Światowe echa decyzji Donalda Tuska

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

Premier Donald Tusk ogłosił podczas programu "Tomasz Lis na żywo", że nie będzie kandydował na szefa Komisji Europejskiej. Decyzja Tuska, lotem błyskawicy dotarła nad Śląsk i Małopolskę, gdzie odnotowano gwałtowne burze i nawałnice. W Tychach i Rybniku przez kilkanaście minut padał grad wielkości piłek golfowych, zaś nad Tarnowem przeszła kolejna burza, co wielu mieszkańców odebrało, jako karę Boską za wybór Aleksandra Grada do parlamentu.

Niepokojące wieści napływają z Jamajki, gdzie tutejsza prasa szeroko informowała o kandydaturze Donalda Tuska na najlepszego w dziejach Europy szefa Komisji Europejskiej. Wieść o rezygnacji Tuska spowodowała zamieszki gangów narkotykowych w stolicy Jamajki Kingstone, oraz tąpnięcie na Jamaica Stock Exchange. Kurs dolara jamajskiego osiągnął dzisiaj wartość 0,032398914 złotego polskiego, co wskazuje na dalsze znaczenie Polski w świecie - mimo rezygnacji Donalda Tuska z kandydowania na szefa Komisji Europejskiej.

“Co nas czeka bez Donalda?” – zastanawia się w artykule wstępnym Süddeutsche Zeitung, dochodząc do wniosku, że w całej Europie nie ma takiego polityka, jak nasz Donald, który mógłby europejczykom obiecać większy cud gospodarczy i że będzie się żyło lepiej. Wszystkim. „You must Tusk” pisze w dzisiejszym wydaniu brytyjski The Guardian – co dziwne – w części poświęconej geografii. The Guardian opisując polowania na słonie - ze względu na ich drogocenne kły – daje do zrozumienia, że świat bez Tuska będzie już inny…

Amerykańska telewizja FOX, relacjonując decyzję Tuska, ogłoszoną podczas programu „Tomasz Lis na żywo” zaprzeczyła, by miała wpływ na Tomasza Lisa – a tym bardziej na decyzję Tuska. Z napływających do telewizji FOX informacji wynika bowiem, że wielu obywateli USA pochodzenia polskiego odwołało swoje wyjazdy do Polski po decyzji Tuska – w tym w celach turystycznych. Z kolei The Wall Street Journal informuje o spadku kursu McDonalda, co niewątpliwie związane jest z decyzją Donalda Tuska o rezygnacji z kandydowania na szefa Komisji Europejskiej. Zarząd firmy usprawiedliwił na You Tubie nagły spadek kursu, rosnącymi cenami kurczaków i ziemniaków:
http://www.youtube.com/watch?v=NmSpY-atTAo

Minorowe nastroje zapanowały w Rosji. Oczekiwana sprzedaż Gazpromowi europejskich przedsiębiorstw, może nie dojść do skutku po rezygnacji Donalda Tuska – alarmuje moskiewska prasa. Pod znakiem zapytania jest też budowa gazociągu z Syberii do Francji oraz planowane na 2014 rok szkolenia wszystkich europejskich komisji wyborczych w Moskwie. „Po rezygnacji Donalda Tuska, zapewne załamie się program Władymira Putina, w sprawie współpracy rosyjskiego kontrwywiadu z wywiadami krajów europejskich, zwłaszcza zaś z brytyjską agencją wywiadu” – lamentują pro-kremlowskie media…

Decyzja Donalda Tuska zaskoczyła też wielu brytyjskich polityków którzy liczyli, że pod przewodnictwem Tuska, jako szefa Komisji Europejskiej – „Brytyjczykom będzie znacznie łatwiej podjąć decyzję o wystąpieniu z Unii Europejskiej – podobnie jak to uczyniło ponad dwa miliony Polaków, wyjeżdżając z Polski w okresie rządów Tuska” – pisze The Moon.

Informacja o rezygnacji Donalda Tuska spowodowała odwołanie pogotowia strajkowego przez większość europejskich central związkowych. „Przewidywane wprowadzenie na obszarze UE polskiej ustawy emerytalnej oraz elastycznego czasu pracy zapewne nie dojdzie do skutku w związku z tym, że Donald Tusk zamierza polec na ziemi polskiej i to jako bohater” – informują komunikaty związkowe. Z kolei, oświadczenie Donalda Tuska w programie Lisa, że „..nie tacy bohaterowie jak ja polegali” – z wielkim niepokojem odebrano w Polsce, gdyż oznacza ono zapowiedź rychłego zgonu twórcy naszego cudu gospodarczego i co oczywiste – także Platformy. W wielu miastach Polski wywieszono więc od samego rana na wpół nadmuchane różowe baloniki….

Przepowiednia Tuska o swoim zgonie odbiła się też szerokim echem w Hiszpanii: „Po rezygnacji z kandydowania na szefa Komisji Europejskiej, Tusk doprowadzić zechce do zjednoczenia polskiej socjaldemokracji, by wkrótce potem polec, tak jak poległ bohaterski Zapatero” – przewiduje prasa hiszpańska. Dodajmy, że sprzątanie po siedmiu latach rządów lidera hiszpańskich socjaldemokratów trwa do dzisiaj, choć Zapatero ostatecznie poległ już w listopadzie 2011 roku…

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

jeszcze bardziej słone. Głównie łkały dorsze bo nie wiadomo jak teraz będzie z limitami. Rozlewiska Biebrzy wezbrały i stały się Jeziorem Biebrzańskim i to bynajmniej z powodu opadów deszczu, ale z łez które uroniło ptactwo, bobry i inna przebywająca tam gadzina (kto im do cholery pozwala oglądać telewizję?! zieloni?!).

