Model PO na wyprzedaży

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

 

Kampania nienawiści PO wobec PiS ma krótkie nogi – tego zdania jest politolog Artur Wołek. Uważa on, że dwubiegunowy układ PO – PiS ostatecznie rozpadł się w wyborach samorządowych, a kampania uderza rykoszetem w Platformę Obywatelską. „Przed wyborami do parlamentu PO powinna znaleźć inny niż straszenie PiS pomysł na kampanię” – uważa politolog.

 

Wołek powiedział dziś to, o czym nie od wczoraj pisuje niejaki Bogatko: PO nie ma programu pozytywnego, a jedynie negatywny; jego celem jest polowanie na czarownice z PiS i to wiąże Platformie wszystkie siły. Hałas medialnej propagandy PO ma ściemnić oczywistą prawdę, że

 

PO nie ma programu

 

i kieruje się jedynie skutecznym medialnie akcjonizmem. I tak wyborcy PO wierzą, że w Polsce teraz buduje się autostrady, mimo, że się ich prawie nie buduje; że Polska zyskała na arenie międzynarodowej, mimo, że straciła (nawet Białoruś gra jej na nosie, o Litwie nie wspominając).

 

Wykreowany

 

przez PO nieprzyjaciel to PiS – dlatego PO w wyborach samorządowych wygrywała z PiS-em, ale już przegrywała z niezależnym kandydatem, mówi Wołek. Innymi słowy nie liczy się program PO, a w opinii wyborcy, wychowanego na sloganach PO, walka z kaczyzmem jest najważniejsza.

 

Stąd

 

płynie także przestroga dla PiS-u: jeśli chce wygrać wybory w 2011 do Sejmu, musi powiedzieć w kilku zdaniach, że PO jest zagrożeniem dla Polaków. Powiniem przypomnieć o zabiegach p. Tuska wprowadzenia Polski do bankrutującego euroklubu. Euro w Polsce to nędza Polaków.

 

http://www.youtube.com/watch?v=JmwC9pXYqNw

 

 

Post scriptum: PO straciła w tych wyborach, a PiS wypadł znacznie lepiej, niż prognozowano. To wielki kapitał wyborczy. Złamanie monopolu władzy PO leży w żywotnym interesie Polski i Polaków.

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Tak trzymać.
Wydaje się, że to jedyna droga.
I w mojej ocenie wyniki wyborów samorządowych są budujące dla nas, a dla PO winny być ostrzeżeniem.
Stąd zapewne taka arogancka nagonka na PiS również po drugiej turze we wszelkich możliwych mediach. Ponieważ nie było co świętować, trzeba było PiS dalej opluwać.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#112853

Jan Bogatko

...zgoda, ale nagonce trzeba przeciwdziałać konkretami. Sytuacja jest dobra, bo przeciwnik traci pewność siebie.

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#112888

To prawda, PO w tych wyborach poniosła klęskę, a sondażownie kolejny raz się zbłaźniły. Poza tym w wielu miejscowościach, w których PO wygrała frekwencja była potwornie niska, więc mandatu społecznego nie ma, skoro głosuje 22%. Niemal wszyscy pokazali, że nie są za tą opcją. Można to uznać wręcz za bojkot. A takich miejscowości było sporo.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#112858

Tak można sobie tłumaczyć to o czym piszecie.Niepokojący jest jednak fakt że większość naszego społeczeństwa nie bierze udziału w wyborach przez co PO nawet przy znacznej mniejszości będzie zawsze wygrywać.Choćby tylko elektorat zakładów karnych. Jeśli Polacy się nie przebudzą to czarno widzę wybory parlamentarne.

 Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#112865

w jakim celu ogromne bilbordy z Tuskiem odmłodzonym niewiarygodnie we wszystkich odmianach pisały "nie zajmuj się polityką" czyli NIE IDŹ GŁOSOWAĆ. Tumany posłuchały, bo sią leniwe i niesamodzielne. A ja namawiałam  IDŹMY GŁOSOWAĆ, tylko wtedy można doczekać się władzy naszych marzeń. No, może zagalopowałam się w marzeniach, ale głosować trzeba. Każdy głos się liczy, bo świadomy obywatel nie odpuszcza. Idzie nawet w niepogodę, a nawet wbrew sandażom. terka

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 - terka

#113049

Jan Bogatko

...w pełni popieram: nawet na tym forum pojawiły się głosy, że wybory nie są wcale takie ważne. Moim zdaniem są najważniejsze,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#113065

Jan Bogatko

...teraz zadaniem numer 1 jest obudzenie śpiącego elektoratu. Od tego zależy wynik w wyborach do Sejmu,

pozdrawiam,

ps: stąd bezcenną pomocą jest kolportaż biuletynu niepoprawni!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#112890

