Głośniki antyfaszystowskie?

Obrazek użytkownika seawolf
Blog

Przeczytałem coś, co mnie z lekka zmroziło. Otóż, na ulicach Warszawy, a pewnie i innych miast na głównych placach montuje się tajemnicze głośniki. Pisałem już kiedyś o naszych statkowych antypirackich systemach obronnych. Nie mamy na naszych cruiserach działek, torped, ani wyrzutni rakiet, ale mamy całkiem efektywne systemy pasywne LRAD. Wyglądają, jak zwykłe kolumny głośnikowe, ale emitują dźwięki o ściśle dobranej częstotliwości, których ludzkie ucho nie może znieść, a jak się odpowiednio dobierze częstotliwość, to i słuch stracić można.

Zostały już sprawdzone w boju, na statku mojego armatora Silverseas. Piraci zostali odpędzeni, choć zdołali ostrzelać statek i zranić jednego z Securities. Na szczęście Security wydobrzał, a my sprawdziliśmy dzięki temu w boju wartość tych głośników. Są drogie, kosztują kilkadziesiąt, albo i sto kilkadziesiąt tysięcy dolarów, ale warto wydać te pieniądze. Nie warto oszczędzać, jak zrobił tenże armator kupując na inne statki system MAD, który jest tańszy od LRADów i ma to do siebie, że nikogo nie odstraszy, chyba, ze piraci przestraszą się dźwięku syreny ambulansu, bo taki właśnie z siebie dźwięk wydaje ten system i to wszystko, co robi. Można, oczywiście unieszkodliwić tym piratów, najlepiej zrzucając celnie te głośniki w sam środek pirackiej motorówki, albo, jeszcze lepiej, trafiając któregoś z piratów w łeb.

No, ale, czy my się spodziewamy ataku somalijskich piratów w sercu Warszawy? Najpierw musieliby podpłynąć w górę Wisły, a po drodze z pewnością zostaliby namierzeni przez dziennik „Fakt”, niczym ów wieloryb swego czasu. Oczywiście, wykluczyć tego nie można, ale prawdopodobieństwo jest naprawdę pomijalnie małe. A koszta takich głośników poważne. Przy tym stale słyszymy, jakie to straszne oszczędności poczynił ten rząd, by uratować biedna Ojczyznę od katastrofy finansowej.

No, więc, skoro przy tych wszystkich cięciach nasza władza szarpnęła się na taki wydatek, musiała mieć mocne powody.

Po co im te głośniki? Kiedyś, rozumiem, w każdej wiosce były takie „kołchoźniki”, bo miejscowa ludność nie miała ani telewizorów, ani radia i tylko tak można było jej przekazać przemówienia Przywódców i najważniejsze wiadomości. No, ale teraz? TVN nie wystarczy? Ludność będzie się gromadzić na placach, by wysłuchać ukochanego „szkiełka”?

Pochodów pierwszomajowych już się nie urządza, wiec nikt nie będzie przez nie recytować wierszy Wisławy Szymborskiej o Stalinie i Partii.

Przy czym, gdyby się tej ludności nie podobały przekazywane treści, albo nie odpowiadała częstotliwość przekazu, a mam pewne obawy, że o to właśnie chodzi, to nie pomoże żadne przecinanie kabelków, bo zasilanie maja awaryjne, akumulatorowe, podobnie, jak bezprzewodowe sterowanie i przekazywanie sygnału. Można zapewne z dobrym skutkiem strzelać do nich z wyrzutni RPG, ale te akurat nie każdy posiada.

Zatem, O CO CHODZI?

Ściągam tu z prospektu takich głośników Hoermanna:

Ich zasadnicze przeznaczenie to generacja tonów alarmowych (częstotliwość według życzenia klienta) o natężeniu dźwięku wynoszącym SPL = 109 dB(A) w odleglości 30 metrów. W bezpośrednim sąsiedztwie syreny przekracza 130 decybeli. Syreny są zamontowane około 7 metrów nad ziemią. Krótkie przeliczenie pozwala ustalić względnie łatwo, ile modułów ECN potrzeba, by wzdłuż całej ulicy tak wyposażonej lub na placu otoczonym takimi syrenami przekroczyć próg bólu u wszystkich obecnych, i bez jednego wystrzału rozproszyć dowolnej wielkości tłum. Bezkrwawo, jeśli nie liczyć trwałego uszkodzenia słuchu u części zgromadzonych.

www.hoermann-gmbh.de/pdf/Downloads/01-Sirenendatenblaetter/ECN0600-en.pdf

Firma poleca syreny dowolnej w zasadzie mocy i wielkości przez kombinację odpowiedniej ilości modułów. Przy SPL = 109dB(A), trwale uszkodzenie słuchu następuje w czasie około 2 minut, 112 decybeli około minuty, 115 decybeli około 30 sekund, 118 decybeli 15 sekund, 118 decybeli 7,5 sekundy, 121 decybeli 3,25 sekundy, i tak dalej. Przy 130 decybelach – w zasadzie natychmiast.

