Jarosław jątrzy i dzieli Polaków. Listem, tym razem

Obrazek użytkownika seawolf
Blog

Jak na razie, dopóki się nie zainstaluję w nowym miejscu, wiadomości musze czytać z ekraniku Blackberry, szczerze mówiąc, nie mam wrażenia, by , sądząc z nagłówków, zbyt wiele przelatywało mi koło nosa, ot, Palikot nazwal Kaczyńskiego wampirem. Nawet tego g…. nie otwieram, szkoda czasu na karmienie trolla. Narzekałem na odcięcie od informacji na statku, ale teraz mam jeszcze „lepszy” filter, otwieram tylko te naprawdę istotne informacje, śmieci pozostają nieprzeczytane. Nie wiem, czy to dobrze, czy źle, czy wiem w ten sposób więcej, czy tracę to wszystko, co w istocie decyduje o codziennej polityce, czyli te wszystkie kretyńskie przedstawienia przed kamerami, gdzie dwaj, czy trzej kumple udają, że się straszliwie spierają, po czym udają się jednym samochodem na następny wywiad do następnej redakcji. A w tym czasie bon moty z tego pierwszego wywiadu lecą na pasku i są komentowane przez następną parę komentatorów, która ma z tego powodu zajęcie na następny dzień. Nie, tego z całą pewnością nie żałuję.

Szkoda mi trochę tego, co się w międzyczasie dzieje w kraju poza oficjalnym obiegiem, parę spotkań towarzyskich i politycznych mi przeleciało, kolega nawołuje , by wracać, bo coś się dzieje, dostaję ciekawe materiały, no, wrócę, to nadrobię.

Czytam o przesłaniu Jarosława Kaczyńskiego do europosłów, bardzo mądre, ważne słowa, nie sposób się nie zgodzić, potem ze zdziwieniem, ale niezbyt dużym czytam , że PO i SLD z oburzeniem protestuje, potem czytam (już bez zdziwienia, bo któryż to już raz ?), że zaczyna się narodowa histeria pod tytułem, jak śmiał, czy to list, czy artykuł, kto rozesłał , dlaczego w piątym zdaniu nie ma przecinka, albo jest, co przekracza granicę kompromitacji i niekompetencji i tak dalej, i tak dalej, nie muszę czytać , już wiem, co się dzieje, mamy kolejną odsłonę spektaklu pod tytułem „Jarosław Kaczyński jątrzy i dzieli, mówiąc cokolwiek, albo nie mówiąc niczego”.

Wiem, który redaktor , czy redaktorka co powie i w jakiej kolejności, kto się oburzy, kto powie, że zaufał przemianie Jarosława, ale widzi, jak strasznie został oszukany i już więcej nie zagłosuje ani na PiS, ani na Jarosława, a może, bo w końcu jakaś marchewka być musi, sam kij nie wystarcza, zagłosują na PiS, owszem, niech i tak będzie, bo przecież Tusk i PO to kompletna porażka, tylko jeden drobiazg- trzeba usunąć Jarosława, możliwie, oczywiście kulturalnie, z szacunkiem, na jakieś honorowe prezesostwo, no, to wtedy i Lis i Żakowski i sama pani porucznik Redaktor zagłosują, tylko już usuńcie tego Jarosława, co to dzieli Poilaków, jest pod wpływem traumy i jednocześnie cynicznie i bez honoru wykorzystuje trumnę po trupach do celu, schodzi ze sceny już ostatecznie i na zawsze, ha, ha, już niczego nie wygra, psychopata , kurdupel , Żyd i antysemita, gej i homofob w jednym, zero, loser, tylko już go usuńcie, błagamy na kolanach!

No, to takie rytualne zaklęcia, nie po raz pierwszy i na pewno nie po raz ostatni PiS już ostatecznie stracił elektorat, podzielił się i zszedł, albo właśnie wkrótce zejdzie ze sceny, a wszyscy, na których Jarek nie miał haków wystąpili z partii. Co prawda, właśnie paru ludzi wstąpiło, ale to na pewno profilaktycznie, ze strachu, że Jarek ma na nich haki.

Co do tych haków, to autentycznie rzygać mi się chce, jak słyszę to słowo tak pracowicie wdrukowywane ludziom w mózgownice, bo jedyna partią, która posłużyła się hakami , była PO, rękami Miodowicza i Brochwicza, czy jak tam się ten oficer nazywa naprawdę, a to co stworzył Bondaryk, ten wielki informatyczny system inwigilacji, jest milionkrotnym przekroczeniem wszystkiego, co kiedykolwiek stworzyli pisowscy siepacze Ziobro i Kamiński.

Z innej beczki, skoro już mówimy o wmawianiu PiSowi dzieciaków w brzuch, przedstawiciele formacji będącej w prostej linii spadkobierczynią tradycji i pieniędzy komunistycznych morderców, którzy, nie wspominając już o milionach bestialstw i mordów stalinizmu, do końca swoich rządów , a i długo po oficjalnym oddaniu władzy, mordowała skrytobójczo dziesiątki i setki tych, którzy mieli inne od niej zdanie, albo wiedzieli o niej zbyt wiele, znaleźli, ku swej łajdackiej, skrywanej , oczywiście satysfakcji, męczennicę, Blidę, która w ich propagandzie zrównoważyła wszystkie zbrodnie komunizmu i pozwoliła starym komuchom sfastrygować rozkalibrowaną cnotę i wmówić młodym idiotom nie znającym historii, że to IV RP ja zabiła, a oni są miłującymi wolność męczennikami za wolności seksualne i inne.

No, ale to taka dygresja. Pojadę do miasta, to sobie sprawdzę, czy miałem rację i czy ci wszyscy, co mieli powiedzieć swoje kwestie w sprawie niesłychanej nikczemności Jarosława wypowiedzieli je i czy zabrzmiało to dostatecznie wiarygodnie i autentycznie. Problem w tym, że, żeby to miało wywoływać odpowiedni skutek komentujący muszą wykazywać coraz to większe i większe oburzenie, nikczemność musi przewyższać wszystko, co widziano do tej pory, a o to niełatwo, bo ten show trwa już wiele lat, jak się nie obliczy prawidłowo , osiąga się szczyt zbyt szybko i w końcu zostaje tylko histeryczny wrzask i oskarżenia o pedofilię, współżycie z koniem wbrew jego woli, faszyzm, bicie Żydów, Rosjan i Rumunów, a przynajmniej planowanie tego bicia, podważanie wielkości autorytetów, a w ostateczności ponowne krzyżowanie Pana Jezusa, na co copyright ma Biskup bez swej wiedzy i zgody Filozof.

Brak głosów

Komentarze

Przesłanie "Jarosława Kaczyńskiego do europosłów, bardzo mądre, ważne słowa"?
Mi bardziej przypomina skomlenie porzuconego w lesie kundelka.
(Przepraszam osoby zapatrzone w PiS i Jarosława za obrazę uczuć politycznych.)

Vote up!
0
Vote down!
-1
#89716

Nie ma czegoś takiego jak "uczucia polityczne". Są natomiast twoje wymiociny, godne filozofa z Biłgoraja. Jak nie stać cię na polemikę z czyimś tekstem, to nie rzygaj na klawiaturę.
I jak się ma używanie słowa kundelek, które nie jest co prawda wulgaryzmem, ale za to jest obraźliwe, do tekstu - "Jest akurat odwrotnie. Ograniczenie użycia wulgaryzmów prowadzi do wzbogacenia języka, do skuteczniejszego posługiwania się nim, a przede wszystkim do pełniejszego postrzegania własnych emocji i otaczającej nas rzeczywistości."
A piękne słowa z chama godnego człeka nie uczynią.
Żenada.
A może ktoś się podszył pod Muftiego ?

Vote up!
0
Vote down!
-1

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#89718

nikt się nie podszył. MT też wyznaje specyficzny rodzaj moralności hipokrytów - Kalego.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#89721

Ja się z Muftim nie zgadzam, ale Panowie... ad personam???
Proszę...

Vote up!
0
Vote down!
-1
#89725

Atak kundelkiem w wykonaniu turbana jest jak najbardziej ad kaczyński. A zatem nie można dyskutować na argumenty z taką muftiową personą.

Vote up!
0
Vote down!
-1

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#89727

No, ale zaraz, chwila, to jest atak (ładny czy nie, tez skrytykowałem), ale na polityka. Nie na dyskutanta.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#89736

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich
Są zwykle ad personam, ale nie mają nic wspólnego z krytyką kierowaną do polityka, która może dotyczyć spraw personalnych, np. w przypadku niegodnego zachowania, ale brak zdolności wokalnych chyba trudno za to uznać. A taka właśnie jest jest krytyka dotycząca p.p. Kaczyńskich: główny zarzut to niski wzrost, poza tym fałszował przy śpiewaniu hymnu, a to nazwisk nie może spamiętać (to UROCZE zresztą i właściwe wielu wybitnym i super inteligentnym osobom że są nieporadne, roztargnione, itp) Jeden przykład z życia wzięty, a nie z wikipedii: Mój tata, posiadacz krajowego tytułu mistrzowskiego w grze w szachy, świetny matematyk i błyskotliwy umysł nawet teraz w wieku 72 lat notorycznie śmiesznie przekręca nazwiska, za co - odkąd pamiętam - strofuje go moja mama.
Kolejny zarzut to słynna plastikowa torebka z kanapkami. Ludzie!!! To lepszy Kwachu w wypasionym garniturku i jego beza z ogładą zdobytą (za nasze pieniądze)za PRL, chwiejący się nad mogiłami pomordowanych z powodu słynnej "choroby goleni/zarazy filipińskiej" czy drwiący z całowania ziemi przez papieża. To niby też personalne przywary, ale PORÓWNAJMY! O polityce i racji stanu na NP nie muszę chyba pisać!

Vote up!
0
Vote down!
0

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

#90031

Otóż to... Istnieje w końcu różnica pomiędzy: "skomli jak kundelek", a "je.... ch.., k.. jego mać!". Różnica polega na MOCY rażenia - kundelek ma większą.

No i nie odstraszy tak łatwo z NP przypadkowych przechodniów, co to na widok słów na "k" czy "ch" dostają palpitacji.

A to, że prezentowany tu pogląd MT nie przypadł do gustu ani Wam, ani mnie, nie oznacza, że warto tu wrzucać takie głodne kawałki. Zachowajcie je dla lemingów, a z myślącymi rozmawiajcie jak ludzie, nawet jeśli się z nimi nie zgadzacie.

Howgh!

