Co Sikorski odpowie na to pytanie?

Obrazek użytkownika grzechg
Kraj

Skoro nie mamy czarnych skrzynek i wraku TU-154M, skoro nie przeprowadzono od razu w Polsce sekcji wszystkich 96 ofiar katastrofy, to pozostaje wyciągać wnioski z dostępnych materiałów. Irytujące jest słuchanie po raz enty rozmów Sikorskiego z Centrum Operacyjnym MSZ, które nic wnoszą do spraw, które podniósł w pytaniu Jarosław Kaczyński: wszyscy zginęli i błąd pilotów. Ale czasami warto kilka razy posłuchać kilka razy tej samej wypowiedzi, by wyprowadzić z niej jeszcze trudniejsze dla Radosława Sikorskiego pytanie.

Szef MSZ może mętnie tłumaczyć poprzez usłużne mu media, że zastosował tu domniemanie śmierci wszystkich pasażerów lub błędu pilotów. Ale to, co według mnie powinno budzić nie tylko zdziwienie, ale nawet poważne podejrzenia, to fakt, że minister Sikorski w żadnej z tych rozmów nie zadał swoim służbom i ambasadorowi jednego, kluczowego pytania: CZY KTOŚ PRZEŻYŁ? To pierwsze, oczywiste pytanie, które zadajemy sobie na wieść o wypadku, jakiejś tragedii. Zawsze pytamy, nawet jeśli nie chodzi o bliskich, a co ofiarami? Żyją? W żadnej z opublikowanych przez MSZ rozmów takie pytanie nie pada. To jest nienormalne, nawet jeśli jest się w stanie silnego wzburzenia wywołanego tragiczną informacją. Przecież na pokładzie Tupolewa byli także koledzy i przyjaciele ministra. Skoro takie pytanie nie padło, mamy prawo podejrzewać, że mamy do czynienia z jakimś teatrem. Zresztą wyraźna dziś irytacja szefa MSZ przed kamerami jest także niewytłumaczalna. Nikt go przecież o nic nie oskarża. Czego więc się boi? Reasumując, jedno z pierwszych pytań, kiedy słyszymy o prawdopodobnej śmierci polskiej elity politycznej i wojskowej na czele z Prezydentem RP, jest pytanie o to, czy ktoś przeżył? Albo czy to pewne, że wszyscy nie żyją, skoro od momentu tragedii upłynęło zaledwie kilkanaście minut.

Wierzę w to, że władzom III RP będą zadawane kolejne pytania. Pytania o prawdę. Pośpiech marszałka Sejmu w przejmowaniu obowiązków głowy państwa, orędzie opublikowane przed katastrofą***(link pod notką), zakaz otwierania trumien, przetrzymywanie wraku, wybijanie okien. To wystarczy i tak na kolejne tygodnie. Tezę o zamachu w Smoleńsku już postawiono. Nie bardzo rozumiem, dlaczego Jacek Kurski z przekonaniem mówił dziś, że to raczej nie był zamach, tylko zrobiono wszystko, żebyśmy tak myśleli. Nie mamy dostępu do najważniejszych dowodów, więc możemy stawiać hipotezy lub wnioskować co się stało na podstawie badań naukowców i dostępnych materiałów ze śledztwa prokuratury. Racjonalna analiza tych wszystkich materiałów wskazuje na działanie osób trzecich, na działanie siły, która rozerwała samolot na drobne części. Jak to się stało, że ambasador Bahr pół godziny po katastrofie nie widział ciał?

I jak to się stało, że od razu nie dzwonił z tą informacją do Premiera i szefa MSZ? A ponad wszystko, jeśli pogoda była tak fatalna, była tak gęsta mgła, każda wieża powie pilotom jedno: nie możecie lądować, nie możecie. Nie podchodźcie do lądowania. Gdyby takie słowa padły (zamiast pas wolny), gdyby piloci je zlekceważyli, to wtedy Radosław Sikorski mówiłby dziś spokojnym tonem. Więcej, w ogóle by nic nie mówił, bo nie byłoby żadnego pytania.

***
http://www.youtube.com/watch?v=o-Sd-KWP5ss&feature=player_embedded#

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

To nie koniec festiwalu z rozmowami zdRadka z CO. Jutro dograją pytanie zdRadka "czy ktoś żyje?".

Pozdrawiam.

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#240845

Wzajemnie -pozdrawiam. Rozpoczęła się seria pytań i będzie ich coraz więcej i bez odpowiedzi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#240899

Ciekawe...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#240924

Szanowna Pani!
Ja bym powiedzial, ze zenujace w najwyzszym stopniu.
Uklony
"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość" Józef Piłsudski

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość" Józef Piłsudski

#240941

Kurski zrobił sie 'mundry' jak Kluzikowa? Według niego co tam sie stało, wypadek?To juz wiem co to jest ta 'Solidarna Polska'. Tfuuu!!! 

