Jak zmanipulowano wybory 2007 roku

Obrazek użytkownika Rewizor
Kraj

Fundacja Konrada Adenauera należy do najważniejszych zagranicznych instytucji wpływu działających w Polsce.

W minionych kilkunastu latach silnie oddziaływała na polskich polityków, przyczyniając się pośrednio do powstania III Rzeczypospolitej w jej obecnym półkolonialnym kształcie. Określenie to nie jest przesadą, jeśli wziąć pod uwagę kolosalne zaangażowanie niemieckiego kapitału w polskiej bankowości, w biznesie i mediach.

Fundacja Konrada Adenauera nie lubi jawności – najchętniej działa zakulisowo i w cieniu. Na stronie internetowej FKA http://www.kas.de/proj/home/home/48/8/index.html daremnie szukać wymaganych przez prawo informacji o jej władzach, personelu i Polakach współpracujących z tą instytucją. Nie ma też informacji, ile pieniędzy wydaje rocznie FKA , co właściwie finansuje i jakie są jej związki z prominentami polskiego życia publicznego. Jedyną informacją jest wykaz kilkunastu instytucji, które FKA nazywa swymi partnerami. Na ostatnim miejscu wymieniono Forum für Bürgerschaftliche Entwicklung in Warschau [ http://www.for.org.pl ] Kliknąłem z ciekawości – i tu zaczyna się naprawdę interesujący trop. Spróbuję zabawić się w dziennikarza śledczego.

Forum für Bürgerschaftliche Entwicklung in Warschau pod polskim adresem internetowym nosi nazwę Forum Obywatelskiego Rozwoju. Strona http://www.for.org.pl podaje, że FOR rozpoczęło swoją działalność we wrześniu 2007 r. (a więc na miesiąc przed wyborami do Sejmu) i jest rzekomo instytucją niezależną (do tej sprawy wrócimy za chwilę). Niestety, nie ma żadnej informacji o włożonym kapitale i o jego pochodzeniu – poza zdaniem, że „jego wyłącznym fundatorem jest prof. L. Balcerowicz”. L. Balcerowicz jest też przewodniczącym pięciosobowej Rady, w której skład wchodzi m.in. były minister i bankowiec Tadeusz Syryjczyk oraz Jan Wejchert współwłaściciel TVN, człowiek najbogatszy z wszystkich ludzi polskich mediów. W Komitecie Programowym FOR znajdujemy nazwiska Wł. Bartoszewskiego, Andrzeja Olechowskiego, Marka Safjana, Andrzeja Zolla, Jacka Fedorowicza i wielu innych postaci o powszechnie znanej orientacji politycznej. Po przeczytaniu listy kilkudziesięciu nazwisk członków komitetu w deklarację niezależności i apolityczności Forum uwierzyć może tylko polityczny analfabeta.

Na swojej stronie głównej Forum chwali się, że „FOR przystąpiło do szerokiej koalicji organizacji pozarządowych, które wsparły kampanię społeczną: Zmień kraj. Idź na wybory. Na stronie FOR zostały umieszczone filmy wykorzystywane w kampanii. FOR prowadziło również sekretariat kampanii.” Okazuje się więc, że krótko przed wyborami 2007 r. Balcerowicz wyjął z kieszeni swoje własne pieniądze (nie korzystał oczywiście z niczyjego wsparcia) i rozpoczął niezależną, bezpartyjną i apolityczną kampanię „Zmień kraj. Idź na wybory”.

Informacje ogłoszone na stronie FOR są, o ile mi wiadomo, pierwszą tak obszerną informacją o gigantycznej wyborczej manipulacji, która przyniosła zwycięstwo Platformie Obywatelskiej. Znajduje się tam sensacyjny Raport o przebiegu kampanii i rekomendacje na przyszłość. (www.for.org.pl/pl/zmien-kraj). Raport informuje, że dla obalenia rządu Kaczyńskiego powołano – cytuję: „koalicję «21października.pl». Organizatorami koalicji byli: Forum Obywatelskiego Rozwoju – FOR, Fundacja im. Stefana Batorego, Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Stowarzyszenie Agencji Reklamowych, Związek Firm Public Relations, Instytut Spraw Publicznych, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Fundacja dla Wolności, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Stowarzyszenie Szkoła Liderów, Forum Inicjatyw pozarządowych, Fundacja Projekt: Polska oraz Parlament Studentów RP. W skład koalicji weszło również około 150 innych organizacji pozarządowych z całej Polski.

