Pożyteczny idiota

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Zgodnie z zasadą: wszystkie  łapy na pokład, bo koryto tonie cyngiel Morozowski wezwał na pokład walterowni wyrocznię bez wazeliny i jednoczesnie pożytecznego idiotę Olbrychskiego.

Co pan na to zapytał cyngierl idiotę, bo Kaczyński uznał bowiem, że państwo nie powinno wspierać sztuki, będącej "bardzo silnym elementem destrukcji".

Daniel Olbrychski przyznał, że podziwia kunszt aktorski Jarosława Kaczyńskiego. Stwierdził jednak, że jeśli chodzi o propozycje prezesa PiS w dziedzinie kultury, to przypomina on I sekretarza KC PZPR Władysława Gomułkę.

Pożyteczny idiota porównał Kaczynskiego do Gomólki a jego partie do schyłkowej komuny.

- „Może na wyższym poziomie intelektualnym i merytorycznym, ale w sposobie przemawiania przypomina mi Gomułkę. A tego pamiętam dobrze" – zapewniał w programie Andrzeja Morozowskiego aktor.

- „To jego aktorstwo do mnie nie trafia" – ocenił w „Tak jest”.

- Rządy Kaczyńskiego i jego partii byłyby „niebezpieczniejsze od schyłkowej komuny” – prognozuje Olbrychski. Zamiast kontynuacji rozwoju gospodarki w skutecznym pościgu za największymi potęgami gospodarczymi świata, czeka nas na powrót głód, puste półki sklepowe, jak wczasach PRL. Bowiem pomysły gospodarcze PiS „zawierają przesłanie Marksa” - dodał.

- Prezes PiS w wystąpieniach publicznych robi na mnie wrażenie negatywne., bo tak samo jak prezes Kaczyński – tłumaczy pożyteczny - mówił kiedyś Władysław Gomułka.

Kedy juz pozyteczny idiota opróżnił kubły z pomyjami przystąpił do wazelinowania waaadzy bez wazeliny.

- Premiera Tuska lubię i nie jestem w tym przypadku obiektywny - zaznaczył. Jak przyznał, zna premiera prywatnie, a obaj są "na ty". - Tusk w sposób ujmujący zachowuje się przed kamerami i taki sam jest prywatnie - powiedział.

- Donald Tusk nie bał się być na pogrzebie premiera Mazowieckiego. Podobno Kaczyński też tam był, ale albo się odcina od byłych premierów, albo boi się znaku pokoju" – rozpływał się w zachwytach Olbrychski.

Nie zapomniał ostrzec przed ewentualnymi rządami Kaczyńskiego: -

byłyby one "niebezpieczniejsze od schyłkowej komuny", a pomysły gospodarcze tej partii zawierają "przesłanie Marksa".

Jak widać u pożytecznego idioty bez zmian.

W listopadzie 2013 roku Olbrychski stwierdził na przykład, że ]]>śpiewanie „Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie” jest bluźnierstwem]]>, a w grudniu ]]>ostro uderzył w Kościół katolicki i księży]]>.

Prof. Piotr Gliński i Daniel Olbrychski byli gośćmi Polsat News w temacie "Czy powinno dojść do debaty naukowców w sprawie Smoleńska?".

Oto wynurzenia pożytecznego idioty dla władzy:

-

Mnie się bardzo nie chciało tu przychodzić, ja bardzo ciężko pracowałem… Penderecki, w Berlinie… To jest pierwszy wolny wieczór, pomyślałem sobie, że nie będę jechał z innego miasta w niepoważnej sprawie. Bo sprawa jest niepoważna od wielu lat i ośmiesza Polskę, rani moje uczucia, bo ja nie lubię żeby robić wariata ze społeczeństwa, które jest społeczeństwem poważnym

Ludzie, którzy rozpoczęli kampanię sugerującą zamach, konkretnie moja koleżanka, filmowiec, która filmem w dniu przystąpienia pana Jarosława Kaczyńskiego do walki o prezydenturę pojawił się w telewizji. Gdzie wyraźnie pani Ewa Stankiewicz, niezbyt zdolna reżyserka, pracowałem z nią kiedyś przed laty, takie towarzystwo Grunwald, które skupiało niezdolnych, ale strasznych ideologów, fanatycznych reżyserów, oczywiście to się rozsypało, tutaj mam nadzieje, że też się rozsypie… Więc sobie pomyślałem, że nie będę się niepoważnymi sprawami zajmował, bo komisja Macierewicza i sam pan Macierewicz, niestety, wspaniały w przeszłości członek opozycji zachowuje się niepoważnie od wielu, wielu lat.