Szpilka
Nie od dziś wiadomo, że PO nie ma w zasadzie żadnego programu chyba, że jako jedyny program należałoby zaliczyć właśnie walkę z PiSem. Mnie tylko dziwi, że społeczeństwo w ciemno kupuje to, co pokażą w telewizorni i chyba uważa, że zamiast konkretnego programu dla Polski wystarczy program, jak to Szanowny Autor pisze, polowania na czarownice z PiS. Bo to zawsze można się pośmiać jak ktoś komuś dokopie tylko, że nic z tego nie wynika dla każdego z nas, to już się nie liczy. PiS faktycznie jest jakoś za mało aktywny i widoczny w walce na konkrety. Wszystkie jego argumenty jakoś giną w całym tym hałasie medialnym wywoływanym przez usłużnych dziennikarzy. PiSu po prostu nie słychać. Dlatego taka wyłącznie populistyczna partia jaką jest PO nie musi przedstawiać żadnego konkretnego programu wyborczego bo i tak osiąga to, co chce u wyborców poprzez media. Może to wynik nietrafionej obsady kadrowej tych, co to kampanią wyborczą PiS kierowali?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#112867

na zabieranie głosu przez PiS.
Się jednamy, obściskujemy z prusakami i bolszewikami, wiesz, wieńce, przemówienia, przyloty (niestety).
Nie martw się, Kaczyński podsumuje te kilka dni, ale musi odczekać aż się Ciosek z Gugałą wyonanizują do końca!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#112872

Jan Bogatko

...konrety dla mnie to:

1. euro, czy złotówka?
2. zależność energetyczna, czy dywersyfikacja?
3. pamięć historyczna, czy polityka bez pamięci?
4. Kryzys demograficzny i jego skutki,,,

...to pierwsze cztery z nich,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#112893

Szpilka
Oczywiście, że na pierwszym miejscu trzeba stawiać konkrety i to właśnie te, które Pan raczył wymienić. To jest bowiem podstawa państwowej egzystencji. Ja tylko mam ogromne wątpliwości, czy formacja PO się nimi przejmuje. Z dotychczasowych działań wynika, że nie. To jest bowiem rząd wykonawców dyrektyw, a nie samodzielnego myślenia i rządzenia krajem. Na dobrą sprawę, to chyba sami mają mgliste pojęcie o tych podstawowych sprawach, nie mówiąc o przyjętej strategii działania. Ale mówię, postawiono na populizm i jak na razie, trafia on do pustych głów skoro ludzie głosują na brak programu dla Polski.I dopóki jakieś tsunami nie potrząchnie porządnie tym ludem, to pozostaje tylko długa droga edukacji społecznej. Ale od czegoś trzeba zacząć, by nie popełnić grzechu zaniechania.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#112923

Jan Bogatko

...droga Szpilko, to nasz obowiązek, bo państwo to my,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#112933

Jan Bogatko

...taka jest natura ludzka, a jak było w PRL? Wstrząs musiał być gigantyczny, by przestano wierzyć mediom. Tym większa odpowiedzialność spoczywa na opozycji: przekonywać, tłumaczyć, wyjaśniać!

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#112891

skłaaaadaaaammm cciiiii hohohohohłd wiiiieeelki dodododonaaaldzieeee...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#112870

Za komuny mediom sie nie ufało. Cokolwiek robiły gazety, Tv czy radio. Bylo siermiężne i prymitywne. Po 1989 udalo sie wmówić społeczeństwo. Ze za dotknięciem rożki media stały się obiektywne. Dochodzi obnizenie poziomu nauczania i zarazem intelektualnego społeczeństwa. I mamy 2010 rok. Bydlo jak ktos powiedzial. I mial racje. Jak nazwać społeczeństwo łykające takie banialuki. Jarosław Kaczyński ma racje. Jedynie zapasc państwa może otworzyć społeczeństwo oczy. Ale wtedy może być za późno. Ogłupienie narodu poszło za daleko.Macie w kraju społeczeństwo w głównej mierze durni. Jaki narod takie wladze i elity. I trudno z tym sie nie zgadzac. Szkoda tych kilka procent. Co widza degeneracje Polski i narodu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

capitanemo

#112928

Jan Bogatko

...to nawet uznałbym za główny powód,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#112935

Jeszcze nie racji stanu , bo stan jej jest w konsupcji POtwora z sovieticus-zombi ..ale co do planu ,się nie zgodzę .
Jest oczywisty i widoczny ,bo pod hasłem :wyprzedaż przed rozpadem Unii Europejskiej .Ale że czas nagli , bo naród tępieje w strachu i bezczynności w pełni się zgadzam ..
Pozdr..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

DEDAL

#112930

Obawiam się jednak, że PO ma program i jest on bardzo konsekwentnie realizowany. Także utyskiwania na polityków takich jak Tusk czy Komorowski są dowodem na brak rozeznania w rzeczywistości. Ci którzy animują "naszych" przywódców wiedzą co robią i działają (niestety) b. skutecznie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Leopold

#112934

Jan Bogatko

...moim zdaniem PO programu nie ma: to znaczy ma jeden: walka z PiS.

