Podwójny błąd serwisowy

Obrazek użytkownika Nessun Dorma
Świat

Wystarczająco bulwersujące wieści o chamskim zachowaniu pseudo kibiców na kortach Izraela okazały się tylko preludium do medialnej manipulacji,

która falą masowo powielanego artykułu AFP News (Agence France-Presse) rozlała się na angielskojęzyczne portale całego świata.

Oto luźne tłumaczenie fragmentów tego z pozoru "obiektywnego" materiału:
"Radwańska nie ukrywała swoich uczuć, choć nie sprecyzowała, czy nawiązuje do politycznych demonstracji izraelskiego tłumu, czy też poróżnienia z drużyną gospodarzy".
- Byłam bardzo rozczarowana - odpowiedziała polska tenisistka, zapytana dlaczego konferencja prasowa po meczu, była taka krótka. - Nie spodziewałam się, że coś podobnego wydarzy się na turnieju z udziałem wielu drużyn i wielu najlepszych graczy, a jednak: parę rzeczy się wydarzyło.
- To jest zawsze przykre i także nie fair. Myślę, że nie powinno się tak nieodpowiedzialnie zachowywać."
"Przed rokiem Radwańska wywołała zamieszanie podczas Katar Open, skarżąc się na zachowanie na korcie Wiktorii Azarenko. Tym razem, w kontekście doniesień, że tłum Izraelczyków robił hałaśliwe sugestie na temat antysemityzmu w Polsce, uwagi Radwańskiej mają znacznie poważniejszy ton" - podaje "rzeczowo" anonimowy autor tekstu, powszechnie dostępnego w dziesiątkach wersji w sieci.

Przypadkowy czytelnik nie dowie się, co naprawdę wydarzyło się na kortach w Eilat w trakcie turnieju Fed Cup. Polskie zawodniczki wstrzemięźliwie i dyskretnie mówią o przykrościach, jakie je spotkały. Jedynym, oczywistym przekazem tego "dziennikarskiego" doniesienia (a chyba raczej donosu) jest wiadomość o polskim antysemityzmie.

Narzekamy na kłamstwa i manipulacje "Gazety Wyborczej" i pozostałych mediów "głównego ścieku". Okazuje się, że nawet one mogłyby się wiele nauczyć od światowych cham-pionów odwracania kota do góry ogonem.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

gudlajskokacpskoszwabskiego nierzadu w Polsce.
To ze atak na nie wyszedl poza Polske, to mnie nie dziwi toc to ci sami sponsorzy co to dryguja mediami i POlityka w Polsce, w Izraelu i na calym swiecie wywoluja takie sytuacje malo tego, maja swoich platnych jak widac bojowkarzy pseudokibicow.
Cholota jewrejska nie dorosla do tenisa.
Uwazm ze Radwanskie powinny bojkotowac imprezy w Izraelu, gdyz sa one niebezpieczne dla Polakow ze wzgledu na coraz wiksza agresywnaosc antypolonizmu,ktory to jak widac Zydzi wyssali z mlekiem matki.
Ta swolocz jydokomusza ktora jest u zloba w Polsce nie daruje
Radwanskim ze stanely po stronie Polskiej i sie patryjotycznie ustosunkowaly do zamachu smolenskiego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#333807

Polaków można obrażać i pluć na nich,i nikt palcem nie kiwnie,gdy to robią to pejsate gnidy,ale opluj Żyda i znieważ go,to z pierdla nie wyjdziesz tak szybko,honor i godność nie dla Polaków,to tylko zarezerwowane dla pejsatych gnid,Polacy mają ciągle Żydów przepraszać,tylko dla tego że są Polakami.
I nie mówcie mi że jestem antysemitą,i dla tego tak nisko upadliśmy jako naród,nie mając honoru ani godności,każdy może nas znieważać i opluwać,a my tylko umiemy przepraszać i na kolanach

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#333814

Europejskie państwo - EURO "PEJSKIE" PAŃSTWO

Można łatwo wywnioskować kto nawet w słowotwórczości dzierży pierwsze miejsce.

