Świadkowie gwałtu

Obrazek użytkownika Dixi
Blog

Niedawno temu w Ameryce przez dwie godziny gwałcono piętnastoletnią dziewczynkę na oczach dziesięciu świadków. Zarówno gwałciciel, jak świadkowie zostali uniewinnieni. (http://wiadomosci.onet.pl/2088522,441,przez_dwie_godziny_przygladali_sie_gwaltowi,item.html)

Dawno temu w Ameryce przez dwie godziny gwałcono trzynastoletnią dziewczynkę. Bez świadków. Czy na pewno? A gdyby nawet i byli?... Gwałciciel uniknął kary, a cały świat był świadkiem jego bezkarności przez t r z y d z i e ś c i lat. Co więcej, do dziś wielu jest takich,którzy dosłownie sekundują gwałcicielowi w jego pojedynku z prawem (a przy okazji także ze sprawiedliwością).

Pierwsza informacja przeleci przez media, jak żentyca przez układ pokarmowy. Może tylko wywoła drobne sensacje i poczucie dyskomfortu. Ktoś może westchnie nad postępującym zbydlęceniem świata…

Owszem. Są tu aspekty społeczne, możliwe do wykorzystania politycznego. Na nieszczęście dla zgwałconej – niewygodne. Opis zdarzenia jest tak enigmatyczny, że cenzura politycznej poprawności aż bije po oczach. Prawdopodobnie do zdarzenia doszło w jakimś „kolorowym” gettcie. Prawdopodobnie też zarówno ofiara, jak gwałciciel i świadkowie należeli do tej samej, „upośledzonej” społeczności. To nie Bogaci Biali Chłopcy zgwałcili Afroamerykankę, ani Czarnuchy – Białą Dziewczynkę, więc potencjał sprawy jest żaden. Możliwa jest tylko jakaś rasistowska i antyrasistowska czkawka.

Sprawa Polańskiego natomiast snuje się po mediach jak smród po gaciach. Czasem zaśmierdzi tylko bardziej… Swoją drogą zauważmy, że do gwałtu doszło także w swoistym gettcie, stąd może brak szybkich rozwiązań.

Uważam, że każdy gwałt, szczególnie na nieletniej, jest złem wołającym o pomstę do nieba i karę na ziemi.

W takim kontekście trudno twierdzić, że gwałt w slumsie jest mniej ważny od gwałtu w luksusowej willi z basenem. Można jednak, a nawet powinno się przyjrzeć komentatorom i pozycjom, jakie zajmują.

Ciekawe, że lewica porzuca tu swoje naturalne pozycje, z których tradycyjnie piętnowała zepsucie Zachodu. To Polański, choć bogaty i ustosunkowany, jawi się jako ofiara, nie zaś trzynastoletnia dziewczynka, którą skrzywdził. Winny jest „system amerykańskiego sądownictwa”, który próbuje wspaniałego człowieka. Winne są szmatławce, które żerują na jego nieszczęściu, nie wahając się „naruszać prywatność” Artysty (a także tej, mało ważnej, trzynastolatki, co można dorzucić mimochodem, bo też służy wywodowi). Winni są, oczywiście, wszelkiej maści fundamentaliści religijni i reakcyjni, zakłamani moraliści, którzy przedkładają literę prawa nad prawa człowieka… Mamy tu do czynienia z maksymalnym nasileniem hipokryzji, jednak… nie powinna dziwić. Prawdziwym wrogiem lewicy są tradycyjne wartości moralne, a prawdziwym celem zdobycie władzy. Cel więc znowu uświęca środki.

W praktyce zaś wracamy do starej,dobrej Orwellowskiej zasady, że „Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre równiejsze”. Tak więc nadal jesteśmy w domu.

P.S.

Ilustracja: "Gwałt" Edgar Degas
Dixi (14:52)

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

moim zdaniem pedofile powinni być karani śmiercią, a gwałcicielom powinni genitalia odcinać (prącie również).

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#39125

Wątpię, czy by zlikwidowało zjawisko, ale przynajmniej nikt by sie nie czuł bezkarny. Na razie za zbiorowy gwałt można dostać kilka (dosłownie) lat, a za wielokrotne gwałty połączone z pobiciami też po kilka za ofiarę. Sprawdzałem to kiedyś w Sieci. Wystarczy wpisać: "gwałt" i "lat", "lata".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#39135

Zepsucie zachodu krytykuje się tam, gdzie jego przeniesienie byłoby szkodliwe, tj. na terytorium Rosji. Z kolei przemiany l. 60' , ruch pacyfistyczny, denuklearyzacyjny, feministyczny, itd. były szeroko promowane przez rosyjskich agentów wpływu - na Zachodzie zepsucie jest dla nich jak najbardziej korzystne.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#39149