I ten film był niepoważny, i ten film rozpętał histerie potem, ten krzyż i to wszystko, plucie na księży… Ale pomyślałem sobie, że skoro ta niepoważna sprawa, niepoważna komisja, niepoważny człowiek, który to rozpętuje, niepoważny człowiek, który jakby protekcje nad tym, czyli sam pan prezes… i strasznie, byle tylko dojść do władzy, mąci , skłóca społeczeństwo, to moje  nieprzyjście będzie grzechem zaniechania. Bo wyrządza krzywdę społeczną, ośmiesza nas przed całym światem, kto zaciera tylko ręce? Państwa nam nieżyczliwe oraz ci, którzy mówią: jak zmienimy władze, to dojdziemy do prawdy. No to co? Każemy inne wyroki sądom dawać? Na miły Bóg… Ale ta komisja, na pewno wspaniali naukowcy, ale nie na ten temat. Jakiś główny tam wypowiedział się, że ja tak, samoloty tak, ja lepiłem, nazwiska nie pamiętam, ja się uczę rzeczy ważnych pamiętać…

Wytłumaczył też dlaczego prof. Kleiber podjął się karkołomnego zadania doprowadzenia do debaty naukowców.

Od profesora Kleibera ja jestem większym naukowym specjalistą, bo ja jestem aktorem, ]]>psychologiem w związku z tym, znam się na ludziach, znam się na emocjach i wiem, że dyskusja z moją przyjaciółką Anią Chodakowską, czy z Kasią Łaniewską mija się z celem. Bo ona wie

- powiedział Olbrychski.

Popisał się  swoją wiedzą na temat umysłów "tych z Krakowskiego Przedmieścia".

Gdyby papież zmartwychwstał, założył piuskę i poszedł do tych ludzi na Krakowskim Przedmieściu i powiedziałby im, że zamachu nie było, to oni by go jeszcze opluli i powiedzieliby, że Tusk sobowtóra znalazł

- wycedził aktor.

 

No cóż, to przecież tylko psychiczny gej, jak sam siebie określił.

Tutaj walczy z botoksową matroną, córą komuny z karłowatością polskiej nnatury:

A tutaj zyczy dobrze Polsce i udawadnia, ze jest inteligentem, bo głosuje słusznie. 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14681953,Olbrychski_ostr...]]>

]]>http://wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-jerzego-jachowicza/74522-jachowic...]]>

]]>http://wiadomosci.onet.pl/kraj/olbrychski-jestem-pod-wrazeniem-kunsztu-a...]]>

]]>http://www.fronda.pl/a/daniel-olbrychski-kaczynski-przemawia-jak-gomulka...]]>

A to własciwe miejsce i akuratna rola dla Olbrychskiego.

I tego, czyli Grażynki powinien się trzymać.

Albo emigracja...

 

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)

Komentarze

idiotą. Myślę, że jest czymś dużo gorszym.

PPzdr.

Vote up!
13
Vote down!
-4
#417809

W jednej roli był naprawde świetby - Azji Tuhaibejowicza . A tak odpowiedzial  reżyser na protesty aktora , ze sie do tej roli nie nadaje : masz fałszywe spojrzenie azjaty, maznę cię tylko na czarno i bedzisz Azją. A tak swoja drogą aktorstwo nie wymaga myslenia tylko zdolnosci do robienia min i wiekiego o sobie mniemania , czego Olbrychski stanowi przykład wrecz wzorcowy. . 

Vote up!
10
Vote down!
-3
#417829

Ale do jednej roli pasowal doskonale - AzjiTuhajbejowicza. Na protesty aktora , który twierdził ,że wygladem do roli nie pasujeł, rezyser mu odpowiedzial : masz fałszywe spojrrzenie azjaty , maznę cie na czarno i bedziesz doskonalym Azją. Może wielkiego rozumu aktor mieć nie musi , musi robić różne miny i udawac lepszego niż jest i mieć o sobie wysokie mniemanie - to wszystko jest w Olbrychskim  w dużej dawce . A najwięcej jest w nim niestety łajdactwa.

Vote up!
7
Vote down!
-3
#417833

Vote up!
7
Vote down!
-4
#417845

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/zelnik-odpowiada-olbrychskiemu-moge-mu-tylko-wspolczuc/1fl3p

Vote up!
9
Vote down!
-5
#417848

kto stawia pod tymi komentarzami minusowe punkty? Jaki w tym ma cel i czy robi to dlatego ,że tak myśli czy tylko na złość bo nie lubi komentatora? Odnośnie Olbrychskiego to nigdy go nie uważałem za wybitnego aktora i dziwiło mnie skąd ludzie mają tak dużo autorytetu dla niego. Z perspektywy czasu i tego co dziś robi widać ,że to człowiek nie posiadający żadnej kultury o osobistej nie wspomnę. Dziś porównując innych do ludzi reżimu PRL zapomniał,że to on w tym reżimie grał jedne z głownych ról i był beneficjentem. Określając zachownie Olbryskiego mogę od siebie powiedzieć ,że to taki sam cham jak i jego idol. Trafił swój do swego. No i teraz mają znowu okazję ci co są tu po to aby minusować.

Vote up!
13
Vote down!
-4

lupo

#417887

Jak by nie patrzeć, nigdy miałeś powodu. On umie "grać" tylko prymitywnych dzikusów.

W każdej innej roli wychodzi z niego afektowany zgred.

PPzdr.

Vote up!
9
Vote down!
-3
#417901