Bałtyk

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Humor i satyra

Oczywiście łże-media znalazły już winnego. To Rosja. Co prawda jedna z czołowych postaci partii Tuska z przekąsem zasugerowała, że to wina USA (posłuchajcie, ludzie, bluesa, o nędzy w USA), ale przecież nikt poważnie tego nie bierze. To taki sarkazm człowieka wyjątkowo inteligentnego.

Wszystko wskazuje na to, że winna jest Polska.

Proszę zwrócić uwagę, że do bąbelkowania doszło niedługo po tym,...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)
Obrazek użytkownika contessa
Kraj

Ten kanał, dzieło rządu Zjednoczonej Prawicy pod przywództwem PiS to żywy pomnik pamięci ofiar 17 września 1939 – napaści Stalina na Polskę i sowieckiego mordu na Polsce i Polakach!

17 września 2022 r. - 83 lata po wbiciu noża w plecy przez sowietów tym kanałem pomnikiem z Zalewu Wiślanego wpłynęły na Bałtyk pierwsze jednostki pływające.

Na pierwszy krok przepłynęły nim jednostki pod banderą...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (15 głosów)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Perła samorządu w g....e!#
Mówią, piszą, że w Gdańsku odstojnik szamba nie wytrzymał.
A jaki by wytrzymał?
Puścił, popuścił.
I wybiło!

Cuchnie jak od składowiska ścierwa.
Wyziewy z Bacutilu, to przy tym drogeria.

Ale Adamowicz dalej trzyma się mocno!
Jak najbardziej doświadczony szambonurek, zwyczajny do tych warunków.
Po szyję w gównie, ale płynie dalej w głównym nurcie szamba IIIRP!
Nawet...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)
Obrazek użytkownika wilre
Idee

,Pani Krystyna’ i pieski preriowe

 

sie6
by sksgoly

Kilka dni temu jechaliśmy nad morze, korzystając z tego że ‚a lato było piękne tego roku’ i wojny jeszcze nie ma. Samochodu chwilowo też nie było, więc pozostała komunikacja miejska. No, niektóre miasta tak mają, że można tam dojechać ‚komunikacją’ nad morze!

Rewa, Mechelinki, Babie Doły. Widok poniemieckiej torpedowni wyrastającej z...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)
Obrazek użytkownika jazgdyni
KawiarNIA

Jestem chyba wyjątkiem wśród braci marynarskiej – kocham ryby. To znaczy konkretnie – kocham jeść ryby. Może jeszcze nie w takim stopniu, jak koledzy Norwegowie, czy Filipińczycy, jednakże, jako Polak, w stopniu naprawdę wysokim. No i dobrze wiecie, że jestem niebylejakim smakoszem.
No, więc co jest królem w kuchni? Łosoś? Tylko, jako uduszony w całości pod pierzynka z porów. A to za mało, by...

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 3 (2 głosy)
Obrazek użytkownika ciociababcia
Ogłoszenie

22 tysiące kilogramów zalegających w Bałtyku starych sieci rybackich wyłowili w 2012 roku polscy i litewscy rybacy. Ich łączna długość to prawie 135 kilometrów – odległość równa tej z Warszawy do Łodzi! – informuje organizacja WWF Polska.

Zagubione lub porzucone sieci rybackie to cisi zabójcy. Pozostawione same sobie kontynuują niekontrolowane połowy ryb, ptaków i ssaków morskich. – alarmują...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika mukuzani
Blog

Zrobiłam sobie urlop od netu, czasem trzeba - dla higieny psychicznej. Jednak te informacje mnie na tyle zaniepokoiły, że robię wyłom w urlopie. Mam nadzieję, że ktoś z blogerów postara się postawić "diagnozę i rokowanie". Sezon urlopowy przed nami, może warto się zastanowić czy warto kusić się na "świeżą rybkę", prosto z kutra w nadmorskich wczasowiskach ? :(

Od kilku tygodni rybacy donoszą o...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika wiki3
Historia

Państwa biorące udział w II wojnie światowej były przygotowane do użycia broni chemicznej.

Bardzo dużo takiej broni miały Niemcy, które broń chemiczną produkowały między innymi na ziemiach polskich. Nie użyły jej jednak ze względu na spodziewany odwet ze strony aliantów.

Po wojnie magazyny niemieckie i alianckie zapełnione były taką bronią, niszczono ją zatapiając w Bałtyku w starych statkach,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Rewizor
Blog

Wciąż trwa batalia o gazociąg północny. Ponieśliśmy w niej pierwszą porażkę i sytuacja zrobiła się groźna - niemieccy socjaliści przeforsowali w Parlamencie Europejskim wniosek, który zwalnia inwestorów gazociągu Nordstream od obowiązku uzyskania zgody od państw, przez których wody nadbrzeżne ma przebiegać kontrowersyjna inwestycja.

Zablokowanie budowy gazociągu zagrażającego bezpieczeństwu...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Rewizor
Blog

Europoseł Marcin Libicki mówi o zagrożeniu Bałtyku przez gazociąg Nordstream:

Gigantyczna budowa gazociągu Nordstream, największa na świecie, nie może być obojętna dla środowiska naturalnego i nie powodować zniszczeń. W Bałtyku składowano, jeszcze do końca lat 60. ogromne ilości amunicji, z czasów II wojny światowej i późniejszych (około 60 tysięcy ton). Amunicja i okręty są w bardzo złym...

0
Brak głosów