Świeżynki

Obrazek użytkownika seawolf
Blog

Od dawna nie czytam gazety Wyborczej, to już jest magiczne zaklęcie wszystkich niezłomnych blogerów, ale ja naprawdę nie czytam. Zaintrygował mnie jednak link podany na salonie24 do smakowitego artykułu dwóch dziennikarek, Dominiki Wojciechowskiej i Agaty Nowakowskiej z Wyborczej właśnie. Zajrzałem, głównie z niedowierzania, czy to prawda i co się okazuje? Prawda!
Dawno nie czytałem tekstu tak pełnego naiwnej, dziewiczo- dziewczęcej wiary w kogoś. Mianowicie z Aleksandra Kwaśniewskiego i jego NOWĄ (!) inicjatywę polityczną. Inicjatywa polegała w istocie na tym, że trzech starych wyjadaczy, jak stare, wyliniałe kocury zasiadło przy jednym stole i ogłosiło, że, jak ktoś tak koniecznie chce, to może na nich głosować. Nie oni pierwsi i nie ostatni. Dwie dziennikarki zobaczyły w tym narodziny świeżej siły, która rozbije zaskorupiałe struktury i przemebluje scenę polityczną, sprawi, że wszyscy uwierzą. W co? Ano w to, że Kwaśniewski, to świeża siła. Mój Boże, ileż to trzeba się, no właśnie, co, nawciągać chyba, żeby cos takiego napisać? Trzeba się całkowicie oderwać od rzeczywistości, albo, po prostu bardzo chcieć samemu. Tak bardzo chcieć, by ignorować rzeczywistość.

Śmiech mnie bierze, jak sobie wyobrażę tych starych weteranów, dobrze, czy źle, ale przecież wieloletnich weteranów z wielu partii i inicjatyw, które pogrzebała już historia i których już nikt nie próbuje reanimować, że wspomnę o nie sławnym, a rozpaczliwie pompowanym LIDzie, ostatniej nadziei ( nadzieji, według prezydenckiej pisowni) białych. To tak, jakby ktoś nam usiłował sprzedać wieloletni, po kilku kolejnych właścicielach samochód, jako nówkę. Owszem, możemy kupić taki samochód, ale po odpowiedniej cenie i z pełna świadomością, że znajdziemy w środku stare okruchy po pokruszonych herbatników i ślady po lakierowaniu i stłuczkach. A tu nam wychodzą dwie pracownice autosalonu i wmawiają, że to nówka, świeżo od autoryzowanego dealera, jeszcze pachnie świeżym lakierem. Czy Kwaśniewski z Siwcem pachną świeżością? No, nie wiem, zapewne dobrymi perfumami, to i owszem, ale nie jest to oliwka dla niemowląt, chyba, że się smarują z powodu suchości skóry, ale do tego, to chyba maja coś lepszego.

Toć to nawet zwykła świeżością nie pachnie, trzech politycznych wycieruchów przed mikrofonem. W ciągu swoich światowych wojaży spotykałem nieraz różne panienki zawodowo udające osiemnastki, choć jeden rzut oka przekonywał, że tych osiemnastek w życiu, to kliknęło trochę więcej i tu mam takie samo wrażenie. Coś, jak ten wilk, co udaje babcię. Tu potrzeba czegoś więcej, niż powierzchowny makijaż. Ale można po prostu żarliwie wierzyć i z tym zjawiskiem właśnie mamy do czynienia.