I na tym polega szansa demokratycznej opozycji,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#112936

- wydaje mi się, że jedynym i najważniejszym programem PO, to stworzenie z Polski KONDOMINIUM. Reszta się nie liczy. Przykładów chyba nie trzeba podawać, zwłaszcza po niemalże haniebnym dniu 6 grudnia. O - zapamiętamy sobie te dwie wizyty i te szczęśliwe uśmiechnięte szeroko twarze przy powitaniach w Warszawie (Komorowskiego) i w Berlinie (Tuska)! To jest właśnie ich program! Teraz będzie przewodnictwo w Unii. Tylko na to czekają. Uzależnią nas wtedy całkowicie. A walka z kaczyzmem? To tylko pokrywa, taki dekiel spod którego, myślą, że nic nie wyłazi i nic nie widać. To jest taka machina nienawiści, w której tryby weszli oni i ci, którymi manipulują. A drogi, wały, i inne sprawy nasze, żywotne - to tylko uwierające ich drobiazgi, nie mówiąc o polityce historycznej, której wyparli się już w młodości. Ech....
______________________________________________________________
Niech sprawiedliwość wystąpi jak woda, a prawość jak potok zaleje

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nic się nie kończy, jeśli nie kończy się, jak należy"   Agata Christie

#112951

Jan Bogatko

..pytanie brzmi: jak im w tym przeszkodzić, albo przynajmniej popsuć dobry humor? Czy zawsze musimy dawaś za wygraną? Moim zdaniem nie,

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#112969

- wszyscy szukamy odpowiedzi, a ona jest w tej sytuacji niebywale trudna. I oni o tym wiedzą. I to oczywiście wykorzystują. Chyba na nic te nasze zabiegi.
Jest grupa osób, które nic innego nie robią, tylko nawołują do opamiętania. Na swoich blogach, które my, prawica, 'obczytujemy' wte i wewte. Do kogo więc adresują te hasła? Do nas, do ludzi, którzy identycznie myślą, jak oni. Czy to ma jakiś sens?
Jest grupa, która chce dyskusji merytorycznej, stawia pytania i nie otrzymuje żadnej od nich odpowiedzi. Duża grupa.
Są komentarze, które z bezsilności odzierają ich niemal z człowieczeństwa i to prawdopodobnie już działa na nich, jak czerwona płachta na byka, - stąd ta straszliwa zapiekłość z ich strony. To ich boli. Ale czy to licuje z nami, z ludźmi prawicy, dla których Honor, Bóg i Ojczyzna, to drogowskaz na życie?
Myślę, że nam pozostaje ta jedyna prosta droga, którą podąża Rymkiewicz (z wywiadu Lichockiej, do oryginału którego niestety nie dotarłam). Dystans (aż nie wierzę, że to piszę, bo od młodości mam napęd do działania). Zamyślenie. Uporządkowanie. P r z e k a z y w a n i e.
Mamy swoją reprezentację w Sejmie. Na nich spoczywa moralny obowiązek działania. I Oni to wiedzą, czują i działają. I chwała Im za to! Świat musi się dowiedzieć. Stawka jest o wszystko, więc pewnie będą ofiary. Módlmy się tylko, żeby było ich jak najmniej.
_____________________________________________________
Niech sprawiedliwość wystąpi jak woda, a prawość jak potok zaleje

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nic się nie kończy, jeśli nie kończy się, jak należy"   Agata Christie

#113031

Jan Bogatko

...podpisuję się pod tym obiema rękami. Nasza rola polega na tłumaczeniu i uświadamianiu, na przestrzeganu ludzi,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#113044

Tak prawdę rzekłszy - jestem już zmęczona, a w tej sytuacji trudno o bojowość ;-(
Też pozdrawiam, bardzo serdecznie.
_____________________________________________________
Niech sprawiedliwość wystąpi jak woda, a prawość jak potok zaleje

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nic się nie kończy, jeśli nie kończy się, jak należy"   Agata Christie

#113077

Jan Bogatko

...niegdy nie jest się na tyle zmęczonym, by zejść z właściwej drogi. Można tylko zatrzymać się na chwilkę, by nabrać sił,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#113079