Demokratyczna fasada Polski popękała z obu stron

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  zarówno od strony władzy, jak i opozycji.  Stało się to w związku z "aferą wyborczą", czyli liczeniem głosów po wyborach samorządowych.  Najpierw o "stronie władzy".  Mamy do czynienia z próbą odwrócenia uwagi od porażki PO, a na kozła ofiarnego wytypowana została PKW.  Na to nałożył się autentyczny sabotaż.


  Najpierw dowiedzielismy się, że "każdy mógł zalogować się do systemu PKW i wstawić wynik"  /]]>TUTAJ]]>/.  Przypisuje się to błędom, ale prawdopodobne jest, iż celowo pozostawiono w systemie furtki umożliwiające manipulowanie wynikami.  Wczoraj /18.11.2014/ poinformowano nas o włamaniu na serwer PKW  /]]>TUTAJ]]>/:

  "W wykradzionej bazie znajdowały się dane takie jak służbowe i imienne adresy email, loginy w formie imie_nazwisko, hasła w postaci sumy kontrolnej MD5, klucze, imiona oraz nazwiska. Dane te najprawdopodobniej są prawdziwe, ponieważ poza osobami z adresami należącymi do domen poczta.kbw.gov.pl, kbw.gov.pl i pkw.gov.pl znajdowały się też osoby z firm, które świadczyły usługi informatyczne na rzecz Krajowego Biura Wyborczego.". 

  To już jest jawnym sabotażem.  Dziś zaś w portalu Onet.pl Jacek Gądek wysunął  /]]>TUTAJ]]>/ ciekawą hipotezę na temat przyczyn nieoczekiwanego sukcesu wyborczego PSL:

  "W tym roku w wyborach samorządowych wyborcy otrzymywali karty do głosowania w formie zeszytowej bądź wręcz książeczkowej, bo karty były spięte. Tak było w przypadku głosowania na radnych gminnych, do powiatów i sejmików wojewódzkich. Na tych książeczkach na pierwszej stronie (okładkowej) byli kandydaci Polskiego Stronnictwa Ludowego, bo to PSL wylosowało ten numer listy wyborczej. (...) Pierwsza, okładkowa strona, PSL. OK. Wylosowali jedynkę. Ale to dość gruba i duża książeczka. Mniej wyrobionym wyborcom sugeruje, że wyboru dokonuje się na tej stronie, która jest niczym karta do głosowania.".

  Powyższe zdarzenia spowodowały, że coraz więcej osób zaczęło domagać się powtórzenia wyborów.  Przeciw temu zaprotestował jednak prezydent Komorowski  /]]>TUTAJ]]>/ stwierdzając, że:

  " Apeluję o spokój! „Zakwestionowanie uczciwości wyborów to odmęty szaleństwa!” (...) nie ma zgody na zakwestionowanie uczciwości i kolejne wybory”.

Próba odwołania PKW w trakcie trwania wyborów to szaleństwo! Nie dajmy się zwariować - to się da wszystko policzyć, da się to potem uwzględnić w działaniach politycznych…".

  Postawę prezydenta tłumaczą informacje podane przez blogera Ewarysta Fedorowicza  /]]>TUTAJ]]>/:

  "Otóż w skład Państwowej Komisji Wyborczej wchodzi:

- 3 sędziów Trybunału Konstytucyjnego, wskazanych przez.... Prezesa Trybunału Konstytucyjnego,
- 3 sędziów Sądu Najwyższego, wskazanych przez... ciepło, ciepło... tak! Przez Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego :-)
- 3 sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego, wskazanych przez - a jakże - Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego.

No to bawimy się dalej:

A kto, wg Was, Czytelnicy redaktorów Warzechów i im podobnych, powołuje Prezesa Sądu Najwyższego?
A powołuje go...Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

Przez kogóż, ach przez kogóż to Prezes NSA jest z kolei powoływany?
No jak to przez kogo – przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej!

Sładkoje na kaniec, jak mawia Władymir Władymirowicz:

kto powołał na stanowisko Prezesa Trybunału Konstytucyjnego profesora Andrzeja Rzeplińskiego?

No – to już jest łatwizna najprawdziwsza:
Prezydent Bronisław Komorowski powołał.".

Myślę, że komentarz jest zbyteczny.  Przejdę teraz do "strony opozycji".  W sprawozdaniu Blogpress. pl z poniedziałkowego Przegladu Tygodnia w Klubie Ronina  /]]>TUTAJ]]>/ zacytowano wypowiedź Artura Dmochowskiego:

  "Wygrał PRL, bo jeżeli ktoś chciałby jakiś dowód na tezę czy III Rzeczpospolita jest kontynuacją PRL-u, to ma go dzisiaj. To co robi PKW - ci ludzie, którzy tam siedzą, to jest wcielony PRL. […] Zbadałem życiorys kluczowej osoby, pana Kazimierza Czaplickiego, który jest sekretarzem, czyli takim dyrektorem wykonawczym PKW i to się nie mieści w głowie. Ten człowiek jest głównym odpowiedzialnym za przebieg wyborów. To jest człowiek, którego do tej roli namaścił gen. Wojciech Jaruzelski. Do roku 1989 pracował w Kancelarii Rady Państwa, czyli w kancelarii gen. Jaruzelskiego. W 89 roku został szefem PKW w ramach tejże Kancelarii Rady Państwa. W 91 został sekretarzem. Czyli od ćwierćwieku pan Czaplicki prowadzi wybory. Któż potrzebuje lepszego dowodu na potwierdzenie tezy, że to jest RPRL, PRL-bis.".