Pamiętam, że nawet trochę żal mi się ich zrobiło, jak zobaczyłem, że nawet nie maja kogo posadzić, jako trzeciego ( Boh trojcu ljubit, wiadomo, zawsze musi siedzieć trzech) i musieli skądeś wygrzebać Siwca. Kto to jest Siwiec, przepraszam? Kogo może pociągnąć w dowolna stronę niejaki Siwiec? Palikot, to jeszcze przyciągnie kogoś swoimi happeningami, czy wulgaryzmami, choć wydaje się strasznie obolały ostatnio, po nie powodzeniach w sejmie i swoim klubie. No, po to też i Kwaśniewski się dosiadł, by mu trochę dodać punktów w opinii publicznej. Tu przy okazji, nie można oprzeć się wrażeniu, że były prezydent popełnia mezalians, wiążąc się politycznie z kimś o przynajmniej jedna klasę niżej. Chociaż, jak się pomyśli o jego kłamstwach odnośnie wykształcenia, o zataczaniu się na cmentarzu w kilku innych miejscach, wsiadaniu do samochodu przez bagażnik, to może i nie jest to aż taki straszny mezalians, no, ale jednak prezydent i to dwukrotny, powinno się jednak trzymać pewien poziom. Nasze dziennikarki piszą o jakiś wspaniałych ofertach kariery dla Kwaśniewskiego, „Jest namawiamy przez europejskich socjalistów, ponoć oferują mu stanowisko szefa frakcji socjalistów. To byłby dobry punkt wyjściowy do ubiegania się o jeszcze bardziej prestiżowe funkcje w strukturach międzynarodowych.” No, proszę, już ma ofertę, a dostanie jeszcze lepszą. To po co mu ten Palikot z Siwcem, ja się pytam? Splendoru nie dodają. Ja pamiętam, że natychmiast po zakończeniu kadencji w Polsce miał zostać szefem NATO, ONZ, Unesco i czego tam jeszcze, skończył dokładnie z niczym, na utrzymaniu jakiegoś kijowskiego miliardera i jako doradca paru gości, którym przydaje się były prezydent przytroczony do paska, niczym breloczek.

Zaglądam jeszcze do artykułu, żeby niczego nie uronić, jest tam o tym, że wyborcy PO mogą uwierzyć, że maja przed sobą coś nowego. No, wyborcy PO nie w takie rzeczy wierzyli może i w to uwierzą, ale skąd taka w to wiara? A jak nie uwierzą?

P.S. Zachęcam do czytania felietonów w „Gazecie Polskiej Codziennie”, „Warszawskiej Gazecie”, „Kubek Polityczny” i w Freepl.info. Jest też nowa książka, „Alfabet Seawolfa”!

http://multibook.pl/pl/p/Tomasz-Seawolf-Mierzwinski-Alfabet-Seawolfa/2408
http://sklep.radiownet.pl/index.php?id_category=46&controller=category

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

że na szczyty trafił ten wpis
pytam tylko

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
-1
#337972

wilk ostatnio pieskiem pływa...
Ach, gdzie te niegdysiejsze śniegi...
--------------------------
Reszta nie jest milczeniem.

Vote up!
0
Vote down!
-1

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#337987

Ważna jest ta duża , kolorowa książeczka :)

Reszta to tylko pretekst do jej zamieszczenia :)

Vote up!
0
Vote down!
-1

TYBERIUSZ

#338008

ale po co taki denny wpis lokować na szczycie?
pytam redakcje

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
-1
#338041

Odpowiem tak, jak odpowiadam zazwyczaj w imieniu Redakcji: rezerwujemy sobie prawo do promowania tudzież niepromowania wpisów blogerów wg uznania PT moderatorów. Ktoś z nich wpis zauważył i podkleił.

__________________
A prywatnie? Wpis jest dokładnie w stylu Wilka, który to lubi się bądź nie. Moim skromnym zdaniem notki Seawolfa są zazwyczaj na poziomie powyżej niepoprawnej średniej.

Czym Seawolf "podpadł"? Widzę, że:
a) pomylił (też mi się tak wydaje, ale głowy nie dam, nie śledzę personaliów dziennikarzy GW) nazwisko dziennikarki
b) jako ilustrację do notek zamieszcza okładkę własnej książki

No, zbrodnie to niesłychane... :)

Vote up!
1
Vote down!
0
#338083

W życiu nie przyszłoby mi do głowy oskarżać seawolfa o zbrodnię , raczej o mniejszą lub większą nieuczciwość :)

Co do notek seawolfa , to jedne są na wysokim  poziomie , a bywają te na znacznie niższym  :) .

