Co sobą reprezentuje małżonek Elizy Michalik?

Obrazek użytkownika kryska
Kultura

Zadaję to kontrowersyjne pytanie dlatego,że zbulwersowało mnie takież pytanie zadane na wizji telewizji Super Stacja w programie Gilotyna telewidzom przez prowadzącą Elizę Michalik.
A pytanie to skierowała Pani Eliza pod adresem Jana Rokity,bo według niej niegodnym jest mieć za żonę Nelly Rokitę a poślubiając taką kobietę trzeba mieć coś nie po kolei mówiąc kolokwialnie i próbując zrozumieć insynuacje Elizy Michalik.
Zadziwiające że Eliza Michalak nie ma wstydu pojawiać się na antenie i komentować wydarzenia polityczne, po tym jak ta plagiatorka została złapana na kradzieży kilku tekstów (np. Milton Friedmana, Michał Zielińskiego, Małgorzata Zdziechowskiej i innych) i podpisywaniu się pod nimi swoim nazwiskiem za co została tez karnie usunięta z salonu 24 przez Igora Jankego.
Eliza Michalik (ur. 1976) – publicystka Życia Warszawy i Superstacji, poprzednio współpracowniczka m.in. tygodnika Wprost [1] i Gościa Niedzielnego. Krytyk ruchu feministycznego i poprawności politycznej. Uczestniczka działań Akcji Alternatywnej Naszość. Komentatorka m.in Tygodnika trójki w TVP 3, TVN 24 i radia TOK FM. Obecnie prowadzi autorski program "Do Elizy" na antenie kanału Superstacja.
Wcześniej była dziennikarką tygodników Ozon, oraz od 1 lutego 2001 do 30 sierpnia 2005 Gazety Polskiej.
W 2003 roku została oskarżona o naruszenie praw autorskich Hanny Harasimowicz-Grodeckiej, poprzez wykorzystanie fragmentów jej tekstów, w jednym ze swoich artykułów (Czy eksmisja to dobry interes, "Gazeta Polska" nr 9 (503) z 5 marca 2003 r.)[2] bez powołania się na źródło. Wkrótce potem Gazeta Polska opublikowała przeprosiny, a honorarium za artykuł zostało przekazane na cel dobroczynny (zgodnie ze wskazówką Hanny Harasimowicz-Grodeckiej).

Michalik była autorką bloga w serwisie Salon24.pl. Na początku 2007 roku w komentarzach do jej notatek zaczęły pojawiać się oskarżenia o plagiaty. Usuwanie tego typu komentarzy spowodowało, że sprawę opisał w swoim blogu Gniewomir Świechowski, a potem powstał blog kolejny, o nazwie Eliza Watch[3], w którym internauci wpisywali fragmenty tekstów Elizy Michalik, porównując je z domniemanymi źródłami. 23 lutego 2007 Igor Janke poinformował o zakończeniu współpracy serwisu salon24 z Elizą Michalik [4].

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/zla_slawa_elizy_michalik_20549.html

http://pl.wikipedia.org/wiki/Superstacja

http://www.pardon.pl/artykul/977/blogi_nie_dla_plagiatorow_salony_nie_dla_elizy

Po tej kompromitacji Eliza Michalik znalazła schronienie w tv Super Stacja tworze ubecko-komunistycznym i prowadzi tam mi.program Gilotyna razem z pracownikiem Gazety Wyborczej Marcinem Wojciechowskim.
Zarówno Pani Eliza jak i pan Marcin nie przebierają tam w słowach a i też wykazują cechy charakterystyczne dla osobników z ADHD.
Oczywiście ich tematem dyżurnym można powiedzieć jest ośmieszenie Pana Prezydenta,wykpienie PiSu, Kościoła, ojca Rydzyka, słuchających Radia Maryja - to są tematy kpin dla Elizy Michalik i jej kumpla współprowadzącego.
Za to są oni niepokonani póki co w całowaniu stópek Tuskowi i biciu czołem przed Platformą Obywatelską.

