Brukselskie Jaja Niewielkanocne

Obrazek użytkownika grzechg
Kraj

Media główne donoszą, czyli tak musi być jak nic, że wkrótce za jedno jajo będziemy płacić złotówkę, złotówkę! Okrągły jeden polski złoty. Dziesięć jaj, minimum dziesięć złotych. Nie jest to, dodam, żadna akcja antywielkanocna kolegów z Wyborczej, którzy w Wigilię zajadają się zamówioną pizzą, leżąc w fotelu i rozmyślając o Róży Luksemburg, chociaż nie wiadomo co redaktor Jerzy Sawka z wrocławskich okopów GW tym razem wymyśli na Święta Wielkiej Nocy. Może rzut jajem w lisa, w końcu kury się ucieszą. Sprawa jaj nie jest wcale błaha i daje sporo do myślenia. W ciągu ostatnich trzech tygodni zdrożały o połowę. Na bazarach za dziesięć jajecznych radości zniesionych na dzikim polu, przez dziką kurę, bez akuszerek, już dziś trzeba wysupłać nawet jedenaście złotych. To skok cen o prawie sto procent. Tę antywielkanocną  zadymę zawdzięczamy rzecz jasna Unii Europejskiej. Zgodnie z dyrektywą 1H7G/56/...przez coś tam jeszcze, od początku 2012 roku kury mają mieć większe klatki. Innymi słowy całej wielkiej rodzinie „koko” polepszył się standard życia. Szczytne i chwalebne. Tyle tylko, że nie wszystkich właścicieli naszych ferm stać na apartamentowce dla kur, więc je zamykają i podaż jaj na rynku gwałtownie spada, a ceny wariują. Cieszą się jedynie kury w  większych klatkach, bo dotąd ściśnięte jak sardynki w puszce nie mogły sobie nawet spokojnie porozmawiać przed zarżnięciem. Teraz to i na rolkach pojeżdżą i disco wieczorem skoczą przed porannym wypatroszeniem. Można powiedzieć, bez cienia ironii, że kurom to się teraz powodzi. Ale nie nam.

 

 

Dlatego sugeruję naszym europosłom, żeby ruszyli w końcu głowami, wyszli z tych swoich biur (notabene to małe klatki) i zgłosili projekt dyrektywy unijnej, która polepszy warunki mieszkaniowe obywatelom postępowej Europy, a będącym na wiecznym odpoczynku Róży Luksemburg czy Karolowi Marksowi rozjaśni ich mocno zamknięte pozagrobowe życie. Dziś, średnio każdy Polak ma 25m kwadratowych powierzchni mieszkalnej, co daje nam w kwestii przeludnienia 28 miejsce w Europie. Chyba nie trzeba więc tłumaczyć, że taka dyrektywa to dla nas skok cywilizacyjny. Nie wchodząc w dalsze szczegóły niech to będzie od 2013 roku minimum 40 metrów kwadratowych powierzchni na jednego obywatela. Rozumiem, że życie kur nie jest łatwe, ale nasze również. Rozumiem, że trend ekologiczny i humanitaryzm Brukseli nie znają granic. Nigdzie na świecie żaby i koniki polne nie mogą sobie tak hasać przez autostrady, jak w Polsce. Gdyby w Polsce żyły na wolności słonie i zebry, też miałyby tu Madagaskar. Oczekuję minimum 40 metrów dla każdego obywatela III RP. Zresztą to się nam należy jak nic, skoro mamy harować do 67 roku życia. Chociaż po robocie człowiek chciałby mieć odrobinę luksusu. Ta reforma emerytalna w ogóle jest genialna, bo nie będzie emerytów. Zero starych maruderów w przychodniach, Pani dr Mucha. Większość padnie od razu w stróżówce na parkingu albo przy pakowaniu musztardy sarepskiej do kartonów. Byłoby jeszcze lepiej pociągnąć ten wiek do 72 lat, wtedy to już na pewno emeryt będzie zjawiskiem tak rzadkim, jak dwugłowy miś. I lekarzom się polepszy, bo w każdym zakładzie zostanie zatrudniony medyk od stwierdzania zgonów na linii produkcyjnej. W ten sposób będziemy już blisko, bardzo blisko kur. I o to przecież chodzi. Zupełnie zapomniałem napisać, kto będzie wprowadzał nową dyrektywę mieszkaniową. Oczywiście rząd Tuska. Cokolwiek by nie zrobił, jak by się nie sprężył i nie napocił, takich brukselskich jaj wytrzyma i po prostu zwieje w całości do Brukseli. Proste, chirurgiczne cięcie i Tuska, Grasia, może nawet „Ho ho ho” nie ma. Tymczasem producenci wielkich klatek w całej naszej Unii mają się dobrze, a kury jeszcze lepiej. Ale tylko do zarżnięcia.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