"PEJSKI" - pejs , i wszystko jasne.

EuroPEJSKIE pieniadze to EURO

EuroPEJSKIE są miasta,państwa,rzeki 

Wiec czemu się dziwić.

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#333820

wróci

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#334140

na wilka, który jest, jak zwykle, nieobiektywny,a przesiąknięty nienawiścią nie może być ani trochę obiektywny. Nie był Pan tam i nie wie, kto i dlaczego sprowokował incydent. A mówisz Pan tak, jak by naszej HOŁOTY , a nie CHOŁOTY (jako Polak - winieneś Pan nauczyć się polskiej gramatyki i pisowni)nie brakowało na meczach i nie opluwali Żydów i innej maści zawodników. Tak jak by w innych państwach nie zabijali się wzajemnie kibice i nie robili o wiele większych burd , niż na tym izraelskim korcie. Uspokój się Pan i naucz dyskutować. Nie może być tak, ze pierwszy lepszy fanatyk wpisuje tu swoje brednie i faszystowskie hasła.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#333822

rzeczywiście zachowują się często niewłaściwie.
Jest tylko JEDNA różnica: takie zachowania są piętnowane.
A za to co stało się w Eilacie kibice (a właściwie chamy, przepraszam, to słowo samo ciśnie się na usta) nie tylko nie będą potępieni, ale jeszcze sugeruje się, że to wina Polaków!
Szanowna Pani Iksińska!
Bardzo proszę nie obrażać Polaków i nie obrażać piszących tutaj ("brednie i faszystowskie hasła")

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#333830

Z taką mową miłości POmylila pani POrtale,tu na tym portalu nie ma armi zbawienia dla PO,SLD,PSL,RP,POrtal sympatyków i działaczy PO znajduje się na rządowej stronie,lub www gazeta gówniana

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#333918

" Nie był Pan tam i nie wie, kto i dlaczego sprowokował incydent. A mówisz Pan tak, jak by naszej HOŁOTY , a nie CHOŁOTY (jako Polak - winieneś Pan nauczyć się polskiej gramatyki i pisowni)nie brakowało na meczach i nie opluwali Żydów i innej maści zawodników."

 

Konkrety, konkrety: linki, artykuly czy filmy; a nie to spad do siebie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#333968

 Siostry Radwańskie w trakcie meczu daviscupowego w Eilat zostały wielokrotnie potraktowane przez żydowskich kibiców obelgami: "you catholic bitches", co nie znaczy tak jak piszą nasze wrażliwe media "wy katolickie suki", albowiem "you catholic bitches to znaczy: "wy katolickie dziwki".

Fibak w reakcji na w/w wydarzenie sezonu w Izraelu doradził w swoim wystąpieniu aby milczeć w tej sprawie bo lobby żydowskie Nowego Jorku, Toronto czyParyżu i tak wykorzysta ten chamski żydowski akcent przeciwko Polsce i Polakom.

"Nie powinniśmy robić szumu wokół tego, co stało się na korcie, bo jeśli ktoś będzie o tym czytał w Nowym Jorku, czy w Toronto, czy w Paryżu, to pomyślą, że w jakiś sposób nasza reprezentacja, my Polacy, nie byliśmy bez winy, że coś musiało być na rzeczy.", cytując Fibaka.

Wypowiedź Fibaka jest skandaliczna!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#333824

Fibak poszedł po bandzie, doradając milczenie i nadstawianie drugiego policzka.
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#333827

Każdy sportowiec, tak jak każdy polityk jako osoba publiczna narażony jest na krytykę. Czasami ta krytyka bywa ostra lub wręcz wulgarna. Na przykład na stadionach piłkarskich i żużlowych, podczas meczu pada tysiące obelg pod adresem drużyny gości i gospodarzy. Wiele razy słyszałem wyzwiska w stylu: ty ch..u posrany jak podajesz, ty mendo żydowska kurduplu zaj...ny, q.wo pierd..na, itd, itp.
Wiadomym jest, że stadiony piłkarskie funkcjonują jako wentyle bezpieczeństwa służące do rozładowywania niskich instynktów, społecznych napięć i frustracji, ale to że tego rodzaju chamstwo, przeniosło się prosto ze stadionów na kory tenisowe, to rzecz niebywała
To że pseudo kibice w Izraelu odważyli się publicznie znieważać Polki, świadczy niezbicie o ty, że wieloletnie starania światowych mediów wpajających rzekomy antysemityzm Polaków zaczyna dawać pierwsze efekty.
Ten kij ma oczywiści dwa końce. Akcja rodzi reakcję.Widocznie komuś zależy na tym, żeby Polacy rzeczywiście stali się antysemitami.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#333825

