Smoleńska prawda i hańba III RP

Obrazek użytkownika grzechg
Kraj

Im więcej mamy dramatycznych relacji z pierwszych godzin i dni po Katastrofie Smoleńskiej (Zamachu Smoleńskim) , a nowe pojawiają się już praktycznie codziennie, to stawiam sobie pytanie: urzędnicy i funkcjonariusze jakiej narodowości zajmowali się i zajmują oficjalnie wyjaśnieniem największej tragedii w historii naszego państwa po 1945 roku? No jakiej? Albo za kogo się uważają, tak na co dzień, by nie być posądzonym o to, że każdy kto zamieszkuje nasz piękny kraj ma prawo czuć się Polakiem. Jeśli to Polacy, albo jeśli czują się Polakami, to zatrważające relacje lekarzy, rodzin, konsulów, innych świadków świadczą o tym, że to są to tacy sami tchórze, żeby nie powiedzieć zdrajcy, jak ci, którzy po 17 września denuncjowali naszych oficerów i policjantów na terenach zajętych przez Sowietów, albo są tacy sami jak Polacy, którzy wydawali swoich rodaków na katorgę lub śmierć w Alei Szucha. Pytam i odpowiadam na chłodno, bo cokolwiek stało się lub nie stało 10 kwietnia w Smoleńsku, to opisywane, często z trwogą i bólem zachowania „naszych” wysłanników budzą najgorsze wspomnienia z przeszłości.

A jeśli nawet nie było tam zdrady, jeśli to było i jest tchórzostwo, wielkie tchórzostwo na wielką skalę, to trzeba dodać, że było ono wspierane przez dwa i pół roku przez zbiorową amnezję i tchórzostwo milionów Polaków, tak jak i podczas zaborów. Nikomu nie spadł włos z głowy za to, że nawet nie wychylił głowy, gdy listopadowi czy styczniowi powstańcy walczyli o odzyskanie niepodległości. I teraz też nikt nie chce rozliczać wyborców Platformy z ich tchórzostwa wobec Smoleńska. Tak już jest, i tak było wcześniej, że część Polaków zadowalała się tak zwanym świętym spokojem, czyli pozwólcie nam żyć, pracować i jeść, a reszta nas nie obchodzi. Biało - czerwona? Ależ oczywiście! Kochamy ją! Na stadionach EURO 2012 i na lusterkach samochodowych, identyfikujemy się z Polską! A Smoleńsk? Nie..., no jaki Smoleńsk, dajcie już spokój pisowskie oszołomy! Polecieli, spadli, no straszna historia. Identyfikacja ofiar? Przecież ciała były rozczłonkowane na setki części. I tak dalej, i ten sam ton szczerego oburzenia, na prawdę, na fakty, które kłują w oczy, które kłamcom nie dają spokojnie spać.

Nie dlatego, że męczą ich wyrzuty sumienia. Chodzi o przetrwanie! Rzecz w końcu zasadnicza. Zupełnie na chłodno, bez złych emocji wracają dziś podstawowe pytania, jak najwyższe władze III RP zachowały się w dniu tragedii i w następnych dniach, tygodniach i miesiącach. Wiemy już dziś, że owe identyfikacje ciał, badania DNA, udział polskich patomorfologów, prokuratorów, szacunek dla zmarłych to jedna wielka fikcja. Wiemy dziś, że nic na pewno nie wiemy. Rządowy samolot poleciał 10 kwietnia z Prezydentem RP oraz elitą wojskową i polityczną polskiego państwa na groby katyńskie na terytorium państwa, będącego agresorem w planach Paktu Północnoatlantyckiego. Ginie na tym nieprzyjaznym Polsce terytorium 96 osób, najwyższych przedstawiciel naszego narodu, a my, Polacy, naród, nic nie wiemy do dziś o tej katastrofie (zamachu), nawet nie wiemy kto jest gdzie pochowany. Jeśli ludzie odpowiedzialni za ten stan rzeczy – premier, prokurator generalny, prezydent RP, ministrowie rządu PO pełnią nadal swoje funkcje, to jest chore, po prostu chore.