Obśmiewamy głupotę i pustactwo tej władzy, ale może właśnie niesłusznie? Może jest dziedzina, w której są oni naprawdę dobrzy i dalekowzroczni? Bo jednak w czymś musza być dobrzy, nie ma tak, że ktoś jest kompletnym idiotą we wszystkich dziedzinach. Pan Premier na przykład gra w piłkę. Pan Prezydent …. hmmm, no, nie wiem, podpowiedzcie, w czym jest dobry.

Może mają tam kogoś, kto zamiast Eurosportu oglądał akurat przypadkiem Discovery Science?

http://www.wsieci.rp.pl/opinie/seawolf
http://freepl.info/seawolf
http://niepoprawni.pl/blogs/seawolf/
http://niezalezna.pl/bloger/69/wpisy
http://seawolf.salon24.pl/

Brak głosów

Komentarze

http://www.magazyn-poc.pl/aktualnosci/126-technika-dla-sluzb
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/bezuzyteczne-urzadzenie-w-rekach-policji,1,4575528,wiadomosc.html

"Policja kupiła urządzenia paraliżujące dźwiękiem, chociaż przepisy nie przewidują możliwości jego użycia - ujawnia "Gazeta Wyborcza".

To urządzenie, stosowane m.in. przez amerykańskich żołnierzy, zamienia energię elektryczną na piskliwy dźwięk. Można ten pisk kierować w określoną stronę.

Hałas jest ponoć tak dokuczliwy, że może doprowadzić do trwałego uszkodzenia słuchu i czasowego zaburzenia wzroku.

Jednak ustawa o policji nie wymienia pośród środków przymusu bezpośredniego urządzeń obezwładniających dźwiękiem. Więc faktycznie nie wolno takich działań podejmować, ponieważ nie są zgodne z prawem.

Zakupione za 780 tys. zł 6 paralizatorów dźwiękowych ma służyć jedynie do wydawania głośnych komend - odpowiedziała "Gazecie Wyborczej" Komenda Główna Policji.

Bezużyteczne?
Coś zmieniają w przepisach?

stopy..
Luzik

Vote up!
0
Vote down!
0

Luzik

#168354

podczas ostatniego protestu Solidarności.
Kwadratowy, płaski głośnik, 1,5 m x 1,5 m,
zamontowany na pickup'ie.
Stał na czele czerni zomowców na prawym skrzydle U.R.M.

Vote up!
0
Vote down!
0
#168367

Jednym słowem nie ma przepisów ale ktoś może się POmylić wydając tak piskliwym głosem posłanki Senyszyn POlecenia do demonstrantów że aż ogłuchną. Blumsztain z GWnianej już po 11tym listopada mówił że nie mamy prawa chodzić po ulicach jego miasta. Jakby Izrael był w Warszawie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#168374Vote up!
0
Vote down!
0
#168648

Powszechnie wiadomo że "prawo" ma służyć "władzy", a reszta ma milczeć i słuchać. W tej dziedzinie kolejne "wadze" dochodzą do perfekcji olewając je ostentacyjnie i publicznie. Czego najlepszym przykładem było wysłanie GROMU do Iraku, ratyfikacja traktatu Lesbońskiego (o podejmowaniu działań "negocjacyjnych" na jego rzecz nie wspomniawszy) wbrew obowiązującym zapisom konstytucji oraz przysiędze p/oselskiej. Reszty nawet nie wymieniam bo nie zamierzam wyręczać prokuratury. Dlatego nie ma się co dziwić takim "drobnym wybrykom władzuni" skoro wcześniej nikt nie protestował. Było nie było bezkarność rozzuchwala.
W. red

Vote up!
0
Vote down!
0

W. red

#168380

Jak to nie ma przepisów ?

Wszystko co robi obecna władza ( każdego szczebla zresztą )

jest w zgodzie z paragrafem 22 !

wp

Vote up!
0
Vote down!
0

wp

#168627

mam pytanie to zdjęcie jest z ulic Warszawy??
http://czerwonykiel.blogspot.com/

Vote up!
0
Vote down!
0

Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska. Kto chce, ten może, kto chce, ten zwycięża, byle chcenie nie było kaprysem lub bez mocy.

#168373

Gdzie zrobiono tę fotkę?

jazzon77

Vote up!
0
Vote down!
0

Chcę, by moje dzieci żyły w wolnej Polsce!

#168378

armatki wodne sa passe?

Vote up!
0
Vote down!
0
#168418

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101002/LUBLIN/447990786

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#168459

Te Głośniki antyfaszystowskie to tak zwane tuby głośnikowe to nic innego jak syrena alarmowa obrony cywilnej w wersji elektronicznej czyli w youtube wpisać syrena alarmowa elektroniczna i już wiemy/ wytwarza dźwięk alarmowy a nie jak LRAD-pisk nawet jak by nagrali ten dźwięk i odtworzyli go w tych syrenach to nie był by zagrożeniem odtwarzało by dźwięk tak jak na youtubie/komputerze można sobie poczytać o tych syrenach w każdych miastach i w któryś miesiącach są testy alarmowa można zobaczyć że to nic złego/ ludzie to nas powiadamia o zagrożeniach a nie uszkadza dodam że robiłem przy tych systemach i producent syren elektronicznych jest digitex kiedyś trochę ogłuchłem jak stałem przy syrenie elektromechanicznej zwanie/strażacką tradycyjną ale to już inna bajka

Vote up!
0
Vote down!
0
#343876