Jest to tylko i wyłącznie moje zdanie i nikt nie musi się ze mną zgadzać :)

 

Vote up!
0
Vote down!
-1

TYBERIUSZ

#338088

A na czym ma polegać ta "nieuczciwość"?
Tekst gorszy napisał??
Czy okładkę książki opublikował?
Ponawiam pytanie.
______________
Oczywiście, poziom bywa różny.
Nie tylko u Seawolfa.

Vote up!
1
Vote down!
0
#338097

Choćby na tym , że zamieszcza "cienki " tekst , ( moim zdaniem ) tylko dlatego by przytulić reklamę swojej książki .

Następnie porzuca swoją notkę , i ma gdzieś , kto tam pisze i co pisze .

Stary jego numer .

Moim zdaniem jest to zwykłe cwaniactwo i robienie z Niepoprawnych idiotów .

To tyle .

Vote up!
0
Vote down!
-1

TYBERIUSZ

#338110

Nieuczciwością jest zamieszczenie cienkiego tekstu??
Jeśli rzeczywiście jest cienki, co najwyżej świadczy źle o autorze jako o pisarzu/dziennikarzu...

A zakładając, że Twój (tykamy się, chyba tak.. :D) scenariusz prawdziwy - lepszą reklamę robi się dobrymi tekstami i obrazkiem książki, niż złymi tekstami i obrazkiem książki...
Czyli, jeśli tekst istotnie cienki - antyreklama...
Nie? :)

No, a jeśli ktoś patrzy tylko na obrazek, to...

_______________
Seawolf pisze u nas bardzo, bardzo długo. Jak pisałem, jego styl może się podobać, nie musi podobać się wszystkim. Podejrzewanie go o taką działalność - oj, nie.
Zresztą byłoby to - głupie. :)

A wszystko sprowadza się do jednego w moich oczach.
Krytyka tekstów - a pewnie.
Krytyka nie tekstów, a autorów - chyba nie o to chodzi.

Vote up!
1
Vote down!
0
#338119

W tym problem , że " uwielbiani " najczęściej wpadają w rutynę .

To chyba ten przykład potwierdzający tę regułę :)

 

Vote up!
0
Vote down!
-1

TYBERIUSZ

#338125

Wiesz, Tyberiuszu, mógłbym pewnie dużo napisać... ale tego nie zrobię. :) Sobie postanowiłem - komentuję zazwyczaj pozytywnie, ewentualnie merytorycznie, na konkretne tematy, w dziedzinach, które liznąłem. O ile czas pozwoli, to inna sprawa. Z tej przyczyny, że mam pod ręka motyki, grabie, sanki i inne narzędzia.

I kiedy to akurat ja ustawiam SG jest ono zawsze odbiciem moich ocen, mojej wizji "idealnych Niepoprawnych" i - wielu innych wypadkowych, które staram się brać pod uwagę, aby próbować być maksymalnie obiektywnym (ideał).
Jeszcze tego by brakowało, żebym zaczął negatywne komentarze pisać...

Chociaż? :)
Zdarzało mi się na "blue" posyłać teksty z którymi od A do Z się nie zgadzałem, co do przesłania - ale pozwalałem sobie pod spodem wyrazić swoją opinię: nie zgadzam się z tezami, bo...

Na szczęście nie jestem sam. Inni administratorzy czy moderatorzy mają swoje wizje - to się jakoś równoważy. :)

Vote up!
1
Vote down!
0
#338131

Seaeolf działa jak wytrawny artysta i zarazem biznesmen  .

Można to prześledzić na przykładzie działalności satyryka Marcina Dańca .

W telewizorni , dla szerokiej publiki wygłasza stare , ograne do maksimum teksty , zaś świeże , nowe , muszą się najpierw " ograć " i zarobić na siebie .

Nie będzie się seawolf eksploatował za darmo .

Ważne że reklama kolorowej książeczki poszła w internet .

