Odgórnie sterowana histeria - zdjęcia ze Smoleńska

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Gratuluję MarkowiD jego ostatniej notki "Postawmy sprawę zdjęć z głowy na nogi (dla osób powyżej 18 lat)" /TUTAJ/, w której popisał się odwagą i zdrowym rozsądkiem, stwierdzając, iż ujawnianie zdjęć ze Smoleńska nie jest żadnym przestępstwem, a może dostarczyć ważnych dowodów. Wystąpił tym samym przeciw medialnej manipulacji, której poddawani jesteśmy od poniedziałku 15 października.

  Tego bowiem dnia media i blogosfera zawyły jednym głosem, pisząc w kółko o wstrętnych Rosjanach, którzy zamieścili w Internecie drastyczne zdjęcia ciał ofiar tragedii smoleńskiej. Dwie rzeczy świadczą o tym, iż była to odgórnie zorganizowane akcja medialna. Zdjęcia, o które chodziło, umieszczone na blogu Gorojanina /TUTAJ/ukazały się tam już 21 września i nikt nie zwracał na nie uwagi przez 23 dni.

  Poza tym wymowne jest zaangażowanie w sprawę ministra Sikorskiego, czyniącego widowiskowe gesty w rodzaju wezwania ambasadora Rosji "na dywanik" i prób zaangażowania w sprawę ABW. Wygląda na to, że mamy do czynienia z "wrzutką medialną" mającą przeciwdziałać dalszemu "grillowaniu Tuska" przy pomocy sprawy Smoleńska. Dla premiera lepiej jest, by wszyscy myśleli o Rosjanach, a nie o jego odpowiedzialności za katastrofę smoleńską.

  Przypomnę, iż Rosjanie stale publikują w sieci mniej lub bardziej drastyczne zdjęcia i filmy ze Smoleńska. Na przykład w blogu Vlad-igoreva /TUTAJ/ ostatnie fotografie zostały dodane w maju 2012. Nigdy dotąd polskie władze nie reagowały na to i nie próbowały przeforsować jakichś zakazów.

  MarkD słusznie przytacza pytania, zadane przez Piotra Waglewskiego /TUTAJ/, o podstawy prawne całej tej akcji. Waglewski pisze m.in:

  "z notatki ABW w żaden sposób nie potrafię dowiedzieć się, jaka jest - zdaniem ABW - formalno-prawna podstawa zabiegania przez ABW o zablokowanie "drastycznych zdjęć ofiar katastrofy smoleńskiej"? Oświadczenie ABW nie wymienia żadnych przepisów, które stanowiłyby - jej zdaniem - taką podstawę. Media zaś o nią nie pytają, a przynajmniej nie trafiłem jeszcze na tekst, w którym o taką podstawę prawną ktoś by zapytał i przybliżył czytelnikom uzyskane odpowiedzi.".

  Jest jeszcze inna możliwość. Lawina kłamstw wyprodukowanych przez polskie władze w ciągu 2,5 roku od tragedii, wskazuje na to, że mają one wiele do ukrycia. Byc może boją się , iż kolejne materiały publikowane przez Rosjan, ujawnią skrywane tajemnice i stad ta histeria. Szczególnie cyniczne jest powoływanie się na "wrażliwość rodzin ofiar". Jakoś prokurator Seremet nie przejmował się nią, gdy oskarżał rodziny o to, że to one są winne skandalowi z zamianą zwłok.

  Ujawnione przez Rosjan zdjęcia powinny zostać zbadane przez niezależnych ekspertów od obróbki zdjęć, anatomopatologii i katastrof lotniczych. Cała gadanina o "drastyczności" nie ma sensu. Fotografie ofiar katastrofy lotniczej nie mogą być inne. Dzieci oraz szczególnie wrażliwe osoby należy trzymać od nich z daleka. Reszta jednak powinna je zobaczyć, jeśli chce zbliżyć się do prawdy.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)

Komentarze

Ujawnione przez Rosjan zdjęcia powinny zostać zbadane przez niezależnych ekspertów od obróbki zdjęć, anatomopatologii i katastrof lotniczych.

