Śmieciogram

Obrazek użytkownika GnidaDworska
Kraj

Pojawił się stenogram i wszystko jasne: wszystko przez tych niedouczonych pilotów! Chojraki jedne! Powiem szczerze, że nie chce mi się nawet o tym pisać. I może nie napisałbym nawet ani jednego zdania, gdyby nie fakt, że to tylko… stenogram. To tylko stenogram i to w dodatku autorstwa komisji, której przewodniczy Putin, a o upublicznieniu którego zdecydowała de facto partia miłująca sprawiedliwość i z całych sił dążąca do prawdy. W takim razie napiszę może parę zdań. Tym bardziej, że jestem w posiadaniu tajnego dokumentu autorstwa speców z PO. Co prawda nie jest to dokument, który miałby jakikolwiek związek z „katastrofą” smoleńską, ale bardzo dobrze ukazujący metodę powstawania stenogramów.

Pamiętacie aferę hazardową? Było coś takiego całkiem niedawno. Był też stenogram z rozmowy telefonicznej pomiędzy Zbychem i Rychem. Stenogram szokujący, ale jak dowiedziała się Gnida Dworska, nie jedyny. A mówiąc dokładnie – to nie jedyna wersja rozmowy pomiędzy Zbychem i Rychem. Ale może najpierw wersja, którą wszyscy znamy:

20 lipca 2008 r. Ryszard Sobiesiak (biznesmen z branży hazardowej) rozmawia ze Zbigniewem Chlebowskim:

Ryszard Sobiesak: Cześć, Zbyszek.

Zbigniew Chlebowski: Cześć, Rysiek. Powiem ci tak między nami: ani Grześ, ani Miro, znaczy się, ja sam prowadzę rozmowy. Oni dzwonią do mnie, że pełne wsparcie i wszystko...

R. S.: a nie dają znaku...

Z. Ch.: Nie dają wsparcia. W poprzedniej rozmowie ja go prawie przekonałem do takich rzeczy, że wiesz on ze mną gadał śmiesznie, bo ja mówię, gdybyście wydali odmowną decyzję, to ja rozumiem, ale...

R. S.: Wstrzymali, my wszystko zrobiliśmy, a oni...

Z. Ch.: ...postępowanie.

R. S.: Ale pierwsze, co zrobili, to zrobili też niezgodnie z prawem, tylko kłóć się z nimi. Nie będziemy teraz gadać. Powiedz, Zbyszku, prosiłbym cię tak jak byś... ja do Mirka dzisiaj będę w takim razie dzwonił. Na domowy do niego zadzwonię i jutro rano mu przypomnę. Niech on się wychyli wreszcie, bo ja zrozumiałem, że on też rozmawiał tam...

Niezła pogawędka… Ale czy uwierzylibyście, gdybym Wam powiedział, że tak naprawdę tej rozmowy nie było? No, może nie tyle „nie było”. Była, ale tylko próba rozmowy. Okazało się jednak, że Zbychu akurat prowadził samochód, gdy zadzwonił do niego Rychu. Jako, że obydwaj panowie znani są z umiłowania prawa i w życiu nie pozwoliliby, aby nawet najdrobniejszy przepis ruchu drogowego został przekroczony, postanowili przełożyć swoją przyjacielską pogawędkę na inny czas. A chcieli zapewne pogadać o prognozie pogody na drugą część wakacji. No bo chyba nie o brudnych interesach. W końcu to rozsądni ludzie. Wiedzieli, że biznesmenowi nie wypada rozmawiać o interesach z czołowym politykiem partii rządzącej. Dokument, który niemałym trudem zdobyłem, potwierdza w stu procentach tą wersję. Oto prawdziwy stenogram z rozmowy Zbycha i Rycha:

20 lipca 2008 r. Ryszard Sobiesiak (biznesmen z branży hazardowej) próbuje rozmawiać ze Zbigniewem Chlebowskim (stenogram przygotowany przez speców z PO):

Ryszard Sobiesak: Cześć, Zbyszek.

Zbigniew Chlebowski: Cześć, Rysiek. (zakłócenia) ja (zakłócenia) prowadzę (zakłócenia)…
R. S.: (zakłócenia) nie (zakłócenia)...

Z. Ch.: (zakłócenia) ja (zakłócenia)...

R. S.: (zakłócenia) a (zakłócenia)...

Z. Ch.: (zakłócenia)

R. S.: (zakłócenia) to (zakłócenia) niezgodnie z prawem (zakłócenia) Nie będziemy teraz gadać. (zakłócenia) Zbyszku, (zakłócenia) ja (zakłócenia) będę w takim razie dzwonił. Na domowy (zakłócenia) jutro rano (zakłócenia, jak cholera)…

A nie mówiłem? Nie było żadnych brudnych interesów. Nie było żadnej afery…

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

T - REX    Jak zwykle bardzo trafny tekst oddajacy istote tych bredni zwanych stenogramem //scenogramem . Zaklocenia , zaklocenia ..... . Nic dodac nic ujac .