A wczoraj Michalik pokazała szczyt chamstwa, zadając pytanie na wizji - kto i czym się kieruje mężczyzna poślubiając taką Nelly Rokitę.

A czym kierował się szanowny Małżonek Pani Elizy?
Urodą? -wątpię, kulturą?... no chyba, że to też złodziej cudzych tekstów, a może i cudzych żon.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (5 głosów)

Komentarze

Machała(?), Durczok, Michalik - jakąś galerie szkaradztwa zaczynasz prowadzić? No i ta fascynacja Superstacją. Uważaj, sam w coś takiego popadłem parę lat temu, słuchając TOK FM, i ciężko było z tego wyjść.
z wyrazami troski

Vote up!
3
Vote down!
-2
#18124

<? No i ta fascynacja Superstacją..
to nie fascynacja ja po prostu obserwuje media i ich działalność ,bo warto,media przypominaja mi teraz czasy okresu gierkowskiej propagandy i trzeba sobie to uswiadomic. pzdr

ps.a Elize Michalik pamietam z salonu 24,niektorzy panowie blogerzy smalili do niej cholewki

Vote up!
2
Vote down!
-2
#18131

annaise~~ to zastanawiające ile osobników podobnej maści musi dżwigać na swoich plecach P.Prezydent, wszyscy którzy chcą się wybić a nie mają czym, mogą pojechać po "kaczorze"i już są na fali,świadczy to moi drodzy nie o małości jak niektóre ludki usiłują to nam wmówić,a raczej o niepokojącej potędze ,którą należy zwalczać i do niej należy ta pani ,która wstaje rano i z pewnością nie korzysta z lustra....

pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
-2

annaise

#18132

Akurat wtedy "wchodziłam na salon", kiedy się zaczęła.A ponieważ musiałam wiedziec ( jak wiadomo - ja muszę wiedzieć), o co biega z Elizką, musiałam, nieszczęsna, przeczytac jej teksty.
A Tobie sie nudzi? "Superwiochę" oglądasz?
Kryska, ale najbardziej to chyba wpadła Paradowska. Podejrzewam, że oni maja jakiś kontrakt na wyłaczność, bo Paradowskiej nie ma nigdzie od wieków! A tak mi fajnie adrenalinę podnosiła!
Jak ją tam zobaczyłam ( raz jedyny, przysięgam), poszukałam bloga i wysiliłam się na pytanie, czy fajnie jej w szemranym towarzystwie Elizki.Rzadko bywam taką małpą, ale tym razem miałam frajdę niesłychaną.
Oni mają jakiś promil oglądalności.Elizka wyboru prawie nie ma, ale Paradowska wyszła na tym, jak pewien Zabłocki.Na mydle.

Vote up!
4
Vote down!
-3

mona

#18145

No i po obejrzeniu tych klipów, jeśli ktoś z Was posłucha wywiadu ze mną w Niepoprawnym Radiu, to będzie już wiedział dokładnie, co miałem na myśli mówiąc, że młodzi dziennikarze (zwłaszcza tacy, kształceni przez Jacka żakowskiego et consortes) są na przerażająco niskim poziomie. Przecież tych dwoje ludzi nie ma o niczym pojęcia, nie panuje nad materiałem, który ma być podstawą ich audycji, posługuje się małpim sprytem, formułując myśli o charakterze okrzyków widowni sportowej, dopingującej swoją drużynę. Typowi tandetni propagandyści. Nic dziwnego, że Eliza M., pisząc musiała ściągać na potęgę.

Piotr W.

Vote up!
4
Vote down!
-3

Piotr W.

]]>Długa Rozmowa]]>

]]>Foto-NETART]]>

#18146

Takich miernot jest zatrzęsienie! Najgorsze jest to że wszystkie poważne mainstreamowe stacje radiowe, telewizyjne zostały przez takich zdominowane - straszne to jest i smutne..

