Marsz kibiców rosyjskich - powtórka z 11.11.2011

Obrazek użytkownika elig
Sport

  Przynajmniej jeśli chodzi o działalność mediów i to zarówno mainstreamu, jak i niezależnych. Zjawiłam się o 17:00 przed dworcem Warszawa Powiśle. Zgromadziło się tam już wielu Rosjan i wciąż ich przybywało. Zachowywali się oni w sposób zdyscyplinowany i godny. Widać było głównie flagi rosyjskie niektóre z nazwami różnych rosyjskich miast. Panowała wręcz przyjazna atmosfera. Widziałam tylko jedną jedyną flagę z sierpem i młotem. Ją właśnie sfotografowali chyba wszyscy dziennikarze relacjonujący pochód. Był jeszcze jeden facet w koszulce z napisem CCCP /ZSRR/. To wszystko. Pozostali mieli tylko symbole narodowe Rosji, a nie komunistyczne. Skandowali: "My prijechali po pabiedu" i "Rasija, Rasija".

  Po 17:30, gdy zebrało się już ok. 5-7 tysięcy osób, pochód ruszył. Był eskortowany przez znaczne siły policyjne. Było co najmniej kilkanaście wozów policyjnych. Policjanci w pełnym rynsztunku strzegli najpierw dworca Warszawa Powiście, a gdy marsz cały już wszedł na wiadukt Mostu Poniatowskiego przegrodzili jezdnię kordonem miedzy wieżyczkami.  Drugi kordon z armatką wodną przegradzał rondo De Gaulle'a Ja postanowiłam pójść do strefy kibica przed PKiN i zobaczyć, czy można w niej wygodnie obejrzeć na telebimie mecz Czechy - Grecja. Spóźniłam się parę minut i gdy zjawiłam się tam i spojrzałam na telebim było już 2:0 dla Czech /po sześciu minutach !!!/. Okazało się, że by wejść na trybunę potrzebne są wejściówki których nie ma. Bez nich ochrona nie wpuszczała, mimo , ze było widać kilka wolnych miejsc.. Ludzie wiec stali lub siedzieli po prostu na ziemi. Było to niewygodne więc w przerwie meczu pojechałam szybko do domu i druga połowę meczu Czechy - Grecja oraz zmaganie Polski z Rosją oglądałam już w moim własnym telewizorze. Trzeba przyznać, że niezmiernie ucieszył mnie remis 1:1, gdyż sądziłam raczej, że nasi piłkarze dostaną porządne lanie. Obawiam się jednak, ze rosyjscy kibice są obecnie mocno zawiedzeni.

  Wróćmy jednak do sprawy mediów oraz ich relacji z dzisiejszych wydarzeń. Jest jasne, że główna grupa rosyjskich kibiców , podobnie jak Marsz Niepodległości 11 listopada 2011 w sposób pokojowy i bez żadnych ekscesów dawała wyraz swoim patriotycznym uczuciom. Media jednak skupiły cała uwagę na działających na obrzeżu pochodu niewielkich zbiorowisk prowokatorów, zarówno polskich, jak i rosyjskich. To tak jak z tą flaga z sierpem i młotem. Była tylko jedna taka, ale wszyscy dziennikarze właśnie ją przede wszystkim pokazali. Tak właśnie fałszować można rzeczywistość. Bloger Rybitsky napisał dziś po południu notkę p.t. " Drodzy dziennikarze, musicie sami pobić tych Rosjan" /TUTAJ/. Przygody red Muchy z "GPC" świadczą o tym, że słowa te mogły być prorocze :))).

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

Vote up!
0
Vote down!
0
#265016

elig: Fajny Putin. Na stadionie i w ogóle po praskiej stronie nie byłam.

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#265023

Mam nieodparte wrażenie że na poniższych zdjęciach jest jedna i ta sama osoba

12.06.2012:

11.11.2011:

Vote up!
0
Vote down!
0
#265027

elig: No cóż - etatowy prowokator!

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#265138

Ja też mam takie wrażenia mało tego ,dodam że widziałem go w filmach z Ukrainy
https://youtu.be/D_e3avz43HY

Vote up!
0
Vote down!
0
#1494348

Ale Ci zazdroszcze, Elig, ze tam bylas.

Nie balas sie spotkania z rosyjskimi kibicami ?

I co powiesz na news,

ze wsrod prowokatorow i zadymiarzy dostrzec mozna bylo niezlomnego (?) JKM ;)

 

Vote up!
0
Vote down!
0

baca.