Vote up!
0
Vote down!
-1

TYBERIUSZ

#338013

Prezydentura Kwaśniewskiego skończyła się w 2005 roku, podobnie jak rządy SLD. Od tego czasu wiek wyborczy ukończyło 8 roczników młodych Polaków nakarmionych bajkami o swoich wielkich możliwościach, a zarazem, z racji wieku wrogo nastawionych do dorobku starszych, mających więcej doświadczenia w życiu. To do nich skierują swą ofertę starzy wyjadacze i obiecają wszystkim młodym spełnienie ich marzeń - miłość zakochanym, bunt zbuntowanym, pracę bezrobotnym, przyzwolenie na chamstwo prostakom, zmiany zawiedzionym itd. Potem uruchomią potężną kampanię, w której do ostatniego dnia wyborów młodzieżowi idole będa namawiać młodzież do uczestnictwa. W efekcie, ku zdziwieniu pozostałych, znów przekroczą jakiś próg wyborczy dający państwową lub europejską kasę na kolejne 4 lata.

„Żebym ja pana nie znał, to bym myślał, że pan robi zły interes, ale że ja pana znam, więc ja sobie myślę, że pan robi... dziwny interes” 

Vote up!
1
Vote down!
0
#338031

nie zrobiła z Kwaśniewskiego człowieka. Przecież czerwoni zrobili jak zwykle. Coś tam powiedzieli aby było głośno.
Z tym mezaliansem to pan lekko przesadził.Kwach myśli jedynie o Palikotówce.

Vote up!
1
Vote down!
0

witold46

#338057

 Czy dla pozorowania, że ma się w doopie GW, nieudolne czy świadome manipulowanie nazwiskami ma uwiarygodnić Nowego Seawolfa?

 

Vote up!
0
Vote down!
-1
#338053

"...trzech starych wyjadaczy, jak stare, wyliniałe kocury (...),starych weteranów, dobrze, czy źle, ale przecież wieloletnich weteranów z wielu partii (...),(z) pełna świadomością, że znajdziemy w środku stare okruchy po pokruszonych herbatników (...) świeżo od autoryzowanego dealera, (który) jeszcze pachnie świeżym lakierem"
PS
Przy takiej "prozie" Marian Stefaniak to niekwestionowany geniusz literatury. Rzekłbym - galaktyczny:):):)
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#338090

Lubię czasami zajrzeć do Mariana , ale niejednokrotnie  odnoszę wrażenie , że zbyt mocno "wspomaga" swoją wenę :)

Vote up!
0
Vote down!
-1

TYBERIUSZ

#338094

Dixi - ale bez wycieczek po blogerach, ja proszę...

Mając dobra pamięć i bogatą trzyletnią praktykę mam zapamiętane różne cytaty z RÓŻNYCH blogów. :))
(czytaj: mam haki :))

No i co?
Zdarza się - i tekst słabszy, i kilka błędów.
Swego czasu KAŻDA notka Seawolfa był fetowana przez komentatorów.
Również - te słabsze.
Potem miał "nieszczęście" wydać książkę.
Nagle jego teksty okazały się mierne...
Koincyndencja, zakładamy? :)

Vote up!
1
Vote down!
0
#338095

Rozmawiamy o poziomie... wody na Niepoprawnych.
Tu posłużę się znów cytatem: "Czy Kwaśniewski z Siwcem pachną świeżością? No, nie wiem. (...)Toć to nawet zwykła świeżością nie pachnie".
Otóż to! Banał jako masło maślane.
Nie wiem kto fetował, ale fetowanemu najwyraźniej feta nie posłużyła.
Książki autora tych postów nie miałyby dla mnie żadnego znaczenia, gdybym nie musiał oglądać reklam książek autorstwa autora postów... Kurcze, chyba jednak coś złapałem! Czyżby... "styl" autora postów. Wirusy się powielają...:):):)
-----------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#338104

A co złego w reklamach książek?
Tak, czytałem dzisiaj - zostawiłem ślad. :)

Czy to jest miernik wartości samej notki?
Nie.
Jeśli będzie to sama reklama, bez tekstu - poleci z SG.
Jeśli dodana jako "bonus" - cóż, będzie skuteczna albo nie. :))

Niektórzy to, słuchaj, partie polityczne tu reklamują - co przy tym znaczą książki? :)