W ramach kampanii - pisze dalej omawiany Raport - przygotowano reklamy telewizyjne, radiowe i prasowe, które bezpłatnie emitowały największe stacje telewizyjne (Telewizja Polska, TVN, TVN 24, Polsat) i telewizje adresowane do młodzieży (MTV, Viva), rozgłośnie radiowe (Polskie Radio, Radio Zet, Radiostacja, RMF, TOK FM), dzienniki (m.in. Dziennik, Fakt, Gazeta Wyborcza, Przegląd Sportowy),tygodniki (Newsweek, Gala, Angora), dzienniki regionalne (Dziennik Wschodni, Echo Dnia,Gazeta Współczesna, Gazeta Lubuska, Gazeta Pomorska, Głos Szczeciński, Głos Koszaliński,Kurier Poranny, Nowa Trybuna Opolska, Nowiny) oraz portale internetowe (Wirtualna Polska,Gazeta.pl, Onet.pl, O2, ngo.pl). Kampanię wspierały również media lokalne. Całkowity koszt cennikowy reklam, które ukazały się w mediach wyniósł ponad trzy miliony zł. W pozyskiwaniu bezpłatnych emisji i publikacji bardzo pomogły firmy zrzeszone w PKPP Lewiatan, domy mediowe – Universal McCann i CR Media oraz członkowie Związku Pracodawców Prywatnych Mediów. W przygotowaniu strategii uczestniczyły firmy DDB, Satchi&Satchi oraz MillwardBrown SMG/KRC. Hasła kampanii oraz wszystkie kreacje bezpłatnie zaprojektowała agencja reklamowa PZL.”

Strategicznym celem koordynowanej przez FOR kampanii było maksymalne zwiększenie frekwencji w grupie młodych wyborców, ustalono bowiem, że „dwudziestolatkowie wykazują się największą akceptacją liberalizmu” i są grupą najsilniej popierającą Platformę. Na pozornie neutralne politycznie mobilizowanie młodych wyborców wydatkowano olbrzymie sumy. Manipulowano też zachowaniami członków organizacji społecznych, którzy często nie zdawali sobie sprawy, że uczestniczą w kampanii wyborczej PO. Raport o kampanii podaje:„poparcie dla działań koalicji zgłosiło prawie 300 instytucji non-profit, mediów lokalnych, portali internetowych, szkół, oraz innych instytucji i nieformalnych grup. Wiele z nich czynnie zachęcało do udziału w wyborach z wykorzystaniem materiałów kampanii (...) Dla potrzeb kampanii wydrukowane zostały plakaty oraz naklejki, które wraz instrukcją jak głosować poza miejscem zamieszkania zostały rozesłane do ponad 700 szkół w całej Polsce. Plakaty i naklejki kampanii były rozpowszechniane lokalnie przez uczniów szkół (...)

Strategię rzekomo apolitycznej kampanii profrekwencyjnej opracowano na podstawie badań prowadzonych przy Instytucie Nauk Politycznych PAN, które gwałtownie przyspieszono w 2007 roku dzięki środkom różnych instytucji - m.in. Fundacji Batorego, Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, ale także dzięki pomocy z Niemiec (Wissenschaftszentrum Berlin für Sozialforschung).