Nie dlatego, że tak mówi PiS, a PO mówi co innego, tylko dlatego, że godzi to w naszą dumę narodową, honor, w podstawy naszej państwowości. Bo godzi to w rodziny ofiar smoleńskich, które nie mogą nawet spokojnie pomodlić się na grobach swoich bliskich, mało tego, nie wiedzą także, tak jak i my wszyscy, dlaczego i jak zginęli. A przecież słychać z tej „nowoczesnej”, „europejskiej” strony Polski ciche, albo i głośne jęki: no czego te rodziny chcą?! Niech płacą za te ekshumacje, niech się spotykają z tym Macierewiczem i niech sobie knują, ale cicho do jasnej cholery już o tym, bo znowu o nas źle napiszą w Die Welt. Jak to jest, nie od dziś przecież, że tak ważne jest to dobre pisanie o nas, to klepanie Polaków po plecach. Dobrze się spisujecie, pracujecie w pocie czoła jak nikt, jesteście gut naród, oby tak dalej, nie zostawimy was! – zdają się mówić między wierszami możni Europy. Można było mieć kilka dni po katastrofie (zamachu) jeszcze jakieś złudzenia, że może jednak ten rząd coś wyjaśni, była żałoba, narodowa trauma. Ale dziś? Dziś nie wiemy nic o tym, co naprawdę stało się w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku, ciała rozczłonkowane nie do rozpoznania po upadku z wysokości kilkunastu metrów. Wiemy natomiast, że doszło w Rosji do całkowitego poniżenia naszego państwa i narodu. To już wiemy, wiedzieliśmy zresztą wcześniej, ale dziś dzięki relacjom uczestników tamtych tragicznych dni, wiemy to już na pewno. Dlatego powraca jak bumerang pytanie, kim są tak naprawdę ludzie odpowiedzialni za tę hańbę.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Wymowa tego tekstu jest dramatyczna. I jakże prawdziwa. Mundus vult decipi, ergo decipiatur... :-(

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#296199

Być może. Dla mnie jest przede wszystkim racjonalna i wbrew pozorom pozbawiona emocji.

Dziękuję i pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#296203

"Nikomu nie spadł włos z głowy za to, że nawet nie wychylił głowy, gdy listopadowi czy styczniowi powstańcy walczyli o odzyskanie niepodległości."

Trudno było wspierać wariatów...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#296205

Uroczy cytat. Jakże taktowny. Jakże aktualny. Jakże mądry i jakże pragmatyczny.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#296206

1) Nie udało się w 1794, dlaczego miałoby się udać w 1830 i i w 1863?

2) Polacy stanowili ułamek sił Napoleona. Napoleon z Rosją przegrał. Jak można było wygrać w 1830 i w 1863?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#296207

RTV

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#296209

http://niepoprawni.pl/blog/897/hanba-i-chwala-powstanie-warszawskie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#296210

Zgłaszam naruszenie. Powodem jest absolutnie niemerytoryczne spamowanie tekstu @grzechg.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#296211

W artykule zrobiłem pewne zmiany i (jeśli dokładnie czytałeś poprzednią wersję), to powinny bardzo ciebie zainteresować. Pewnie, że lepiej zgłosić naruszenie...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#296212

***

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#296215

Artykuł jest OK. Dałem 10. Ale nie miejmy pretensji do ludzi, że nie chcieli popełniać samobójstwa...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#296214

zachowań tych, co zamykali okiennice, choć wiem, że gdyby nawet były to zrywy zakończone zwycięstwem, też część Polaków by je zamykała. Skupiam się jednak na Smoleńsku, w Polsce, która jest w NATO, ma swoje terytorium, władze, etc. , a tam 10 kwietnia, było tak, jakby tego państwa w ogóle nie było. Do polemiki Pana się nie odnoszę i Pana poglądów również, bo sam nie wyrażałem tu stanowiska w tej sprawie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#296239