Vote up!
1
Vote down!
0
#338111

... "Mistrz odpoczywa" szkodzi i autorowi, i portalowi.
Możesz wierzyć lub nie (a powinieneś), że nie zazdroszczę nikomu ani książeczek, ani czytelników na "wszystkich portalach" (bez wyboru), ani tym bardziej zaszczytnego miejsca na "niebieskim".
Czy ja kiedyś promowałem swoje nazwisko, albo swoją... pracę? Nawet nienachalnie...
No powiedz!
------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#338114

Pan spojrz w lustro, czy czasem Pan nie szkodzisz portalowi.
Wszak seawolfa drukuja w codziennej Gazecie Polskiej i innych gazetach, wiec jego blog tutaj to raczej zacheta, zeby ten akurat, a nie inny portal odwiedzac, czy nie jest tak?
Sam sie Pan spytaj swojego sumienia, czy nie zazdroscisz popularnosci i poczytnosci seawolfowi? I z tego wlasnie te zlosliwosci? Moze czas odpoczac i przestac dawac innym dobre rady? Jak stare chinskie przyslowie mowi: rady sa jak napomnienia latwiej je dawac niz przyjac do siebie.
Uklony.
p.s.
Mam nadzieje, ze nie zniecheci Pan do pisania na niepoprawnych wartosciowych blogerow. Oczywiscie w swojej trosce o poziom portalu moze Pan odstraszyc co wrazliwsze dusze.
"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość" Józef Piłsudski

Vote up!
0
Vote down!
0

"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość" Józef Piłsudski

#338141

Moze czas odpoczac i przestac dawac innym dobre rady? Jak stare chinskie przyslowie mowi: rady sa jak napomnienia latwiej je dawac niz przyjac do siebie.

 

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
1
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#338146

Na Twoim miejscu powstrzymałbym się na pewien czas z krytyką Mariana ,  bo jak zapewne pamiętasz ,  twórczość impresjonistów ,  na początku ich działalności artystycznej , również nie wzbudzała entuzjazmu :)

Vote up!
0
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#338098

... nigdy nie będziesz. Dlaczego? Bo nie masz własnego zdania, tylko "zwyczajnie" trollujesz. Na Niepoprawnym nie powinno to być... zwyczajne.
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
1
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#338109

Rozumiem , że to za seawolfa ? .

Dziwny zwyczaj tu panuje , że jeśli rozmówca nie jest " po linii " , staje się automatycznie trollem .

Masakra .

Vote up!
0
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#338115

... "ciągnąć glutów". Twoich.
Pytasz co to jest troll???
Pytasz i pytasz, i pytasz...
Quod erat demonstrandum :):):)
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#338118

Żegnam miły człowieku :).

Babraj się sam w swoich problemach emocjonalnych ...

Vote up!
0
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#338127

... c.b.d.u... :):):)
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#338130

Jak się pisze - razem a nie osobno! a więc:
niesławny LID.
niepowodzenie w sejmie.
Mocno musiało kołysać- ile w skali B?
**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
1
Vote down!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#338100

Proszę Państwa

Piszę, jak piszę, lepiej, gorzej, różnie. Zawsze powtarzam, czytanie nie jest obowiązkowe, jak się nie podoba, proszę nie czytać. Na innych moich blogach się podoba. Wobec takiej zmasowanej kampanii negatywnej zastanawiam się, czy jest sens nadal wklejać teksty na Niepoprawnych. Może właśnie o to chodzi, by mnie zniechęcić?

Pozdrawiam ;-)

seawolf

Vote up!
1
Vote down!
0

Pozdrawiam ;-) seawolf

#338202

Jeśli chodzi o mnie, to przyznam szczerze, że dopiero teraz Pana teksty zaczynaja mi się podobać.
Na szczęście skończył Pan w każdym swoim tekście zachwycać się Jarkiem i promować PiS (to już lepiej własną książkę) i w co drugim zdaniu nawracać Dziurawy Stefek, Dziurawy Stefek. Pana teksty są teraz ciekawsze, merytoryczne, dojrzalsze.

Tym razem nawet Pana pozdrowię.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
2
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#338207

Nie przejmuj się Wilku, wszak znając Niepoprawnych wiesz, że niektórzy dyskutanci tutaj uważają za stracony dzień bez zjadliwej, napastliwości ad personam. Litościwie pominę linki, by nie rozjuszać tych, którzy mają patent na mądrość, a ich głównym przesłaniem jest łączyć patriotów poprzez skłócanie ich wszelkimi sposobami i dzielenie.