  Dziś /19.11/ w "Gazecie Polskiej Anita Gargas pisze:

   "Ale kompromitacja PKW jest podwójna.  Otóż alarmy w sprawie niewydolności systemu, za którą łatwo ukryć machlojki z liczeniem głosów odzywaja sie od kilkunastu lat (...) Minęły kolejna dwa lata. a PKW zalicza te same wpadki.  Pora, by nazwać rzeczy po imieniu - to są błędy świadome.  Ktoś po prostu celowo wprowadza zamet w liczeniu głosów, by można było manipulowac wynikami.".

  To prawda, ale nasuwa się pytanie: gdzie byli ci wszyscy opozycyjni "niezależni" i "niepokorni" dziennikarze siedem, cztery, czy trzy lata temu?  Czemu nie alarmowali szerokiej opinii publicznej.. PKW miał nad sobą szczelny parasol medialny, nie tylko w mainstreamia, ale i w "drugim obiegu".  Dopiero w ciągu ostatnich trzech dni został on zdjęty, bo ktoś /kto?/ wyznaczył PKW do roli kozła ofiarnego.

  Główna partia opozycyjna /PiS/ przegrywa pokornie siedem wyborów z rzędu /a za chwilę zaczną nam wmawiac, że przgrała takze ósme/ nie zadając publicznie żadnych niewygodnych pytań na temat organizacji wyborów.  Od trzech lat próbuje tylko zorganizować alternatywny sposób liczenia głosów, co wciąż się jej nie udaje.

  Na przedwyborczych zebraniach Antoni Macierewicz i Anna Sikora zapewniali, że tym razem będzie on działał bez zarzutu.  Oto komentarz Józefa Darskiego  /]]>TUTAJ]]>/:

  "Józef Darski2014-11-19 [00:38]
jak powiedział  Orzeł u Ronina system PiS też padł czyli nie miał zabezpieczeń przed atakiem.

PKW już przyznała, że dokonano włamania i skradziono dane pracowników czyli wszystkie loginy hasła itp., itd.  tzn że Moskwa już wszystko kontroluje OFICJALNIE ".

  Dowiadujemy się także z sieci, iż nie udało się PiS zebrać 100% protokołów i alternatywne policzenie głosów nie jest możliwe.

  Afera ta ma jednak jeden dobry skutek.  Cała Polska przekonała się, jaki jest faktyczny stan polskiej demokracji.  Obnażone zostały nie tylko machlojki władzy, ale i niemoc opozycji.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (18 głosów)

Komentarze

Tam gdzie nie ma już nic, pozostaje nadzieja i czyn

 

I TAK OTO BÓG W SWEJ NIEZMIERNEJ MIŁOŚCI RAZ JESZCZE  WYSŁUCHAŁ UMĘCZONY POLSKI NARÓD I OBMYŁ MU OCZY.

I ZAŚLEPIENI   UJRZELI  CAŁĄ  PRAWDĘ O WŁADZY I OPOZYCJI,  A NAIWNI ZROZUMIELI SWÓJ BŁĄD.

(czy aby wszyscy i na pewno?)

-oto słowo moje.

Vote up!
7
Vote down!
-3

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1451766

co się stało z programem KALKULATOR względnie KALKULATOR0?

Kalkulator1 - nazwa ujawionego programu.

 

Vote up!
7
Vote down!
0
#1451778

jest kontynuacją PRL, a w PRL nie było zadnej opozycji, były tylko kliki walczące o władzę.

I jest tak w dalszym ciągu.

 

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
0

cui bono

#1451834

Witaj

 

W swoich, jak zwyke mądrych rozważaniach, pomijasz jeden zasadniczy aspekt. To społeczeństwo.

To niesłychane skundlenie i niemożność do wyegzekwowania swoich spraw. Michał Rachoń z TV Republika był już o drugiej w nocy pod siedzibą PKW i wzywał Warszawiaków do przyjścia i wywierania presji na władzę. Pojawił się pies z kulawą nogą.

Społeczeństwo jest ubezwłasnowolnione, apatyczne i bez chęci do działania. Widzi wyraźnie, że jest oszukiwane, okradane i upodlane, a mimo tego nic nie chce zrobić.

Czarno to widzę.

 

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1451838

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika tańczący z widłami nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

W psychologii takie zachowanie nazywa się : syndrom niewolnika.

Pzdr

TzW

Vote up!
1
Vote down!
-2

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1451840