POdnieś wiek emerytalny i ceny,i sprawa się sama rozwiąże,i 3/4 nie doczeka emerytury,i będzie można se wypłacić premie dla siebie i kolesi,to są bestie,ich trzeba zwalczać,i trzeba walczyć takimi samymi metodami jak oni przeciwko nam,a nie salonowymi metodami,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#236044

Trzeba coś mądrego opracować. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#236045

Według ostatnich badań z Polski wyemigrowało zbyt wielu młodych "płatników", aby utrzymać obecny system emerytalny. Już w tej chwili próg emerytalny należy podnieść do 70, albo nawet 72 roku życia, aby system pozostał w obecnej formie. Cała reforma emerytalna to taka ściema dla instytucji UE.
Smutne.
Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#236115

Jajka trzeba w czymś gotować...a raczej nie wypełnimy do 2015 r. zobowiązań traktatu akcesyjnego dotyczących modernizacji oczyszczalni ścieków komunalnych i jakości wody, Unia może nałożyć na nas karę w wysokości ponad 4 mln euro dziennie. W tej sytuacji podwyżki cen wody w niektórych miejscowościach mogą sięgnąć nawet 400 procent, "same dobre wieści"

ps a jeszcze ustawa o korytarzach przesyłowych

http://77400.pl/

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

zlotowianin

#236059

Przeczytałem i wygląda na to, że wzrost o 400% to nie jest żart, tylko to nas czeka. Pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#236071

Bez walki się nie dam!  POciągnę  do setki!!! i. i .

wezmę tą wielką emeryturę! -bez jaj :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#236075

Nie damy się. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#236078

Komitet Postępu UE im. Łysenki opracowuje dyrektywę 1H7g/PO/PZPR/theend, która zaleci, aby takie jajka, tyle że większe wylatywały z tyłków krowich.
Ślimak jako ryba sprawdza się doskonale.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ixi band

#236080

Nie została stworzona po to aby naszemu producentowi i konsumentowi zyło się lepiej,lzej.

Została stworzona aby zachodowi było lzej,taniej,wygodniej!Pogłowie krów zostało juz zmniejszone o 80% w stosunku do lat 80-tych,a co za tem idzie cena odpowiednio wzrosła,i wyrównała się z ceną w Niemczech!Polski producent otrzymuje za 1litr mleka ok.1zł. zaś niemiecki 1E+dotacja!Tak jest ze wszystkimi produktami rolnymi,z jajami tez.Przeciez mieszkańcy zachodu nie będą dopłacać zachodnim rolnikom do produkcji bo zrobią to mieszkańcy "nowych" państw Uni Europejskiej.Tych zaś którzy zazdroszczą naszym chłopom tych dziadowskich emerytur informuję ze : niemiecki emeryt rolniczy ma ok.1100E a nasz 900zł.!Wykończenie polskiego rolnika,przemysłu było głównym celem UE!Cel ten został w 100% zrealizowany a teraz tak Polacy zatańczą jak Bruksela zagra!

Warto by te prawdy upowszechnić a te moje wywody są tylko małą prawdą o stosunkach Polski i Uni!

I naprawdę:jakiekolwiek zmiany na lepsze mogą nastąpić po wprowadzeniu JOW-ów !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kazikh

#236126

Krytykujecie coś, co popierali obaj Kaczyńscy... Uczestnictwa w eurokołchozie nigdy nie kwestionował żaden z braci, choć krygował się trochę przed traktatem lizbońskim... Jak przystało na socjalistę, zresztą...Pobożnego, ale socjalistę...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#236136

Xenia
należy jak najszybciej wyjść z UE aby nas więcej nie gnoili i nie staczali na dno. Są kraje jak Wegry, Gruzja, Łotwa, Grecja, Czesi, Słowacja z którymi można zawiązać Unię demokratyczną, w której będą szanowane prawa człowieka i narodu. Przywódców też mamy wspaniałych, jak np Red. Sakiewicz, Pospieszalski, Ewa Stankiewicz, Premier Pan Jarosław Kaczyński i wielu mądrych ludzi, którzy nigdy nie poddali się UBekom. Z tymi ludżmi można coś pożytecznego dla nas i innych narodów zrobić i żyć godnie we własnym kraju.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Xenia

#236166

Magdalenka nam urodziła potworki,które natychmiast
przystąpiły do gnojenia Narodu Polskiego.A zapłodnił
ją nasz sąsiad zza miedzy.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#236190