Panie Tusk! Czemu dopiero teraz?

Obrazek użytkownika rosemann
Kraj

Intensyfikacja działań polityków i państwowych instytucji wobec małżeństwa Plichtów i spółki Amber Gold najpewniej ma przekonać obywateli, że państwo zdaje egzamin a ci, co nim kierują w pełni panują nad sytuacją. Nie wiem jak wielkie nadzieje pan Tusk i jego ekipa przywiązują do tej imponującej pokazówki ale, wbrew intencjom może okazać się, ze to wszystko nie tylko pójdzie na marne ale wręcz przyniesie odwrotny efekt.
 
Im bardziej zwijać się będą chłopaki z ABW i im częściej pokazywać się będzie zatroskane i spięte miny szacownych członków Komitetu Stabilności Finansowej tym… Tym bardziej może się zdawać obywatelom, którzy albo spektakularnie pozbyli się oszczędności albo patrzą na to z zainteresowaniem, że ktoś ich, powiedzmy to kolokwialnie, najzwyczajniej wali w człona.
 
Po pierwsze mogą zadac sobie tytułowe pytanie nie mogąc pojąc czemu trzeba było anihilacji całej tej zaginionej nie wiadomo gdzie kasy by dzielni chłopcy ruszyli swoje pupki a szacowni członkowie Komitetu postanowili marszczyć czoła.
Kiedy już zadadzą sobie to pytanie od razu przypomnieć sobie mogą wypowiedź pana Premiera, przekonującego, że kant zwany Amber Gold nie wydaje się naruszać prawa. A jak odświeżą sobie stosowny cytat z Donalda Tuska, może ich zastanowić, czemu w takim razie ta ABW gnębi niewinnego obywatela.
 
Nie wiem czy dobrze to odczytuję czy też lud z miłością będzie przyglądać się jak pan Tusk i jego chłopaki nadrabiając zapałem swą wcześniejszą powściągliwość wypalając niegodziwość ogniem. Może i tak będzie. Może Donald „Stabilny Finansowo” da się postawić obok Donalda „Dopalacza” i Donalda „Kastratora” jako następne wcielenie superbohatera.
 
Niemniej obiektywnie nie ma co się okłamywać-najskuteczniejsza tajemna broń Donalda Tuska czyli skuteczny PiaR to zdecydowanie pieśń przeszłości.
Nawet jeśli ostatecznie „ciemny lud” i tym razem kupi tak zwaną „narrację” podsuwaną przez rządową propagandę, nie da się ukryć, że pytanie „czemu dopiero teraz?” obciąża mocno tych, co mają reagować w sam czas.
 
Na osobną uwagę zasługuje też to, o czym wspomniałem nieco wcześniej. To, że pan Tusk zbyt często w tej sprawie gubi się i popełnia błędy natychmiast wychwytywane przez obserwatorów i komentatorów.
 
Śledząc jego wypowiedzi wiemy, że wiedział o wyrokach. Jeśli wiedział z tego źródła, które przywołał, to wiedział też z wyprzedzeniem o prawnych zastrzeżeniach wobec działalności Plichty. W lot łapał powiązania między Amber Gold posiadającego wyroki Plichty i dającym zarobić jego synowi OLT Express. I bez wątpienia mógł… Może nie od razu wysłać ABW ale choć zapytać tego czy tamtego jak to jest. Nie zapytał skoro jeszcze dwa dni temu nie miał w zasadzie powodu stawiać Plichcie zarzutów. Pytał chyba nie tego, kogo powinien bo dziś nagle okazuje się, że jest za co i jest komu. Zatem jeśli dziś ABW ma podstawy by trzepać biura i chałupę Plichtów to najpewniej mieli dokładnie takie same podstawy zanim ta kasa co zniknęła, zniknęła.
 
Zatem patrząc na sprawne ruchy chłopaków z ABW, na fachowo pomarszczone czoła panów od „stabilności” nie powinniście się szanowni obywatele dać ponieść entuzjazmowi. Wpadać w podziw nad ekipą ze służb i ekipą z rządu. Powinniście bez ustanku pytać: „Panie Premierze! Czemu dopiero teraz?!”

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Dali na Bolka! i przyjazny rząd Gabonu da im immunitet dyplomatyczny!
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#283170

A może Plichta zamówił kopanie ogródka i zlecił to ABW ?

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#283196

Joe Chal
Celowo nie dopelnia sie formalnosci prawnych aby zostawic furtke dla wylotu gotowki.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Joe Chal

#283201

marcopolo

Joe Chal - tej KASY juz dawno nima;teraz preparuja dokumenty jak wybielic MICHALKA-debilka (sam to o sobie powiedzial) i dac czas na jakies logiczne (ich zdaniem) wytlumaczenie tej kolejnej afery,ale reszte wytlumaczy Halicki i ....po sprawie!!Pozdrawiam!!

 

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

marcopolo

#283204

(ten pierwszy jak wiadomo można ukraść), żeby kraść następne, to już trzeba mieć pozwolenie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#283219

 o co chodzi? Państwo zdało egzamin i ma kontrolę nad wszystkim. Zobaczycie , zaraz będzie w mediach ,że winni ci którzy wpłacali i rząd nie ma nic sobie do zarzucenia. Jego wielebność płemieł przecież nie może i nie musi strzec swego ludu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

lupo

#283251

brakowało tylko, żeby sie rozbeczał.
Rżnie głupa na całego, gdyż takie ABW, zawsze i rutynowo
podejmuje działania kontrwywiadowcze wobec najbliższej
rodziny delikwentów pełniących p.o.najwyższe funkcje w
państwie.
Zebrało się paru, wiedząc, że kolesie Mira, Rycha, Zbycha
kasę mają i by ją uruchomić, założyli sobie AG, z dodatkową
opcją, że niektóre ludziska też coś tam mają, to osłaniając
interes, też się ich oskubie.
Tu, Tusk jako beszczelnie łajdacki mafiozo się zprodukował.
P.s.
Ta "Komisja" jest informacją, że z finansami jest bardzo
źle i kombinują, nie jak je poprawić, ale jak zdławiać
protesty, których się spodziewają.
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#283297