To nad czym niewielu zdaje sie zastanawiac to absurdalnie wrecz groteskowy poziom amatorszczyzny tego calego spektaklu . Przeciez to faktycznie w calej tragice katastrofy i jej Ofiar jest komiczne . To tak kolchozniczo bardakowe , ze wrecz niewiarygodne . Przeciez ci co ta tragedie tak nieudacznie zorganizowali i probuja teraz zagmatwac to  zdaja sie nie miec piatej klepki .  Zaden "normalny" czlowiek ( o ile ktos cos takiego zbrodniczego planujacy moze choc po czesci byc normalny) nie skonstruowalby tak debilnego scenariusza . To wyglada mimo wszystkich poszlak o dlugofalowym planowaniu na pospiesznie sklecona , niespojna , prowizoryczna probe amatorow .

A to jest juz z kolei dziwne - bo ci ktorych sie o to podejrzewa nie sa przeciez amatorami a wysoko wyspecjalizowanymi ekspertami .

To nie zgadza sie za bardzo z ta parodia przedstawiona dzisiaj do wiadomosci publicznej . Przeciez to co dzisiaj przedstawiono jest smieszne . Do tego dochodzi coraz wiecej faktow i opinii podwazajacych sam przebieg katastrofy ( np pan Wieckowski , wypowiedzi innych pilotow opisujacych coraz to bardziej razace klamstwa odnosnie faktow o szybkosci samolotu itd. ) .

Wersja przedstawiona dzisiaj (czyzby dlatego Bronek powolal sobie ten organ?) jest wrecz absurdalna , wszyscy robia wszystko dobrze i sie rozbijaja tylko po to  , by udowodnic teze o swej nieudolnosci .

Kapitan slyszac informacje "odchodzimy" popada w melancholijna zadume , milknie w naglym napadzie ostrej depresji i pikuje prosto w ziemie ?! Uparcie milczac do samego konca , dziwne tylko ze nie zdazyl krzyknac Banzaii . Przepraszam Panie Kapitanie .

A we wszystkich kanalach na okraglo wszystkie barany rozmaitych masci  , zwykle wynajete dziennikarzyny , poleksperci ,"eksperci" , cala banda glupkowatych bylych pilotow plota jak opetani amokiem jak wielka byla wina pilotow .

Przeciez to wszystko zatracilo juz sens , czyzby chodzilo tylko o to  by ludzi czyms zajac ?

Czyzby ktos sie z tego w kulak smial ? No ale skad ta zenujaca amatorszczyzna ?

Pozdrawiam .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

T - REX

#62634

Może temu, że dla planowanego adresata tej amatorszczyzny nikt się troszczył nie będzie o bardziej wyrafinowane załatwienie sprawy? - Przecież z nami, jako z Polską i jako ze zwykłymi ludźmi nikt się nie liczy. Nie będą sobie robili subiekcji dla czegoś tak mało ważnego. Ot, cała prawda.
Nawet śledztwo jest prowadzone na odwal się. Dowody niszczone lub gubione/rozkradane, stenogram oficjalnie zaprzecza oficjalnym kwietniowym wypowiedziom Rosjan tudzież innym tezom, ale "to nie ma znaczeia dla sprawy" (to cytat z sali sądowej) - tu PO prostu tak jest.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#62651

Podzielam Pańskie poglądy, że katastrofa (a w zasadzie to wypadek, bo przecież nic się nie stało, jak chcą niektórzy) jest wyłączną winą pilotów - powtórzę swoje wcześniejsze tezy - ze stenogramu otóż wynika, że oni nie znali angielskeigo! Nie rozumieli, co do ich mówi niejaki taws! Nie wykonali jego licznych poleceń (tak samo jak licznych i dokładnych poleceń z wieży, która troskliwie i precyzyjnie ich prowadziła). Nawet z nim nie rozmawiali! No! Zastanawiam się, czemu merdia nie lansują tej jakże oczywistej i prostej tezy.
TFU! Straszne to co teraz wyrabiają z tymi pilotami...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#62644

Cała prawda... o "stenogramie".

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

#62645

zostawiono wszyskie dowody jednej stronie.Stronie która ma wszelkie powody by wszysko co jest na jej niekorzyść pozmieniać.Uwikłanei po to pasuje .Też nie chciałabynic zmieniać.Chyba sądząc że przeciętny Polak jest na etapie rozwoju myślowego pitekantropusa.Nie było kontroli ,ani nadzoru nad  wszystkimi dowodami.Wysyłanie jakichś sekułów do nadzoru już znamy.A co może zrobić dobry dzwiękowiec z nośnikami chyba nikomu nie potrzeba mówić. Czarne skrzynki teraz to już tylko kupka  śmieci..Nawe badanie  niezależych ekspertów nie odniesie skutku.Ekspert mógłby orzec że coś jest nie tak I nic więcej.Celowej dezinformacji ciąg dalszy.Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

staryk

#62650

Putin z Tuskowem już to przewidzieli, planując totalne zagarnięcie władzy w Polsce wprowadzając plan sterująco-śmieciogramowy. Plan "B" juz czeka w przygotowalni a mnie martwi że te śmieciogramy ludzie w dużej części połkneli a przede wszystkim, część tych kochąjacych POlskich oszustów przy władzy, zaślepionych suto opłacanymi posadkami z wypranymi mózgami, z garstką śmieciopodbnych szarych komórek. Pozdrawiam Syn Józefa.