Ogłoszony na stronie FOR raport zdradza, że elementem kampanii były także działania mające doprowadzić do wyłączenia lub zniechęcenia wyborców starszych wiekiem, wierzących i in. To właśnie w koalicji 21 października.pl, zrodził się haniebny pomysł ukrycia dowodu osobistego babci - raport stwierdza to wprost na s. 13: „Kampania koalicji 21października miała kilka odsłon: od 30 sekundowych filmów (Zmień kraj; Idź na wybory; parlament. Zrób to sam, Babcia) puszczanych zarówno w telewizji, jak i w internecie, poprzez reklamy prasowe i radiowe, aż po stronę internetową...

Wynik wyborów potwierdził założenia kampanii zaprojektowanej przez koalicję 21 października. W raporcie czytamy: „3 mln wyborców, którzy zagłosowali pod wpływem kampanii, pokrywają się prawie całkowicie z wielkością grupy docelowej kampanii.”

Strona Forum Obywatelskiego Rozwoju (a może raczej Forum für Bürgerschaftliche Entwicklung in Warschau?) ujawnia jeszcze jeden wstydliwy szczegół. Link do strony www.21pazdziernika.org.pl świadczy o tym, że brutalne „antykaczystowskie” hasła były produkowane centralnie w biurach koalicji i rozpowszechniane na cały kraj. Jeśli ktoś nie wierzy, może sprawdzić: Skończyliśmy kwakać ze wstydu przed całym światem, Wybory w Polsce, kraju kaczorów [ http://www.21pazdziernika.org.pl/galeria_bannerow.php?strona=45 ] [ http://www.21pazdziernika.org.pl/galeria_bannerow.php?strona=15 ] Propagandziści ze sztabu Balcerowicza i Smolara, którym z pychy przewróciło się we łbie, mimowolnie zdradzili, czym były naprawdę wybory 21 października. Były medialnym zamachem stanu! Nie do wiary, ale sami tak to zdefiniowali (zob. http://www.21października.org.pl/galeria_bannerow.php?strona=3)

Rewelacje zawarte w „Raporcie o kampanii Zmień kraj. Idź na wybory” zmuszają do postawienia paru pytań. Myślę, że powinni się nimi zająć posłowie opozycji i przedstawiciele europejskich grup nadzorujących prawidłowy przebieg wyborów w krajach OSCE.

Po pierwsze – jakie konsekwencje prawne zostaną wyciągnięte w stosunku do organizatorów i wykonawców manipulatorskiej kampanii wyborczej koalicji 21 października?

Po drugie – kto i w jakim trybie dokona finansowego rozliczenia ukrytych wydatków na kampanię wyborczą 2007 roku?

Po trzecie - kto rozliczy organizacje pozarządowe – np. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – z wydatków i działań niezgodnych z ich statutem?

Po czwarte – jaka jest odpowiedzialność szkół za tolerowanie wykorzystywania niepełnoletnich w kampanii politycznej?

I wreszcie po piąte – czy Sejm zajmie się podejrzeniem zagranicznej ingerencji w przebieg procesu wyborczego w Polsce?

Nie chciałbym, aby ten artykuł był głosem wołającego na puszczy. Apeluję do wszystkich ludzi, którym zależy na przestrzeganiu w Polsce standardów demokracji, aby pomogli nagłośnić opisane w nim fakty.

Raport można ściągnąć zes stron:

http://www.fileshost.com/en/file/74696/Raport-o-Kampanii-Zmien-kraj--Idz-na-wybory-FINAL-pdf.html

http://www.sendspace.pl/file/3suPhHXy/

http://rapidshare.com/files/173297876/Raport_o_Kampanii_Zmien_kraj._Idz_na_wybory_FINAL.pdf

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)

Komentarze

[quote]Strategicznym celem koordynowanej przez FOR kampanii było maksymalne zwiększenie frekwencji w grupie młodych wyborców, ustalono bowiem, że „dwudziestolatkowie wykazują się największą akceptacją liberalizmu” i są grupą najsilniej popierającą Platformę.[/quote]

I tak z tymi słowami apolityczność poszła do rury ściekowej.

