Tylko "euro" !

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Armia? NiE! Tylko euro! - Jeśli dziś państwo myślicie, że Polskę uchronią zwiększone nakłady na armię w przyszłości przed tym, by Władimir Putin zajął Olsztyn czy Trójmiasto, to oczywiście jesteście w błędzie - przekonywał lider Twojego Ruchu Janusz Palikot podczas sejmowej debaty dotyczącej sytuacji na Ukrainie.

- Jeśli coś jest w stanie powstrzymać Putina, co powstrzymało Putina w poniedziałek i co zmusiło go do wtorkowej niespodziewanej konferencji i rozpoczęcia rokowań i zmiany stylu, i tonu, to sytuacja na giełdzie, sytuacja rubla, to wydanie 10 mld dolarów w ciągu jednego dnia na ochronę własnej waluty. I jeśli coś dziś powoduje, że Berlin chce rozmawiać z Warszawą, a za nim inne stolice europejskie, to dlatego że wymiana ]]>handlowa Warszawy z Berlinem jest większa niż wymiana handlowa Moskwy z Berlinem - taka jest banalna prawda - powiedział Palikot.

- Jeśli Polska ma być w krwioobiegu, w samym centrum Europy, a przez to ewentualny atak na Polskę byłby równy atakowi na całą Europę, to konieczne jest przyjęcie euro. I dziś zamiast tych pięknych słów i trochę pysznych deklaracji, które usłyszałem przed chwilą, wolałbym więcej odwagi, panie premierze, we wprowadzaniu tych prawdziwych zmian - oświadczył Palikot.

Stwierdził też, że nie sztuką jest wydać 10 czy 20 mld na armię w sytuacji takiego zagrożenia. - To dosyć populistyczne. Sztuką jest dziś zbudować prawdziwy fundament bezpieczeństwa, a tym jest właśnie euro, a nie dozbrojenie naszej słabej armii.

Palikot podkreślił, że to, że dziś Polska ma względnie bezpieczną sytuację w porównaniu z Ukrainą, co wynika z tego, że 25 lat temu w Polsce dokonała się reforma zwana reformą Balcerowicza i Tadeusza Mazowieckiego. W jego opinii, to ta zmiana ugruntowała Polskę w poczuciu bezpieczeństwa i przynależności do zachodniej Europy. - Gdyby Ukraina dwadzieścia kilka lat temu dokonała tych samych zmian co Polska, to dziś nie trzeba byłoby telefonu z Warszawy do Berlina, wystarczyłby telefon z Kijowa do Berlina - dodał.

Taaaa

Dla Polsi tylko euro w kabzie i tylko Palikot 

   a Ukrainie Balcerowicza, Lewandowskiego speca od zbycia majątku państwowego za bezcen, fachury od pozyskania pierwszego miliona Bieleckiego itd..... i będą miec raj,  jak my na zielonej wyspie.

http://www.money.pl/gospodarka/wywiady/artykul/palikot;to;nie;armia;ale;...]]>

A teraz spec od obronności sfiksowany Stefan w akcji.

 

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)

Komentarze

 na działce w Ruskiej Budzie.

Vote up!
15
Vote down!
-1
#419620

Kompromituja! Chamstwo i glupota wychodzi z jego butow razem ze sloma! Argumenty z zachowania Hitlera z filmu fabularnego! Lekcewazacy stosunek do rozmowcy, ciagle przerywanie wypowiedzi. Szkoda slow!

Vote up!
5
Vote down!
-1
#419653

"Dziurawym Stefanem" powinien zająć się były minister ON, ma kwalifikacje ku temu.

Vote up!
5
Vote down!
-1

To ya.

#419667