Bóg-Honor-Ojczyzna

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Bóg-Honor-Ojczyzna

#62658

szacunek za strzał w dziesiątkę . Taki wierszyk specjalnie dla ciebie za ten  "śmieciogram "

Czarci swąd

Snuje się po POLSCE czarci swąd..........

chce wypełnić każdy kąt

ten RODZINNY i MAŁŻEŃSKI-

ten SPOŁECZNY- KOLEŻEŃSKI.......

Każdy umysł chce zakadzić,

każde serce chce zaczadzić........

Snuje się po szkolnych progach,

skąd chce sploszyć PANA BOGA.........

Po KOŚCIELE też się snuje,

gdzie się go już z trwogą czuje.......

Szczeble WŁADZY opanował !!!

gdzie jeszcze będzie celował ???

  /-/Jan Orawicz    POZDRAWIAM

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#62715

T - REX        Otoz  i dzisiaj zaczal  sie ciag dalszy tej tragikomedi . O ile rozumiem  to teraz  Rosjanie zaczeli sie wypierac stenogramu twierdzac , ze oni go oficjalnie nie auktoryzowali . Twierdza wiec  , ze wersja oddana Polakom jest czym ?

I w jakim swietle stawia to Bronka i Donka  , ktorzy tak szumnie wczoraj zapowiadali upublicznienie dokumentow oddanych do ich dyspozycji przez ich przyjaciol z Rosji . Az faktycznie Bronka i Donka troche szkoda  , ze ich zaufani przyjaciele wystawiaja ich na takie publiczne posmiewisko . Bronek tak sie postaral , nawet w pospiechu organ panstwowy nowy powolal do funkcji , specjalnie chyba na ta okazje i tym podobne , a tu masz ci babo placek , taki afront znowu . I za co pytamy sie ze lzami w oczach ( ze smiechu ) ? Takaz to zaplata za zaufanie , wiernosc i poddanstwo ?

A ile biedaki w TVN i reszcie stacji namarnowali czasu antenowego , a ilez sliny i potu pocieklo nadaremnie ? I co teraz , pytaja sie drzacymi z niepewnosci glosikami . A jak im tawariszczi teraz rzuca nowa wersje za dwa dni to jak to bedzie ? Do czego  to wtedy trzeba sie bedzie ustosunkowac i jak ? Na czym jezyki strzepic , entuzjazmem palac , na nowo wskrzeszac gorliwosc i poddanstwo ? I tak sobie pewnie mysla - ilez to wersji wydolamy zanim padniemy z wycienczenia ? Zanim sliny i tchu zabraknie , zanim nie padna na oslinionym po kostki polu boju propagandowego ? Az strach myslec .

Tak na zakonczenie - wlasnie przed chwila skonczyly sie dzisiejsze Fakty w TVN , w ostatniej czesci programu wystapila dwojaca sie i trojaca w tych trudnych czasach niejaka  Kolenda-Zalewska , relacjonujac z nalezytym patosem spotkanie Bronka z Polonia w Londynie . I tu znowu znaczny afront , bo jakis wielbiciel Bronka i jego swity wetknal przed kamere transparent z napisem : " WITAMY PRZYJACIOL PUTINA" , i to nawet pare razy . No i znowu obciach taki niezasluzony dla drogiego Bronislawa .

A Panu Patriocie tylko pogratulowac inicjatywy i przedsiebiorczosci za dobrze wykonane zadanie .

Teraz nie pozostaje nic innego jak czekac na nastepne wersje stenogramu//scenogramu z zapartym tchem i nadzieja na kolejne ulepszenia .

Pozdrowienia .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

T - REX

#62753

"Teraz nie pozostaje nic innego jak czekac na nastepne wersje stenogramu//scenogramu z zapartym tchem i nadzieja na kolejne ulepszenia ." - Ja nawet zaczęłam przyjmować zakłady w temacie: co, kiedy i jakiej treści Rosjanie wypuszczą jako drugą wersję (odczytaliśmy to tatmo uprzednio nieczytelne) :)
A Patrioty z transparentem aż żal, że nie mogłam widieć! - Gdybym to ja wiedziała, że na tvn taką perełkę można zobaczyć!:) I oczywiście gratualcje dla tego Pana!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#62767

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

Już samo postępowanie w sprawie stenogramów/czarnych skrzynek (teraz zabrali i "naszą" celem dokonania niezbędnych "ulepszeń") wystarczy, żeby nabrać uzasadnionego przekonania o zamachu lub karygodnym niedbalstwie "wieży".Fakty dot. przygotowania wizyty również wskazują na zamach, bo raczej nie na splot przypadków. Gdyby nawet jednak tak było, to i tak mamy do czynienia z karygodnym niedbalstwem polskich urzędników. Sprawcy umyślnie lub nieumyślnie zabili 96 osób. Dlaczego nie ma jeszcze oskarżenia? Aresztu tymczasowego, żeby zapobiec mataczeniu, itp.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

#66655