Czekam niecierpliwie na następne felietony.

Vote up!
1
Vote down!
0
#338209

... obowiązuje w wydawnictwach drukowanych. Ile razy jeszcze ten tekst pojawi się na Niepoprawnych? Jedyną na niego odpowiedzią jest: "nikt nikogo nie zmusza do pisania" (od razu zastrzegam, że nie jest to próba pokazywania Ci drzwi, tylko konstatacja:):):)).
Skoro istnieje opcja komentowania i oceniania, a chcę z niej skorzystać, muszę najpierw przeczytać opublikowany post. To chyba jasne i dziwię się, że nadal nie dla wszystkich.
Autor publikujący w Sieci świadomie naraża się na krytykę. "Jest ryzyko, jest zabawa".
Nie potrafi tego zrozumieć taki na przykład Kłopotowski (ideolog i piewca serwilizmu), który na zebraniu SDP skarżył się, iż źli admini różnych serwerów dopuszczają do "ataków" na niego. Skandal!!! Jasne, lepiej, żeby było jak za komuny - szanowny autor "ma swoją pozycję w redakcji", dzięki czemu może pisać "mniej więcej co chce" (to wszystko cytaty), a jeśli czytelnik klnie na niego przy porannej kawie, pana publicysty to nie obchodzi, ba, nawet się o tym nie dowiaduje, co w znacznym stopniu podnosi jego samoocenę i... pozycję w redakcji:):):)
Czytam Twoje posty, Wilku, od dawna i z sympatią. Nie znaczy to, że muszę podziwiać wszystkie, a krytyka niektórych jest moim prawem.
Nie podoba mi się zwyczaj publikowania jednego tekstu wszędzie, gdzie się da. Nie zamierzam oczywiście nikomu tego zabraniać, ale mam na ten temat swoje zdanie. Takie "produkcje", nawet najlepsze, powinny pojawiać się na Niepoprawnych w dziale "polecanek". Niepoprawni zasługują (chciałbym, żeby zasługiwali)na oryginalne teksty, nie kopie kopii. Zbyt natarczywa reklama irytuje nie tylko mnie.
Jeśli odbierzesz te refleksje jako atak personalny, będzie mi przykro, bo starałem się pisać rzeczowo i z życzliwością, ale... trudno, trzymam się zasady, żeby nie owijać w bawełnę.
Pozdrawiam!
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#338227

ha,ha,ha...
"znakomitego" blogera wilka stać tylko na taki banał
człowieku nie kompromituj się
pisz,ale nie uprawiaj prywaty

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
-1
#338273

  "Może właśnie o to chodzi, by mnie zniechęcić?"

A jakzeby inaczej?

Nie przejmuj sie, seawolfie, kampania i rob swoje. Czesc ominie, czesc przeczyta i cos z tego wyniesie, chocby usmiech, a czesc bedzie sie zapluwala trolujac na Twoim blogu. Samo zycie.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#338446

Nigdy nie czytałem, i nie uważam tego za powód do chwały, po prostu w 1968 byłem juz dorosły (kończylem studia) i nikt mi nie wmówi, że żydokomuna w 1968r miała cos wspólnego z polskim patriotyzmem. I zupelnie nie podnieca mnie co wypisuja "spontanicznie" jakieś tamtejsze "dziennikarki".

cui bono

Vote up!
0
Vote down!
0

cui bono

#338243

Polskie piekiełko, nic dodać, nic ująć. Lubiany, ceniony i podziwiany przez długi czas autor nagle stawiany jest pod pręgierzem krytyki i obśmiewany.
Dlaczego ? Bo zmienił styl ? Nie (no może trochę). Odpowiedź jest prosta, wręcz arcyprosta. Bo wydał książkę i ma z niej finansowe korzyści a to już zbrodnia w polskim piekiełku.