HdeS

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

HdeS

#362966

te od Pitery (za 8,16 PLN)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#362995

powracam do ulubionych zajęć,gała oraz gril

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

<p>wes</p>

#362971

A co? Niech sie ta Unia nawet zawali. Pogramy sobie z Doniem w gałę. Na osiedlowym Orliku.

Nathanel

Nie da się iść dwiema drogami na raz.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#362969

Była nadzieja, że wyniesie się do Brukseli, a tu wszystko na to wskazuje, iż do prezydentury się szykuje.  

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#362970

....błagam, podawaj informacje, bardziej precyzyjne :
ten Chyży Rój, marzy o prezydenturze w FIFA z siedzibą w Paryżu..... współczuję Ossali - będzie go oglądać :-)))
Druga opcja, to światowa corp. zegarków atomowych, wespół z Nowakiem i Gradem .
- Jest jeszcze trzecia możliwość, szwalnia exl. futer, z ministrem
Drzewieckim , na Florydzie.
Reasumując.... Ryży wyląduje na "cztery lapki" .
pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#362976

zobaczymy...

pozdrawiam :) 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#362979

kojarzy mi się jak jakieś 3,5 roku temu Tusk z wielką pompą zrezygnował z przyszłego kandydowania na urząd prezydenta. Później wiązałem to w sposób nieuzasadniony z katastrofą smoleńską. Skoro teraz rezygnuje z kandydowania do Europy pozostawiając w nieutulonym żalu stada swoich europejskich i krajowych zwolenników, powstaje pytanie dlaczego to robi akurat teraz i jaki scenariusz przeznaczył dla niego wypróbowany przyjaciel.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#362986

[quote=Honic]kojarzy mi się jak jakieś 3,5 roku temu Tusk z wielką pompą zrezygnował z przyszłego kandydowania na urząd prezydenta. Później wiązałem to w sposób nieuzasadniony z katastrofą smoleńską.[/quote]

Niesłusznie.
Za wcześnie aby odrzucać taki związek.

[quote=Honic]Skoro teraz rezygnuje z kandydowania do Europy pozostawiając w nieutulonym żalu stada swoich europejskich i krajowych zwolenników, powstaje pytanie dlaczego to robi akurat teraz i jaki scenariusz przeznaczył dla niego wypróbowany przyjaciel.[/quote]

Zawarcie krótkiej znajomości z "osobami drugimi", czyli z tymi, które pojawiają się gdy nie ma udziału "osób trzecich".

Tacy jak Donaldzik nie mają innej przyszłości. Słaby kolaborator, który stał się uczestnikiem i świadkiem, musi zniknąć. Nikt, nigdy mu nie zaufa.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#363027

no dobrze, powiem o co mi chodzi: wypróbowany przyjaciel ma lepszego kandydata na to miejsce. Donald zrobił swoje, Donald może (musi!) odejść. Co obchodzi wypróbowanego przyjaciela że Donald ma słabość do czynności zwanej władzą? Jak nie zechce odejść sam, zostanie usunięty. Mam wrażenie, że temu obywatelowi los zagwarantował brutalny scenariusz odejścia w polityczny niebyt. Poczekamy - zobaczymy. Odważni zawsze mają jakąś szansę. Tchórze - nigdy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#363044

...wszystkim się zdawało,
że Wojski wciąż gra jeszcze,
a to echo grało.

Tyle w kwestii echa ;-)!

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#362988

Wolski. TW. Wolski.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#363028

Nie będę kaleczył Wieszcza tak banalną parafrazą :-)))!!!
A na marginesie, w tym przypadku na rogu nie grał Wolski... ;-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#363029

od zarania dziejów, że Tusk - jako, pożal się Boże, polityk nie ma szans na zdobycie jakiejkolwiek ciepłej posadki europejskiej. Tylko taki zadufany w sobie sobek mógł przypuszczać, że ma poparcie u przyjacióły Merkelki i innych ważnych osobistości, mogących go wznieść na wyżyny, o których marzył i śnił tyle lat, traktując nas jako mały szczebelek do właściwej kariery. I ma za swoje. Przecież tam nie rezydują głupcy i wiedzą doskonale z kim mają do czynienia. Stąd jego "rezygnacja" i pchanie się na nasz ryneczek pracy politycznej. Boję się, że znów znajdą się głupcy, którzy zechcą go widzieć na "tronie". Te, strachajły, przed Kaczyńskim.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#363005

może by Pan Premier jeszcze raz przemyślał tę decyzję http://piotr.salon24.pl/513368,a-moze-by-pan-zostal-szefem-unii-by-zylo-sie-lepiej-wszystkim

Pozdrawiam PS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#363030

Swietny tekst!
Skoro Tuskowi pozamykały się możliwości ucieczki za granicę, teraz zrobi wszystko, żeby nie przegrać wyborów. Zacznie się ostra jazda bez trzymanki. Możemy się spodziewać wielu paskudnych akcji wobec PIS-u, a szczególnie wobec Jarosława Kaczyńskiego.

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#363031

interesu w Polsce to się ze mnie śmiali.
Teraz też nie chce do Brukseli bo... musi pilnować interesu w Warszawie - za wielu ma chrapkę i na niego i na jego miejsce w PO i w URM, a na nikim nie może polegać. Zostaje by "umacniać" u/rząd i dyscyplinę partyjną. Tym bardziej, że reelekcję w PO niby sobie zaklepał.
Trzeba mu "umilić" pozostanie w Polsce...

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#363110