#265028

elig: Wcale mnie to nie dziwi. O JKM pisałam tu:
http://niepoprawni.pl/blog/6206/jkm-kontra-macierewicz-i-dr-szuladzinski-o-dziennikarskiej-szmacie

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#265131

JKM rzeczywiscie szokuje. Ale co powiesz na jego ucznia, profesora Adama Wielomskiego, piszacego takze do Najwyzszego Czasu!.  ?

Wielomski ma nieciekawe ciagoty prowschodnie, proputinowskie.

Zadalas kiedys proste, ale wazne pytanie. Dlaczego baca. (a pewnie i nie tylko baca.) lubi i poleca wystapienia bylego czlonka partii i osoby niewierzacej, profesora Boguslawa Wolniewicza, zdecydowanie krytykujac konserwatywnego (chyba od zawsze), profesora Adama Wielomskiego.

Profesor Wolniewicz zdecydowanie broni teraz spraw polskich, w tym walczy o koncesje dla TV Trwam.

A Wielomski co - wysyla czytelne sygnaly do Putina, ze ten jest ql (cool).

Nie nowa Targowica ?

pozdrowienia.

Vote up!
0
Vote down!
0

baca.

#265151

zapewne umknie w tzw przekazach dnia.

A ciekawe czemu - skoro swiadkami byli i "koledzy" z tzw mediów polskich.

Może dlatego iż tak zwanych.

Pan Mucha zdaje się oberwał za samą rejestracje owego cudacznego przemarszu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#265046

elig: Niewykluczone, że red Mucha oberwał za to, ze był z "GPC", a nie z "GW".

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#265134

elig: Niewykluczone, że red Mucha oberwał za to, ze był z "GPC", a nie z "GW".

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#265135

Lucyna
Masz moją 10,chylę czoła przed wykonaną praca i relacja,świetne,dziękuję i pozdrawiam serdecznie!
Trzymaj się!

Vote up!
0
Vote down!
0

banitka

#265078

elig: Miło mi :)))

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#265140

Byłem na rondzie De Gaulle'a i po pewnym czasie zauważyłem, że Rosjan atakuje jedna, kilkudziesięcioosobowa grupa, która po każdym ataku rozbiegała się, a potem zbierała się w nowym miejscu. Tam przez kilkanascie minut wrzeszczeli - ruska k..., raz sierpem raz młotem, lub spiewali piosenkę z 4 pancernych, potem znienacka atakowali pojedynczą grupę kilku lub kilkunastu rosyjskich kibiców (broń Boże nie za dużą). Ten scenariusz powtarzał się wielokrotnie, wskazując na świadomą taktykę porowadzenia burd ulicznych.

Grupa ta gromadziła się po bokach  Al.Jerozolimskich  zaś policja przegradzała odcinki ulicę w poprzek wpuszczając grupy rosjan w swego rodzaju "ścieżkę zdrowia".

Dopiero na koniec akcji policja zaczęła przepychać tę grupę spod Empiku w kierunku Marszałkowskiej. Potem policja wycofała się i całe Aleje od Marszałkowskiej do rogatek, bez jednego policjanta, wypełniły grupy polskich i rosyjskich kibiców idące obok siebie w najlepszej zgodzie.

Przyglądałem się członkom tej grupy ewidentnych prowokatorów i chyba wielu z nich było za młodych by służyć w policji. Raczej sądzę, że przywódcy niektórych grup kiboli służą 2 panom. Dlatego warto ich obserwować i eliminować z przyszłych demonstracji.

Vote up!
0
Vote down!
0
#265130

elig: Dziękuję za cenną relację.

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#265136

i straszył Polakami... bo chyba tak się ma kręcić interes, tylko czyj? zgadujemy???

___________________________
jam... z tego, co mnie boli

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________
jam... z tego, co mnie boli

#265137

 

Czy nie przypomina to 11 listopada .

Zamaskowany osobnik na tle policyjnych kordonów .

 

"Anglojęzyczni internauci zastanawiają się, jak to możliwe, że doszło do przemarszu, który stwarzał takie zagrożenie."

Angolom należy przybliżać rolę mediów w propagowaniu zamieszek.

Rolę ministry muchy w kreowaniu zamieszek.

Anglik nie uwierzy w działania destrukcyjne naczelnych organów Państwa i brudną robotę jaką wykonały media polskojęzyczne z kapitałem obcym.

BBC, TVP - to posłuszni wykonawcy antypolskiej nagonki.

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#265149

https://www.youtube.com/watch?v=D_e3avz43HY

Vote up!
0
Vote down!
0
#1494346