Christmas 2.0

Obrazek użytkownika seawolf
Blog

Nie mogę się powstrzymać, by nie wkleić uroczego filmiku z YouTube. Jakoś nic mnie dzisiaj innego nie inspiruje, czasem widzę cos w necie i ZONK, mam w głowie gotowy tekst, tylko zapisać, a dzisiaj jakoś nic. No, bo co, znowu o Wałęsie, znowu o gajowym…. Błeeeeeee….

Wiecie, co, te święta to jednak czasem potrafią wkurzyć człowieka. No, bo statek musi funkcjonować tak samo, jak co dzień, albo i lepiej, bo wymagania pasażerów wyjątkowe, a tu dosłownie wszyscy akurat maja wolne, odsypiają Crew Party, w dodatku wiekszość moich ludzi siedzi na podwójnych wachtach antypirackich i rzeczywiście odsypiają. Tak wiec do roboty mi zostaje dwóch Carpenterów, czyli cieśli, Bosun i dwóch marynarzy, którzy połowę dniówki już odsłużyli na „czujce” na rufie, wypatrując, (bądź przedrzemując, kto ich tam wie, chociaż mają się meldować co 30 minut przez radio, ze żyją) piratów od strony rufy. Jak na taki statek i tyle roboty, to bardzo mało. W dodatku wszyscy chodzą, jak muchy w smole, z jakiegoś powodu unikając gwałtownych ruchów i hałasu. No, szczerze mówiąc znam ten powód, sam mam podobne objawy. Ciekawe.

Rano manewry, budzą o 6, świta, wchodzimy do Salalah w Omanie, spokojnie, nie ma wiatru, manewry łatwe, trochę krzyku, jak zawsze, ale cumujemy, instalujemy trap, wchodzi stado oficjeli, agentów, celników, no, jak zwykle. Omawiam z bosmanem prace na dzisiaj. Idę na śniadanie, kelner widzi mnie z daleka (profesjonalizm!) , szykuje zestaw obowiązkowy, jak zawsze sok, herbatę, ham and cheese omlet, ten sam stoliczek, zanim dochodzę i odkażam łapki przy wejściu (dobry zwyczaj !) zestaw już na stole, chwila spokoju i kontemplacji, przerywana odkłanianiem się pasażerom.

Wracam do biura. A tu w skrzynce pocztowej stos AVOs, (tzw. Avoid Verbal Orders) czyli zleceń na naprawy, Inbox pełen kolejnych, Carpenter!!!!! Wołam przez radio... Kapitan uprzejmie podrzuca pomysły: Tom, wiem, ze wszyscy zajęci, ale, jak będziesz miał czas, to może by tak pomalować framugę w la terrazzarestaurant, zamalować ten czerwony pasek na burcie, zamocować te krzesła koło basenu, bo pofruną za burtę, no i tam koło windy ściana jest tak brudna, i ….. i tak dalej. Aha, jak będziesz miał czas, możesz mi przesłać listę na Dry Dock w kwietniu? Bosun!!!! Znowu wołam przez radio.

Przeglądam ze 30 nowych maili, połowa , to życzenia, na szczęście, biuro świętuje. Mail od Spa Manager, „Sir, 5 dni temu wysłałam AVO na naprawę szafki i nic!” Wołam przez UKFkę: Carpenter, zadzwoń do biura! Carpenter, co jest z ta szafką? „Zrobione, Sir, 2 dni temu!” Na pewno? „Yes, Sir, yes Sir!” No, to czemu mi piszą że nie? „Bo szukam materiału, drugi Carpenter nie sprawdził!” Zaraz, @$%%$@, przecież właśnie powiedziałeś, ze zrobiłeś! „Yes, Sir!” No, to jak? „No, Sir!” No, to zrobione, czy nie,???? „Yes, Sir, No, Sir?” ZROBIONE, CZY NIE !!!!????? „Yes, Sir, Yes, Sir!!!!”
OK, idę sprawdzić, daleko nie mam, jeden pokład wyżej, bo widzę, ze się nie dogadam. Typowe filipińskie kręcenie, 15 lat z nimi pracuję, to wiem, kiedy coś kręcą. Patrzę, oczywiście, szafka leży nie zrobiona. Carpenter truchta z wietrarką, nie spodziewał się, ze będę szybszy. Biegnie z warsztatu na trzecim pokładzie, więc ma dalej.

Reszta relacji ocenzurowana, bo mogą to czytać osoby nieletnie po godzinie 22. Dziewczyny z salonu, masażystki i fryzjerki uciekają, nie chcąc być świadkami bestialskiej egzekucji. Pasażerowie wyglądają ciekawie, co się dzieje- „Good afternoon, Miss Smith, how are you? Great, great, me too! “

Melanie ze Szwecji, Human Resources, czyli taka personalna, przychodzi zaplanować następne party na Nowy Rok, nową loterię, ta na Święta to był sukces, poza tym, że nic nie wygrałem, oczywiście. Krupierka z kasyna ma urodziny, przychodzi po pozwolenie na party, nie ma sprawy, oczywiście, pod warunkiem, ze Staff captain też zaproszony, hi,hi!

No i tak mniej więcej wygląda drugi dzień świąt. Poza tym, użeranie się z agentem o dodatkowy kontener na śmieci, zakup dodatkowych 100 baterii na naprawy zamków magnetycznych w drzwiach, bo coś się, cholera psują na potęgę, i wszystkie baterie na statku „wyszły”, jakiś pasażer domaga się naprawy głośników w dyskotece- tu z przyjemnością kieruję go do siedzącego obok Henri, Chiefa Inżyniera. Spożywanie obiadu w restauracji wiąże się z ryzykiem, ze z pięcioro pasażerów będzie chciało pogadać i ewentualnie ponarzekać. Ale prosze bardzo.

