Biuro Manipulacji Internetem – czy tak to działa?

Obrazek użytkownika jazgdyni
Idee

 

 

 

 

   
"Relacjonując w TVN wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego z 10 października 2010 roku
Kolenda – Zaleska przytaczała słowa, których prezes PiS nie wypowiedział, Sęk w tym, ze w ślad za manipulacją rzekomymi cytatami ruszyła lawina komentarzy piętnujących Jarosława Kaczyńskiego" [1].
Przypominam – Katarzyna Kolenda – Zaleska, to gwiazda TVNu, reporterka, którą wielokrotnie złapano na kłamstwie, manipulacji i zmyślaniu. Dodatkowo jest to resortowe dziecko.
 

Jak ruszyła ta lawina komentarzy? Może tak?
...........
 
- Możesz dziś posiedzieć trochę dłużej Duchu? Mamy większe zlecenie i musimy rozłożyć trochę sztucznej trawy.
     Wolny Duch nie miał pojęcia o czym Szef mówi, ale skinął głową.
- Sztuczna trawa, jarzysz? Na licznych kanałach rozwijamy dywany opinii i próbujemy wciągnąć innych do gry. Na naszym boisku i zgodnie z naszym scenariuszem, że tak powiem...
- Fajnie! – skinął głową Duch. – Jaki jest przekaz?
- Ten palant Kaczyński wyskoczył z "prawdziwymi Polakami". Albo i nie. Nieważne... Mamy to sprzedać. Możesz się domyślić, kto to zamówił – uśmiechnął się szef.
 

*

 
- Trzy, dwa, jeden. Dawać, dawać, dawać!
     Dziesięć klawiatur  zaczęło trzaskać prawie w tym samym momencie. Z boksów wypuszczono oswojone trolle. Od razu zaczęły rozwijać na boisku sztuczną trawę. Celem było dwadzieścia różnych forów: osiem gazet, pięć witryn politycznych i siedem portali dyskusyjnych. Wszystkie trolle miały zamieszczać krótkie wpisy potępiające zmyślone słowa JK, albo zbijać argumenty przeciwników.
     Duch był w swoim żywiole. Widział, jak specjalny program przesyła wiadomość, odbijając połączenie od wielu różnych serwerów w sieci i rozszczepiając nadawców na różne adresy IP, dzięki czemu wszystko wyglądało przekonująco. Jak gdyby zwykli użytkownicy naprawdę podjęli ten temat. Przez najbliższe dni podtrzyma go załoga blogerska, a później zainteresuje się nim pewnie kilku kupionych komentatorów z odpowiednich gazet. Następnie trzeba poczekać, aż zajmą się tym radio i telewizja. Gra stanie się rzeczywistością, a sztuczna trawa – prawdziwym trawnikiem.
 
     Witamy w Faktach. Ostatnio robi się coraz głośniej o dzieleniu narodu na prawdziwych Polaków i tych nie prawdziwych, jak to powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński...
 

*

 
     Co tutaj jest prawdą, a co fikcją, musicie sami określić.
 
...................................
 
[.]Napisano na podstawie powieści Andersa de la Motte "Buzz"
[1] – " Resortowe dzieci MEDIA"

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.9 (głosów:11)

Komentarze

sami dokonali podzialu czy sa Polakmai przez duze P czy tylko czerpia korzysci z tego ze uwazaja sie za Polakow a oburzaja sie gdy ktos im powie ze nimi nie sa.
Kaczynski tylko zauwazyl kiedys tak jak my zauwazamy istniejacy podzial na Polakow, ktorym zalezy na dobru i przyszlosc ojczyzny i dla ktorych przeszlosc ,historja,jej bohaterowie,kultura jest rzecza swieta na ktorej mozna opierac fundamenty niepodleglego kraju oraz polactwa zlozonego z wszelkiej masci choloty, PObolszewickich pomiotow ,zydokomuchow i ich potomkow ,agentury postPRLowskiej z ichdzieciarnia i lemingow ktorzy mja zlasowane mozgi i pojda tam gdzie im mendia powiedza.

Uwazam ze szkoda ze znowu naprawde Kaczynski tak niepowiedzial bo o podziale na Prawdziwych Polakow i polactwu trzeba mowic.
Dla mnie nie jest zadnym Polakiem np.Jaruzelski Kiszczak Walesa Michnik Palikot Komoruski Tusk prof.Bydloszewski itp.
to sa homosowietikusy zdrajcy i wszaze.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-5
#402492

Witaj

Moim zamierzeniem w tym wpisie było pokazanie manipulacji, przy rozpowszechnianiu kłamstwa, jakie kolenda-Zaleska włożyła w usta prezesa Kaczyńskiego.

