Rosjanie "przeczołgują" Tuska

Obrazek użytkownika elig
Kraj

W tej notce chcę zwrócić uwagę na dwie publikacje. Pierwsza, to wczorajszy /8.04/ felieton Rafała Ziemkiewicza "Wojna bez wojny" w portalu Niezalezna.pl / http://niezalezna.pl/40168-wojna-bez-wojny /, a drugą jest dzisiejszy artykuł w "Komsomolskiej Prawdzie", omówiony w portalu RMF24.pl / http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/fakty/news-komsomolskaja-prawda-to-polska-utrudnia-sledztwo-prokuratura,nId,953092 /.

Ziemkiewicz napisał m.in.:

"Za graniczącą ze zdradą stanu uległość, jaką wykazał się bezpośrednio po tragedii Donald Tusk, Putin odpłacił polskiemu premierowi dokładnie odwrotnie, niż ten oczekiwał. Zamiast w jakikolwiek sposób ułatwić mu zamknięcie sprawy − bo przecież i Tusk, i Sikorski wielokrotnie na różne sposoby sugerowali, że chcą tylko jakiejkolwiek spójnej wersji, jakiegokolwiek pozoru wyjaśnienia, choćby równie naciąganego, jak w sprawie „Kurska" − Rosjanie co krok, a zwłaszcza co rok w rocznicę tragedii, ich czołgają.".

Rzadko się zdarza, by słowa felietonisty tak szybko się sprawdzały. Już następnego dnia możemy przeczytać w portalu RMF24.pl:

"W dzisiejszym wydaniu "Komsomolskaja Prawda" podkreśliła, że oskarżenia pod adresem Rosji w związku z katastrofą smoleńską formułują "nie tylko ci, którzy pragną na skandalu zbić kapitał polityczny z myślą o przyszłych zdobyczach, ale także obecni przywódcy i urzędnicy państwa". Gazeta zauważa, że nawet własne błędy i niedopatrzenia strona polska usiłuje przerzucić na stronę rosyjską. Jako przykład wymienia "pomylenie ciał ofiar katastrofy podczas ich rozpoznawania".

"W Warszawie próbuje się rozdmuchać z tragedii nowy konflikt" .

Przytoczone są dosłownie słowa rosyjskiej gazety:

""wrak samolotu Kaczyńskiego do tej pory wywołuje niezdrowe podniecenie wśród polskich politykierów". Co roku przed 10 kwietnia Rosja staje się obiektem kolejnego ataku ze strony Polski. (...) Przeprowadzono niezależne badanie katastrofy, odpowiedziano na wszystkie pytania i stwierdzono winę załogi - pisze "Komsomolskaja Prawda". Jednak z godną pozazdroszczenia systematycznością w Warszawie próbuje się rozdmuchać z tragedii nowy konflikt, wstrząsając powietrze albo "demaskatorskimi sensacjami", które po weryfikacji okazują się kolejną figą, albo inicjatywami wychodzącymi za ramy rozsądku.".

Co ciekawe, "Komsomolskaja Prawda" odnosi się też do działalności "seryjnego samobójcy":

""w samej Polsce w związku z tą tragedią dzieją się dziwne rzeczy". Najpierw próbował popełnić samobójstwo prokurator, który uczestniczył w śledztwie w sprawie katastrofy. Następnie powieszonym w swoim domu nieoczekiwanie znaleziono inżyniera pokładowego z załogi Jaka-40, który wylądował przed samolotem Kaczyńskiego ".

Rosyjska gazeta oskarża polską prokuraturę i władze Polski o celowe przedłużanie śledztwa:

""polskie władze na wszelkie sposoby opóźniają finał tej historii, wyszukując coraz to nowsze preteksty do tego, by nie dopuścić do zamknięcia sprawy". Dopóki się ciągnie, dopóty są powody do oskarżania Rosji o wszelkie grzechy, nawet te wyssane z palca ".

No właśnie - dokładnie jak u Ziemkiewicza. Ciekawe tylko, czy sprawdzi się jego następne proroctwo:

"Rosja zachowuje sobie na przyszłość możliwości dowolnej zmiany narracji (proszę sobie wyobrazić, że Putin, równie nagle jak to teraz było z Gazociągiem Jamalskim, oznajmia za czas jakiś: nasi specjaliści zakończyli śledztwo, i okazuje się, że tupolewa zniszczyła bomba podłożona przez polskie służby, na polecenie polskiego premiera albo obecnego prezydenta − i co?). Kreml ma interes w tym, aby wszyscy wiedzieli, że oficjalna wersja jest fałszem i że ten fałsz kryje nie nieudolność, ale zbrodnię.".

Publicysta ma rację - Tusk i jego ludzie wpadli w pułapkę z której nie ma wyjścia, poza, oczywiście, oddaniem władzy w Polsce ludziom nieuwikłanym w sprawę Smoleńska. Tego jednak Tusk panicznie się boi.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

i fircyk powinien o tym wiedzieć

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#349867

elig: Może już wie. Wystarczy popatrzeć na jego minę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#349926

 że Tatarzyn potrafi złapać za łeb...  Niedźwiedzim uściskiem.  :-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#349929

elig: Tusk w Smoleńsku ujawnił swoją nicość.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#349973