Vote up!
0
Vote down!
0
#89728

Nie chce się ze mną posprzeczać? :( ;-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#89739

Ależ proszę! ;)

Że tak skrócę: fakt, że trędowaty, ale za to jak ładnie ubrany!

Albo: bez nosa, za to z makijażem!

Vote up!
0
Vote down!
0
#89740

Jeżeli dobrze zrozumiałam skrót,
to wcale się nie sprzeczasz. ;(

A jeżeli źle, to:
"może niezbyt rozgarnięta, ale za to fajna... też nie." ;PP

Vote up!
0
Vote down!
0
#89744

No właśnie, pogląd, że trędowaty to zdrowy inaczej, nie bardzo do mnie przemawia :).

Raczej skłaniam się w stronę stwierdzenia, że jeśli coś gnije, to gnije - i lepiej o tym powiedzieć. Bo inaczej można się trądem poprawności zarazić niechcący ;).

No oczywiście niekulturalnie jest mówić, że bez nosa to nawet lepiej i w ogóle problem mniejszy chusteczkami - tylko, że najpierw wypada wiedzieć co się dzieje... ;)

Vote up!
0
Vote down!
0
#89745

a ta ironia nie jest ad personam? MT z góry wyklucza dyskusję, ustawiając przeciwnika jak mu wygodnie.

"(Przepraszam osoby zapatrzone w PiS i Jarosława za obrazę uczuć politycznych.)"

Vote up!
0
Vote down!
0
#89734

Jest.
Ale i tak - osobiście staram się unikać takiego podejścia i kontynuować merytorycznie - póki się da.
Poza tym Mufti krytykuje poglądy i ich zwolenników, nie konkretne osoby.

Vote up!
0
Vote down!
0
#89735

A zatem jak mufti, nie personalnie, bezosobowo i merytorycznie. Kto powiedział lub napisał, iż dyskusja z głupkiem, niepotrzebnie go nobilituje ? I to zamknie temat turbulencji intelektualnych mufki.
Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#89746

Z Yankovicem ciężko dyskutować :)))

Vote up!
0
Vote down!
0
#89747

Jak nie obrażając Twego nicka, ciężko dyskutować również z Mariuszem Max Kolonko(ą).

Pozdrawiam

 

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#89755

Hehe
No nie, ten pan nie był pierwowzorem :)
Zresztą nick został wybrany dość przypadkowo, w ciągu, mniej więcej, 5 sekund i już pozostał.

A jeśli chodzi o Stuhra polecam parodię Soyki - do znalezienia na YT :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#89757

Soyka jest świetny, podobnie jak parodia Turnaua.

Ja teraz oglądam konferencję z Fukuyamą na TVN24. Warta wszystkie pieniądze.

www.niepoprawni.pl/blog/1821/fukuyama-go

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#89768

każda konkretna osoba, która ma inne zdanie niż MT, jest już przez MT wstępnie zaliczona do zwolenników (czytaj wyznawców), a poglądy do "uczuć politycznych".

podobne chwyty są stosowane powszechnie na niepoprawych przez podobnych mu hipokrytów np.

kto nie wierzy, że Żydzi wysadzili WTC jest idiotą i debilem.
kto wierzy w zabijanie Żydów w komorach gazowych jest poplecznikiem syjonistów... albo nawet ich agentem
itd. itp.

Vote up!
0
Vote down!
0
#89787

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

To są tu tacy zaprzańcy i gwałciciele jedynie słusznych teoryj?

(A tak całkiem na poważnie to polecam ci polecankę Muftiego na zbliżony temat)
Pozdrawiam serdecznie :)

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#89860

"jedynie słuszne teorie" należą właśnie do owych zaprzańców - w tym rzecz

co to jest "Jeżu...? masz coś z deklem?

Vote up!
0
Vote down!
0
#89956

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Literówka.... :) Sorki

A zidentyfikowałeś już takowych na NP?
Tylko wskaż a rozszarpię!

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#89959

literówka? a jakby nie ona, to masz coś z deklem?
szarp się z MT za nogawki.

Vote up!
0
Vote down!
0
#89966

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Nie mam teraz czasu na tak głębokie analizy stanu mojego mózgu.
(czasami muszę na chlebek popracować, będę wieczorem to pogadamy)

PS. A może to ty masz coś z deklem? Pomyśl nad tym...

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#89970

nie mam, bo nie wołam do wszystkich "Jeżu...
re obluzowanego dekla - a może na religię nie chodziłeś?

Vote up!
0
Vote down!
0
#90238

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

się czepiasz jak rzep. Może dyskusję o "deklu" odłóżmy na bok, mało konstruktywna.
Porozmawiajmy lepiej o gniocie Kaczyńskiego.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#90245

masz jakieś pomysły? wątpię.
może sojusz z Chinami i Iranem, co?
a może z KRLD i Kubą?

Vote up!
0
Vote down!
0
#90270

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

dorzuciłbym jeszcze Mozambik i Belize.
Ale widzę, że ty jesteś zorientowany więc może byś nas po oświecał?

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#90273

wiedziałem, że na ten temat nie masz nic do powiedzenia.
już mówiłem: dla mnie możesz żyć w ciemności. niech cię Kirker oświeca.

Vote up!
0
Vote down!
0
#90408

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

tematów nie mam nic do powiedzenia :)
Nie to co ty, boss :D)

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#90418

chcesz też być bossem? to spadaj stąd na dzikie pola i rządź.

Vote up!
0
Vote down!
0
#90423

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

już zaorane. Za późno :D)

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#90426

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich
Niedobrze mi się robi od czytania bredni "na zbliżony temat". Bardzo ciężkostrawne!!! NIKOMU NIE POLECAM! NUDA, ROZWLEKŁE i TOTALNY BRAK LOGIKI! Ile ja się kiedyś nasłuchałam, że atakuję "szanownych autorów" ad personam (W ogóle, co to za mania z tym nadużywaniem takich pseudo-uczonych zwrotów, Bronko-wikipedia czy może jednak jakieś klasyczne wykształcenie? Jeśli to drugie, to byłabym BARDZO zdziwiona) Panowie, a może byście założyli sobie swój własny żydożerczy portalik, tam się nawzajem adorowali AD PERSONAM, ETC. ETC. i nie zaśmiecali tego szacownego forum swoimi OBFITYMI i przeważnie NIEGRAMOTNYMI wypocinami!

Vote up!
0
Vote down!
0

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

#90035

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

ciekawą stronę o nawiedzonych babach ze szpicrutami w ręku i podmiejskimi końmi. Zapraszamy serdecznie :)

PS. Prosiłem "panią" żeby trzymała się z daleka ode mnie...

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#90036

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich
Z chęcią będę się trzymać bardzo daleko od Pana, jeśli Pan będzie się trzymał równie daleko od tego portalu. Cytując wyjątkowo trafne powiedzenie: Sp... dziadu!

Vote up!
0
Vote down!
0

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

#90042

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

pouczać mnie, czego mam się trzymać blisko a czego z daleka :)
A parafrazując "pani" wysoce kulturalną odzywkę:
Sp... dziadówo!

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#90044

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

I Pan mi wypomina wymachiwanie szpicrutką? Zresztą na takiego chama, to by się bardziej bat lonżowy nadał (to taki jak do powożenia mniej więcej, spieszę z wyjaśnieniem, bo nie wydaje się, aby miał Pan pojęcie o jeździectwie).
A swoją drogą, po raz kolejny brak logiki i konsekwencji. Sam Pan zaczął od pouczania mnie, że mam się od Pana trzymać z daleka. Nie dość, że chamski, to jeszcze głupi!
W dodatku te pogardliwe uwagi o podmiejskim koniu. Czy to niechęć do jeździectwa, kawalerii, ludzi mających takie hobby? Deja vu?
P.S. Na zimę moja piękna klacz zjechała do stajni w centrum miasta, więc nie jest już "podmiejska", he he
Stosunek do koni (myślę, że do zwierząt w ogóle) jest ponoć wykładnią stosunku do świata. Dodatkowy plus dla JK!

Vote up!
0
Vote down!
0

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

#90054

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

w chamstwie i prostactwie pani nie dorównam...
Podtrzymuję moja sugestię, żeby jednak pani nie odzywała sie do mnie.

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#90129

a co to, próby cenzury?

Poza tym polecam Erystykę Schopenhauera?

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#90135

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

???

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#90137

jak z Ciebie zaczynają robić "żydożercę"? No przepraszam bardzo, jeszcze zadziałają pewne prawidła i co bardziej skrajnych będą eliminować. Nie przyszedłem na NP.PL, żeby ktoś mi mówił, o czym mam pisać, jak pisać, dla mnie to były Dzikie Pola blogosfery. A tutaj widzę, że nagle pewne tematy to "oszołomstwo", nagle do piaskownicy wysyłają.

A PiSuarów przybywa. Myślisz, że nas nielicznych nie oniemiałych z zachwytu nad geniuszami z Żoliborza nie usuną, żeby zadowolić tychże, żebyśmy nie byli dla nich zawadą zmuszającą do refleksji?

Nie chciałbym, żeby tutaj królowała zasada ein Volk, ein Reich, ein Fuehrer.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#90151

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

To tylko ta pani ze szpicrutą :)
Jak bym miał się takim czymś przejmować...

Pozdrawiam :)

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#90160

mnie to martwi, że niedługo będziemy mieli monopol jednej frakcji, a wszystkie inne zostaną zmarginalizowane. A co się stanie później? Będziemy solą w oku różnych lemingów a rebours... nie chcę mówić, co się stanie. Generalnie umasowienie danego forum nie służy merytorycznej dyskusji, ale nawalance.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#90195

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

od "temperamentu". Zawsze znajdzie się ktoś ze "szpicrutą".
Nie dawać się wciągać w nawalanki. Tyle.

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#90198

biorąc pod uwagę, że przeciętny PiSiak to hybryda neokonserwatysty (z filosemickimi i proamerykańskimi przywarami) oraz socjalisty, to o szpicrutę czy nahajkę nietrudno.

Ja się w nawalanki nie wciągam, tylko informuję interlokutora o stosowaniu argumentów ad personam.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#90207

Ha! Celne spostrzeżenie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#90210

dodam, że niektórzy bardzo usilnie próbują naganiać zabłąkane owce do zagrody. Zachowują się jak ich partia. Zjadła LPR i Samoobronę, wchłaniając ich elektorat, a pewnie z chęcią pożarłaby też UPR, WiP, Prawicę RP, a przedstawiciele wyżej wymienionych robiliby tam za kwiatek do kożucha.

