Towarzysze bandyci, towarzyszki bandytki!

Obrazek użytkownika seawolf
Blog

Towarzysze kontrrewolucjoniści, towarzyszki rewanżystki! Na wieść o planowanych zamieszkach i zbrojnych wystąpieniach w mieście Poznaniu, w trakcie Targów Poznańskich’56, wielkiego święta wszystkich polskich handlowców, a w istocie wszystkich Polaków dumnych ze swej socjalistycznej, walczącej o światowy pokój i postęp Ojczyzny, z jej dynamicznego rozwoju, kolejnych wielkich planów sześcioletnich, pięcioletnich i w ogóle każdoletnich, apeluję- towarzysze, nie teraz!

Chciałem się zwrócić z serdecznym, gorącym apelem do wszystkich w Polsce o to, abyśmy - trochę wzorem starożytnych, którzy jednak szanowali zasadę pokoju olimpijskiego, trochę wzorem może rycerzy średniowiecznych, którzy stosowali zasadę (Pax et) Treuga Dei - Pokoju (i Rozejmu) Bożego w sytuacjach szczególnych - dostrzegli szczególność sytuacji w okresie Targów Poznańskich 1956 roku w naszym kraju.

Jeżeli chcemy, żeby to wielkie wydarzenie wiązało nas mocniej pozytywnymi przeżyciami, to warto przemyśleć, czy wszystkie - pewnie w znacznej mierze ważne racje, stojące za pomysłami na strajki, na demonstracje, manifestacje - po prostu przenieść na późniejszy okres.

Chcecie ostrzelać i spalić komendę UB, ależ proszę bardzo, wasze niezbywalne prawo, przyznajemy, że niektóre wasze postulaty i bolączki są poważne i uzasadnione, ale, co Wam szkodzi, żeby ją spalić po targach, gdy już sobie ci wszyscy reporterzy i imperialistyczni handlowcy pojadą do domów, zadowoleni, z obrazem spokoju, ładu i porządku, ludności ogarniętej jednością moralno- polityczną? Po co mamy prać nasze domowe brudy przy wszystkich, nie lepiej poczekać, aż sobie pojadą? Ba, sami spalimy tą głupią komendę i powiemy, że to wy, jak wam co innego wypadnie, albo ochota przejdzie. Tak, że nie lękajcie się, towarzysze bandyci i towarzyszki bandytki!

Chcecie chleba? A co, potem wam się odechce? Też będziecie chcieli. Może nie? Więc po co chcieć akurat teraz?

Planujecie uwolnić swoich aresztowanych wspołwichrzycieli, to znaczy, chciałem powiedzieć, współtowarzyszy aresztowanych przez organa, ale przecież możecie to zrobić także i po targach, obiecujemy, że nadal będą aresztowani, a jak nie, to się ich aresztuje ponownie, tak, że demonstracje będą równie udane, albo i bardziej, bo wtedy, po wyjeździe dziennikarzy do jednostek pancernych będziemy mogli dodać bombardowanie lotnicze, towarzysze piloci już się szkolą w bombardowaniu celów powierzchniowych. Także towarzysze artylerzyści obiecali uświetnić waszą demonstrację kilkoma salwami.

Tak, więc widzicie, że nic wielkiego się nie stanie, jeśli odwołacie, na razie, na razie, powtarzam, swoje wystąpienia, którym nie można odmówić słuszności, ale, wicie, rozumicie, moment nieodpowiedni. Także i z tego powodu, że ani areszty, ani szpitale nie są jeszcze gotowe na nagły wzrost zapotrzebowania na miejsca. Towarzysze z bezpieki i towarzysze i towarzyszki ze Służby Zdrowia muszą mieć trochę czasu na przygotowania. Nie chcecie chyba stawiać ich w sytuacji niekomfortowej, w sytuacji, gdy będą musieli obniżyć standard świadczonych wam usług z powodu przepełnienia i braku leków i środków opatrunkowych?

