Piotr Wolwowicz- szacun!

Obrazek użytkownika seawolf
Blog

Czytałem wiele komentarzy na temat występu Piotra Wolwowicza w Polsacie, a własciwie powinienem napisać wystepu, jaki zaprezentowało jury, bo piosenka, jak piosenka, piosenkarz, jak piosenkarz, nie byłoby wydarzenia, gdyby nie nieprawdopodobna autokompromitacja jury. Próbowałem obejrzeć ten występ, ale z jakiegoś powodu Polsat uporczywie usuwał klip z netu , powołując się na prawa autorskie.

Nie jest mi znany inny przypadek takiego upartego, żeby nie powiedzieć, rozpaczliwego cenzurowania przez Polsat swojego programu. Powód jest oczywisty, Polsat zrozumiał, że jury dało ciała i skompromitowało i siebie i program. Owa cenzura jest przyznaniem się, tak, jury pokazało swoje skretynienie, a my zainwestowaliśmy w program duzo pieniędzy i nie stac nas, by ten program zwijać tylko dlatego, że jury to idioci.

No, ale , jako że lepiej raz zobaczyć, niż sto razy usłyszeć. wreszcie znalazłem klip w Niezależnej. Obejrzałem.


www.youtube.com/watch

I powiedziałem sobie - nie, nie napiszę, co powiedziałem, bo powiedziałem to prostym, marynarskim językiem, a ten felieton mogą czytać osoby nieletnie , wrażliwe, przed godziną 22, albo wszystko naraz. Złagodzę zatem swój komentarz- zobaczyłem czworo kompletnych kabotynów i kretynów, których określe kryptonimami:

Purchawa, Pół Duetu Bez Pudelka , Kretyn W Apaszce i Kretyn W Kominiarce.

Własciwie jedyną osobą w tym gronie, której obecność mogę uznać za uzasadnioną, była owe Pół Duetu Bez Pudelka, bo występuje z pudelkiem na ręku, pudelkiem, dodajmy, z którym dzieli IQ w stosunku 50-50. Tym razem występowała bez pudelka, co w pewnym stopniu tłumaczy jej zachowanie (IQ zredukowane o 50%). No, zatem kretynka, ale przynajmniej potrafi śpiewać, bo robi to od półwiecza, niczym Mieczysław Fogg swego czasu.

Kolejny juror, Purchawa, już nie ma tej zalety, a w każdym razie ja o tym nic nie wiem. Jedyna wypowiedź Purchawy, jaką jestem w stanie przytoczyć z pamięci to ta, że chętnie przegryzłaby tchawice braciom Kaczyńskim, zatem jej obecnosc w jury jest , jakby to powiedzieć, kontrowersyjna, bo konkurs jest o muzyce, a nie o wampirach, ani o krwiodawstwie. No, ale jest to też jakaś przyczyna udziału w programie, zapewne.

Co do dwóch dupków po bokach, Kretyna W Kominiarce i Kretyna W Apaszce, widziałem ich po raz pierwszy w życiu, więc nie jestem w stanie ocenić , w jakiej dziedzinie są autorytetami, zapewne cos związanego z showbusinessem. Może spytam swego kumpla Lecha Makowieckiego, lepiej ode mnie oblatanego w tym srodowisku. Lechu, co to za dupki, ci dwaj po bokach? Skąd ich Polsat wygrzebał i czy musiał długo otrzepywać z kurzu i liści?

Jeden z nich, Kretyn W Apaszce, musiał mieć kiedyś coś wspólnego z pantomimą, może przeczytał podręcznik „ Jak zostać Marcelem Marceau w weekend”, zakupiony z przeceny w Tesco, bo body language miał niesamowite. Te oczy wzniesione w sufit, te ręce złożone w błaganiu o koniec piosenki, lub rychłą śmierć, zależy, co nastapi szybciej, te spojrzenia z mieszaniną oburzenia i przerażenia, kiwania głową w ostentacyjnym zdumieniu, to klasyka gatunku, oczywiście komedii slapstickowej. Widać duże wpływy Harolda Lloyda. W kontraście do niego drugi Kretyn W Kominiarce był wręcz ułomny , jeśli chodzi o przekazy niewerbalne, nie licząc oczu postawionych w słup i półotwartych ust. Nie znam gościa, więc nie wiem, czy on tak ma na stałe, czy to był efekt szoku. Przesadnie inteligentnie nie wyglądał, ale zapewne też i nie dla inteligencji tam sie znalazł.

W każdym razie show, jaki to towarzycho dało, pozostanie w necie na długo, niezależnie od tego, ile razy Polsat ten klip będzie wycofywał i cenzurował.