Vote up!
4
Vote down!
-3
#9155

Bog - Honor - Ojczyzna , jak mozna popierac POpaprancow , na co ci ludzie licza , gdzie sa ich rodzice ? nie majacy co do gara wlozyc dzieki takim skurwysynom z PO .Opamietajcie sie mlodzi inaczej wyladujecie w glebokiej dupie tuska !!!

Vote up!
5
Vote down!
-2

Bog - Honor - Ojczyzna

#235769

Ciekawe jrst to, że Fundacja Adenauera czasami wspiera inicjatywy IPN:

http://doktorno.boo.pl/content/wystawa-ipn-w-slubicach

Vote up!
1
Vote down!
-2
#9159

Nic w tym ciekawego, ani dziwnego.

Wystawa przedstawiała "bezpieczne" tematy,
tzn. nie zahaczały bezpośrednio o dzisiejszość
i nikomu nie psuła interesu...

A wbrez przeciwnie wspierając IPN Fundacja Adenauera uwiarygodniała się w otoczeniu.
Nic to więc dziwnego,
zwykłe przejrzyste wyrachowanie i tyle!

Poza tym już samo "przyklejenie" się do IPN-u
jest czasami bardzo wygodne...

Vote up!
3
Vote down!
-2

chris

#59909

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
1
Vote down!
-1

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#60054

W Twoim wpisie pojawiają się fakty, które są już zaczątkiem namacalnych dowodów na dokonanie działań które w sposób obiektywny powinny być karane. Szczególnie z powodu pojawiania się siły z zewnątrz Rzeczpospolitej. Trzeba by było sprawdzić czy istnieją przepisy karne, które tym się zajmują. Trzeba by było sprawdzić odpowiedni rozdział Kodeksu Karnego traktującego o przestępstwach przeciwko Rzeczpospolitej oraz inne ustawy szczególne. Jeśliby okazało się, że w żaden sposób nie jesteśmy chronieni prawnie przed takimi działaniami to biada nam Polakom na przyszłość.

Bardzo dobra robota Rewizorze śledczy ;)

Sprawą powinna już dawno zająć się prokuratura oraz odpowiednie służby. Ale wiadomo w jakim kraju żyjemy... Olewnik się doprosić nie może.. Znieważanie Prezydenta nie jest znieważaniem. Znieważanie flagi nie jest znieważaniem... Są równi i równiejsi - wyrok w sprawie Braun - Bolek.. Na razie małe szanse, że ktoś zadba o tą naszą Polskę. My mozemy sięupominać..

Vote up!
5
Vote down!
-1

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#9165

Już w 2007 tam kampania wydawała mi się podejrzana. Przecież samo hasło "zmień kraj" w kontekście niepopularnych w pewnych środowiskach rządów PiSu wyraźnie wskazywało, o co chodzi, o zmianę, czyli odsunięcie tej partii od władzy.

Vote up!
2
Vote down!
-1
#9177

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika triarius nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

... do Platformy ma, jak widzę, przypływy i odpływy? ;-)

Dobre i to, bo już myślałem, że się zapiszesz.

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
1
Vote down!
-3

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#60055

Bog - Honor - Ojczyzna . Myslalem po wyborach ze musial byc jakis przekret , POpaprancy wygrali , Komorych wygral TRAGEDIA GOTOWA teraz ci co sie ciesza nie maja co do gara wlozyc i bardzo dobrze moze debile sie obudza , mam nadzieje !!!

Vote up!
2
Vote down!
-1

Bog - Honor - Ojczyzna

#235772

z wklejaniem tekstów na salonie24 pod nickiem "Niepoprawni" I jeszcze Taaakich Tekstów - wszędzie powinien się pojawiać nasz - jak mu tam - Antek?
Wszędzie blogi zakładać! Ducha nie gasić!