Ciekawe, kiedy zaczną wymyślać, że po żołd udajemy się do ambasady Federacji Rosyjskiej, że jesteśmy agentami wpływu itd.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#90212

Tak samo 90% pisaniny to spuszczanie emocji, wentyl, "tupanie na Palikota".
Tak już ten świat jest poskręcany ;-)
Pozdrawiam przebiegle.

Vote up!
0
Vote down!
0
#90214

ja tam się bieżączką nie zajmuję, z rzadka coś napiszę, jak zostanę mocniej poruszony, mnie interesuje, jak państwo i społeczeństwo powinno być prawidłowo urządzone. Dlatego hakowanie software'u uważam za bezsensowne, moim zdaniem hardware jest do wymiany.

Jakoś PiSuary nie widzą, że funkcjonują w tym samym paradygmacie, co PO-wcy i inni. Taka sama konstrukcja państwa, poglądy społeczno-obyczajowe - też w zasadzie identyczne, twierdzenie o dziejowej konieczności UE czy włażenie bez wazeliny USA i Izraelowi... I oni się rewolucji spodziewają? Niedoczekanie!

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#90215

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Przeżyliśmy. W 1968. Jedne pożarły się o koryto z drugimi.
Teraz jest ta różnica, że się cały naród wciąga do kisielu.
(ja chyba jednak skomentuję tę epistołę Kaczora...)

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#90234

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich
;) Zawsze do usług! Proszę liczyć nie tylko na szpicrutkę, ale również na komentarze (jeśli znajdę dość czasu i energii, żeby wypisywane przez Pana brednie czytać). Niedoczekanie, żeby różne takie kretynizmy i ataki poniżej pasa uchodziły bezkarnie. A zatem, zgodnie z postulatami "BEZ CENZURY" na NP (A może brak cenzury ma tradycyjnie dotyczyć tylko Panów? Podobnie jak nieustannie potępiane ataki na osobę? A wy jak mnie atakowaliście? Że sfrustrowana baba, itp. Super "merytorycznie", prawda? Żaden nie odniósł się do głównego argumentu, jakim jest sianie niezgody w TAKIM momencie, na jednym z NIEWIELU szańców, ale za to szpicruta, o której kiedyś w ferworze wspomniałam, stała się przedmiotem głupich żarcików i moim głównym mankamentem. Ja mam się nie odzywać, ale jak wam się mówi, żebyście dali spokój, to już krzyki, że cenzura. Cała ta grupa specjalizuje się w MENTALNOŚCI KALEGO, powtarzam, że ZAŚMIECA ten portal i w ogóle jest PONIŻEJ KRYTYKI, bo sama na ogół atakuje PONIŻEJ PASA)

Vote up!
0
Vote down!
0

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

#91225

Ty nie bądź taki mądry, co?
jest prawo i jest regulamin. chciałbyś coś zmienić? to już u siebie, jeśli łaska, na dzikich polach.

Vote up!
0
Vote down!
0
#90239

no bo to chyba tak należy nazwać, dodam, że najprawdopodobniej o quasi-religijnym charakterze. Uwaga MT zatem, jak najbardziej trafna.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#90155

ot kultura
a niedawno tak grzmiałeś o kulturze pisania i języka
HIPOKRYTA!!!!!
nie pozdrawiam dzisiaj

Vote up!
0
Vote down!
0
#89741

Tyle jest fajnych i sympatycznych portali, na których, jak mniemam, czułbyś się doceniany, szanowany, może nawet uwielbiany.
A tu, wśród niepoprawnych, jak czytam twoje komentarze do notek, do mam wrażenie, że same notki są dla ciebie niestrawne i trudne do zniesienia.
Jeśli już (tzn. jeśli zdecydowałeś trwać tu w imię jakiejś wyższej sprawy, której na dziś nie odgaduję), to sugeruję w brylowaniu poszukać lepszych porównań (metafor), bo te serwowane przez ciebie się kupy nie trzymają.

Vote up!
0
Vote down!
0
#89775

pod adresem Muftiego): "jestem osobą zapatrzona w PiS i Jarosława", ale nie doszło do żadnej obrazy uczuć, bo byle kto nie jest mnie w stanie obrazić.
Poza tym (i to chyba ważniejsze) osobniki tobie podobne kilka lat mnie hartowały w obrażaniu moich uczuć politycznych i wytworzyłam sobie grubą warstwę ochronną.

Vote up!
0
Vote down!
0
#89779

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich
Tak trzymać! Dość dominacji kretyńskich (i w gruncie rzeczy jątrzących)wątków. Ja już kiedyś zadałam tu pytanie czy to nie jest celowa prowokacja, ale Kuki wówczas nie dowierzał.

Vote up!
0
Vote down!
0

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

#90038

Rada małpa, że się śmieli,
Kiedy mogła udać człeka,
Widząc panią raz w kąpieli,
Wlazła po stół - cicho czeka.
Pani wyszła, drzwi zamknęła;
Małpa figlarz - nuż do dzieła!

Tym razem turban sobie ukręciła ...
Pozdrawiam zaczepnie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#89799

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich
A tfu! Po co w ogóle (to do MT) wypisywać takie KRETYNIZMY! To mamy się teraz zacząć licytować kto kogo przypomina, np. hienę albo szmatę, albo do tzw. prowadzeniu się mamusi (oczywiście nie JK. Pełen szacun, oczywiście)się odnosić. Znam paru skundlonych osobników, ale JK Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ się do nich nie zalicza. Radzę ważyć słowa, bo można po mordzie dostać za coś takiego (mam nadzieję ;)
P.S. Co wrażliwszych przepraszam za użyte sformułowania, ale przeprosiny nie dotyczą, oczywiście, MF :)

Vote up!
0
Vote down!
0

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

#90024

Szanowna Pani Bbebciu!

Zaszło tu w komentarzach pewne nieporozumienie (szanując uszy niewieście nie mówię wprost - o wtórnym analfabetyzmie) i prawdopodobnie wieczorem napiszę osobną notkę, bo na mój gust sprawa nabrała zbyt ostrych kantów i na to zasługuje.

Po drugie, proszę wybaczyć, ale sformułowania dotyczące Listu w notce p. Seawolfa (którego skądinąd podziwiam i uwielbiam czytać) zmusiły mnie do szybkiej jak szpicrutą reakcji.

Inna sprawa, że widać nie mnie, chamowi, korzystać z tak wyrafinowanych gadżetów...

Pozdrawiam gminnie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#90039

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

jest notka. Dasz sobie radę, prawda? :D)))

(uważaj na śmigające szpicruty hehehehe)

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#90041

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich
Co fakt, to fakt!
P.S. A tak na poważnie, to jest to rzeczywiście typowo damski sprzęt jeździecki: onegdaj panie nie siadały w siodle okrakiem, tylko jeździły w damskim siodle z nóźkami po jednej stronie. Nie mogły więc powodować koniem z drugiej strony, nie mając tam nogi - używały do tego bacika. Nie żeby bić, tylko żeby sygnalizować, a że koń to bardzo chętne do współpracy z człowiekiem zwierzę, to bardzo szybko uczył się reagować na lekkie puknięcia takiego bacika zamiast na łydkę/ostrogę. Panowie też korzystają z bacików, ale jednak tradycyjny polski jeździec kojarzy mi się z innym wyposażeniem w dłoni (lanca, szabla, itp.). Oj, łza się w oczku kręci :)

Vote up!
0
Vote down!
0

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

#90062

Że jątrzy, to wiadomo. Ale z tym dzieleniem już powstają niejakie wątpliwości. Myślę, że prezes Jarosław wręcz przeciwnie ma zamiar na całego jednoczyć pewną kategorię Polaków. Cały manewr jest obliczony na kolejną (nieustającą) mobilizację prezesowego sztabu, zaplecza i elektoratu. Słowem musztra jak w starodawnym wojsku lub w więzieniu o zaostrzonym rygorze.

Vote up!
0
Vote down!
0
#90377

Zastanawiające jest jak to sie dzieje, że taki mały, niby niewinny liścik potrafi zatrząść posadami jaśnie nam panującymi i zbulwersować do granic. O jaką frustrację, konsternację i skręty kiszek musi ich przyprawiać kilka słów prawdy. Pewnie podobnie zachowywałby sie Lucyfer pokropiony święconą wodą.

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#89719

A ja sobie przypominam słynny list byłych ambasadorów czy ministrów spraw zagranicznych przy którym to "Posłanie" Jarosława Kaczyńskiego to naprawdę mały pikuś. Tyle złego ile tamte KUNDLE narobiły......

Posłanie JK  przypomina niktórym o ich OBOWIĄZKACH WZGLĘDEM SOJUSZNIKÓW!!!! Przypomina o tym, że albo NATO i  Europa to jedno, albo dwa czy trzy kraje wykorzystują resztę tylko i wyłącznie do własnych celów. Między wierszami można wyczytać ostrzeżenie, że tak dłużej być nie może, że Polska i inne kraje Europy Środkowo-Wschodniej godziły się na zupełnie coś innego przystępując do UE i jeżeli to się nie zmieni........

Dlatego taki rejwach, dlatego takie sikanie po nogach i robienie w koronkowe majteczki.

Jarosław Kaczyński przechodzi do ofensywy. I to jest najlepsza wiadomość jaką słyszałem od kilku lat!!!!!

Dlatego ciszej tam ujadacze. Chłop, miejmy nadzieję, nareszcie wszedł do tego cholernego chlewa!

____________________________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#89730

pozwol,ze powtorzę Twoje motto:

"...dopomoż Boze i wytrwać daj..."

dycha dla zeglujacego,ale kolejna prośba.....nie formułujmy tak tytułow,by onetowskie dziwadła,mogły robic magiel..z powaznej dyskusji

pamietam,jak jeszcze za życia Mojego Prezydenta,  Onet wrzucił coś typu: przestępstwa Prezydenta.....

onetowsko -g-niane pieski,przecztały tylko tytuł i dwa dni nic innego nie było,tylko

'szczekały"

ze Prezydent popełnił....ale ,ze był to prezydent platfomerski i to z Sopotu,to dopiero wyszło po dwu dniach........

ser pozdrawiam..

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#89751

....ze  ten chlew bedzie nalezycie posprzatany. A gnojowisko  wywiezione (nowa Bereza by sie przydala) i najsilniejsza  trucizna odkazone.

