A w telewizorze ciągle Lato

Obrazek użytkownika kryska
Sport

Kapitalny mecz, niesamowite emocje i wielkie zwycięstwo reprezentacji Polski! W swoim pierwszym meczu turnieju finałowego Ligi Światowej nasi siatkarze pokonali Brazylię 3:2 (23:25, 25:23, 23:25, 25:17, 15:10) i wyrzucili ją z turnieju!

W piątek Polacy zagrają z Kubą o pierwsze miejsce w grupie F, zaś Brazylijczycy - mistrzowie świata i dziewięciokrotni triumfatorzy Ligi Światowej - już mogą pakować walizki.

Piątkowe spotkanie rozstrzygnie, która drużyna zajmie pierwsze miejsce w grupie.

- Od dawna marzyłem i śniłem, żeby jedna z moich córek, Agnieszka lub Urszula, zagrała w finale w Wielkim Szlemie i to się spełniło. Isia dokonała dzisiaj tego, co ostatnio udało się Polce 75 lat temu, a była nią legendarna już właściwie Jadwiga Jędrzejowska. Ale to jeszcze nie koniec. W sobotę Agnieszka zagra o wszystko, czyli też o numer jeden w rankingu WTA Tour. Wierzę w nią i wierzę, że jest w stanie pokonać Serenę Williams i zostać liderką rankingu - powiedział Robert Piotr Radwański.

W Londynie po raz pierwszy Radwańska wystąpiła w wielkoszlemowym półfinale. W sobotę rywalką 23-letniej krakowianki będzie triumfatorka pojedynku Amerykanki Sereny Williams z Białorusinką Wiktorią Azarenką, której zwycięstwo w tym meczu pozwoli wrócić na fotel liderki klasyfikacji tenisistek.

A w telewizorze ciągle piłka kopana i polscy pogromcy boisk oraz Lato.
To fajni Polacy i fajny Donek wygrał Euro, ale dlaczego nie chcą tego fakru dostrzec Hiszpanie?
Niefajna Rdwańska wygrała i jakoś to umknęło Hiszpanom.
Nie świętują, a nadal trwa tam feta ku czci i chwale niezwyciężonych, fajnych Polaków jak wynikałoby z propagandy medialnych klakierów Tuska.
Na salonach medialnych klakiernia walterowska i michnikowska wspólnie z władzą radzą jak uwalić Lato i posadzić na tronie przy PZPNowskich konfiturach swojaka Krzysia, rabusia pierwszego miliona, ewentualnie Bońka salonowca.
Karty w tym medialnym piłkarskim pokerze tasuje dzikus Miro, znawca cmentarnych bisnesów.
Kiedy już na PZPNowskim tronie zasiądzie swój król fajni piłkarze z fajnej kadry narodowej zdobędą tytuł mistrza świata bez nawet jednego kopnięcia piłki.
Radować się będzie fajny Donek i jego fajni kumple, i fajni wyborcy.
Fajny gajowy przypnie fajnym piłkarzom fajny order, fajna matrona z kropką strzeli sobie kolejną fajną fotkę, a fajny Lis krzyknie - kosmos stoi dla was otworem.
Tylko fajny towarzysz Wołek na dzisiejszych obradach Politbiura KC Polskiej Zjednoczonej Platformy Obywatelskiej z siedzibą w tokfm zdradził swoje obawy: żeby się wcześniejsza Małyszomania w Agnieszkomanię nie przerodziła.
I do tego ten krzyż na piersi Radwańskiej, który ich, postępowców, jewropejczyków znad Wisły wrazliwość tak agresywnie atakuje.
To jest ten ból spędzający sen z powiek jasnych i fajnych Polaków.
Dlaczego ta Agnieszka nie bierze przykładu z babci Czubaszek.
babcia Marysia krzyż ściągnie jedną ręką, tą samą aborcji dokona i zaraz po tym inseminatoraką zostanie, by in vitro wdrażać w fajnej Polsce.
Wieczorem zaś u ojca Miecugowa się zamelduje i wesołe nowiny obwieszczać będzie w szkiełku fajnym nowocześniakom.
Fajne bajki fajnej babci dla fajnych wnuków.
Tylko co z tą Agnieszką i z tymi niefajnymi?

W piątek Radwańska pokonała w swoim pierwszym wielkoszlemowym półfinale Niemkę polskiego pochodzenia Angelique Kerber 6:3, 6:4.

- "Jaka z niej Angelique, czy tym bardziej Andżelika. To przecież jest Ania, nasza dziewczyna spod Poznania. Życzę jej jak najlepiej, bo jest bardzo pracowitą i bardzo miłą dziewczyną. Oby się dalej tak wspinała w rankingu, oczywiście tylko może jakieś pół kroku za Agnieszką. Przyznam szczerze, że Kerber zagrała naprawdę na najwyższym światowym poziomie, podobnie jak Isia. To był mecz wart półfinału Wimbledonu" - uważa Radwański.