Vote up!
2
Vote down!
-2
#9185

pod tym tekstem:
http://niepoprawni-pl.salon24.pl/106573,index.html

Vote up!
2
Vote down!
-1
#9186

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Jacek Jarecki (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

I o to chodzi!
Dawać tam teksty nie takich zaplutych salonowiczów jak ja czy ty - ale te które tu się u nas tylko ukazują - po jakiejś pauzie oczywiście, żeby wiara wiedziała gdzie najpierw szukać.
Pozdro

Vote up!
2
Vote down!
-4
#9188

Padła tu sugestia, że te bannerki były tworzone przez internautów. Jedna sprawa mnie zastanawia; jak powszechnie wiadomo, ludzie potrafią niezłe bzdury pisać w Internecie. W związku z tym nasuwa się pytanie: czy te teksty i slogany były moderowane?

Przecież ich stylistyka i oprawa graficzna wiąże je z tą inicjatywą, w związku z tym wypadało by, aby redakcja pilnowała, aby ich treść mieściła się w pewnych granicach.

Vote up!
2
Vote down!
-1
#9190

nikt nie moderuje, a część zrobili ludzie, których wynik wyborów nie cieszył 9choćby ten z medialnym zamachem stanu)

Vote up!
3
Vote down!
-1
#9192

str. 1
http://www.21pazdziernika.org.pl/galeria_bannerow.php?strona=1

Vote up!
1
Vote down!
-1
#9193

...ludzie potrafią niezłe bzdury pisać w internecie.

Fakt!
mogę jedynie potwierdzić.

czy te teksty i slogany były moderowane?

Razu pewnego czytamy jak dorosłego,
w innym miejscu jednak produkuje się jak dziecko
i jak dziecko zadaje dziecinne pytania...

Jak to należy rozumieć?

Vote up!
2
Vote down!
-1

chris

#59911

Obejrzałem sobie opisane przez Ciebie bannery - Jezu, ile chamstwa. Ale najlepszy dowcip jest na dole strony, cytuję "Uwaga: bannery niezgodne z prawem i dobrymi obyczajami oraz zachęcające do głosowania na konkretne partie polityczne będą usuwane przez moderatora." Dobre, nie?

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
1
Vote down!
-2

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#9189

A jednak niby była jakaś moderacja?!

Vote up!
3
Vote down!
-2
#9191

Rewizorze, więcej takich wiadomości.

Pozdrawiam

Vote up!
1
Vote down!
-1
#9194

nie przepuszcza przekleństw

Vote up!
2
Vote down!
-1
#9196

edward To, że wybory zmanipulowano w ten sposób, było jasne.
Dlatego powstała Fundacja na rzecz budowy Telewizji Społecznej RP. Proponuję zajrzeć na stronę www.rodaknet.com lub
http://rodaknet.com/FUNDACJA/main.htm

Vote up!
1
Vote down!
-2

edward

#9199

Od dawna jestem przekonany że są w Europie siły które usiłują zapanować nad innymi krajami szczególnie nad krajami małymi i słabymi gospodarczo.Najpierw pomaga się wygrać wybory odpowiedniej opcji politycznej (platforma obywatelska)a potem rozkrada się wszystko co jeszcze zostało.I prędzej urośnie mi na dłoni kaktus niż ponowne referendum w Irlandii będzie uczciwe.

Vote up!
1
Vote down!
-2
#9207

- gdzie są wszyscy pieprzeni konstytucjonaliści ??
TAK,
CHODZI DO CHOLERY
O ZAMACH STANU.
Trzeba pisać do prokuratur,
domaganie sie wszczęcia śledztwa.
Niech ktoś ten pieprz.. wniosek opracuje.
Potem zbierac podpisy popierających. Tak?

STEIN

Vote up!
1
Vote down!
-1


,,żeby głosić kłamstwo, trzeba całego systemu, żeby głosić prawdę, wystarczy jeden człowiek”.

#9214

Zamach stano to stanowczo za grube słowo, bo wszystko odbyło się zgodnie z procedurami. Faktem jest jednak, że odbyła się akcja formalnie apolityczna, a faktycznie nie do końca neutralna.

Vote up!
2
Vote down!
-2
#9216

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Think but don’t think too much, just fucking whack him.