I jeszcze jedno.Tu gdzie mieszkam politycy przyznaja racjeJK. I ze jest bardzo odwazny tekst.Narobil czerwonym klopotu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#89792

Pozwolę sobie skopiować mój komentarz pod pierwotnie zamieszczoną przeze mnie "polecanką". Czuję się o tyle rozgrzeszony z nieoryginalności, ze również wpis Muftiego tutaj podobny w treści (a w międzyczasie "polecanka" była się obsunęła ździebko).
__
Aprobata czy potępienie znajduje się w duszy odbiorcy, niekoniecznie ma coś wspólnego z "obiektywnym" oglądem rzeczywistości. A przynajmniej tak głoszą spadkobiercy idei post-solipsystycznej. Czyżby coś w tym było? ;)
__

Swoją drogą doceniam sympatyczny zabieg socjotechniczny:
- osoby, które posłanie/list doceniają są "zapatrzone", w domyśle one już nie mają racjonalnych poglądów, są zauroczone.
Skomlenie kundelka, jak rozumiem, ma stworzyć wrażenie, że nie dość, że to nieważne, to jeszcze podchodzić należy z pobłażaniem, ewentualnie schylić się i pogłaskać.
:)

Vote up!
0
Vote down!
0
#89720

Max odnosi się do wymiany komentarzy pod http://niepoprawni.pl/content/poslanie-kaczynskiego-do-ambasadorow-i-europoslow#comment-101891

Niestety kolejnych "bąków" albo zwolennicy PiS nie zauważają (lub nie są dla nich istotne), albo usiłują pogodzić się z nimi, bo "wicie-rozumicie" nie ma nic lepszego.

Nie ma i nie będzie, jeśli w kółko będziemy się zgadzać na wybór ze z góry ograniczonego przez "Panów Dyskursu" menu.

"Zabieg socjotechniczny" - jak najbardziej, dziękuję! :-)

A sprawy poruszone oczywiście są ważne. Tylko że Perezes dostrzegł to, o czym od lat wszystkie wróble ćwierkają...

Pozdrawiam spiskowo.

Vote up!
0
Vote down!
0
#89723

Ok, wróble ćwierkają. A czy obywatele Najjaśniejszej Rzeczpospolitej zdają sobie z tego sprawę?
Bo patrząc na wyniki wyborów - chyba nie do końca.
To może dobrze, że ktoś o tym mówi - publicznie?

Chwilami odnoszę wrażenie, że cokolwiek Jarek nie zrobi - jest źle. Mówi rzeczy, które "są ważne" - truizm, po co...
Mówi rzeczy, które "nie są ważne" (cudzysłów w obu przypadkach, to zależy od punktu widzenia) - czym on się w ogóle zajmuje, "zamiast...".

Czy aby nie jest tak?

Vote up!
0
Vote down!
0
#89724

Nie ma nic bardziej żałosnego jak samouwielbienie. A temu co się turban poluzował, przeciąg okrutny po pustej łepetynie hula i wywiewa jakieś jednozwojowe, godne peowskiej Muchy wywody. O tempora, o mores!
Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#89726

to chociaż dostrzegł
a inni tuskowaci i salon rżna głupa i tematu nie ma albo to temat tabu
a co im tam
jakby co to wyjadą na Kajmany i będą pić szampana i wznosić toasty za głupiznę polactwą
będą mieli za co, bo lodziarnie pracują pełnym gwizdkiem

Vote up!
0
Vote down!
0
#89743

to go rżną.

Vote up!
0
Vote down!
0
#90501

Witam z "radościom" pana samografa na niepoprawnych.

Vote up!
0
Vote down!
0
#90517

I mam nadzieję, że jest pan w formie, czyli fit for fight.

Vote up!
0
Vote down!
0
#90699

A serdeczności, jak zwykle w moim przypadku jestem w doskonałej formie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#90703

"A sprawy poruszone oczywiście są ważne. Tylko że Perezes dostrzegł to, o czym od lat wszystkie wróble ćwierkają..."

Mufti, jasna cholera! jeśli od lat tylko (!) wróble (!) o tym ćwierkają a nikt nie miał odwagi powiedzieć tego głośno (!), tylko wziął to na bardy J. Kaczyński, to wykazał się odwagą tym bardziej, że (jak sam piszesz) "sprawy poruszone oczywiście są ważne".

Czy możesz, stosując metafory czy porównania ze świata zwierząt poszukać tych, które cechuje odwaga?

Bo pisać, żeby pisać czy się popisywać obrażając przy tym człowieka, czyli lżąc w białych rękawiczkach to jest niżej wora!

Vote up!
0
Vote down!
0
#89790

Szanowna Ossalo, było to mówione głośno, tylko że Państwo właśnie tak chcieli słuchać, jak i teraz słuchacie ostrzeżeń na temat PiS.

To, co jest w liście i ton tego listu mi się wydał i śmieszny, i żałosny. Prezes opozycyjnej partii, odstawiony na bok przez oś USA/Izrael (przy której partia usiłowała się onegdaj afiliować), poucza świat...
No wybaczcie Państwo.
Ale przeczytam jeszcze raz jutro, może zmienię zdanie...

Nie wiem czemu Państwo uznali tego biednego porzuconego kundla za aż tak negatywnie obciążony epitet? Chyba tylko przez kontrast do swojej wizji Prezesa.

Przepraszałem z góry za obrazę, bo spodziewałem się mniej-więcej takich irracjonalnych reakcji. Nie było moją intencją obrażanie czy poniżanie zwolenników PiS ani ściąganie na swój turban wyzwisk. Co najwyżej pobudzenie do polemiki.

Pozdrawiam smutno.

Vote up!
0
Vote down!
0
#89930

A zatem jak mufti, nie personalnie, bezosobowo i merytorycznie. Kto powiedział lub napisał, iż dyskusja z głupkiem, niepotrzebnie go nobilituje ? I to zamknie temat turbulencji intelektualnych mufki.
Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#89748

W jednym aspekcie PIS i osobiście prezes Kaczyński rozczarowuje. Trudno mi zrozumiec brak chęci przejrzystej i zdecydowanej deklaracji woli rozwiązania kilku najbardziej palących problemów, od słuzby zdrowia poczynając. Tym trudniej zrozumieć iż sytuacja dojrzała i jest całkiem spora grupa Polaków i to takich , którzy nie chodzą na wybory w poczuciu obywatelskiej odpowiedzialności a jedynie wtedy gdy widzą konieczność zmian. Co więcej nawet nie jest potrzebny gotowy opracowany w szczegółach projekt ozdobiony ładnym hasłem. Wystarczy , po trzech latach fanfaronady i arogancji że ktoś się ze zdaniem zaiteresowanych będzie liczył.A przecież nawet pomysły Religi to był przykład kompromisu i dyskusji. Więc pewien kapitał zaufania jest. Wyrazistość w sprawie smoleńskiej i w ocenie polityki zagranicznej była lekko spoźniona i przykro patrzec na kolejne zwlekanie. Marazm,kłamstwa i dyletanctwo tuskowych POPSuLi są już śmiało krytykowane nawet przez tych co głosili hasło :ktokolwiek byle nie Kaczynski.

Vote up!
0
Vote down!
0
#89754

jest głosem polskiego sumienia. Wypowiada się w naszym imieniu. Woła z trwogą o przyszłość, wątpliwą zupełnie pod tymi rządami. Skomlenie kundelka?. Jątrzenie?. Co za debilne określenia, troski o swój dom!. O nasz dom!. Jeśli już, to bardziej wołanie o pomstę do nieba. Zamordowano naszego polskiego Prezydenta. Wspólny spisek Rosji, Niemiec i tego, niby polskiego rządu. Kto ma większe prawo wołania o prawdę, niż Brat zamordowanego?. Nie podoba się?. No to zastanów się człowieku, czy aby na pewno, tu jest twój dom.....

Vote up!
0
Vote down!
0
#89761

szczekaczy, specjalistów, profesorów, akredytowanych i innych kanalii, to komentarze do Dziennika wyglądają tak:
TV: W dniu dzisiejszym, we większości miast Europy odbyły się protesty przeciw zaciskaniu pasa....
MY: PiS dzieli...
TV: Lekarze z Centrum Zdrowia Dziecka orzekli, że sześcioletni Tomek potrzebuje nowej wątroby...
MY: PiS dzieli...
TV: Przedstawiciele PO mają podzielone zdania na temat
kandydatury J. Karnowskiego na ...
MY: PiS dzieli...
TV: Wiatry południowe i południowo-zachodnie o charakterze
zmiennym...
MY: PiS dzieli...

Czasem udaje nam się nabrać choć trochę dystansu do dolatujących bredni, ale skutek ten jest krótkotrwały.

Vote up!
0
Vote down!
0
#89795

www.niepoprawni.pl: Jak nam już w domu opadają ręce na opinie dyżurnych
MY: OSSALA DZIELI !!!

Dziel i rządź Ossalo :)

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#89797

To wszystko jest jakimś totalnym nieporozumieniem tak naprawdę.
Od prawa do lewa słyszymy o "fanatycznej wierze", "wyznawcach PiS" i "zaślepieniu".
Bzdura. Każdy z piszących tutaj, kto, jakoś tam, deklaruje się jako zwolennik JK, doskonale zdaje sobie sprawę z braków i błędów popełnionych przez Jarka i PiS.
Co nie zmienia faktu, że - i założę się, że większość z tych osób myśli, jak ja - PiS jest w tym momencie jedyną partią, która reprezentuje interesy Polaków i Polski.
Nie interesy koryta, kolesi, mniejszości seksualnych, czy Brukseli skrzyżowanej z Moskwą i łamanej Berlinem. Która nie skończyła na zapomnianej kanapce.

Pozostaje sobie zadać pytanie KTO tu jest oszołomem.
Wszyscy opluwający Pis i Jarka, nieważne z sensem czy bez, bo tak jest modnie, tak jest "prawdziwie", tak jest "postępowo i europejsko", albo wręcz tak jest "patriotycznie" (wstaw odpowiednią motywację) - czy ta reszta.

A kto naprawdę czuje się Polką/Polakiem? I jest?

Vote up!
0
Vote down!
0
#89802

Pozwól, bez urazy, pokażę Ci w którym miejscu popełniasz błąd. Propaganda tutejszej władzy próbuje nam wmówić że zajmowanie się polityką jest jak mecz piłkarski dla kiboli: należy wielbić własną drużynę, nakrzyczeć na sędziego a po meczu pobić kiboli drużyny przeciwnej (nie mogę używać słów uważanych powszechnie za wulgarne) a jeszcze lepiej żeby sprawić że pobiją się sami. To oni nam sugerują że kapitan drużyny przeciwnej ma się zmieniać na lepsze (to może i im będzie się kibicowało) albo żle rozstawił zawodników (my zrobilibyśmy to pepiej) albo że nie potrafią strzelić bramki (my byśmy wykorzystali każdą sytuację) i dyskusja przenosi się w ten sposób w sfery odległe od idei kopania piłki. Chyba nieco uległeś tej propagandzie, co zresztą nie jest wielkim wstydem skoro tylu innych jej uległo.
Proponuję: niech dyskusja dotyczy wyącznie merytorycznej części poruszanych spraw. Czy jesteś w stanie stwierdzić że to co napisał Jarosław Kaczyński jest pod względem merytorycznym błędne lub nieprawdziwe i potrafisz zaproponować (lub zacytować, bez różnicy) lepsze rozwiązanie?
Seawolf, pełny szacunek.