 

Nie mniej, tak jak piszesz, jest wyraźny podział wśród Polaków.

Którzy są prawdziwi - dobrze wiemy.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-10

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#416975

Astra
Ale ten:

//Wolny Duch nie miał pojęcia o czym Szef mówi, ale skinął głową.//

Po co to robisz ?

Zamieściłam taką samą odpowiedź na "naszych blogach" ale... nie przeszła ... że tak powiem :(

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-7

Astra - Anna Słupianek

#402497

Witaj Astro

 

Nie za bardzo ciebie rozumiem...

//Po co to robisz?//

Chyba chodzi Tobie o nazwanie bohatera Wolnym Duchem. Mogłem go oczywiście nazwać Chryzantema. Cóż licencia poetica.

 

Po prawdzie ja nie rozumiem twoich realcji hate/love z SL. Tak właśnie one wyglądają z zewnątrz, gdy on do ciebie zwraca się La Luna, co było przezwiskiem krwawej, stalinowskiej prokurator Bystyngierowej.

Często chciałem Ciebie bronić, lecz ty jakoś nie potrzebowałaś tego.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-11

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#416977

Doskonale rozumiesz, to dlaczego nie nazwałeś chryzantema?
Dopóki z kimś nawet ostro się kłócisz, wszystko jest ok.
Ale po co to przenosisz na inne portale, na których nie może ci odpowiedzieć ?
Bystygierowa miała ps czerwona luna, a SL jest dupkiem, to żeby była jasność i tyle w temacie.
Nie oceniałam Twojego wpisu w ogóle... nie podobało mi się , ale nie oceniałam, bo tak jak napisałam potrafisz pisać inne teksty a ten ...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-7

Astra - Anna Słupianek

#416982

Jako, że ciągle bywasz na Neonie, to powinnaś zauważyć, jakimi bluzgami, przy każdej oazji, SL mnie określa. On dobrze zdaje sobie sprawę, że ja mu na Neonie nie odpowiem, bo mam tam dożywotni ban (z czego się cieszę, bo to nobilituje i może nawet dostanę order za walkę ze służbami). A ty tutaj stajesz w jego obronie?! Czy tak samo bronisz mnie na Neonie? Nie widziałem.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-10

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#416985

Żeby była jasność, zawsze cię broniłam...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

Astra - Anna Słupianek

#416987

Żeby była jasność, bo coś mało kapujący jesteście.

Zdecydowałem nie pisać więcej na Neonie. Ale jak wiesz (a może nie) zarządzałem tam zakładką Klub Dyletantów. Teraz nikt się nią nie opiekuje i zgodnie z sugestiami SL, ona powolnie umiera.

Dlatego właśnie, nie zlikwidowałem konta na Neonie. Jednakże Opara osobiście zdecydował mnie zbanować i nie mogę pisać, jak również komentować na Neonie. Mogę sobie tylko popatrzeć.

Oto cała otwartość bez cenzury Nowego Ekranu - Neonu24

 

Ps. Nie złamałem zadnego punktu regulaminu. Opara mnie wyrzucił bo tak chciał on, SL i KJW (i może jeszcze paru).

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-9

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#416990

Co to znaczy "mało kapujący"? Może czegoś nie wiem ?
Żeby była jasność, doskonale kapuje o co chodzi. Sam napisałeś, że Targalski ci kazał wybrać.Nie wiem dlaczego, bo np. p. Owsiński zamieszcza swoje art. na obu portalach.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-7

Astra - Anna Słupianek

#416996

Nie masz racji Astro, bardzo dobrze,że dał tę notkę, Ten dupek jak go nazywasz to manipulant i konfabulator jak tylko coś wstawię o WSI on ja przysłowiowe nożyce zaraz się odzywa z gnidzim komentem jak mu to wczoraj wytknęłem to albo on sam, albo admin z jego donosu wyciął wszystkie komentarze pod notką "idzie sobie WSIoczek ..." jak napisałem reklamację publiczną do admina to też mi to wszystko wyciął /bez słowa uzasadnienia/. A widząc notkę "jazga" wkleiłem ją na neonie z moim komentarzem i o dziwo wisi do dziś,  niech czytają: http://bombardier.neon24.pl/post/105992,manipulanci-consortes-nikt-nie-jest-od-nich-wolny. Tak więc więcej takich notek i możemy zabawić się w łowienie manipulantów i innych gnid i ujawniać pisać prosto w pysk kim są. Niepotrzebnie go brponisz, savoir vivre nie dla nich ich trzeba zwalczać ich bronią a nie dyskusją. Pzdr