No, jakoś wszystko się dało ponaprawiać i pomalować, zamocować i odpisać. Nawet drzemkę poobiednią zaliczyć. Instruuję Filipa, 2 oficera, „W razie pożaru proszę przenieść delikatnie w bezpieczne miejsce i przykryć kołderką!”.

Płyniemy z powrotem na Zatoke Perską, do Khasab ( gdzie to, @$W%@ jest? Chyba nigdy nie byłem!) . Znowu podwójna wachta na mostku i rufie, Security patroluje górny pokład z noktowizorem . Chyba sobie odpuszczę kolację, zamówię coś do kabiny, hmmm, o, wiem, Bruschetta z białym winkiem, zjem przy kompie, jak mam w zwyczaju w domu. Za dużo jem na statku, zaokrąglam się.

Potem jest Crew Show, przejdę się, zobaczę, ponoć śmieszny, no i te urodzinki w kasynie. Same Rosjanki i Ukrainki, więc trzeba się zbratać ( i zsiostrzyć) jako Słowianie.

No i o czym tu napisac... Może napisze coś o statku, o, na przykład:
„Wiecie, co, te święta to jednak czasem potrafią wkurzyć człowieka. No, bo statek musi funkcjonować tak samo, jak co dzień, albo i lepiej, bo wymagania pasażerów wyjątkowe, a tu dosłownie wszyscy akurat maja wolne, odsypiają Crew Party, w dodatku większość moich ludzi siedzi na tych podwójnych wachtach antypirackich i rzeczywiście odsypiają. Tak wiec do roboty mi zostaje..."

I tak dalej ;-)

No, ale my tu gadu, gadu, a gdzie obiecany filmik??? Uwaga, wklejam! Urocze, widzieliście to?

http://seawolf.salon24.pl/

Brak głosów

Komentarze

Tak, widziałam "The digital story of Nativity" w zeszłym tygodniu, przed Świętami,

w australijskiej TV - doskonałe, nieprawdaż?

Dzięki za artykuł, ciekawy.

Pozdrawiam serdecznie i życzę pomyślnych wiatrów.

Vote up!
0
Vote down!
0
#118939

Filmik istotnie, doskonaly!

Pozdrawiam ;-)

seawolf

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam ;-) seawolf

#119037

Captain, You are the best.

Vote up!
0
Vote down!
0
#118941

Pozdrawiam ;-)

seawolf

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam ;-) seawolf

#119038

A do tego wszystkiego (ładne słowo zamist brzydkich) co macie na statku, śpiewaczka Wam nie jest potrzebna? Bo narzekałeś, że jakaś była i już jej nie ma?? :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#118961

No, mamy, caly zespol, ta, co pojechala, to stewardessa, zawsze spiewala na Crew Show.

Pozdrawiam ;-)

seawolf

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam ;-) seawolf

#119039

Relacja super (wie immer :)) Filmik uroczy!
Dla kontrastu relacja ze Świąt w zimowej Polsce, rejon pd-zach.
Wigilia - około 0 st. C, leje deszcz.
Stan ulic zastany, śnieg z lodem, ulega połowicznemu stopnieniu. Skutek: ślizgawka, ludzie w zimowych ubrankach i z parasolami w ręku.
1 dzień Świąt : wieje, -2 st. C, śnieg pada cały dzień, przenikliwie zimno. Skutek: ukryta ślizgawka-niespodzianka pod świeżo opadłym śniegiem.
Ludność wracając ze świątecznej mszy idzie ostrożnym krokiem skradającego się Indianina, czasami wykonując zamaszyste ruchy wiatraczne obydwu ramion (tzw.orła).
2 dzień Świąt: wieje jeszcze bardziej, opad śniegu ustał, słońce łaskawie się pojawia, ale też i mróz od razu , jakieś -10 rano. Nieśmiało udajemy się na spacer bo to przecież wreszcie słoneczne chwile trzeba wykorzystać. Spacerek się szybko kończy w przytulnej kawiarence przy kubku gorącej kawy :)
Poniedziałek po świętach: przed wyjazdem do roboty: skrobaki w dłoń i szyby w samochodzie zdzierać ze wszystkich stanów skupienia wody - marsz !

I to by było na tyle ;)

Vote up!
0
Vote down!
0
#118993

No, to istotnie, mamy tu lepiej z pogoda. Ale za to piratow mamy, wlasnie zaatakowali statek 30 mil od nas....

Pozdrawiam ;-)

seawolf

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam ;-) seawolf

#119040

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich
Niezadowolonym polecam lekturę kilku ostatnio opublikowanych wspomnień, np. p. Szaniawskiego (10 lat wyroku, wigilia w karcerze najcięższego więzienia PRL: dopiero za 3 miesiące otrzymał pozostałości z paczki od żony, która przestała pod bramą pół dnia w mrozie, ale i tak nie wpuszczono jej na widzenie; miska barszczu odebrana na kolanach przy kracie - taką postawę musieli przyjmować więźniowie, by odebrać posiłek, ale już na chleb trzeba było poczekać do następnego dnia rano). Panowie i Panie, bez narzekań proszę, bo cóż znaczą te drobne uciążliwości, w szczególności związane z aurą :) Bóg się rodzi, moc truchleje.

Vote up!
0
Vote down!
0

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

#119048

......... czy dobrze zrozumiałem ... jesteś organizatorem tego Crew Show ?? a może byś zaprosił Bolka i Bronka i zaokrętował ich na łodzi piratów ?
pozdrawiam
Marek
ps.
wracaj szczęśliwie do Kraju.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#119061