To, co niewerbalnie, gestami przekazywał Kretyn W Apaszce, Purchawa wywaliła otwartym tekstem, który trafi do klasyki: Po długich sekwencjach zrozpaczonego cierpienia w trakcie śpiewu powiedziała: „Och, jakie to okropne, bogoojczyźniane , patriotyczne, to jest cos okropnego, nie idź tą drogą!”

Trzeba miec nie lada tupet, by cos takiego powiedzieć. Trzeba też być wyjątkową @%$#$ą.

Połowa Duetu Bez Pudelka zadeklarowała, ze mało nie umarła, co, po przyjrzeniu sie jej twarzy, mogło nie być dalekie od prawdy. Istotnie wyglądała kiepsko.

Mam wielki podziw dla tego młodego chłopaka z Sanoka, Piotra Wolwowicza, za to, nie pozwolił się zgnoić, że miał odwagę byc sobą, powiedzieć jurorom i całej Polsce, co według niego jest najważniejsze, nie zważając na zblazownych głupków odstawiających autorytety.

Piotrze- wielki szacun! Paradoksalnie, te przygłupy zrobiły Ci przysługę.

Przybij piątkę z daleka, z Singapuru!

http://seawolf.nowyekran.pl/

http://niepoprawni.pl/blogs/seawolf/

http://niezalezna.pl/users/seawolf/

http://seawolf.salon24.pl/

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

Bardzo trafnie o jury :).
Co do samego Piotra - muzycznie tak sobie (nie ukrzyżujcie mnie, wybitnie utalentowany to on nie jest) , za to jego postawa wobec jury - godna wszelkich pochwał.

Gdyby ta banda "artystów" siedzącą w jury powiedziała "Nie nie podoba nam się, muzycznie jesteś do niczego" - no, cóż, ich prawo, zresztą taka konwencja tego głupawego programu, na która uczestnicy nolens volens się godzą.

Ale im się zachciało być trendy i robić żarty z "niemodnego" patriotyzmu.

Pogrzebali siebie, a chłopaka wypromowali.
Ot, ironia losu :)

A dam dychę za tekst, co mi tam :)

pozdrawiam serdecznie

Max

Vote up!
0
Vote down!
0
#147623

Ja też dam 10, a co mi tam. :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#147627

Bo Kora nagminnie fałszowała na koncertach..... ;)
Sam, jak bylem młody byłem raz świadkiem. Potem już nie byłem - końmi by mnie nie zawlekli. Ale filmiki w necie widziałem, lajfy takie znaczy ;)
A reszta to w ogóle - szkoda howoryty :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#147629

Howoryta... to krakowskie? ;-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#147631

Ukraińskie ;)

Vote up!
0
Vote down!
0
#147633

Howoryty, howoryty :)
Ja się wzruszyłem. Dobrze chłopak zrobił! Brawo Podkarpacie:)!

Vote up!
0
Vote down!
0
#147636

Wszystko ładnie i pięknie, ale ja dalej nie wiem, co to do diaska znaczy! Czy ktoś mnie oświeci? :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#147638

Howoryty

PP, 28 marca, 2011 - 19:14

Wszystko ładnie i pięknie, ale ja dalej nie wiem, co to do diaska znaczy! Czy ktoś mnie oświeci? :)

 

...ja z innej parafii ,ale to znaczy "szkoda gadki,odpowiedzi,rozmowy o tym" etc ... w tym znaczeniu.U mnie byłoby "szkoda razgawora"(napisałem fonetycznie).Ja tak nie mówię ,ale sąsiadów muszę rozumieć.

A mówi sie "da bułkie chleba? Nie. O widzisz ...A u nas sie mówi" ("U Pana Boga zz piecem")

Vote up!
0
Vote down!
0
#147646

Dzięki :-), tak to mniej więcej rozumiałam, ale ta howoryta to dosłownie gadka jakaś czy też coś innego, a tylko tak się przyjęło?
Chciałam porządnie sprawdzić, po bronkowemu, ale w Wiki raczej tego nie będzie. ;P

Vote up!
0
Vote down!
0
#147652

dosłownie: rozmowa, gadka :)

nie odpisywałem, nie było mnie na np ;)

Vote up!
0
Vote down!
0
#147834

W wolnym tumaczeniu brzmiaoby to mniej wicej tak
"Szkoda gadki"
___________________________
"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#147724

Dzięki. :-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#147825

że gra na trąbce przez oddech dodatkowo ma wpływ na przeponę, co korzystnie wpływa na wokal.Co do oceny śpiewu-ważne jest co zastosowano przy nagraniu.A sprzęt w takim przypadku jest bardzo ważny.Najlepszego sprzętem można tak ustawić, że wyjdzie na laika.. Wystarczy pewne frazy wyciszyć,pewne wydłużyć i wyjdzie parodia śpiewu.Mimo to ważna jest postawa Piotra.Od lat uważam się za melomana.Moja ocena tych wszystkich niby artystów,znawców kompozytorów to w najlepszym przypadku 3- w skali do 5-ciu.A toleruję wszystko od klasyki po disco.Ztym że z disco moja ocena disco :ze stu kawałków dwa bywa do zniesienia.pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0

staryk

#147635

... kładąc na klatce ciężkie ołowiane płyty i nie jedząc owoców (tego drugiego jednak nie rozumiem).