Vote up!
1
Vote down!
-1

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#9218

No oczywiście, bo zamachowcy szybko legalizowali post factum. :P

Vote up!
2
Vote down!
-1
#9220

Fakt, że potem się zwycięzca zawsze stara, by już jemu nikt takiej sztuczki nie zrobił i stanowi odpowiednie prawa.

Jednak leberalne przekonanie, że można tak ustalić przepisy i instytucje, że nie będzie w tym legalnych luk, luzów i pola manewru dla ew. zamachu stanu to po prostu kolejne leberalne chciejstwo.

Zawsze da się znaleźć odpowiednią lukę - wszystko zależy od realnej władzy. Przepisy i różne legalizmy działają jak worki z piaskiem w czasie powodzi, albo, nie przymierzając, błona dziewicza.

Czyli powstrzymują zwiędłe strumyczki i niewydolnych samczyków, ale z tym większym zapałem i większą chwałą przedzierają się przez nie fale prawdziwego potopu czy prawdziwi super-samce. (Albo nawet chutliwi starcy, byle dobrze zachowani.)

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Think but don’t think too much, just fucking whack him.

Vote up!
1
Vote down!
-1

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#9222

Aparat władzy to narzędzie rządzącego. Silny rządzący ze słabym aparatem nie poradzi sobie z przeciwnościami. Tak samo słaby rządzący z niebywale rozwiniętym aparatem.

Liczy się siła i technika. I odpowiednie zdefiniowanie racji stanu w kategoriach siły.

Vote up!
1
Vote down!
-1
#9223

... sporów kompetencyjnych.

No i leberałowie o tym lubią nie myśleć, ale instytucje składają się z ludzi i nacisk na urzędnika - "prywatny" - może nie być wprost nielegalny, a jednak zmienić w wystarczająco istotny sposób jakąś decyzję... I wtedy wszystko przechodzi w stan niestabilny.

A nawet jeśli taki nacisk będzie nielegalny, to i tak władza się zmieni i nikt nikogo za takie wykroczenia ganiał nie będzie. Jeśli wprost nie nagrodzi, co oglądamy od ponad roku.

Leberalizm jest namiastką religii ze swoimi taboo i dogmatami, i cała walka toczy się teraz o to, czy oni nam zakażą dostrzegać pewne ewidentne fakty, w imię "wartości", czy też my się z tego w końcu wyplączemy i zaczniemy widzieć to co naprawdę istnieje i starać się zrozumieć, jak świat działa.

Najgorsze jednak jest to, że oni, przynajmniej ci najbardziej zażarci, to fanatycy i naprawdę uważają, że nie mają nic do stracenia. Korwiniany i inne świry oszukują się i żyją słodkimi bajkami, wierząc, że tu też wszystkim chodzi o forsę.

Bzdura! Im naprawdę chodzi o to, żeby stworzyć Nowy Świat i Nowego Człowieka. A jeśli się nie uda, to my - starzy i nieudani ludzie, razem z naszym starym światem - mamy iść na śmietnik.

I nam się to zdaje specjalnie na razie nie przeszkadzać. A jak by zaczęło, to mamy przeciw sobie - pomijając już bratnią pomoc - 200 tys. uzbrojonych po zęby neo-ZOMO'ców, pomijając już policję i wojsko.

Piszmy se dalej martyrologiczne rocznicowe teksty, plus pochwały "wolnego rynku"! I bądźmy nadal jedyną chyba dotąd w historii pacyfistyczną prawicą. Dzięki ci JP2, to naprawdę było osiągnięcie! ;-)

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Think but don’t think too much, just fucking whack him.

Vote up!
2
Vote down!
-1

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#9229

To czego teraz potrzebujemy to konsolidacja i podporządkowanie działań jasno określonym celom - jak np. zwiększenie ogólnie pojmowanego potencjału RP. Brakuje fundamentalnych spraw, dlatego musimy traktować Polskę, jako kraj w warunkach stanu wyjątkowego. Tylko wtedy powstanie klarowny plan działania.