Zdaje się, że co niektórzy Niepoprawni nie mogą znieść faktu, że ktoś jest ciut bardziej utalentowany od nich, odrobinę dowcipniejszy, sprytniejszy, ma dojścia i potrafi przekuć swoje pisanie na konkretne korzyści.

Takie jest Panie Seawolfie drogi podziękowanie ludu pracującego miast i wsi, za Pana wieloletnią pracę, za wysiłek, za ciekawe powiedzonka i pomysły o które lud się wzbogacił, za spostrzegawczość polityczną i dawane BEZPŁATNIE rady i nauki.

Pisz Pan dalej w swoim obecnym czy byłym stylu, niech mali zawistnicy gryzą się po jajach z zazdrości.
Życzę Panu wydania milionowego nakład Pańskiej książki ( i sprzedania :))). I mam szczerą nadzieję, że może chociaż część tych pieniędzy trafi na jakieś patriotyczne cele (promocja, płytka, filmik ?)

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
2
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#338266

nie brońcie przegranej sprawy
wilk wkleja denne notki,by zareklamować swój towar za mamonę
kokos tez reklamuje swoja książkę,ale robi to subtelnie,a poza tym jego notki kazdorazowo mają głęboki sens
argument,że wilk pisze w G{codzienna to kiepski argument
pisze tez tam niejaki wszołek i sa to bardzo słabe notki według mnie
nie idżcie adwokaci diabła tą drogą!

pozdrawiam bez wazeliny

ps. nie dostrzeglam nigdzie komentarza wilka pod inna notką innego blogera
biedaczysko tak zagonione,że czasu nie ma
kasa misiu,kasa....

Vote up!
0
Vote down!
-1
#338275

... więc nie robi sobie wrogów:):):)
Niepoprawni to ponoć "blogerzy dla blogerów".
Niektórzy wolą uprawiać swoją działkę i... reklamować własne produkty, w nadziei, że dotrą na sam szczyt i zostaną celebrytami nie tylko w wirtualu, ale, wreszcie, w realu... Całkiem racjonalna polityka. No, nie całkiem, bo moim zdaniem to złudzenia. Nie tak działa "rynek" (który jest "Ku.ewsko daleko od OK":):):))
Komu się taka "gospodarka talentem" nie podoba, ten - "zazdrosna miernota".
Istnieje kategoria podmiernot, która (o zgrozo i żenado!), próbuje przenosić (w sensie psychoanalitycznym) swoje kompleksy... wyżej. Tacy zawsze będą Ciebie (i innych), Kryska, gryźli po kostkach w obronie.... autorytetów. (zob. wyżej)
-----------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#338286

no własnie
poprawnie, byleby kasa się zgadzała
rzygać się chce
jeszcze raz mówię NIE dla prywatnej reklamy na portalu Niepoprawni.pl

chcesz kasy załóz księgarnię,daj zarobić i atrudnij pracownika,to rada moja dla reklamującychn się tutaj i dbających o swoją kabzę

pozdrawiam bez wazeliny

ps.to samo napisałam wszołkowi,który dodatkowo robił złą robotę,bo krytykował "W sieci" na fejsie i robił reklamę "Do rzeczy".
Wkurzyło się dzieciątko i zablokowało mnie na fejsie.
Ale jakoś to przeżyłam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#338289

Wyszła bardzo ciekawa i dziwna sprawa.
Kiedy niemal wszyscy, jak ta Eliza od pana Sułka zachwycaliście się Seawolfem, ba, prawie na rękach go nosiliście jako swojego idola i mentora, to ja w tym czasie go krytykowałem.
Krytykowałem za nachalne i bezkrytyczne promowanie PiS, za wielokrotne powtarzanie ogranych i wypranych zwrotów (np Dziurawy Stefek, Seryjny samobójca, itd), powtarzanie tematów a przede wszystkim za personalizowanie zła a nie systemu jako zła.
I cóż to się porobiło się ?
Teraz ja go bronię, bo dopiero teraz podoba mi się jego pisanie.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
2
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#338376

... inaczej. I wszystko inne też:):):)
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#338381

Mały zazdrośnik ? Wilkowi sławy a mnie inności ? :)))
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
1
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#338392

Może i mały, ale ostry...:):):)
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#338401

Wtedy poparcie dlań będzie jednogłośne, no chyba że Retiarius znów zagłosuje INACZEJ...