 

Panter74

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Panter74

#240944

nigdy dość przyzwoitości i honoru

Po ostatnich informacjach i postępowaniu wielu osób ten kto nie widzi jeszcze z jak potężnym przeciwnikiem musi walczyć pan Kaczyński ten kiep i kiepem zostanie. Skala działań i liczba rezydentów i stronników kremla jest ogromna,ale jaka ma być po kilkudziesięciu latach tworzenia tej kolosalnej ściemy. Jak już pisałem dawno temu , że rezydenci są w każdej grupie społecznej,w każdym zawodzie,kulturze, nauce i zaszło to tak daleko ,że w dużej części to już żyje własnym życiem,nie zmieni się tego w kilka lat,to wymaga zmiany świadomości i to głównie nie obecnego pokolenia ale przyszłego bo teraźniejsze nie umie inaczej żyć.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#240945

No właśnie. Można wskazywać błędy Prezesa PiS, niedociągnięcia, każdy ma słabości. Jacek Kurski dobrze wie, jaka machina jest wytoczona przeciwko PiS-owi.
Moim zdaniem JK ma stalowe nerwy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241000

Byłby juz dawno  w PO gdyby go tam chcieli!

Zawiodłem się na nich.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kazikh

#240947

To jest przykład takiego działacza dla którego ważniejsze jest jego własne ego od idei, o które walczy. I tu jest moim zdaniem pies pogrzebany.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241002

konkurs na najdurniejszego ełropejczyka zorganizowany przez parlament ełropejski?

--------------------------------------------------------------------- "I jak nasi przodkowie, kiedy chwytał ich człowiek, wyrywamy swe łapy z potrzasków"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------------------------
"I jak nasi przodkowie, kiedy chwytał ich człowiek, wyrywamy swe łapy z potrzasków"

#240969

Zimne, wręcz mrożące krew w żyłach, dialogi. Jeszcze bardziej ponuro brzmi zapis tej rozmowy audio. Bez emocji. Jak w wojsku. Cyborgi? Czy też pełne skupienie ...:
AJB: "Tak, samolot został całkowicie zniszczony
P.CO: Czy to wiadomo było.. czy widać było katastrofę?"
aby się nie zdradzić?
Eksponowanie przy tym w nagłówkach portali jedynego szeptu zdRadka "Jezus Maria" to stały element manipulacji mediów.
A tak na marginesie. Mogło to być wyreżyserowane albo zdRadek musi być niesłychanie wierzący!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Chrust

#240977

"Wierzę w to, że władzom III RP będą zadawane kolejne pytania. Pytania o prawdę. Pośpiech marszałka Sejmu w przejmowaniu obowiązków głowy państwa, orędzie opublikowane przed katastrofą***(link pod notką), zakaz otwierania trumien, przetrzymywanie wraku, wybijanie okien. "

Ten "pośpiech marszałka Sejmu" nazywajmy chociaż my, blogerzy zgodnie z prawdą materialną: TO BYŁ ZAMACH STANU(złamano przepisy Konstytucji traktujące jasno o procedurze przejmowania obowiązków w takich sytuacjach). Chowanie głowy w piasek, tak jak uczynili to urzędnicy Kancelarii Prezydenta L.Kaczyńskiego(min. Sasin, min.Duda), którzy od początku mówili o zamachu, a potem zdezerterowali przed silniejszym, czy PIS, który nie żądał postawienia przed Trybunałem Stanu(co z tego, że byłoby to nieskuteczne, ale poszłoby w społeczeństwo i świat) Marszałka Sejmu a jego szefa Kancelarii przed sądem powszechnym.
Kłamstw i matactw głównych aktorów tego spisku i zamachu ze strony polskiej jest tak wiele, że wystarczyłoby na oskarżenie nie czterech , a kilkudziesięciu osób.
Pisałem o tym na swoich blogach na S24, Blogmedia24, NE
Pisałem i piszę o udziale w spisku nie tylko władz Rosji, Polski, ale i "sojuszniczych" państw UE i USA.
Ta ostatnia teza wprowadza dużo konsternacji u czytelników i wrogość portali prawicowych. To bardzo zła wiadomość, że nie ma szczerej otwartości w debacie na temat tej tragedii zarówno po stronie mainstreamu(co nie dziwi), ale i u strony przeciwnej, wydawałoby się zainteresowanej wszechstronnym wyjaśnieniem przyczyn tragedii, przyczyn nawet bolesnych(bo kto lubi słuchać przykrych słów na temat tych, których uważa za przyjaciół i swoje nadzieje z nimi wiązał?)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241003

marcopolo

Takie" rozmowki" z niby Centrum Operacyjnego MSZ po 2 latach od tragedii ,to ja sam domowym sposobem moge "spreparowac",jak to teraz Sikorka wykombinowala,ale my pamietamy inna wypowiedz Amb.Bahra zaraz po wypadku",ze nie widzi zadnych cial w miejscu !! Fakt , zdRadek przestraszyl sie tym pytaniem J.Kaczynskiego!!To swiadczy,ze oni czuja oddech na swoich plecach ICH oddech,ODDECH WSPANIALYCH POLAKOW ,ktorzy w strasznych cierpieniach odeszli od NAS!! Tego nie wolno im darowac,a tymbardziej ZAPOMNIEC !!!!

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

marcopolo

#241005