- "Przy tej całej euforii i radości jest jednak i smutek, i to dość duży. Oglądałem chyba wszystkie programy informacyjne, bodaj na wszystkich kanałach i jednak nie rozumiem, czemu newsem numer jeden w sporcie było wszędzie to, że Grzegorz Lato będzie znów kandydował na szefa PZPN. Co to ma tak naprawdę wspólnego ze sportem, w którym ciężką pracą i maksymalnym wysiłkiem osiąga się prawdziwy sukces. Agnieszka dotarła do finału Wimbledonu jako pierwsze Polka o 75 lat. Takie wydarzenie powinno być chyba bardziej wyeksponowane w serwisach informacyjnych" - uważa Radwański.

- "W sumie się do tego przyzwyczailiśmy. Ale po prostu szkoda, że mimo coraz lepszych wyników naszych zawodników tenis w Polsce wciąż jest traktowany tak po macoszemu w mediach. Właściwie prawie wcale nie można go oglądać w polskiej telewizji, no wyjątkiem tu jest Polsat. W tenisie sezon trwa dziesięć miesięcy, czyli niemal przez cały rok trzeba być w wysokiej dyspozycji i grać na okrągło, co chwilę zmieniając kontynenty. Ale bardziej promuje się sporty, w których startuje się przez trzy miesiące w roku, albo takie, które uprawiane są w kilku ledwie krajach Europy. Mam nadzieję, liczę po cichu, że sukcesy Agnieszki i innych polskich tenisistów, wreszcie zasłużą na większą uwagę mediów, zwłaszcza telewizji" - dodał.

http://sport.interia.pl/agnieszka-radwanska/news-robert-radwanski-przy-calej-euforii-jest-smutek-i-to-duzy,nId,620911

I co z Lato?

Kucharski bez ogródek mówi: "To jawna prowokacja wymierzona w rząd - w polskie państwo. Jestem przekonany, że premier Tusk nie zgodzi się na coś takiego". Szef rządu Donald Tusk na wieść o decyzji Laty złapał się za głowę.

- Żarty się skończyły! Tusk nie pozwoli na takie rządy Laty.-
Jasne, przecież co powie Krzysiu, albo Zibi.
Kolejne koryto musi być dla ludzi waaaadzy!.
Teraz k.... my!

http://euro.interia.pl/news-bydgoszcz-czyli-symbol-rzadow-laty,nId,620927

ps. Określenia TKM jako pierwszy użył Jarosław Kaczyński w 1997, wyjaśniając powody, dla których nie startował w wyborach do Sejmu z listy AWS, mimo że uczestniczył w powoływaniu tej formacji. Stwierdził wtedy, że w AWS zbyt wielką rolę odgrywa nieformalna partia TKM. "Partię" cechować miała chęć zajęcia stanowisk rządowych i korzystania z układów stworzonych przez poprzedników zamiast dokonywania reform. Nośność hasła TKM wynika[potrzebne źródło] głównie z faktu, iż nawiązuje ono do popularnych, kilkuliterowych skrótów nazw partii, w krótki i dosadny sposób opisując problematyczne zjawiska.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

pozostali prezesi narodowych federacji!
Nas nie okrada, bierze tylko to, co kapnie mu od Platini'egi czy Blaettera!
Wszak niemal wszystkie te związki sportowe są zapuszczone komuną, przeżarte esbekami, milicjantami i trepami!
I żaden Boniek czy Czarnecki tego nie uzdrowią, bo trzeba rozwiązać,rozpędzić, osadzić i do mamra!
W przeciwnym razie wszyscy znów zlecą się do koryta!
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#272345

władza chce dorwac sie do kionfitur, a nie uzdrowic
nie w glowach im rozwiazanie , ani przegnanie PZPN
we łbach lody, jakie, by mogli kręcic swojak
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#272357

Ciekawostka ekonomiczna.

Jeden mecz rozegrany na polskim stadionie kosztował Nas Polaków średnio koło 2,5 miliarda euro (stadiony do utrzymania lub rozbiórki mogą być kolejnym "sukcesem" Tuska, a Naszym kosztem - koszt utrzymana to ok. 100 mln. x 6 = 600 mln. złotych rocznie).Megalomania narodowa jest szczególnie bardzo kosztowna, gdy brak jest dobrego gospodarza.

2.500.000.000 X 4,2500 = 10.625.000.000 złotych

Każdy Polak (liczę populacje Polaków w liczbie 38 milionów) obligatoryjnie musiał zapłacić za każdy mecz piłki kopanej nie mniejszej niż 280 złotych ode łba (osesek-starzec).

Kurs euro na dzień według: http://www.money.pl/pieniadze/

Ile kasy ogółem wydali przyjezdni, którym zafundowaliśmy tak kosztowną "naszą" gościnę.

Obibok na własny koszt

======================================================

Nunquam sapiens irascitur.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#272416

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#272426

Jest takie pojęcie: - współudział kwalifikowany.

Pozdrawiam,

Obibok na własny koszt

======================================================

Nunquam sapiens irascitur.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#272431

gwpoli sprawiedliwości PiS i SLD, i PSL tez

pzdr

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#272435