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#338404

Pewnie kiedyś pochwali. Pytanie, czy rzeczowo, czy z pisowskiej powinności.

Niekoniecznie jednogłośne. Z chwilą kiedy Seawolf wydał książkę, jego poparcie spadło. Ujawniły się niskie instynkty zazdrośników :))
Fakt. Możesz mieć 100% pewność, że Retiarius zatańczy po swojemu :))

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
1
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#338410

... do zniżki formy stylistycznej i zbyt natrętnej autopromocji. Jeśli przeszkadzają mi poglądy, potrafię zaatakować je wprost. Poglądy, nie głoszących je. No, w zabawach "ad personam", jeśli ktoś mnie trąca, też potrafię mocno przyciąć i pchnąć...:):):)
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
1
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#338423

i dobrze

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#338425

Trudno nie poprzeć ;)
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
1
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#338436

Co jest?! Zaraz zawołam lanistę, to Was z areny pogoni ;-)))!
Nie wystarczy, to pomyślimy o udekorowaniu Via Appia ;-)!

Salve i vale :-)!

Krassus

Vote up!
0
Vote down!
0
#338437

Rozumiem, ćwiczenie fechtunku niewskazane :)...........w światyni PiSa :))
Salve Cezar :)

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
1
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#338448

Morituri me salutant? No, dobrze, może ocalisz głowę ;-))).

Vale :-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#338453

mów za siebie
bez megalomanii,a bedzie dobrze

ahoj

Vote up!
0
Vote down!
0
#338424

to jam DosłownaZbyt.

Ahoj

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
1
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#338442

mów za siebie
bez megalomanii,a bedzie dobrze

ahoj

Vote up!
0
Vote down!
0
#338422

Starajmy się czytać ze zrozumieniem i pełny tekst Kryska. Napisałem wyraźnie : "kiedy prawie wszyscy" ................. i gdzie ta megalomania ?
Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
1
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#338434

Zamiast pisać, skąd Kwaśniewski (Stolzman) pochodzi, skąd się wziął w Polsce ten, rodowód? Przecież, trzeba go (ich) ostatecznie zmieść z przestrzeni publicznej? Co z tego, że to tylko portal "niepoprawni", Gazeta Polska, Nasz Dziennik, czy jakaś inna gazeta niszowa, poza głównym nurtem, to dobrze, ważne że ktoś o Stolcmanie i rodowodowych powodach jego kariery, przeczyta i dowie się, że to kontynuacja sowieckiego poddaństwa? To nieprawda, że dzieci nie nie mają nic wspólnego z rodzicami, dzięki nim się kształcą i od kołyski mają zagwarantowaną przyszłość? Dzisiaj główny nurt, to antypolska komuna? Gloryfikacja, w jakikolwiek sposób tych osobników, przypominaniem nawet, że był wskutek oszustw medialnych tzn. braku prawdziwej wiedzy, informacji o tym osobniku, spowodowała jego wybór? Bo oni, nigdy nie przestaną, nie bój się serwolfie??? Jak już, wyszedłeś z naszej sfery, to głoś jednak prawdę, nie poddawaj się poprawności? Pzdr.

Vote up!
1
Vote down!
0
#338485

Nie ma już Seawolfa wśród nas. Odszedł niezwykły człowiek, bloger, przyjaciel prawdy, prawdziwy Niepoprawny.

Ciekawi mnie jak czują się wszyscy ci którzy pod tym Jego jednym z ostatnich felietonów wylali hektolitry gnojówki, a szczególnie szanowny Dixi, Tyberiusz, Kryska?

Vote up!
1
Vote down!
0
#354551

 Jak cynicznym człowiekiem trzeba być, by taki moment wykorzystywać do wyrażania własnych antypatii i siania nienawiści na portalu ?. To niezwykle podły wpis i pozostaje mi tylko współczuć autorce. Pani brak taktu jest porażający .

P.S.Proszę darować sobie odpowiedź .

Vote up!
0
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#354558