Vote up!
0
Vote down!
0
#89800

przyrównywana do widza w teatrze niż kibola na meczu i tu się zaczyna ta podstawowa różnica.
Wiem, że zamysłem PO jest sprowadzić każdy wybór do walki kiboli, ale nie wszystkim to odpowiada.
Dwa: ja mam jakieś poglądy, ja człowiek, kobieta, matka, nie wiem, pracownik, szef. One się kształtowały latami poprzez wpływ domu rodzinnego (ze szczególnym uwzględnieniem roli dziadków!), nauczycieli, przyjaciół, lektury, doświadczeń życiowych etc.
Wśród partii politycznych obecnych na naszym rynku znalazłam taką, której poglądy, widzenie spraw Polski, stosunek do historii, wizja mojego kraju jest mi najbliższa. Nie odwrotnie, na miły Bóg!

Vote up!
0
Vote down!
0
#89810

Hornic, właśnie temu mechanizmowi usiłuję NIE ulegać i staram się uświadamiać go osobom, które mu podlegają (choćby ostatnia dyskusja nt. języka i tego, co wyrażamy). To tutaj na niepoprawnych wciąż pokutuje, ba, jest popularne podejście "PiS jest super". Niektórzy dodają "...bo nie ma niczego innego", ale nadal dostają białej gorączki w razie krytyki. A jak ktoś ma zastrzeżenia, to go się równa z błotem, czyli PO. Albo przynajmniej z błotem, jeśli już się nie da z PO.
Czyli właśnie pokutuje ta opisana przez Ciebie mentalność dwóch drużyn.
Czy tego nie widać choćby tu, w komentarzach na tej stronie?

"Czy jesteś w stanie stwierdzić że to co napisał Jarosław Kaczyński jest pod względem merytorycznym błędne lub nieprawdziwe"
No przecież to jest ŚMIESZNE, Prezes się ocknął i bije na alarm, że USA/Izrael już od lat wycofały swoje zainteresowanie nami, a on tak przecież dzielnie staje w imieniu wszystkich przeciw Rosji?!
Śmieszne, że się ocknął dopiero teraz i śmieszne, że bije na alarm. Na pewno strasznie się cały świat zdziwi, bo jest ślepy i głuchy - a tu mu (temu światu) Jarosław obwieścił, a potem strasznie się przejmie (świat), bo nie wiedzial co czyni...
Jak w ogóle można rozmawiać o merytoryce, jak to jest kabaret?

Nie wiem, może jutro ponownie przeczytam ten list i mi się odmieni. Albo może ziemia się zatrzęsie, USA nadciągnie, Rosja się rozwiąże itp.
Jakby co, dam znać.

Dobranoc.

Vote up!
0
Vote down!
0
#89932

kabaret to ty prowadzisz.
uważasz, że wyrażanie poglądów j.w. powiązane jest z trzęsieniami ziemi? bredzisz byle bredzić.

Vote up!
0
Vote down!
0
#89955

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Stanowisko Muftiego jest jak najbardziej pod dyskusję.
Mógłbyś czasami mniej lakonicznie? Rozwijając zapodaną myśl.

pozdrawiam (szczerze zatroskany:)

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#89962

stanowisko MT w stosunku do czego?
sam sobie z nim dyskutuj o kundlach. obaj się na tym znacie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#89965

Dla p. Turbanatora to wszystko jest śmieszne i zwykły kabaret. Nie zauważył, że w międzyczasie ktoś, gdzieś zginął. Problemem dla p. Turbanatora jest to, że ktoś się ocknął dopiero teraz. Bo jakby się ocknął wcześniej to mało śmiesznie by było.

Taki kawalarz z p.Turbanatora, ot co!

Vote up!
0
Vote down!
0
#90004

Aj, waj, widzę że jak nie ma nic innego do powiedzenia, to się robi psychoanalizę. Ale czy ja mówię, że to niedobrze? Ja mówię, że to jest bardzo dobrze! To jest żydowski wynalazek! Mnie się zdaje, że jego Freud wynalazł jak eksperymentował z kokainą. I mnie się on bardzo podoba!

A jak tam Wrzodak? Lepper? Nadal dostaje Pani gęsiej skórki na myśl, że "tacy" mogliby mieć coś do gadania?

Vote up!
0
Vote down!
0
#90043

ale czy Wy nie odstawiacie kabaretu? Że na PiS głosować i basta, bo inaczej jesteście idioci, pieniacze i agenci Matuszki Rassiji?

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#90143

Zapodaj inną konkretną siłę.

Vote up!
0
Vote down!
0
#90149

dla mnie nie ma "wełna, nie wełna, ważne, żeby kicha pełna". Poza tym, czy PiS taki super? Nie lubię wyborów mniejszego zła. To są ludzie funkcjonujący w obrębie tego samego paradygmatu, tej samej koncepcji państwa, prawa itd.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#90153

można i tak.
Qito- "mówi Ci to coś?"

Kto mówi że super- sam przystaje na bocznicy .

Zarząd Państwem, rozumiany jako rządzenie emocjami, mnie też nie pociąga.

Vote up!
0
Vote down!
0
#90157

Zadecydowałeś podać do wiadomości, że to USA/Izrael wycofują od lat zainteresowanie Polską. Jesteś w bardzo grubym błędzie. Nie wszystko pamiętam, i nie chce mi się szukać aby zaspokoić Twoją ciekawość.

  • Rok 1990. W Stanach rządzi G. Bush senior. Co robi rząd aby otrzymać Plan Marshalla? Wszystko rozpływa się w gadaniu. G. Bush senior  traci najpierw cierpliwość, a później musi odejść z polityki.
  • Rok 1999. Polska w NATO. Jak zostało to wykorzystane przez rząd? Polska Armia tak przesiąknięta obcą agenturą, że nawet najwyźsi wojskowi nie mają dostępu do nawet najmniejszych tajemnic NATO. Co z tym zrobiono?
  • Rok 2005-2007 Tarcza Antyrakietowa szansą na bardzo ścisły sojusz wojskowy USA/ Izrael/ Polska/Czechy. Na tej podstawie próba zbudowania ścisłych więzów w Europie Środkowo-Wschodniej. (Międzymorze)Temu są podporządkoweane wszystkie działania Lecha i Jarosława Kaczyńskich. Co i dlaczego robi Tusk, Komorowski i reszta tej pełoskiej Targowicy? UTRĄCA I PRZEKREŚLA CAŁY WYSIŁEK!!!! A głupcy się cieszą i tańczą chocholi taniec.
  • Negocjacje TL. Każdy punkt strategii negocjacji strony polskiej zdradzony stronie przeciwnej. Praktyczne rozwałkowanie Międzymorza. Kto to zrobił? I dlaczego?

Tylko te  punkty pokazują kto się wycofał. I napewno nie były to Stany czy Izrael. Któż chce mieć za sojusznika kogoś tak niewiarygodnego? Bo gdyby to wszystko zostało załatwione zanim nastąpił Obama z Clinton. Śpiące duo nie mogłoby nic zrobić aby to obalić. A Polski Prezydent i 96 innych Polaków i Polek nie zostaliby zamordowani pod Smoleńskiem. Poprostu NIKT nie odważyłby się na to.

W jednym przyznaję Ci rację. Świat ma nas i Polskę serdecznie w dupie! A przyczyną tego jest brak szacunku Polaków dla samych siebie. Polacy okazują to przez wybór zdrajców, złodziei i bandytów na eksponowane stanowiska takie jak Prezydent czy Premier. Ludzie, którzy w każdym szanującym się kraju byliby albo cieciami albo za kratkami w Polsce rządzą.

Reasumując. Drogi Mufti. To nie inni się wycofali. To Polska została zdradzona wielokrotnie przez "swoje"? elity polityczne. A inni tylko stracili cierpliwość. Czy nie uważasz, że bez mała 20 lat cierpliwości to dużo?

__________________________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#89994

Szanowny Panie Jurandzie! Mówi Pan do mnie jak do człowieka i już samo to w niniejszym wątku jest wyjątkowe. Na dodatek jasno przedstawia Pan swoją myśl (a nie emocje) i cierpliwie przytacza fakty.

Wszystko to bardzo dobrze, a jasne wypunktowanie, że sami sobie za plecami robiliśmy kuku - ważne. Ale niezależnie od przyczyn obecnej sytuacji, sytuacja jest jaka jest i mój odbiór Listu niespecjalnie się zmienia.

Co więcej, jeśli Pan jest takim zwolenikiem realpolitik (by nie powiedzieć oportunizmu), to powinien Pan na podstawie swoich własnych wniosków uznać, że nie ma szans na to, by włażenie w... sojusze z USA/Izraelem miało szanse powodzenia i wyszło Polsce na zdrowie. Przynajmniej póki nie pozbędziemy się "agentury" z przyległościami - a to przecież nie jest realne.

Albo czegoś nie rozumiem?

Vote up!
0
Vote down!
0
#90023

co nasi żołnierze robią w Iraku i Afganistanie? Oni powinni być tutaj na miejscu i ćwiczyć obronę w razie ataku. A tak to robimy za kapciowego USA i Izraela. I to ma być Realpolitik, płaszczenie się, polityka brzydkiej panny bez posagu?

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#90027

"Ta wojna jest także naszą wojną" (Jarosław Kaczyński z mównicy sejmowej o wojnie w Iraku).

Vote up!
0
Vote down!
0
#90032

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

I nie kłamał.
Miał na myśli siebie i brata.

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#90037

Eheh :D I znowu muszę ścierać kawę z monitora ;-))

Vote up!
0
Vote down!
0
#90045

Wniosek w zasadzie słuszny. Teraz! niestety zostaliśmy załatwieni przez Tuska, Komoruskiego i resztę tej pierońskiej pełoskiej bandy na mikado! Przez najbliższe 3 lata, miejmy nadzieję, że amerykanie pójdą po rozum do głowy, jesteśmy pogrzebani Sojusznikiem Obamy jest Rosja! Powtarzam Obamy, nie USA, bo są siły a Stanach, które do całkowitego zbliżenia nie dopuszczą. Prędzej powtórzy się wariant z Huston, i Obama o tym wie.