Vote up!
5
Vote down!
-2

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#18147

Myślimy o stworzeniu stronki, na której byłyby wszystkie materiały dźwiękowe z naszego radia. Tak, aby można było audycję ściągnąć na i-poda i posłuchać w drodze do pracy, albo szkoły. W ten sposób Pana wywiad będzie dostępny w sieci 24/7.
Pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
-2

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#18151

..., to bardzo dobry pomysł. A poza tym ja lubię być dostępny 24/7, bo jestem jako taki bardzo porządnym serwisem. Pozdrawiam
Piotr W.

Vote up!
1
Vote down!
-1

Piotr W.

]]>Długa Rozmowa]]>

]]>Foto-NETART]]>

#18169

elle
Obejrzałam te klipy i włosy mi się zjeżyły na głowie, że ktoś wypuszcza coś takiego w eter medialny. Jedyne co się nasuwa, to wymyślone przez tych pseudodziennikarzy określenie "ale wiocha". To naprawdę świetnie charakteryzuje poziom tego..., no trudno to nazwać programem, tego "czegoś". Do politycznej nagonki w ogóle nie będę się odnosić, bo każdy ma swoją idee fix i tę samą wypowiedź zinterpretuje inaczej. W każdym razie p. Eliza M. i jej kolega "po fachu" - totalna żenada.

Vote up!
4
Vote down!
-1

elle

#19319

Ciesze sie ze istnieje taki program jak Gilotyna.
Prosze posluchac p. Elizy i zadecydowac, co Polska potrzebuje bo juz dosc tego "pisostwa" i dalszego opozniania postepu w naszym kraj! Przeciez nie trzeba konczyc filozofii aby zrozumiec, ze jest wiele politykow, ktorzy nie majac pomyslu na przyszlosc tylko krytykuja innych.
Tak, to domena politykow pis-u.
Brawo, Superstacja!

Vote up!
4
Vote down!
-4
#61203

 

Superstacją jest najbardziej lewacką oraz antypolską stacją telewizyjną w Polsce!

Za lewacką wikipedią:

W maju 2007 roku doszło do sprzedaży 50 procent udziałów Superstacji spółce Ster, która powiązana jest z Telewizją Polsat i jej właścicielem Zygmuntem Solorzem-Żakiem. Umowa pomiędzy stronami miała na celu dokapitalizowanie spółki oraz wzmocnienie jej marki na rynku.

W marcu 2009 roku doszło do przejęcia przez Ster 100 procent udziałów w Superstacji. Kilka tygodni później Ryszard Krajewski zrezygnował z kierowania tą telewizją, a zastąpił go Wojciech Mazowiecki. 15 lipca 2009 na stanowisko prezesa zarządu Superstacji powołany został Adam Stefanik, który łączy funkcję prezesa Superstacji ze stanowiskiem dyrektora programowego telewizji TV4

Wojciech Mazowiecki – polski dziennikarz, obecnie szef działu programowego Superstacji.

Absolwent historii na UW.

Pracował w Gazecie Wyborczej od samego początku jej istnienia, gdzie był sekretarzem redakcji i kierownikiem działu gospodarczego, później w kierownictwie Agory, wydawcy "Wyborczej". Od 2002 roku w "Przekroju", w którym do połowy października 2007 roku szefował działowi krajowemu.

Syn Tadeusza Mazowieckiego..

 

Vote up!
5
Vote down!
-3
#61209

Dziwię się że ktoś zatrudnił taką osobę jak Pani Michalik jako dziennikarkę i powierzył jej prowadzenie paru programów.
Dla mnie ta osoba nigdy nie powinna znaleść się w mediach (ani w telewizji ani prasie ) i nie jest to tylko moje zdanie.

Pani Michalik w czasie swojego programu wielkorotnie przekrzykuje swoich gości, nie daje im dojść do słowa sama odpowiada na swoje pytania. Czy tak zachowuje się dziennikarz ?

