Proponuję dziennikarską listę hańby

Obrazek użytkownika Rewizor
Kraj


Tekst Kataryny o niejakiej Wiśniewskiej z GW [http://niepoprawni.pl/blog/39/co-smieszy- wisniewska] nasunął mi pomysł, by na naszym blogu zacząć wreszcie prowadzić dziennikarską listę hańby.
Proponuję na dzień dobry Wiśniewską - w końcu ktoś musi być pierwszy. Ta piórwa z Gazety Wyborczej wydaje mi się kandydatką, która zasłużyła na tytuł hieny roku, niech więc otwiera naszą listę.

Pomysł dziennikarskiej listy hańby bardzo mnie pociąga, ale z drugiej strony boję się zbyt łatwego oskarżania ludzi. Myślę, że warunkiem umieszczenia na liście powinna być pozytywna opinia przynajmniej dwunastu blogerów. Jeśli popieracie mój pomysł, przysyłajcie Wasze opinie i ew. rekomendacje dotyczące wpisania na listę Katarzyny Wiśniewskiej - tej, co pozwoliła sobie na śmichy-chichy z dręczonego przez bezpiekę księdza.

W tym miejscu dodaję jeszcze jedno zastrzeżenie – każda kandydatura wymaga uzasadnienia, na przykład takiego, jakie napisała Kataryna. A wszystko po to, żeby wyeliminować ryzyko skrzywdzenia niewinnego człowieka. Na listę będzie można trafić tylko za podłość, lecz nie za głupotę czy profesjonalną nieudolność. Poprzeczka powinna więc być umieszczona dość wysoko, bo w przeciwnym razie dziennikarska lista hańby zmieni się w spis głupawych pracowników naszych mediów. Obawiam się, że znalazłoby się tam parę tysięcy nazwisk!

Jeśli lista hańby ma spełnić swą rolę, musi być mocna, stosunkowo krótka i dobrze uzasadniona.

Zanim zgłoszę następną kandydaturę, poczekam na Wasze opinie. Przemyślcie dobrze ten projekt - sprawa jest bardzo delikatna, wolałbym więc podzielić się odpowiedzialnością z Koleżankami i Kolegami.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

kowskimi, lizutami czy paradowską!wtedy nie mielibyśmy czasu ani na swój blog ani komenty!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#11313

w zalewie szamba z mainstreamowych mediów zdarzają się teksty bulwersujące. Mimo przyzwyczajenia do niskich standardów, to co pokazala owa Wisniewska jest kurestwem "pierwszej wody".
Ma mój głos!

Vote up!
0
Vote down!
0

andygo

#11325

bo jak traktować "funkcjonariuszy" przebranych za dziennikarzy? Lis, Paradowska, Urban, Knittel et consortes.

W rzeczywistości prościej (i przyjemniej) sporządzić listę dziennikarzy uczciwych i nieprzekupnych. Taką, na którą bardzo trudno się dostać, ale która nobilituje. (Uczciwość zawodowa i przyzwoitość - nobilitujacym kryterium...Do czego doszliśmy...!!)
Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0
#11330

Przemysław Szubartowicz - dziennikarz Trybuny. Tak zaplutego, wściekłego i opętanego nienawiścią żurnalisty nie widziałem nigdy wcześniej ani zapewne nie zobaczę nigdy później. Miejsce bezapelacyjnie Pierwsze. Kiedy go słucham zawsze gotuję się ze złości. Redaktor naczelny Trybuny to przy nim arbiter elegancji.

Wojciech Mazowiecki - teraz chyba w Superstacji. Wyjątkowo zaślepiony nikczemnik, przy którym Janka Paradowska to ultraprawicowa zwolenniczka Jarosława Kaczyńskiego. Przykład krańcowego braku obiektywizmu i bezrefleksyjności.

Grzegorz Chlasta - dziś w TOK FM, kiedyś zdaje się w TVP Poznań. Mistrz manipulacji. Gdy zaprasza gości z "przeciwnego" Agorze obozu politycznego nigdy nie zadaje im istotnych pytań, porusza natomiast tematy drugorzędne. W ten sposób w TOK FM zachowywane są pozory pluralizmu, jednak rzadko można usłyszeć zdanie dwu stron w tym samym temacie (w jego audycjach). Ma obsesję na punkcie PiS którą wyraża w sposób nieskrępowany. Każdego gościa "niepolitycznego", niezależnie od tematu rozmowy (sztuka, gospodarka czy pogoda) próbuje skłonić do deklaracji krytykującej Kaczyńskich.

Vote up!
0
Vote down!
0

"Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" M. Twain

#11334

Wyjątkowo niesympatyczne indywidua.
Pozdro.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#11335

Idiotę często trudno odróżnić od szubrawca, Dlatego za warunek konieczny trafienia do rankingu, radziłbym uznać ewidentne kłamstwo, ewentualnie zaprzeczanie samemu sobie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#11338

można by było taką listę zacząć tworzyć. Jeśli chodzi o poparcie Wiśniewskiej z GW na listę hańby, to z chęcią poczytałbym jeszcze jakieś inne wytwory tej dziennikarki. Ktoś coś zna?

Vote up!
0
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#11341

Katarzyna Wiśniewska, to taka gazetowyborcza "pani od religii". Generalnie, K.W. optuje za parnasiarsko - ultrapostępowym katolicyzmem "bez rozliczeń". I, czytając jej teksty, dobrze wie, że kłamie. Nie może być aż tak głupia.

http://szukaj.gazeta.pl/portalSearch.do?&s.si(navigation).navigationEnabled=true&s.sm.query=Katarzyna+Wi%C5%9Bniewska

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#11356

 Mogła popaść również w "sektomanię". K.W. najwyraźniej zatraciła zdolność rozróżniania wskazań gazetowyborczych guru od rzeczywistości. Przytrafia się to  osobom skądinąd, inteligentnym, pod wpływem różnych czynników (np. michnikoidalnego "bombardowania miłością") . Na szok poznawczy, związany z niewygodnymi publikacjami reaguje wściekłością i zaprzeczaniem. Dla jej własnego dobra warto by namówić ją do kontaktu z jakimś ośrodkiem terapeutycznym, leczącym z uzależnienia od sekt (ponoć Dominikanie są w tym dobrzy).

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#11362

3 lata temmu publikowął i dalej publikuje teksty na temat horendalnych zwrotów z OFE 160%. Na pytanie czy sama policzyła ile na swoim koncie z OFE zarobiła z rozbrająjąca szczerością mówi, że nie nie miała czasu. Generalnie piszę co jej każą przezesi OFE, zero własnego pomyślunku. Typowa przedstawicielka III RP w mediach. Dziwię się że ją trzymają w RZEPIE.

Bodek Moher

Vote up!
0
Vote down!
0

Bodek Moher

#11366

niejakiego Wołka.
Okowita

Vote up!
0
Vote down!
0

Okowita

#11376

Prymusem na liście widzę Jacka Żakowskiego. To bardzo dobry towarzysz.

Vote up!
0
Vote down!
0

halibuter

#11425

to Lis. Człowiek bez sumienia, honoru i poczucia sprawiedliwości. Idealny twór salonowego kłamstwa i hipokryzji. Zawsze gotowy opluć dziennikarzy z "konkurencyjnych" redakcji.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#11426

Lis - "ugwiazdowiona szumowina medialna" - W.Łysiak.
Mistrz zwycięskich sondaży w swoich programach TV...

Vote up!
0
Vote down!
0

basket

#11427