Są badane. ZP otrzymał je kilka dni temu.

Cała gadanina o "drastyczności" nie ma sensu. Fotografie ofiar katastrofy lotniczej nie mogą być inne.

Mogą być inne i zwykle są inne.

Vote up!
3
Vote down!
-1
#299690

Radek mógł zadzwonić dzień wcześniej do podwładnego swoich mocodawców (znaczy - ambasadora Rosji) i usłyszeć:

- nu blad', zawtra my pagawarim niemnogo, job twaju mat'. Paka!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
2
Vote down!
-1

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#299846

Niestety możesz mieć rację. W każdym razie nie jest to wersja nieprawdopodobna.

Vote up!
2
Vote down!
-1
#299918

głowy, że skoro sam zdRadek tupnął nóżką, to Putin wraz z Anodiną uciekli do schronu i czekają w skupieniu, aż zdRadkowi złość przejdzie.

Vote up!
2
Vote down!
0
#299697

I zapewne kiedy pierwszy gniew Radkowi minie, przyczołgają się stękając pokornie : eto byla prostaja aszibka.
Pozdrawiam Ossalo
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
2
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#299703

amica
Bez przesady. Zdjęcia nie powinny być opublikowane, nie tylko dlatego, aby chronić naszą wrażliwość, ale głównie dlatego, że mamy prawo do ochrony prywatności. Nikt na ogół nie publikuje zdjęć ofiar poza gazetami żyjącymi z tego, ale i te nie przesadzają. Nie chcemy My i nasi bliscy zdjęć z sytuacji intymnych i tragicznych w masowym obiegu. Po prostu na tym polega cywilizacja. Mamy prawo do dyskrecji. Państwo powinno nam to zagwarantować i publikowanie ich jest skandalem. Jest to rodzaj upokorzenia tym podlejszy, że osoby nie żyją. Możliwe, że to dzieło ekipy PO, możliwe, że Rosjan. Jeżeli jednak nie będziemy się oburzać to bedzie tragedia. Co innego jest analiza specjalistów innego , co innego przecietny odbiorca, ktory nie kieruje się chęcią wiedzy, a tania sensacją. Osoby naszych bliskich nie powinny być ich przedmiotem.

Vote up!
2
Vote down!
0

amica

#299705

masz na myśli? O czyją analizę tych zdjęć chodzi, skoro psim obowiązkiem np. była sekcja zwłok w kraju a jej niewykonanie - złamaniem prawa.

Vote up!
2
Vote down!
0
#299707

Athina

cóż oszołom musi być twardzielem, owszem szokujące, ale zaznaczam śp Lech Kaczyński nie stracil nic w moich oczach a zyskał, bo mordercy chcac go upokorzyć po śmierci, daja dowód ,że nawet teraz się go boją, że napsul im wiele krwi. Też uważam ,że ujawnienie tych zdjęć pozwoli wypowiedzieć się profesjonalistom na ten temat, mnie zastanawia rana na ciele kobiety dosć rozległa , skóra ściągnięta dosć rozległa , tu napewno musi wypowiedzieć się specjalista jak mogla powstać taka rana bez krwi.

ps myślę o rodzinach, ile jeszcze cierpienia to szubrastwo im zaaplikuje , ale my jesteśmy z nimi jest nas miliony, razem niesiemy ten krzyż, chciałabym ,żeby oni to wiedzieli,

Vote up!
2
Vote down!
0

Athina

#299711

Athina

 pan Macierewicz oddał już zdjęcia odpowiednim specjalistom , nie wszyscy eksperci maja zwiazane u dołu nogawki, są i iodważni , 22.10 odbędzie się konferencja smoleńska ekspertów , którzy maja nogawki zaprasowane na kant

Vote up!
2
Vote down!
0

Athina

#299712

i ciała innej ofiary smoleńskiej.
Nic nie wiadomo - kto będzie je monitorował poza ratlerkami prokuratury, kto będzie obecny przy sekcji zwłok spoza sitwy...
Kompletny brak zaufania do prokuratur, do ekip krakowskiej i wrocławskiej sprawia, że rosną me obawy co do rzetelności wykonania czynności sekcyjnych.