Ale wróćmy do listu. Otóż w tym przypadku nie zgadzam się z pańskim wnioskiem, aby ten list ośmieszał w jakiś sposób Kaczyńskiego. List ten jest niejako na wyrost. Pokazuje kilku ludziom na świecie, że Polska to nie tylko Tusk/Komoruski ze swoją kamrylą, żę istnieją w Polsce siły które  jeszcze wcale nie zrzygnowały z dojścia do prawdy i prędzej czy później do niej dotrą! To jest tylko i wyłącznie kwestia czasu.

A dojście do tej prawdy oznacza małe trzęsienie ziemi na świecie, a całkowicie przeorywujące trzęsienie ziemi w Polsce. W jaki sposób odczyta ten list wielu zainteresowanych? Nie wiem. Wiem, że reakcje w Polsce są bardziej histeryczne niż zwykle.

Ten list to właśnie zaklepywanie przyszłych sojuszników na świecie już teraz. Ale jeszcze bardziej pokazanie Polakom, że czasy ustępstw się skończyły, że czasy upodabniania się do PO się skończyły, że następuje przesunięcie się PiS na o wiele bardziej prawicowe pozycje i, chyba, robienie miejsca dla przyszłego koalicjanta. Czy tak się stanie dowiemy się w momencie ogłoszenia wyborów do Sejmu, bowiem będzie to najlepszy czas, bo z zaskoczenia, do "przyjacielskiego"  rozejścia się PiS.

Reasumując. Ten list Posłanie jest pisany do ambasadorów akredytowanych w Polsce, ale praktycznie adresowany do Polaków zamieszkujących w Polsce i poza Polską. I należy na to patrzeć z tej perspektywy. Wojna o Polskę i Międzymorze jeszcze się nie zakończyła. Wojna ta wchodzi w nową fazę.

Być może się mylę, ale tak to widać, przynajmniej z mojej strony. Zobaczymy ile z tego co mówię sprawdzi się za jakiś czas.

A jeśli chodzi o sojusze to bardziej realny jest nawet teraz sojusz z USA/Izrael niż z Chinami czy Iranem. Już realniejszy wydaje się być sojusz z Fidżi i Tahiti niż Chinami i Iranem.

_______________________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#90220

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

To US of I naprawdę chciały nas przytulić? A my takie ślepcy i nic?...
Żenada, naprawdę.

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#90030

Ejże SL, Ty, siedzący w temacie żydowskim powinieneś o tym wiedzieć najlepiej. Izrael szukał w Polsce sojusznika, a biorąc pod uwagę polityczne kopnięcia, które to dostawał od Europy Zachodniej, spektakularne zbliżenie z Polską z politycznego punktu widzenia było bardziej potrzebne Izraelowi jak Polsce. Można to było wykorzystać. SL czas najwyższy abyś zrozumiał, że w polityce nie liczą się sentymenty, liczą się realne konkrety.

Niestety do Polski zaczął napływać, z naszej winy, żydowski/Izraelski kapitał spekulacyjny, a nie ten bardzo poważny, z naszą stratą. Ot i wszystko.

Peres mówiąc o wykupywaniu Polski przez Żydów mówił właśnie o tym szemranym kapitale, który to wykupuje, rozbija, sprzedaje, zabiera pieniądze i wychodzi. Zostawiając spaloną ziemię i masy pracowników na bruku.

Dziwne, że zajmując się problematyką żydowską o tym nie wiesz. Według mnie nawet bardzo dziwne, ale po co ja Ci o tym mówię. Przecież Ty o tym bardzo dobrze wiesz.

_________________________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#90216

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

czy nie wiem? :)

W polityce jak wiesz sam są granice kompromisu. A współpraca z Izraelem te granice znacznie przekracza. Żydzi nie dochowali nigdy lojalności (jako obywatele i teraz jako państwo) nikomu. Z nami byłoby to samo.
Poza tym wystarczająco wchodziliśmy im 4 litery. Zobacz list Kaczyńskiego. To wspomnienie tamtych "dni chwały".
Teraz, co jest równie naganne i szkodliwe dla Polski stosuje się taka samą taktykę wobec Rosji i Niemiec.
Czyli nie zmieniło się nic a Kaczyński z tą swoją płaczliwą epistołą niech idzie na szczaw.

PS. Nie ma "poważnego" i "niepoważnego" kapitału. Jest jeden, egoistyczny, idący tam gdzie są doraźne zyski.
Zdrowe państwo obraca oszczędnościami swoich obywateli dla dobra kraju a nie wpuszcza wilki do owczarni.

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#90236

Masz rację. W polityce są granice kompromisu. Dlatego zawiera się umowy miedzynarodowe w ramach tegoż kompromisu. Złamanie umowy międzynarodowej równa się .... odwołaniu całej imprezy. Izrael jako państwo podlega tym samym prawom co inne państwa i nie może sobie pozwolić na łamanie umów międzynarodowych, o ile oczywiście taka kamaryla Tusko/Komoruska mu na to nie pozwoli. A jako, że kamaryla jest wybitnie antypolska, to mależy się spodziewać działań wybitnie antypolskich.

SL mylisz się, że nie ma poważnego i niepoważnego kapitału. Ten poważny jest związany umowami inwestujący na dziesiątki lat. Ten niepoważny to kapitał spekulacyjny inaczej zwany "szemranym", którego gorącym orędownikiem, przedstawicielem i "wprowadzaczem" do Polski był, jest i będzie spółka Balcerowicz/Soros/Tusk/Komoruski/Rostkowski. Można dodać jeszcze kilka nazwisk, tylko po co?

Zdrowe państwo obraca oszczędnościami swoich obywateli dla dobra kraju a nie wpuszcza wilki do owczarni

Zgadza się ZDROWE PAŃSTWO!!! A czy Polska jest zdrowym państwem? To jest republika kolesiów. A jeśli chodzi o wilki w owczarni, czyli mówisz o szemranym kapitale żydowskim, rosyjskim, niemieckim, arabskim, można dodać kapitał WSI/SB/PZPR, i nie tylko, to mam dla Ciebie smutną widomość. Wilki są już w Polsce i mają się dobrze! Jak myślisz co trzeba z nimi zrobić i w jaki sposób. A cokolwiek nie zrobisz podniasą lament i krzyk pod same niebiosa, a że są powiązani z wieloma bardzo wpływowymi ludźmi na świecie..... Wyrzucając taki szemrany kapitał z Polski musisz to zrobić bardzo uważnie i delikatnie. Najlepiej gdyby sam wyszedł.

Ps. Odnośnie Listu Kaczyńskiego polecam moją odpowiedź udzieloną Muftiemu.

___________________________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#90391

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

"Izrael jako państwo podlega tym samym prawom co inne państwa i nie może sobie pozwolić na łamanie umów międzynarodowych"

Już kilka razy zmieniał sojusze, nie mówiąc już o całkowitym olewaniu prawa międzynarodowego.

"Ten poważny jest związany umowami inwestujący na dziesiątki lat."
Jest tego niewiele albo wręcz nie ma. Nawet firmy produkcyjne potrafią zabrać dupę w troki jeśli tylko maja możliwość przenieść się gdzie jest taniej.

"Wyrzucając taki szemrany kapitał z Polski musisz to zrobić bardzo uważnie i delikatnie"

"Uważnie i delikatnie" się nie da. Albo jednym ruchem zmienić reguły gry albo godzić się na status kolonii.

A co napisałeś Muftiemu, bo nie chce mi się szukać?

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#90397

też na to zwracam uwagę, choć z nieco innej perspektywy.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#90008

kiedyś porównałem miłość do PiS do fatalnego zauroczenia. Teraz widzę, że to zjawisko - jak również w przypadku PO - można rozpatrywać jedynie w kategoriach dziwnego kultu cargo. Dla mnie jest rzeczą niezrozumiałą, dla której liczne tutaj ciała doskonale czarne popierają polityka centrolewicowego de facto. Dodam, że on nie widzi nic zdrożnego w sojuszu z SLD (przynajmniej na poziomie samorządowym). Jak dla mnie istnieją granice dobrego smaku, których się nie przekracza.

Ja już wolę JKM. Owszem, komediant, ekscentryk, ale z nim w 70-80% mogę się zgodzić. A z PiS, to jak wyjdzie 40% zgodnych postulatów (mówię również o tym, co robili, jak rządzili), to będzie dobrze. Wybór jest zatem logiczny.

A ktoś mi zacznie mówić, że oni są jedynym ratunkiem dla kraju. Porównywanie głosowania na partie politycznego głównego nurtu, to jakby się zastanawiać, czy skok z trzydziestego czy czterdziestego piętra jest lepszy. I tak zostanie mokra plama, więc co za różnica.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#90025

mufti znowu narzygał i się cieszy , ze wielu w jego rzygowiny wdepnęło. Ten typ tak ma. Od wczoraj do zawsze go olewam. Innym ku przestrodze.

Przy okazji pozdrowienia dla ossali.

Vote up!
0
Vote down!
0
#89855

A mianowicie - że większość tu piszących, broniąc Jarka używa podobnych argumentów co zaczyna przypominać mantrę. Nie było to napisane wprost, ale tak zabrzmiało.
Otóż... Jarek doskonale broni się sam tym co sobą reprezentuje. Mantra natomiast faktycznie jest ale w sumie tylko jedna i pod konkretnym adresem rządzących ignorantów, chamów i przestępców. I należy im ją powtarzać do znudzenia, co też wielu z tu piszących robi. A, że jeden mówi im to delikatnie, a drugi wali bez pardonu kłonicą po ryjach to już kwestia indywidualna i tzw. percepcji...

Skąd mantra zarzutów? 3 lata Tusk i jego rząd nic nie robił. 3 lata tuskoidy jedzą, piją, lulki palą, czasem kopem w piłkę walą... Od 10 kwietnia - obojętnie co robią, to wszystko ma jeden mianownik: ZDRADA! Stąd generalnie jednolite krytyki i zarzuty. Jednym słowem mantra...
I tak będzie dalej. Dopóki kielich goryczy nie przeleje i dzbanowi się ucho nie urwie będzie mantra o zdradzie...

Tak już na koniec. Jeśli ktoś nie bardzo zrozumiał intencję i ton listu Jarosława Kaczyńskiego - polecam jak zwykle doskonały, wczorajszy artykuł Aleksandra Sciosa "List. Ponad głowami.".
Pozdrawiam wszystkich, a Seawolfa szczególnie.
contessa

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#89899

Pozdrawiam i ja :-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#89923

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

pod nogi.
(Może akurat masz sznurowadło rozwiązane i możesz się wykopyrtnąć?)

