Premier spyta Europę o Tupolewa

Obrazek użytkownika rosemann
Świat

Kiedy przeczytałem, że nasz Premier zapyta Unię Europejską o wrak Tupolewa, wzruszyłem się. Nie, wcale nie inicjatywą naszego pierwszego ministra. Wzruszyłem się, bo mi się wczesna młodość przypomniała, kiedy do mojego obecnego Miasteczka przyjechała „Piwnica pod Baranami” ze swym programem, obejmującym cały przekrój jej historii. Wśród skeczów i pieśni znanych od lat było kilka nowych, nawiązujących do ówczesnej sytuacji politycznej, Którą to sytuację właśnie od przeszłości sławną „grubą kreską” oddzielał pan Tadeusz Mazowiecki. W jednym monologu nie artysta, którego dziś już nie przypomnę sobie, wspomniał w związku z tą sytuacją, że w ramach takiego dość powszechnego ówcześnie bratania zapytał odważnie wspomnianego Mazowieckiego Tadeusza, premiera generał Jaruzelski Wojciech, jak to w końcu było z tymi komunistycznymi zbrodniami.
 
Pomijając moje wspomnienia i związane z nimi wzruszenie, którego dostarczył mi niespodziewanie pan Premier, nie mam pojęcia o co on chce pytać w tej sprawie Unii. Przecież nawet dzieci już wiedzą, że wszelkie odpowiedzi na jego pytania (jakich by w tej sprawie nie wymyślił) uzyskać można raczej po przeciwnej stronie mapy.
 
Ja oczywiście wiem, że jakie by nie były te pytania pana Tuska, pytać zawsze warto. Wszak głupich pytań nie ma, jak mówi porzekadło. Nawet to pytanie o trzymaniu się drutów i jeżdżeniu jak tramwaj…
 
Oczywiście o to, że się Premier będzie dopytywał Europy o wrak, tak jakby leżał on gdzieś na przedmieściach Brukseli, Paryża czy tam Londynu, Moskwa martwic się nie musi. I nie tylko dlatego, że się Tusk będzie pytał nie jej tylko Europy. Nawet jak takim pytaniem nieco gęby Moskwie przyprawi, ma w zanadrzu coś na poprawę moskiewskich humorów. Zamierza bowiem przedstawić przy okazji „ciekawy efekt” wprowadzenia „małego” ruchu bezwizowego z obwodem kaliningradzkim. Tego akurat można się było spodziewać skoro już wcześniej pan Minister Sikorski zapowiedział lobbowanie za zniesieniem wiz do Unii dla Rosjan podając jako argument ów „mały ruch”, który tak świetnie się sprawdza… OD PÓŁ ROKU! Niech się od Sikorskiego i Tuska uczy Departament Stanu, którego przez dziesiątki lat nie umiemy przekonać!
 
- Mogę z czystym sumieniem podkreślić, że w sprawach wizowych Europa z Rosją powinna rozmawiać językiem współpracy, a nie konfrontacji, nieufności i niechęci - powiedział Tusk*
 
Myślę, że pan Tusk we WSZYSTKICH sprawach umie z Moskwą rozmawiać wyłącznie „językiem współpracy”. I chyba właśnie dlatego o wrak Tupolewa musi pytać Unię.
 
 
Brak głosów

Komentarze

krótkie resume historii ruchu bezwizowego mędzy Rosją a Europą:
http://niepoprawni.pl/blog/2008/rosyjskie-prawo-do-swobody-ruch-bezwizowy-historia
Pozdrawiam
--------------------------
Reszta nie jest milczeniem.

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#343698

 Ale niestety Tusek nie wie o tym, ze dzis G.... Wybiorcze oglosilo, ze Polak nie jest Europejczykiem !!!   Tak, tak.   W telewizorni w dzisiejszym przegladzie prasy podano tytul artykulu :  Polak mniej zdrowy niz Europejczyk !   Pytam zatem: KIM jest Polak? Azjata? Afrykanczykiem? A moze chodzi o to, ze gojem?

Vote up!
0
Vote down!
0
#343712

To ja zapytam Tuska: towarzyszu Tusk, kiedy dowiedziałeś się o dokładnym czasie katastrofy smoleńskiej?

Vote up!
0
Vote down!
0

ixi band

#343717

Tusk i jego łobuzy wiedzieli wczesniej, ze ta "katastrofa" będzie. Tak naprawdę była to zbrodnia, zbrodnia ze szczególnym okrucieństwem. Czyim trzeba byc sługą, żeby polecenie swojego pryncypała wykonać? Zapewne samego diabła.

Vote up!
0
Vote down!
0
#343730

?!
ewentualnie "zgodna współpraca"....?

Vote up!
0
Vote down!
0
#343735

ten zdrajca Polakow uczestniczyl w tym zamachu.
Ta POszwabska POmiotnosc powinna spotkac sie z serja z kalacha jak Caluczesku.

Vote up!
0
Vote down!
0
#343736

bo nigdy na tego durnia nie oddalem glosu. I w pewnym sensie nie mam do niego zalu, tylko do narodu polskiego, ze taką qurve wybrali i to dwa razy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#343799

Obywatel Tusk coraz bardziej upodabnia się do sztucznego prącia którym tak zawzięcie operował niegdyś jego kolega partyjny.
Wspólną cechą palkociego instrumentu i naszego upremierowanego kominołaza jest brak umiejętności podniesienia się w naturalny sposób, co jest szczegolnie widoczne w czasie dętych eurospędów gdzie Donek po prosty sterczy jak złodziejaszek ktory nie przyniósł fantów do podziałki. A przynosił ,więc teraz pyta.
W sęsie pyty oczywiście.

Zaraz wracam.Bumerang

Vote up!
0
Vote down!
0

Zaraz wracam.Bumerang

#343744

PONIEWAŻ SALON 24 BLOKUJE PUBLIKACJE MOICH POSTÓW ORAZ POSTÓW MOICH ZNAJOMYCH ZAPRASZAM NA PORTAL NOWY EKRAN.TAM ZNAJDZIECIE PAŃSTWO WSZYSTKIE MOJE ARTYKUŁY. OPUBLIKOWAŁAM JE Z WIZERUNKIEM NIEMIECKIEJ FLAGI.

GOSKA W.

Vote up!
0
Vote down!
0

GOSA

#343792