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
2
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#299715

Bo widzisz Contesso. Może nie chodzi o wynik ekshumacji, tylko o zrobienie ekshumacji. Czyli mówiąc kolokwialnie i trochę nie na miejscu : nie chodzi o to, żeby złapać króliczka, tylko, żeby go gonić.

Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
1
Vote down!
-1

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#299727

Prokuratura od 2.5 lat udowadnia, że nie zależy jej na niczym poza stołkami, zatem oczywiście gonimy króliczka tak długo, jak długo da się przyginać pałę...
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
2
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#299737

elig: Te zdjęcia nie były opublikowane w gazecie, tylko na mało znanych ruskich blogach. Gdyby nie ta medialna histeria, mało kto /poza Macierewiczem/ by o nich wiedział. Dzięki temu, że w ogóle zostały gdzieś opublikowane, dowiedzieliśmy się o nich /prokuratura utrzymuje, ze ich nie miała/. Być może będą istotnym dowodem w sprawie.

Vote up!
2
Vote down!
0

elig

#299766

nowa analiza wskazująca na zamach!
"W chwili obecnej mamy 8 dużych drzew połamanych przeciwnie lub prostopadle do uderzenia Tu 154m"
http://www.granagieldzie.pl/viewtopic.php?f=34&p=26136&sid=70919d3960c638186ed4462086ab72c1#p26136

rozpowszechniajcie!Nasz Naród czeka na Prawdę!!!

Vote up!
2
Vote down!
0

--------------------------------------------- ]]>http://www.youtube.com/watch?v=QwzbHQt9_rY]]>

#299714

Athina

 

 tak będzie jak piszesz wszak pano Kaczorowska nie kryła nienawiści do Kaczyńskich, była tez w komitecie POdtarcia  Bdonka, pewnie przyznaja ,ze urzędnik się pomylił zapewne polski urzędnik jakiś Nobody i orzekną że państwo zdało egzamin , nie mamy pretensji., nie wiem kim jest druga ofiara ,bo ewentualnie jej rodzina może popsuć sielankę tuskowego państwa

Vote up!
1
Vote down!
0

Athina

#299726

Taka mała (może niepotrzebna) podpowiedź Athino.
Jeśli chcesz odpowiedzieć konkretnej osobie, nakliknij na _odpowiedz_ pod komentarzem u tej konkretnej osoby i napisz swój komentarz. W przeciwnym razie Twój wpis wyląduje zupełnie gdzie indziej.
Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
2
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#299731

Athina

 

 hehehe psiadam takowa wiedze , ale skleroza nie pozwala zawsze z tego korzystać , tak było i tym razem :-o))

Vote up!
1
Vote down!
0

Athina

#299735

Alexola

WSZYSTKIE !!CZUJĘ ZE JEST ICH WIĘCEJ ODWAGI -MUSIMY POZNAC PRAWDĘ !!!! TO JEST NASZE TO BE OR NOT TO BE!!!!!

Vote up!
2
Vote down!
0

Alexola

#299740

Akcja obywatelska taka jak podczas ekshumacji śp.Anny Solidarność powinna być powtarzana przy każdej następnej bo tym gnojkom trzeba patrzeć na ręce nawet wtedy gdy śpią...
Szukałam ale nigdzie ani słowa, że jakaś warta, asysta, adwokaci itd. Może źle szukałam...
Mam nadzieję, że p.Macierewicz nie odpuści.
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
2
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#299741

Gdyby odbyło się porządne, polskie śledztwo zdjęcia te byłyby dowodami, a tak - są drażnieniem bezsilnego.

Vote up!
2
Vote down!
0
#299842

i warto pomyśleć: gdyby to był mój ojciec/matka/mąż/żona?

 

Vote up!
1
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#299854

elig: Dowodami są nadal - zawierają pewną informację o zdarzeniu.

Vote up!
2
Vote down!
0

elig

#299906