Dlaczego media PiS-u tak mocno pompują Donalda Tuska?

Obrazek użytkownika elig
Kraj

    

 Oglądałam dziś [8.05.2022] Salonik Polityczny Rafała Ziemkiewicza w TV Republika.  Duża część programu poświęcona była Donaldowi Tuskowi {]]>TUTAJ]]>(link is external)}.  Rozważano - co on robi, czego nie robi i dlaczego zachowuje się tak a nie inaczej.  Zauważyłam, iż jest to typowe dla mediów związanych z PiS.  W każdym wydaniu Wiadomości TVP jest przynajmniej kilka chwil poświęconych temu politykowi.  Oglądamy pooraną bruzdami twarz Tuska - emeryta i wysłuchujemy powtarzanych w kółko co bardziej kompromitujących jego wypowiedzi.  Po co ta reklama?

  Wydaje mi się, że Donald Tusk stał się dla PiS bardzo wygodnym "dyżurnym wrogiem".  W niczym już nie przypomina promiennego chłopca z 2007 roku obiecującego złote góry.  Jego powierzchowność raczej odstrasza, a realne znaczenie - maleje.  Najlepiej było to widać 1 maja podczas uroczystości na Górze Gradowej w Gdańsku.  Czytamy {]]>TUTAJ]]>(link is external)}:

  "1 maja na Górze Gradowej w Gdańsku pojawili się Donald Tusk i Aleksandra Dulkiewicz. Frekwencja na ich wydarzeniu była bardzo skromna, bo oprócz działaczy PO i dziennikarzy, pojawiła się zaledwie niewielka grupka osób. Gdy dzień później w tym samym miejscu zorganizowano obchody Dnia Flagi RP, na miejscu było już znacznie więcej osób.".

  W dniu 24.10.2021 Tusk został wprawdzie wybrany przewodniczącym PO {]]>TUTAJ]]>(link is external)}, ale nie wiąże się z tym żadna konkretna władza.  Ma za to wiele "za uszami", od Smoleńska poczynając.  Na dziś wieczór TVP zapowiedziała kolejną emisję filmu "Nasz człowiek w Warszawie" o związkach Tuska z Rosją {]]>TUTAJ]]>(link is external)}.

  Dlatego też PiS woli mówić o Tusku, a nie o Trzaskowskim.  Ten ostatni jest młodszy, przystojniejszy i rządzi Warszawą.  Jest wprawdzie nieudolnym człowiekiem-awarią, ale o ile wiem - nie można go powiązać z żadną zbrodnią.  Jest więc bardziej niewygodnym przeciwnikiem dla PiS niż Tusk.

 

  Moje notki z okresu 12.05.2020 - 3.09.2021 można znaleźć {]]>TUTAJ]]>}.

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 4 (9 głosów)

Komentarze

 Akurat politSalon Ziemkiewicza zaliczyłbym do warszafkowej medialnej diaspory antypisizmu. Szczególnie gdy zaczną go upiększać swymi talmudycznymi przemyśleniami i absurdalnymi wynurzeniami osobniki -chyba z  stowarzyszenia stołecznego Polej Syjonu- Prawicy-  jak towarzysze Agaton, tow. Gieroj,  czy tow. Warzecha.

Obecność dowolnych dwóch z tych trzech, już dyskwalifikuje każdy program tego cyklu,  jako stratę wolnego czasu i oglądanie tego skutkować może stratą szacunku dla własnej inteligencji.  

Vote up!
3
Vote down!
-1

E.Kościesza

#1644236