Jak powiedział towarzysz Cyrankiewicz, ci, co podnoszą rękę na władzę ludową mogą być pewni, że ludowa władza im ta rękę odrąbie, słuszne, szczere i mądre słowa, ale przecież te ręce mogą poczekać, nic pilnego! Odrąbiemy po targach.

No, ale mowy powinny być krótkie, a kiełbasy długie, zatem , kończę, łącząc się z wami, towarzysze bandyci i towarzyszki bandytki w bulu i nadzieji.

P.S. Wszelkie podobieństwo do oświadczeń obecnych prezydentów jakichkolwiek środkowoeuropejskich krajów jest absolutnie niezamierzone i przypadkowe.

Przy okazji, moi przyjaciele i współjątrzyciele Lech i Bożena Makowieccy przysłali mi nowy klip, przepiękną modlitwę „Obudź się Polsko”. Zatem, dla wszystkich towarzyszy jątrzycieli i towarzyszek jątrzycielek. Obudź się , Polsko!

Zachęcam do czytania felietonów w „Gazecie Polskiej Codziennie” i Freepl.info

http://freepl.info/seawolf
http://niepoprawni.pl/blogs/seawolf/
http://niezalezna.pl/bloger/69/wpisy
http://seawolf.salon24.pl/

Oraz w wersji audio tutaj:
http://niepoprawneradio.pl/

Brak głosów

Komentarze

Pamiętajmy też Wilku o towarzyszu Edwarcie Gierku, co obiecywał wichrzycielom z Poznania, że ich śląska woda zmyje.

A ja pamiętam tytuł pewnego filmu, niemieckiego zresztą...
"Strach zżerać duszę"

Co tu zżerać, jak duszy brak. Brzucho zżerać? Wąsy zżerać? To przypadkowe skojarzenie, oczywiście. :-)

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#251104

Niestety, daję nieustającą dychę. Może czasem chciałbym dać mniej, ale w wyjątkowo celny sposób uchwyciłeś, Wilku, sens tego, do czego nawołują władze przed Euro.
/ Skojarzenie z nierządem Tuska nieprzypadkowe /

Vote up!
0
Vote down!
0

mirek603

#251116

Ja też z żalem rozstaję się z moją. ;-D

Vote up!
0
Vote down!
0
#251166

Super!

Vote up!
0
Vote down!
0
#251163

Aleksander Szumański

MARSZ MARSZ DĄBROWSKI!!!
z ukłonami dla wybitnego Autora
Aleksander Szumański

Vote up!
0
Vote down!
0

Aleksander Szumanski

#251297

Ale powinniśmy chyba bardzo trafnego tekstu i eleganckiego ujęcia tematu seawolfowi gratulować! Mam nadzieję, że mój mail do Pana dotarł.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#251601

 Udany tekst.

Jak widać pewne standardy się nie starzeją w tym samym stopniu co my!

 

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#251626

 mój komputer i net mieszkają na wsi, malutkiej, na zadupiu ;] internet chodzi wolniej, niż żółwik po wykluciu, czy jaoś tak. nie wszęszie mogę wejść, mamy antenę na stodole, każdej burzy słabnę, że trafi, bo to najwyższy punkt w okolicy...

wilku, u mnie masz wieczne sto za to, co mi dajesz

dziękuję...

Vote up!
0
Vote down!
0
#251629

Na końcu głównego wpisu z lewej stromy masz 10 kropeczek, a pod nimi napis "Srednio 10 (32) głosów" (oczywiscie liczby mogą być różne, akurat w tej chwili tak jest). Oznacza to, ze średnio wpis jest oceniony na 10 pkt (czyli najwyzej), a głosów oddano 32. Jeslii chcesz dać najwyższą ocenę, czyli 10, klikasz na ostatnią kropkę. Po chwili pojawi sie napis informujący, że Twój głos przyjęto, a potem pojawi się zmieniony wynik.

Vote up!
0
Vote down!
0
#251640