Takie były wtedy metody. I co, źle mu wyszło? ;-)

Trąbka? Ma swoje zalety, ale sąsiedzi się wściekają.

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#147785

Sam nie jestem specjalistą. Pozwolę sobie zacytować mojego bliskiego znajomego: profesjonalnego muzyka grajacego w orkiestrze symfonicznej:
"To, że śpiewa za wysoko, wynika pewnie z tego, że kolesie z polsatu
zamknęli mu odłuchy lub sciszyli je tak, że ich nie słyszał.
Bez tego praktycznie nie da się śpiewać czysto."
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#147819

... z dłoni taką czarkę i przyłoży ją do ust.

Szkoda, że chłopię tego pradawnego sposobu nie znało.

W każdym razie pewnie masz rację co do przyczyny.

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#152683

Kapitanie ,niech Pan obejrzy to raz jeszcze i niech Pan spojrzy w oczy Purchawy.Reszta z pudelkiem czy to z apaszką itd,to małe wszy.Purchawa...to jest ktoś..Kiedy pierwszy raz obejrzałem materiał ,wróciłem raz jeszce do niego i po kolejnych dwóch razach skojarzyłem oczy,ich wyraz z osoba która mieniła sie wychowawczynią w szkole w latach 60-tych. Po ćwierć wieku orzekła- "jak waliłam was linią i tłukłam drewnianym piórnikiem chciałam was zabić a nie nauczyć pisania.Zabic na wszelki wypadek."To musi być ta sama osoba.Reinkarnacja ....

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#147630

To, co ci ludzie zrobili, było tak ohydne, że trudno było wyrazić słowami poczucie niesmaku i rozgoryczenia, że takie opinie - antypolskie, antypatriotyczne - są wypowiadane w tym kraju, na tej ziemi, której Synowie umierali za to, żeby można było śpiewać i mówić o miłości do Ojczyzny. Te "ałtorytety" powołują się pewnie na trendy gombrowiczowskie. Z tym że Gombrowicz wyśmiewał same formy, ich przerost nad treścią. Powiedział kiedyś, że zawsze będzie stawał w obronie Boga i Jego porządku, choć w Niego nie wierzy. Tu natomiast mamy do czynienia z totalnym zanegowaniem wartości... z ewidentnym tępieniem wrażliwości patriotycznej.

444Polska.bloog.pl

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nasze miejsce po stronie odwagi bezbronnej" - Jan Pietrzak

#147642

http://www.youtube.com/watch?v=iQd5UQm4EC8&feature=player_embedded

Vote up!
0
Vote down!
0

Asta

#147651

Przynajmniej jedna szkoła w Polsce porządnie uczy i tego, co trzeba.
Iranda

Vote up!
0
Vote down!
0

Iranda

#147653

zakompleksiona, wsiowa warsiafka. Purchawa, jak purchawa ale kora az emanuje ostatnio zakupiona przedsmiertna maska, i tyle jej.

Vote up!
0
Vote down!
0
#147657

zakompleksiona, wsiowa warsiafka. ??? ....... nikt z tej czwórki "znawców " Kultury ,nie jest z Warszawy !! To jest chołota ... napływowa. Obleśna Purchawa - to chyba Głupczyce . Ta Rura o przedśmiertnej Masce - to absolwentka jakiegoś Domu Dziecka, zwolenniczka szybkiej TRANSCENZENCJI, która przerabiała wszystko ,od rozpuszczalników do Marychy. Ten Gnojek w kapelusiku to wieśniaczek spod Olsztyna no i prawdziwy Awtorytet z HGW . Tak ,że Dan Carterze, od Warszawy to się odpiórkuj :-)) pozdrawiam NP

Vote up!
0
Vote down!
0
#147822

 

Oglądałem ten żałosny spektakl wielokrotnie ... i zaobserwowałem ze ich ta piosenka bardzo poruszyła!, oprócz Zapendowsiej wszyscy byli wzruszeni oni sie wystraszyli tych uczuć, ten tekst ich paraliżował ! ]
Prawdopodobnie był odgórny prikaz by go skosić bo nie daj Boże by piosenka patriotyczna stadła się hitem ....,a Polsat niechcący by wypromował patriotyzm który jest przecież choroba !!!