... że zepsucie wschodnie niewiele różni się od zachodniego. Zawsze są to: szampan, kawior, kurwy i, przede wszystkim, bezkarność.
Inna sprawa, że lewactwo (wypalane rozgrzanym żelazem zarówno w ZSRR jak w Rosji) osłabia bezbronny, bo głupi z powodu braku doświadczenia z prawdziwym komunizmem, Zachód.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#39153

Inny jest cel i źródło - mająca na celu utrzymanie barbarzyńskiego modelu władzy degeneracja ,,elit'' w Rosji, pochodząca z bogactwa, bezkarności, zawłaszczenia państwa oraz obywateli i mająca na celu zdemoralizowanie obywateli ich stopniowe ogłupianie, wynarodowianie, itd.

Na marginesie - Jutro pod Jaszczurami w Krakowie Kowal i Wassermann pt. ,,Polska w reformującej się Europie''. Zapraszam wszystkich z okolic i nie tylko;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#39155

Etyka jest wykorzystywana do uprawiania polityki (wewnętrznej i międzynarodowej). W to nie wątpię, a nawet o tym piszę.
Dzięki za zaproszenie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#39161

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#39158

... zabrania, zamiast, jak by się chciało oczywiście, namawiać do złego:):):) Wbrew pozorom jest to jednak zbiór pozytywnych opcji bo odpowiednikiem "nie" jest "tak"
Bardzo lubię wystawę sztuki średniowiecza w warszawskim Muzeum Narodowym. Widziałem tam takie malowidło na desce, mające za temat dziesięcioro przykazań, ale obrazków jest na nim... dwadzieścia: po jednej stronie "jak robić", po drugiej, "jak nie robić". Po jednej ślub, po drugiej gach wkradający się przez ono do pokoju damy (a pod łóżkiem kot łapie mysz:))... Biblia pauperum? Jasne. Ale wielu intelektualistów ma większe problemy ze zrozumieniem dziesięciu zdań, niż "ludzie prości".
No, ale istnieje jeszcze prawo... Podobno.
Zdrada nie jest karana, ale gwałt i pedofilia ponoć tak.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#39165

co 13latka robila na imprezie dla rezyserow, aktorow et consortes zakrapianej alkoholem i narkotykami ??? gdzie byli jej rodzice ??? o co tu kurwa chodzi ??? schylek kultury hippi - amerykanskie : robta co chceta; nie usprawiedliwiam Polanskiego; przlecial ja - wygladala na 16 - 20 - to mozliwe;
moja corka w tym wieku uprawiala sport; miala jakies pierwsze romantyczne milosci, ale ogolnie sex byl dla niej czyms dosyc odleglym; sprawa Polankiego wydaje sie byc jakas aberracja amerykanskiego wymiaru sprawiedliwosci; rodzajem nadmiernego zelotyzmu

rob london

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
Well …rozwój wydarzeń w Polsce nabiera tempa.
Opublikowanie raportu MAK-u gen. Anodiny czytaj rządu rosyjskiego i słaba reakcja rządu polskiego przy jednoczesnej aktywnej działalności komisji śledczej posła Maciarewicza czy publikow

#39208

Też warto je zadać, bo uważam, że rodzice są odpowiedzialni za niedorosłe potomstwo. Jakby ich ktoś chciał karać, będę za :):):)
Niemniej Polański zaprosił trzynastolatkę, podawał jej alkohol i narkotyki, a potem odbył z nią stosunki oralne i analne. Kontekst kontekstem, a fakty są znane. Prywatnie dodam, ze mnie nic takiego nawet do głowy by nie przyszło.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#39223

ta mamuśka chyba osobiście zawoziła ową trzynastolatkę na
tamtą imprezę.
___________________________________________
"Strzeżcie się Wilki, strzeżcie się przynęty..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#39233

No i co z tego. Są takie mamuśki, które by jeszcze pomagały ch... wsadzić. To nie znaczy, że można z tego korzystać.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#39269

Moim zdaniem, jeśli mamuśka zawiozła, to w konkretnym celu, ażeby panowie artyści przelecieli trzynastolatkę. A jak już przelecą, to trzeba nagłośnić sprawę i wyciągnąć jak najwięcej mamomy. Trzynastolatka została użyta jako narzędzie, a panowie artyści w narkotycznym widzie nie zawidli mamuśki.

To, że Romeczek odsiedzi trochę, mam nadzieję, to nic mu się nie stanie. Będzie miał temat do zaangażowanego arcydzieła pt. "Jak mnie rżnęli", które to dostanie napewno oskara. Pytanie poniżej.

Pytanie, ile lat do odsiadki dostała mamuśka za stręczycielstwo nieletniej? I to jest najistotniejsze w tej sprawie!

_______________________________________
"Strzeżcie się Wilki, strzeżcie się przynęty..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#39350