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#89964

Czy Wy zawsze chodzicie stadem? I czy uważasz, że MF naprawdę potrzebuje adwokata?

Nie pierwszy raz na komentarz pod adresem "jednego" odpowiada "drugi"... Macie, jak widać, bardzo dużo czasu na przebywanie na NP... Jak zawodowcy...

Pzdr, Hun

Vote up!
0
Vote down!
0
#89968

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Rzadko to robię. Mufti potrafi sam się obronić.
Ale uczę się od Was :D)))) (solidarności.. koleżeńskiej :)

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#89969

[quote=SpiritoLibero]http://spiritolibero.blog.interia.pl/
Mufti potrafi sam się obronić.[/quote]Fakt, dość biegle włada erystyką... Na jakiś czas to zwykle wystarcza... Na NP "jakiś" to dosyć krótko...

Vote up!
0
Vote down!
0
#89973

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Ty mylisz erystykę z elokwencją?...
Albo ze zdroworozsądkowym myśleniem podlanym odrobiną ironii?

Sam nie wiem...
pozdrawiam :D))

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#89980

nie, nie mylę... odróżniam zarówno formy czyste, jak i mieszańca... imho MT chyba właśnie bardzo lubi kundelki...

Odróżniam też dyskusję od kisielu, którego akurat nie lubię... na kisielek zaproś sobie "anioła", bo dyskusja jakoś się Wam nie udaje... Dlaczego byłem przekonany, że tak będzie?.

"Sam nie wiem...
pozdrawiam :D))".

Hun

Vote up!
0
Vote down!
0
#89983

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Muszę cię zmartwić :)
porozumiewamy się w ważnych sprawach wyłącznie na PW...
Żeby różne ciekawskie jaja za dużo nie zobaczyły :D)))

PS. Ja też nie lubię kisielu..

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#90029

[quote=SpiritoLibero]http://spiritolibero.blog.interia.pl/
porozumiewamy się w ważnych sprawach wyłącznie na PW...[/quote]

Uwierz mi, że Ci po prostu nie wierzę...

Wszyscy porozumiewają się "w ważnych sprawach" na pw, ale dyskusja - to co innego... Oprócz tego jest 1000 innych sposobów, żeby grupa ludzi mogła prowadzić dyskusję nie obserwowaną przez "ciekawskie jaja"...

Obaj wiemy, jak jest w rzeczywistości i dlaczego tak jest...

Zmartwiłeś mnie, naprawdę uważam, że napisałeś nieprawdę-jeśli pisałeś o "dyskusji"... To nieładnie... A jeśli chcesz, to możemy kontynuować nasz dialog lub sobie też wyjaśnić "ważne sprawy" na pw, nie mam nic przeciwko temu...

Pozdrawiam, w 33% sardonicznie...

Vote up!
0
Vote down!
0
#90275

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

dlaczego ciebie... tak to ciekawi? :)
Czemu Admin takiego poważnego portalu jak NP traci czas na kilku nic nieznaczących blogerów?

Pozdrawiam (zaintrygowany :)

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#90280

to proste. ta grupa nie liczy się z dobrem portalu nppl, a jedynie wykorzystuje go instrumentalnie, by realizować własne cele. nie są one zbieżne z celami portalu (czyli tych, którzy go prowadzą). portal na obecności tej grupy więcej traci niż zyskuje.

Vote up!
0
Vote down!
0
#90420

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

A jakie to cele przyświecają prowadzącym portal?
I czemu nie są zbieżne np. z moimi celami?
Oświecisz mnie łaskawie?

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#90427

nie mam zamiaru cię oświecać - trzeci raz mówię: mam gdzieś twoją ciemność.

Vote up!
0
Vote down!
0
#90642

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Z wzajemnością.

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#90648

co z wzajemnością? czy kiedykolwiek zwracałem się do ciebie, żebyś mnie oświecił? za to ty bez przerwy tego ode mnie oczekujesz. mnie to najwyżej możesz oświecić tam, gdzie mam ciemność (twoją też), czyli w mojej d...

Vote up!
0
Vote down!
0
#91255

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że jesteś sfrustrowanym gimnazjalistą (góra licealistą) który ma problemy z trądzikiem młodzieńczym.
Wiesz co? Za moich czasów używało się Acnosanu, trochę pomagał. (Tylko nie pij bo na spirytusie!:)

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#91257

utwierdzaj się, utwierdzaj... możesz poczuć się ciut lepiej, wątrobiarzu.

btw g... mnie obchodzi, czego używałeś na swoją parchatą gębę i co piłeś

Vote up!
0
Vote down!
0
#91503

No właśnie, też bym poprosił o wyjaśnienie. Być może portal nie jest zbieżny z moimi celami?
Pozdrawiam rachitycznie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#90473

portal nie jest zbieżny z Twoimi celami? No, rachityczny gościu, wprost niesamowite... Co za bezczelna bezczelność ze strony Portalu... Nie być zbieżnym z waszymi celami... niesamowite... Kolejny raz odkryliście się, koledzy... ;)

Odpowiem krótko: Portal na pewno nie jest zbieżny z waszymi celami, gdyż portal ma - po prostu - swoje cele, określone przez jego twórców, tak po prostu...

A wy możecie realizować swoje cele na waszym forum, założonym przez SL:
http://www.spiritolibero.fora.pl/debata-o-polskiej-debacie,3/

Pozdrawiam w 66% sardonicznie :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#90505

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

tak się chyba nazywa fachowo twój sposób rozumowania.

PS. A skąd te ułamki?

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#90518

Na razie jakoś od Panów nie można się doprosić konkretów. To może by Panowie raz na jutro spisali te cele, opublikowali je na portalu i oszczędzili innym ich rozpoznawania bojem? Z góry dziękuję.

Vote up!
0
Vote down!
0
#90522

Ja też bym chciał żeby to był teatr w którym po rozegranym akcie rozlegają się oklaski a po przedstawieniu wszyscy aktorzy (także ci którzy zostali "uśmierceni") kłaniają się publiczności i przyjmują dowody uznania kunsztu aktorskiego. A następnie wszyscy rozchodzą się do domów odrobinę lepsi niż przed przedstawieniem. Niestety rzeczywistość kpi sobie z naszych idei piękna i dobra. Robi się z nas barbarzyńców o poziomie intelektualnym psa Pawłowa (był kiedyś taki radziecki badacz) ponieważ takimi jest rządzić łatwiej (to znaczy są mniejsze koszty). Wie o tym doskonale pan Sławomir Nowak i kilku jego kolegów, którzy w tej chwili sprawują moim zdaniem rzeczywistą władzę w tym kraju.
Ja będę starał się "nie dać". Czego wszystkim innym życzę - wtedy zwyciężymy. To znaczy zwycięży to co uważamy za dobre i piękne.

Vote up!
0
Vote down!
0
#89890

a ja widzę niepokojący syndrom. Jeżeli ktoś zdecyduje się na krytykę PiS-u i Kaczyńskiego, to zaraz zostanie odsądzony od czci i wiary. Czy to nie jest jakiś dziwny kult cargo? Czy mamy do czynienia ze swoistym Zakonem Najświętszego Kaczora?

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#89996

To nie są przejawy kultu, a jedynie zdrowego rozsądku, bo chyba sam przyznasz, iż taki Korwin np. ma dzisiaj do powiedzenia tyle co Żyd za okupacji :)
Trzeba więc "kultywować" realną siłę mogącą coś w Polsce zdziałać.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#90000

w 2005 roku, kiedy PiS wygrał wybory parlamentarne, uznałem, że coś w Najjaśniejszej może ruszyć w dobrą stronę. Skłonny im byłem wybaczyć interwencjonistyczne czy socjalne zapędy... dobra, takie dobrodziejstwo inwentarza. Ale później byłem coraz bardziej zawiedziony tym wszystkim. Co się stało z zaostrzeniem przepisów antyaborcyjnych, ukróceniem wszędobylskich pornosów, lustracją, dekomunizacją, karą śmierci, państwem prawa. I niech mi nikt nie mówi, że oni nie mogli. Mieli prezydenta, premiera, telewizję, marszałka sejmu, wiele ważnych innych urzędów w państwie i ktoś nagle stwierdza fakt, że nie mogli?

Poza tym czy PiS dąży do zmian systemowych. Czy chce wyeliminować patologie? Moim zdaniem ich krytyka systemu wynika z tego, że nie mogą swoimi obsadzić tych wszystkich stołków. To na tej zasadzie, system jest dobry, tylko źli ludzie nim zarządzają. A tu trzeba dokonać zmian ustrojowych, zredukować biurokrację, ograniczyć styk państwa i biznesu. Oni nie mają na to siły. Zagospodarowują część byłego elektoratu SLD - w Świętokrzyskim przed 2005 rokiem większa część ludzi głosowało właśnie na to ugrupowanie - te sieroty po komunizmie. I co oni mają zrobić?

PiS miał szansę, którą zaprzepaścił.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#90006

A alternatywą dla PiS jest...?

Vote up!
0
Vote down!
0
#90007

Dostojny Maximusie! Na tym polega cały wic, że przy takim podejściu alternatywy nigdy nie będzie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#90014

no wiadomo, bo zaraz zacznie się polowanie na czarownice oraz gadanie o straconych głosach.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#90016

Czyli odpowiedź nie będzie mi dana.. ;)
____________
A na poważnie - ależ ja słucham.

Nie pytałem się po to, żeby dolać oliwy do ognia.

No więc Panowie: Mufti, Kirker??

Bo odpowiedź, że "przy takim podejściu" (moim, rozumiem) nie jest dla mnie specjalnie merytoryczna.

Nie przypominam sobie, abym pobierał lekcje u pana Kalwina w Genewie, ewentualnie terminował w innym trybunale inkwizycyjnym, o głosach straconych też nic nie pisałem.

No chyba, że założymy, iż zrozumienie odpowiedzi przekracza moje skromne możliwości umysłowe, to wtedy się wycofuję. ;)

Łatwo i czasem pożytecznie jest krytykować, ale jeszcze cenniejsze są pomysły, koncepcje.

Myślę, że mylą mnie Panowie z kimś innym z tego forum...
Akurat ciężko dopatrzeć mi się w mojej osobie znamion fanatyzmu... (Podpalić stos! ;))

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#90057

Ja tu mam do powiedzenia jedynie przyciężkie banały, niczym Prezes w tym swoim liście ;-) No, to wywalę, będę w dobrym (najlepszym!;) towarzystwie.

Alternatywą dla PiS jest to, co sobie zrobimy. A w zrobieniu czegokolwiek, w wyswobodzeniu się spod swej kurateli będą przeszkadzać wszystkie elity, od PO poprzez PiS po SLD (i partie kanapowe, pichcące swoje planktoniczne interesy) oraz słabiej lub mocniej podpięci pod nie beneficjenci.

"Najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku". Dla jednych ten pierwszy krok to np. poszukiwanie spoiwa, bazy polskości (Krzysztof J. Wojtas), ale dla większości niestety oznacza przede wszystkim otwarcie oczu na PiS.

Zresztą na pewno jest też wiele osób, których PiS rzeczywiście i całkowicie reprezentuje - i to jest OK (patrz Szanowna Pani Bbebcia "sympatyczka pp. Kaczyńskich"), niech sobie będą.

A co myśli o tych sprawach Szanowny Przedpiśca?

Pozdrawiam wstydliwie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#90067

Przedpiśca :D:D Ładne.

Już kilka razy pisałem, iż jeśli "dacie mi" alternatywę, inna partię o profilu narodowym, w miarę możliwości preferującą liberalne podejście do gospodarki - to będzie to.
Jak to mawiają u nas w "krakowskiem" i pewnych kręgach: "robi" ;)

Tyle, że jej nie ma. Nie jestem w stanie traktować JKM poważnie, jego styl, który kiedyś określiłem jako straganiarski budzi we mnie... no wiadomo, co.
No, i do diabła, niech to będzie partia - nie kanapa.

... gonna be back later

pozdrawiam

reszta moich trzech groszy (jeden grosz znaczy) w drugim wątku

Vote up!
0
Vote down!
0
#90068

ale właśnie, czy ta alternatywa nie zostanie zakrzyczana, że agenci, oraz nie zacznie się mówić o straconych głosów. To jest nawet bardziej niż pewne, że tak będzie.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#90154

tylko że PiSuary zaraz nam powiedzą, że mamy związek z pewną ambasadą znajdującą się na Gagarina w Warszawie. Zacznie się polowanie na czarownice. Powiedzą również, że oni są jedyni najwłaściwsi, a my odbieramy im głosy. I co, lądujemy z 1,5%, margines błędu plus minus 0,2%. I tak się skończy. Przykre, ale prawdziwe. PiS po prostu nie dopuści do powstania siły prawicowej, konserwatywnej, bo robiłaby ona mu konkurencję.

Zresztą PiS może istnieć tylko dlatego, bo nie powstały u nas partie chadeckie i konserwatywne. Też przykre, ale prawdziwe.

No i ja nie uznaję surogatów. Tylko prawica, centrolewica zasiadająca na prawo w sejmie nie jest nią, choćby odmieniała to słowo przez wszystkie przypadki.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#90142

to przecież ten mechanizm tłumaczyłem. Jeżeli ktoś zacznie sobie obok PiS-u istnieć, będzie konserwatywny, antykomunistyczny, to zaraz dorobi mu się gębę "agenta". No cóż, PiS myśli, że tą stronę zagospodarował i nikt mu nie może wejść w drogę. Na dodatek jak będzie za rozwiązaniami wolnorynkowymi, to zostanie zaatakowany, że krwiożerczy darwinista społeczny (pamiętna reklamówka PiS-u dotycząca prywatyzacji służby zdrowia). I jeszcze jedno, zacznie się gadka o marnowaniu głosów, bo bez tego geniusz z Żoliborza nie zbawi Najjaśniejszej Rzeczypospolitej.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#90196

"PiS miał szansę, którą zaprzepaścił."

 

wygodnie jest tak sobie krytykowac przy zupie w kuchni :)

przeciez jak to "rzadzenie" PiS-u wygladalo, to nie trzeba przypominac

w takich warunkach i tak duzo zrobili

co nie znaczy, ze mozna bylo wiecej i lepiej

 

mysle, ze trzeba co najmniej jednego, dwoch pokolen

zeby ludzie w koncu dojrzeli

nie wydaje ci sie, ze katastrofa smolenska to przyspieszy? 

wg mnie juz sie cos ruszylo! 

PiS nie jest wymarzona partia dla duzej czesci rodakow

(z roznych wzgledow)

ale narazie nie ma lepszej, dlatego trzeba ja wspierac i "doksztalcac"

albo ... zalozyc swoja, idealna – da sie? :)

Vote up!
0
Vote down!
0

dobra kobieta

#90061

trudne warunki to miał Olszewski, i nic dziwnego, że go załatwili.

A PiS miał bardzo dużo. Mógł naprawdę sporo zdziałać, ale nie... woleli rozdawać stołki Samoobronie - utworzenie ministerstwa budownictwa na przykład i paru innych, strzelali sobie w stopę, w przypadku wielu rzeczy skończyło się na gadaniu. Potem jeszcze oddali władzę.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#90098

no to do jasnej anielki!

jak jestes taki madry i wszystko wiesz najlepiej

to zaloz idealna partie

i rzadz!

Vote up!
0
Vote down!
0

dobra kobieta

#90163

Ależ Kirker nkt Ci nie broni krytykować PiS. Mało tego jesteśmy wszyscy zobowiązani do krytyki tego co uważamy za niedobre w PiS, wskazywanie ludzi odpowidzialnych za to, naszym zdaniem. Wskazywanie metod naprawy i dróg wyjścia. Wskazywanie tego co naszym zdaniem można jeszcze zrobić itd itd

Ale to wszystko należy robić rzeczowo i "państwowotwórczo", a nie na zsadzie , "no bo to ten zły Kaczor". Czy nam się to podoba czy nie, PiS jedyną siłą zdolną do wyprowadzenia tego kraju z gnojówki w której Polska tkwi od bez mała 70 lat. Czy Kaczyński jest idealnym mężem stanu? Nie nie jest, ale jest jedynym mężem stanu wśród wszystkich polityków polskich. A co znaczyłby PiS bez Kaczyńskiego, to niedawno miliśmy okazję to przerobić, Jakubiak, Migalski, a obawiam się, żźe w kolejce czeka Kluzik i Poncyliusz.

______________________________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#90005

już byłem wysyłany przez kilku hunwejbinów PiS-owskich na Złonet albo forum Gejety Wyborczej. Czasem zaczynam mieć po prostu stracha, że za to, że PiS-u nie popieram zostanę wyrugowany z Niepoprawnych tak jak z niesławnego Shalomu za "skrajną prawicowość".

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#90009

Jeżeli tak się stanie, to będzie to też mój ostatni dzień na NP! A tak poza tym, to nie chce mi się w kółko powtarzać tego, co myślę o PiS, "dyskutować", itede, itepe...

Pozdrawiam
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#90093

nie chciałbym, żeby tutaj zadziałało prawo Kristola, że coś, co nie zadeklarowało się jako prawicowe, będzie ewoluować na lewo.

Choć tutaj należałoby zastosować rozszerzoną wersję. A nie chcę się autocenzurować ze względu na dominującą frakcję na naszym forum.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#90097

Pierot
Chyba niewiele ....bo używasz w nadmiarze słów których znaczenia chyba nie rozumiesz ....?
Może warto przeczytac to i owo ..."Kubusia Puchatka" i "Króla Maciusia" - a na Frojda Seneke i Platona przyjdzie czas? Narazie 'kolega" jest na etapie ...no może "La Martie"??????????????

Vote up!
0
Vote down!
0

Pierot

#90100

a dlaczego Pan uważa, że używam słów, których nie rozumiem. Czy myśli Pan, że nie wiem na przykład, co to jest "hunwejbin" albo "skrajna prawicowość"? To się kwalifikuje pod argument ad hominem. Tak samo lektury. Chciałbym wiedzieć, na jakiej podstawie ma Pan tak niskie mniemanie o mojej osobie, że sadza mnie Pan w oślej ławce.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#90139

Jak wiesz hunweibuni to przeważnie niezbyt doświadczeni młodzi ludzie biorący wszystko na krzyk, wymachujący tymi czy innymi książeczkami.Spotkasz ich po każdej stronie, więc nie ma się czym przejmować.  Ach co za rozkosz inteligentnie przewieźć się po hunweibinie, popatrzeć jak szarpie nałożoną obrożę. Pokazać mu jego miejsce w szeregu. czy nie sprawia Ci rozkoszy pociąganie tej smyczy? Bo mnie bardzo. A im bardziej atakują, tym spokojniej pociągam za smycz. Czasami wyskoczą ad personam.Wówczas wyżywam sie nie żałując sobie, ani wulgaryzmów, ani spuszczania po brzytwie. Dyskusja, drogi Kirkerze to wspaniała rzecz, byleby spokojnie, nie nerwowo. Aha, w razie gdyby coś, jest wyjście pożarowe, gdzie zawsze możemy dokończyć zaczętych dużo wcześniej dyskusji. Nurni Ci powie.

Pozdrowienia

_________________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#90226

[quote=Kirker]a ja widzę niepokojący syndrom. Jeżeli ktoś zdecyduje się na krytykę PiS-u i Kaczyńskiego, to zaraz zostanie odsądzony od czci i wiary. Czy to nie jest jakiś dziwny kult cargo? Czy mamy do czynienia ze swoistym Zakonem Najświętszego Kaczora?

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista[/quote]
Pierot
A cóż to jest ów "kult cargo" ???
A na marginesie ...ślepota nie jest oznaką niedowidzenia - jest całkowicie widzenia pozbawieniem. Mam wrażenie że to właśnie dosięgnęło mego interlokutora! Nie znajduję tu bowiem osób "Związanych i omotanych" intelektualnie? Może jedynie zapalczywych w sądach. Ale lebsze to od zimno-letniej strawy jaką fundują nam polityczni oponęci?
Ponadto cierpienie jest cnotą i pochwałą wytrwałości. A zrozumienie intencji rozmówcy - pochwałą mądrości!

Vote up!
0
Vote down!
0

Pierot

#90103

kult cargo to uznanie za boskie materialnego obiektu - rzeczy lub człowieka.

I proszę się nie martwić, mam zamiar tłumaczyć PiS-owcom, że są w błędzie, a rozwiązania sugerowane przez ich partię mieszczą się w obrębie tego samego paradygmatu, co SLD, PSL, PO (czyli tzw. "banda czworga"). A Zakon istnieje. Lemingi a rebours również. Tylko nie czczą one Tuska, ale JarKacza, mechanizmy identyczne, tylko zwroty niektórych wektorów zamienione. Nie widzą, że jest on przedstawicielem centrolewicy, tak samo łasym na stołki, dążącym do utrzymania obecnego systemu, tylko że ze swoją ekipą.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#90141

Notka dotycząca powyższej dyskusji: http://www.niepoprawni.pl/blog/1554/kundel-czyli-kultura-dyskusji Zapraszam!

Pozdrawiam listownie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#90156