprawnych mam więcej czytelników, niż na salonie, musi być już grubo ponad milion.

Gdy otwierałem blog, pamiętam, 17...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika seawolf
Blog

Okazuje się, ze mam chwile wolnego czasu- krótką chwilę, bo zaraz muszę biec do kolejnych zadań, by zjawisko pod tytułem „Silver Wind” funkcjonowało niezależnie od tego, czy są Święta, czy nie.

Ponawiam zatem wczorajsze życzenia- oby te Święta były weselsze, niż cały ten straszny dla Polski rok….

Z dalekiego Oceanu Indyjskiego przesyłam wam serdeczne życzenia i wyrazy zazdrości, ze jesteście...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika seawolf
Blog

Ponieważ histeria z dopalaczami po pierwsze, nie udała się specjalnie, po uwolnieniu przez sąd głównego dealera, oraz wzroście obrotów w internecie, a po drugie ileż można podgrzewać jedną aferę, publika na trybunach Koloseum domaga sie nowych rozrywek, zatem najdalej jutro niewyspany Płemieł ogłosi nową krucjatę- przeciwko piratom drogowym!

Alternatywa były cukiernie, ale, jak na złość nie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika piotr.wolejko
Świat

Pierwszy kwartał roku podsumowany (styczeń, luty, marzec), czas iść dalej. Dzisiaj zajmiemy się wydarzeniami z kwietnia bieżącego roku. Jak zwykle, na końcu specjalny bonus, czyli najciekawszy - moim zdaniem - tekst miesiąca. Przypomnę, że podsumowując wydarzenia 2009 roku korzystam z zasobów własnego bloga oraz artykułów opublikowanych na portalu Polityka Globalna .

W kwietniu uwagę przykuwali...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Gadający Grzyb
Kultura

Na początek, pozwólcie, że się przywitam.

Cześć, to ja, Andrzej.
Powołał mnie do życia niejaki Łażący Łazarz swymi dwoma wpisami o piractwie i prawach autorskich.

Oto te wpisy:

(http://www.niepoprawni.pl/blog/164/pochwala-piractwa-szwedzka-partia-piratow-w-parlamencie-ue i http://www.niepoprawni.pl/blog/164/pochwala-piractwa-szwedzka-partia-piratow-w-parlamencie-ue-0 )

Cholera, własnego...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Patryk Gorgol
Świat

Richard Philips, kapitan „Maersk Alabama” został uwolniony. W natłoku medialnej radości i komentarzy wszyscy zapomnieli zająć się istotą problemu. Piraci przetrzymują nadal 12 statków i około 200 zakładników, a ich ostatnie porażki wynikają bardziej z chciwości, aniżeli zastosowania nowej taktyki przez potęgi tego świata.

Slalom pomiędzy okręami wojennymi najpotężniejszych państw świata powinien...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika wiki3
Świat

Mamy XXI wiek, postęp w elektronice, sprzęcie zbrojeniowym, radar, inwigilacja świata przez satelity doprowadziła do możliwości oglądania w dowolnym skrawku ziemi przedmiotów wielkości piłki futbolowej.

Armie świata są uzbrojone po zęby, okręty wszelkiej maści od podwodnych do lotniskowców wyposażone w rakiety i samoloty pływają po wszystkich oceanach.

I w tym wszystkim mamy piratów u wybrzeży...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Tymczasowy
Świat

Nasilajaca sie fala porwan statkow handlowych przez piratow somalijskich po raz kolejny pokazuje bezradnosc spolecznosci miedzynarodowej wobec zla wymagajacego szybkiej reakcji. W tym roku bylo juz 95 atakow i zostalo porwanych u wybrzezy Somalii 36 statkow handlowych roznych krajow.  Piraci maja duzy wybor bowiem przez Zatoke Adenska przzeplywa bardzo duzo statkow. W kazdej chwili znajduje sie...

0
Brak głosów