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-10
#416989

Tylko, że to się zamienia w taką pyskówkę... Potem SL dowali jazgowi, tamten odpowie...
Mnie chodzi o tą personalizację sporu. Jedni drugich od służb wyzywają, a służby mają ubaw...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5

Astra - Anna Słupianek

#416993

Bardzo daleki jestem od wyzywania kogokolwiek, ba nawet kiedyś próbowałem z komuchami dyskutować, ale to jest na nic, nie są to prtnerzy do sporu oni znają tylko jeden język /język spustowy rewolweru nagant/ i tylko na takim poziomie dyskusja z nimi ma jakiś sens ,) Natomiast jeżeli chodzi o ducha to jego gonią prawie ze wszystkich portali prawicowych, więc masz rozeznanie z kim rzecz może i ze służbami nie ma nic wspólnego, ale jest to szkodnik taki internetowy chwast, który znalazł sobie przytulisko na NE gdzie był słabo słyszalny i znzany z ciągłego wszczynania awantur za co wyleciał z BM24 z mojego 6cio letniego stażu na portalach politycznych znam go jak zły szeląg, jak jeszcze parę lat temu był znośny to teraz jak dostał na neonie troszkę "władzy" to kompletnie mu odbiło, lezie ze swoim ego w każdą dziurę i się mądrzy jakby wszystkie rozumy pozjadał tylko swojego jakoś przełknąć nie może. Na wszystkim się zna najlepiej, chamstwo wzięlo górę nad resztkami kultury jakie kiedyś posiadał, jest złośliwy jak bajkowy troll. Nazwał się teraz Społecznym Tropicielem Internetowych Pajaców /odjazd kosmiczny/, podszczuwa, donosi, manipuluje i konfabuluje na potęgę sama najlepiej to wiesz. Mógłbym opublikować jego dane ale po co mi to, nie jestem taki jak mojego ojca dzieci ;) Sama wiesz, że nie ma kogo bronić. Pzdr

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-8
#416997

Mnie zraziło we wpisie jazga, właśnie to oskarżenie, że jest ze służb. Następnym razem, ktoś napisze tak o Tobie, o mnie... do czego to prowadzi?
Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-7

Astra - Anna Słupianek

#416998

lem - W tym rzecz, że na licznych portalach min. salon24, więcej do powiedzenia mają trole niż normalni blogerzy. Cenzorzy nie ukrywają tam komentarzy i notek tylko likwidują je w zarodki i ukazuje się napis - "Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później"...

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-5

lem

#416945

Witaj

 

Stopień opanowania blogosfery przez trolli jest rzeczywiście bardzo wysoki.

Po przeczytaniu "Resortowych dzieci" pojąłem, jak wysoki jest stopień nasycenia mediów i środków przekazu służbami i ch wspólpracownikami.

Toteż jestem przekonany, że nie odpuścili sobie internetu. Nagle dostali proste narzędzie, by robić to, na czym znają się najlepiej, to znaczy judzić, jątrzyć, skłócać ludzi i kształtować opinię zgodną z ich mocodawcami.

 

Z Salonu24 uciekłem bardzo dawno, bo bardzo brzydko mi tam śmierdziało.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-9

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#416978

i  powiedzieć, że wciąż na czasie  to za mało.

Jest coraz gorzej a im bliżej wyborów, ilość trolli na usługach  rośnie lawinowo. Jeszcze tylko brakuje, aby zleceiodawcy zaczęli sie chwalić, że walczą z bezrobocierm  i powinni być za to nagrodzeni.  

Pozdrawiam z 5

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-6
#417000

Witam i dziękuję.

 

Przygotowuję właśnie tekst w którym usiłuję rozwikłać metody manipulacji internetem i zaangażowanie w tą działalność słóżb wszelakich. W tym wielkiej rzeszy byłych ubeków i współpracowników, którzy nagle nie mają nic do roboty.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-8

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#417002

Jak wygląda organizacja czarnej propagandy na forach nie wiadomo. Ale nie wykluczone, że właśnie tak. Trolling zawodowy jest faktem.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

___________________ Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#417269

Witam

 

Wkrótce dużo więcej o tym napiszę.

A zaczęło się już w 1953 jako Project MK-ULTRA, prowadzony przez agendę CIA. Mimo, że nie było jeszcze komputerów, już założono manipulację mediami.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Project_MKUltra

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#417373