P.S.: Co do pacyfizmu, to jest to całkowicie nienaturalna, nieracjonalna i nieopłacalna postawa. To zboczenie i zdziecinniałe spojrzenie na świat. To myślenie życzeniowe. Długo wymieniać.

Vote up!
2
Vote down!
-1
#9233

Tadeusz Muszyński
Wszystko z premedytacją zaprzepaścił Pan Jarosław Kaczyński. Po wyborach należało rozmawiać z PO pry otwartej kurtynie, przy kamerach i społeczeństwo by oceniło: KTO NIE CHCE KOALICJI ? Rozpisac nowe wybory i zwycięsca by zebrał większość. Można ole brak politycznej woli, zapraszam do poczytania jak powinno być i jak to zrobić bez narzekania http://jawnosc.blogspt.com

Vote up!
2
Vote down!
-1

Tadeusz Muszyński

#14055

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Przemoc rzadko jest odpowiedzią, ale kiedy jest, jest jedyną odpowiedzią.

Vote up!
1
Vote down!
-1

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#14117

się czegoś takiego nie praktykuje, panie "jawność". Jakoś po ostatnich wyborach nikt już się negocjacji przed kamerami nie domagał, ciekawe, czemu.

Vote up!
1
Vote down!
-2
#15941

Które wybory po 89 były w 100% uczciwe? bo z mojej obserwacji żadne. Każde jedne były ustawione w ten czy w inny sposób. Literki się zmieniają a wszyscy od sld przez po i pis robią dokładnie to samo kradną ile mogą z dnia na dzień psują coraz bardziej i tak debilne prawo i patrzą byle dotrwać do następnych wyborów albo wycofać się tak by cała wina za bandytyzm spadła na następców.
W sejmie 98% to mniej lub bardziej ukryci socjaliści wymieszani ze zwykłymi bandytami.

Vote up!
1
Vote down!
-1

--------------------------------------- -Wolnościowiec / Prawicowiec / Ateista- =____We wszystkich trzech radykał___= ==============================

#16015

Że zapytam,
czyta Pan czasami artykuły pod którymi dokonuje Pan wpisu?
Mam bowiem nierozparte wrażenie,
że jednak Pan tego nie czyni.

Pański wpis w swojej treści nie tylko kłamliwie pomawia pana Jarosława Kaczyńskiego,
ale świadczy o komplemtnym
niezrozumieniu tamtejszes sytuacji politycznej.

Słowem wypisuje Pan głupoty!

poza tym to Pańskie...Rozpisać nowe wybory i zwyciężca by zebrał większość.

Nie trzeba było nic rozpisywać,
gdyż
ZWYCIĘŻCA ZABRAŁ WŁAŚNIE WIĘKSZOŚĆ !!!!!!

A dlaczego się tak stało,
to nieco przybliża nam autor powyższego artykułu.

Czasami lepiej jest słuchać
niż mówić
i czytać,
zamiast pisać...

Vote up!
2
Vote down!
-2

chris

#59918

Premier Jarosław Kaczyński odrzucił społeczny projekt likwidacji
telewizji publicznej i powołanie w to miejsce Polskiej Telewizji Społecznej - otwarcie zablokował szansę na obiektywny dialog przedwyborczy. Ponosi pełną odpowiedzialność z tytułu szkód
jakie ponosi państwo polskie w wyniku antypolskich rządów Platformy Obywatelskiej.

Przestępczość władzy Agamemnon blog

Vote up!
2
Vote down!
-1

Geotermia i Tusk

Pegenige Jasło w ramach badań geologicznych dokonało 35 tys. odwiertów ,(do głębokości 7240 m) na obszarze Rzeczpospolitej. Powstałe w wyniku badań mapy geotermalnych wód
wskazują na istnienie pokładów wody równych co do ilości trzem

#39148

Było rozpocząć, że w latach dwudziestych zaakceptować osiągnąć przyjmując kapitalizmu i akumulacji wiele acerb na rzecz Platformy. Na ostro na uboczu politycznej mobilizacji wyborców młodzieży spędził astronomiczne kwoty. Latest Law Updates | All About Texas Law | Maritime Law Również manipulować zachowanie współpracowników zabawne organizacji, którzy na ogół nie zrozumieć, że ich udział w ataku aklamację PO.