Sadze że Piotr ma głos tylko ta piosenka była odrobinę za trudna i leciutko intonacja mu uciekała . Uważam że jeszcze go usłyszymy . Polsat sam określił się jako antypatriotyczny wiec może jakaś akcja ??? Podsumujmy Polsat to TV bogobojna i antynarodowa !!!

http://www.youtube.com/watch?v=-SaAZKC7vkQ&feature=related

Vote up!
0
Vote down!
0
#147664

Nie wiem gdzie dorwałeś badania z których wynika, że Kora + pudelek to poziom przeciętny.
Że pudelek ma 50 to jest jeszcze prawdopodobne, ale razem z Korą 100 to chyba jak 2x2 będzie 3,5!
Pozdrowienia.

Vote up!
0
Vote down!
0
#147666

nigdy dość przyzwoitości i honoru

uzupełniłeś ten post idealnie ,rzeczywiście przestraszyli się niesamowicie,tym bardziej że publiczność ich zdołowała i pokazała że ta Polska nie jest jeszcze do końca zblazowana i to ich najbardziej boli ,że mimo takich nakładów sił i środków oraz wszystkich dłoniach na pokładzie jest jeszcze spora grupa czynnych patriotów.Chcę złożyć hołd rodzicom tego młodzieńca ,że wychowali go na człowieka ,a nie na małpiszona z komercyjnego cyrku powtarzającego po jedynie słusznej linii,że najważniejsza jest ciepła woda w kranie.

Vote up!
0
Vote down!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#147669

http://www.youtube.com/watch?v=OvQeZldzgKk&feature=related
Równie pieszczotliwie o pani Eli.....

Vote up!
0
Vote down!
0
#147675

Ale towarzycho

szczerze Zapedzonej przyklasnelo.

TEN obok Kory niemozgowej to jakis pedzio?

( swietne polowa bez dupelka.....albo dwie moze inetligentne blondyny? )

Ja mysle, ze oni i tak maja z tylu nasze opinie bo przeciez chodzi od wielu lat o propagowanie Pederastow, odmiencow w mediach wiec oni zapewne co najwyzej dostana .....podwyzke od pracodawcy , bo  przeciez posrednio po raz kolejny "strzelili do Kaczorow", ktorych jak wiadomo NIENAWIDZA.

Przeciez kupe dziwadel w tych calych skladach oceniajacych (od tanczenia, modelek )

Vote up!
0
Vote down!
0
#147971

Dziękuję, że pomogłeś rozwiązać mój problem. Otóż zastanawiałem się do czego(kogo) mógłbym porównać Zapędowską. Oczy wyłupiaste jak u żaby, pomarszczone toto, wiecznie wykrzywione i grymaśne, słowem osobniczka piękna inaczej. Wypisz wymaluj STARA PURCHAWA.

krisp

Vote up!
0
Vote down!
0
#147709

A mnie bardziej od fizys tegoż towarzystwa zatrważa ich uwiąd etyczny i całkowity brak uczuć patriotycznych.
Uważam, że powinno się im umożliwić w trybie bezzwłocznym zrzeczenie się obywatelstwa polskiego, ze skutkiem natychmiastowym. Skoro tak bardzo ciąży im polskość, patriotyzm i wszelkie jego znamiona, to fora ze dwora!

Co się zaś tyczy głosu Piotra, uważam, że ma wielką klasę, wspaniały charakter oraz ogromny potencjał jako śpiewak. Jeśli będzie pracował nad głosem, ma spore szanse zostać uznanym tenorem. Dojrzałym artystą i dobrym człowiekiem, dumą dla naszego Kraju.

Istotnie, dźwiękowiec może "cuda" zdziałać, jeśli tylko chce pogrążyć wykonawcę, a co dopiero stremowanego swoim występem chłopaka. Ale i tak, wokalnie Piotr pokazał się z dobrej strony, co Kora J. (oddajmy sprawiedliwość) zauważyła na końcu słabiutkim głosem. Słabiutkim, gdyż "o mało nie umarła" ;-)

Pozdrowienia

Vote up!
0
Vote down!
0

Ursa Minor

#147954

mowic po polsku to po rosyjsku "gawarit"

ale ukraincy - podobnie jak kilka innych nacji ma "h" zamiast "g"( Czesi, Holendrzy )

wiec

gospodarz - hospodyn

howorit - mowic

 no a np czesi maja Hovno czyli gow..

  i mowia Praha gdy my mowimy Praga

Vote up!
0
Vote down!
0
#147969