Bardzo polecam artykuł

http://niepoprawni.pl/blog/897/smolenskie-pytania

Zauważmy, to są oficjalne(!) wypowiedzi. Pytania padły w polskim Sejmie. Oczywiście odpowiedzi też zostały zaprotokołowane. I każdy może spojrzeć w stenogramy (lub odsłuchać) tych odpowiedzi. Moim zdaniem odpowiedzi wyglądają mniej więcej tak:

Rząd zrobił wszystko, a nawet jeszcze więcej, aby wesprzeć rodziny ofiar. Zapewniliśmy rodzinom pomoc i otoczyliśmy je opieką. Pomagaliśmy przy identyfikacji i zorganizowaliśmy pogrzeby.

Kiedy się czyta te odpowiedzi (patrz załącznik do artykułu), to powstaje przekonanie, graniczące z pewnością, że obiektem który w tym czasie najbardziej potrzebował pomocy, opieki i wsparcia był RZĄD RP. Niestety.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#296242

z urzedu niby polskiego sprawa Smolenska, mam odpowiedz
w filmiku.
Bo wlasnie zamach smolenski to jest caglosc okupacji Polski od 45 roku przez obce panstwo i ich agentow a teraz ich potomkow.

http://www.youtube.com/watch?v=u4v-l4PNro0&feature=relmfu

zasmucil mnie fakt ze ten film ma tak malo odslon, moze dla Polakow ciekwsze jest ogladanie Kupy W. jak robi z siebie idjote i Polakow blaznow, albo jak sie poprawnie powinno jesc beze.

PS. kochani skopiujcie ten film i rozeslijcie go znajomych chociaz tyle mozemy zrobic dla ofiar ale tez jest to nasza obrona ze twarze katow beda pokazywane publicznie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#296292

w swej masie też niestety zawiódł ;/

dam przykład - po jawnym zdeklarowaniu swojego przekonania na FB i GG gdzie mam profile, że 10.04.10 to zbrodnia  70-80% "znajomych" przestała się odzywać

w bliższym otoczeniu obserwuję to samo zjawisko - osoby skad inad uważajace sie za łebskie i dyskutujace na wszelkie tematy do upojenia przez 2,5 roku nie odezwały się ani słowem o swoich odczuciach i opiniach w tej tragicznej sprawie

to w kwestii planowego zapominania/negowania  niewygodnych faktów (w tym elementów hańby narodowej) czyli owo małych ludzików "zamykanie okiennic"

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#296305

to jest leminginozis zaparznizm.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#296552

obiema rękami.I czekam na dzień kiedy odpowiedzialni za zhańbienie narodu polskiego zostaną wymienieni z imienia i nazwiska,i ukarani.

Pozdrawiam z 10.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#296357

zdołali mnie uodpornić na wiele świństw jakie robili i robią. Przyzwyczaili mnie do tego że żyję w swiecie kłamstw, poiżania ludzi, pomiatania nami, mną, braku szacunku dla siebie wzajem, wszystkich tych świństw obecnych każdego dnia, każdej godziny które nas deprawują, pchają nas w to zbydlęcenie, odczłowieczenie, zaprzaństwo... Ale nie mogę codziennie usnąć spokojnie ze świadomością żę kiedy ewentualnie przyjdzie godzina rozliczenia tych tłustych wieprzy bedą w ramach obrony będą się powoływali na wszelkie istniejące prawa by uniknąć odpowiedzialności. I będą to starania nadzwyczaj skuteczne, mające doprowadzić do odwleczenia i ośmieszenia nas lub w naszym znieść wiedząc, przewidując że właśnie tak będzie. Będą się powoływać na wszelkie możliwe wyjątki i robić wszelkie możłiwe uniki by utrudnić, zamotać, opóźnić lub uniemożliwić wręcz prawidłowy, sprawny przebieg ostatecznego rozwiązania kwestii oprawców z trzeciej RP.
I zastanawiam się nad tym jak sprawić by do tego nie doszło, by zminimalizować swoimi działaniami już dziś to co może i z całą pewnością nastąpi w nieodległej miejmy nadzieję przyszłości?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#296566