Vote up!
1
Vote down!
-1
#58915

 O tym że Balcerowicz jest najgorsza zmorą dla naszego państwa otwarcie pisał W. Łysiak prawie dwadzieścia lat temu. Od tamtego czasu nic się nie zmieniło. Soros, Goldman- Sachs, Balcerowicz. Jak odchodzą jakieś wałki to zawsze pojawiają się te nazwiska, mam na myśli oczywiście meeeega walki. Dzięki temu 80% naszego społeczeństwa ma permanentne kłopoty.

pzdr

Vote up!
2
Vote down!
-1
#59843

Pozdrawiam

PS

Vote up!
1
Vote down!
-2
#162021


Dlaczego Okręgowe Komisje Wyborcze nie umieściły protokołów wyników głosowania z podpisami członków komisji. Brakuje protokołów z następujących OKW znajdujących się w : - Legnicy, - Wałbrzychu, - Wrocławiu, - Bydgoszczy, - Toruniu, - Lublinie, - Chełmie, - Zielonej Górze, - Piotrkowie Trybunalskim, - Chrzanowie, - Krakowie, - Nowym Sączu, Tarnowie, - Opolu, - Częstochowy, - Elbląga, - Olsztyna, - Kalisza

Vote up!
2
Vote down!
-2
#171096

Anomalie które istnieją wśród danych udostępnionych przez PKW na stronie internetowej po wyborach samorządowych w 2010 nasuwają pytania: dlaczego oficjalne dane podawane przez obwodowe komisje wyborcze tz. uprawnionych (upraw.) (liczba osób uprawnionych która jest stałą na dany dzień) oraz liczbę kart wydanych (kart wyd.)które się różnią są różna listach: do sejmiku, do rad powiatu, do rad gminy, na prezydenta, burmistrza, wójta.
Przykładowe rozbieżności:
sejmik do rady prezydenta Warszawa
okręg I obwód I upraw - kart wyd I upraw - kart wyd I upraw kart wyd
_ 2 _ I _ 223_I_ 2153 -__ 1033 _I_ 2159 --- 1033 _ I _ 2159 - 1038
_ 2 _ I _ 228_I_ 1983 ____ 990 _I_ 1986 ---- 990 _ I _ 1986 -- 990
_ 2 _ I _ 609_I_ 1762 ____ 636 _I_ 1762 ___ 1022 _ I _ 1762 _ 1022

Takich rozbieżności w Warszawie która obejmuje obszarem swoim okręgi wyborcze nr 1, 2, 3. znalazłem w 153 obwodach wyborczych na 857, a na pewno jest to wynik podmian których namacalnym przykładem jest bagażnik pan komendanta z Białołęki. Zwracam uwagę na to że tych 156 obwodach wyborczych popełniono błąd podczas podmiany kart a w ilu podmieniono a nie popełniono błędu ??????
Takie same rozbieżności w pozostałych okręgach mazowieckich:
okręg wyborczy nr 4 w 49 obwodach wyborczych na 629,
okręg wyborczy nr 5 w 35 obwodach wyborczych na 699.
okręg wyborczy nr 6 w 36 obwodach wyborczych na 728.
okręg wyborczy nr 7 w 65 obwodach wyborczych na 567.

Vote up!
2
Vote down!
-2
#172538

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika cccp.ue nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Już w swoich przepisach podatkowych mają zasadę, że każda firma ma możliwość nieudowodniania 10 % swoich wydatków zagranicznych. Każda firma, a Fundacja Adenauera pewnie może robić tak ze 100% swoich wydatków.
Oczywistym jest, że "Balcerowicz" jest nieprzekupny.
Wątpi kto?
I jest Patriotą.
Polskim.

Jerzy Kowalski

Vote up!
1
Vote down!
-3

Jerzy Kowalski

#197656