Anka1

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Anka1

 

#334300

Ja bym od tego trzymał się z daleka. Przy całym szacunku dla Izraela i dla stosunków polsko - żydowskich. Mieszkałem 20 lat w Nowym Jorku, w Paryżu, 90 procent moich przyjaciół, znajomych, ludzi z którymi prowadziłem interesy, to były osoby pochodzenia żydowskiego, więc z mojej strony olbrzymi szacunek. Tam było jakieś nieporozumienie, nie łączył bym tego z niczym. Ani z polityką, ani z politykami - powiedział dziennikowi.pl Wojciech Fibak.

Uważam, że Izrael to jest piękny kraj, wspaniała tradycja, wspaniali ludzie, wspaniała historia. Zawsze powinniśmy bardziej ich rozumieć, za to co ich spotkało na naszym terytorium, bez naszej winy, ale się zdarzyło. Nie powinniśmy robić szumu wokół tego, co stało się na korcie, bo jeśli ktoś będzie o tym czytał w Nowym Jorku, czy w Toronto, czy w Paryżu, to pomyślą, że w jakiś sposób nasza reprezentacja, my Polacy, nie byliśmy bez winy, że coś musiało być na rzeczy. Dlatego ja podchodziłbym do tego spokojniej- dodał były polski tenisista".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#333832

Polska to piękny kraj (szkoda, że Fibak z daleka tego nie widzi) i my też mamy prawo oczekiwać, że powinno się nas "bardziej rozumieć" i traktować z szacunkiem. Mamy prawo oczekiwać tego przede wszystkim od Polaków, którzy z tego pięknego kraju wyjechali. Pan Fibak tego nie rozumie? Nie, bo on jest w stanie rozumieć wyłącznie Żydów, ponieważ robił z nimi świetne interesy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Anka1

 

#334301

zdublowałam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#333834

skutki polskiej tolerancji i otwartości. Ale nie martwmy się będzie jeszcze fajniej. 

HdeS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

HdeS

#333836

 DO IKSINSKA: uprzejmie prosze o cytat z notki, ktory usprawiedliwialby twierdzenie, iz w artykule znajduja sie faszystowskie hasla.  Jak mniemam Pani/ Pana wpis ma przyczynic sie do poprawy - i tak zreszta bardzo dobrych (wszak Polska to strategiczny sojusznik Izraela, i dlatego Zydzi chca tutaj wracac vide: Kongres w Krakowie) - stosunkow polsko - zydowskich.   

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#333840

Chcę wyrazić najwyższe uznanie dla pani Agnieszki Radwańskiej i jej Siostry za powściągliwość na konferencji prasowej po meczu. 

Obie panie nie zniżyły się do roztrząsania tematu zachowania żydowskich kibiców, co z pewnością zrobiłoby wiele osób na ich miejscu. Na taki stosunek do chamstwa stać tylko prawdziwe damy w najlepszym tego słowa znaczeniu. Myślę, że wśród tych Żydów było kilku, którzy po tej konferencji dobrze odczuli, jak smakuje pogarda. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

<p>ro</p>

#333865

 ....tak kształtuje się antysemityzm i dotyczy to nie tylko Polski Szczególnym piewcą takich zachowań je niezrównana pod tym względem Gazeta Wyborcza z jej naczelnym "guru" . Wtórują mu inne zagraniczne media, które w duzej mierze kierowane są przez Zydów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#333897

"brednie i faszystowskie hasła" wystarczy to i wiadomo już kto jest komentatorem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

wujal

#333900