Obrażanie wszystkich to już marka rozpoznawcza Pani Michalik. Poziom jej wypowiedzi często na poziomie dziecka świadczy o braku dojrzałości ze strony tej osoby.
Wielokrotnie podkreśla iż jest liberałem i bieda, problemy finansowe etc wynikają z lenistwa, głupoty ludzi, a nie przypadków losowych, choroby czy kryzysu gospodarczego czy danej polityki gospodarczej itp. Napewno miło słyszeć powodzianom, że są leniwi i dlatego są biedni. I że Państwo nie powinno im pomagać, bo ich ubustwo wynika z lenistwa i głupoty.
Chorym ludziom, także miło słyszeć słowa Pani Michalik.
A pozostali, którzy stracili pracę w wyniku recesji i nie mogą znaleść to już margines społeczny którym rząd wg Pani Michalik nie ma sensu się zajmować
Oberwało się też jednej bardzo znanej Pani profesor - politolog, która wyznała, iż związana była z człowiekiem który znęcał się nad dnią. Napewno do określenia jej głupią Pani Michalik zaczerpneła pod wpływem kampanii przeciw przemocy w rodzinie, którego odzwierciedleniem były bilbordy - wyjdź z ukrycia. Ale Pani Michalik problem przemocy w rodzinie jest napewno obcy, więc życie innych kobiet nie ma dla niej znaczenia. Znana politolog podzieliła się napewno tą osobistą historią w celu pokazania innym kobietom, iż problem nie dotyczy tylko ich i ludzi z marginesu społecznego i można przełamać tą sytuację.
W naszym społeczeństwie sprawa przemocy jest sprawą wstydliwą i często kończy się poprzez ukrywanie tego problemu i kryciem oprawcy tragedią.
Jednak skąd Pani Michalik ma to wiedzieć. W swiecie małych dzieci takie tematy są obce. Ale wypowiadanie się i opiniowanie to jej żywioł, tylko nasuwa mi się pytanie na jakiej podstawie ? Jeżeli jest tak niedojrzała.

Wielka Pani redaktor być może posiadająca wyższe wykształcenie uważa iż ludzie, którzy nie dysponują w.w papierkiem są głupakami.

Ludzie nie posiadający wyższego wykształcenia wg Pani Michalik nie są w stanie podejmować mądrych decyzji dot. wyboru przestawicieli do sejmu czy władz samorządowych.

Pani Michalik zapomniała jednak o tym, że to nie papierek świadczy o naszej inteligencji i kulturze.

I jeżeli słyszę jej wypowiedzi to mam wrażenie, że inteligencji oraz kultury właśnie brakuje Pani Michalik. Co moim zdaniem jest podstawą ,aby wykonywać zawód medialny.

No i na koniec w telewizji ważny jest wygląd . A jak na taką wszechwiedzącą osobę i krytykującą innych mamy przed sobą totalne bezguście.

Styl ubioru tej Pani Przykład: zółte grube rajstopy połączone z letnią sukienką w okresie jesiennym wyraźnie świadczą, iż poczucie gustu , smaku w przypadku tej Pani nie istnieje. Takich przykładów można by mnożyć.

Więc na koniec pogratulować stacji Superstacja takiej psełdo dziennikarki

Vote up!
3
Vote down!
-1

kit24

#104134

SS nieodparcie kojarzy mi się z takimi luminarzami tandety i subiektywizmu dziennikarskiego jak: Elizka tygrysiczka ?(znane jej logo!), Marcin Teller, Kubuś Wątlak no i gwiazdor Bez ograniczeń Jacenty Ziemniaczek. Tego ostatniego złote myśli i komentarze niemal codziennie głoszone na BO, tworzą już pokaźny zbiór. Część z nich można znaleźć na portalu onet.pl/biografia J.Zimnika. Temu panu zawdzięczam liczne tajniackie blokady na całym fb.com, bez żadnego uzasadnienia i podania przyczyn. Będę się starał ten zbiór sprawek uzupełniać na bieżąco, tak jak i przykłady rzekomej bezstronniczości i subiektywnej rzetelności dziennikarskiej. SS była już nawet karana za propagowanie przez K. Wątłego nienawiści religijnej.Osobną sprawą jest zapraszane do SS towarzycho gęgaczy - Hartmann, Mikołejko,Bober, ks. Sowa, Szczuka, Niesiołowski, i inna elyta

Vote up!
6
Vote down!
-3
#351174