Prosty sposób na Figurskiego i Wojewódzkiego

Obrazek użytkownika grzechg
Kraj

Figurski i Wojewódzki nie podpadają pod prostą definicję chama, bo po pierwsze obrażają samo pojęcie chama, szczególnie tego przedwojennego, a po drugie uprzedzają wszystkich wcześniej, albo post factum, że przybrali tylko pozę chama, by wykpić go, obnażyć po prostu jego chamstwo. „Przybieramy rolę statystycznego Polaka, który jest zawiedziony tym, że drużyna ukraińska lepiej sobie radzi niż polska” –tłumaczy się Michał Figurski z rasistowskiej rozmowy w Esce, która oczywiście według duetu WF nią nie była, bo oni po prostu pokazują tylko w satyryczny sposób, jacy są Polacy. Nie bardzo z tym zgodził się Piotr Alvin Gajadhur, a jego wątpliwości podzieliła prokuratura.

Sądziłem, że nie wrócę już do tematu Figurski – Wojewódzki, ale oni nadal jadą po bandzie, kpią, podśmiewają się, obrażając tym samym i Ukraińców, i Polaków, bo przypisują ogółowi naszego społeczeństwa myśli, słowa i zachowania, które są fałszem. Z polskim społeczeństwem jest ogólnie problem, więc dopóki ich kretyńskie wygłupy mają wzięcie w radiu i w telewizji, nic na to nie poradzimy. Prawo rynku.

Nie ma natomiast najmniejszego powodu, by zostawić sprawę lżenia obywatelek Ukrainy, opisując je jako klęczące na podłodze, o urodzie dyskwalifikującej je do zgwałcenia. Co by nie mówili ci dwaj niewyżyci panowie o swojej „misji” obnażania tego, co myślą o wszystkich i o wszystkim statystyczni Polacy, po prostu wpadli po uszy. A wystarczy jedno proste posunięcie: pozew z powództwa cywilnego złożony przeciwko Michałowi F. i Kubie W. przez grupę kilku obywatelek Ukrainy przebywających w Polsce. Nie wyjdą z tego. I niech każda z Pań zażąda przede wszystkim ogromnego odszkodowania, bo to najbardziej zaboli i jednego, i drugiego. Ukrainki, które złożyłyby pozew, mają bardzo mocne karty w ręku, więc wystarczy tylko dobry prawnik i wsparcie finansowe, by duet WF beknął za jawne łamanie prawa i obrażanie innego narodu. Taki proces, nawet w mainstreamowej Polsce przerżną z kretesem.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Chodzi o Jakuba Wojewódzkiego, a nie o jakiegoś Kubę czy Kubusia.
To jest dorosły mężczyzna, a właściwie już podstarzały dupe, który chce grać rolę małolata, na którą wszyscy dają się nabierać.
Piszmy więc o nim Jakub W., a nie tak jak on by chciał i che.

W końcu powinien być karany tak, jak powinien być karany każdy dorosły przestępca - bo to nie jest żaden dzieciak.

Obibok na własny koszt

======================================================

Nunquam sapiens irascitur.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#268376

od znalezienia ich pierwowzorów. W końcu mi się przypomniało, jak się ten potwór nazywał, tylko muszę znaleźć story.
Znajdę, to i tym dwóm kreaturom "odpowiednie dam rzeczy słowo".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#268429

„Przybieramy rolę statystycznego Polaka, który jest zawiedziony tym, że drużyna ukraińska lepiej sobie radzi niż polska” – tłumaczy się Michał Figurski

Jest jeszcze jeden aspekt, o którym nikt nie mówi. Nie wiem jak w Waszym środowisku, ale wśród moich znajomych (wyborców skrajnie różnych opcji) oczywistą rzeczą jest, że tematy rozmów zdominowało Euro 2012 i rozstrząsanie czy nasi mogli, czy nie mogli awansować. NIKT natomiast, łącznie z osobami bardzo negatywnie nastawionymi do narodu ukraińskiego, nawet nie zbliżył się w żartach do takiego chamstwa jakie zaprezentował MF i JW. Wydaje mi się, że nikomu do głowy nie przyszedł taki zabawny koncept.

Więc z tą statystyką jest jak w znanym powiedzeniu Marka Twaina.

Mnie nie szokuje poziom MF i JW. Szokuje mnie ich BEZKARNOŚĆ, bo jestem prawie pewien, że nie spotka ich za te słowa żadna kara. Zupełnie inaczej byłoby, gdyby w ten sposób odezwała się np. pani Ewa Stankiewicz - ją prokuratura zamknęłaby prewencyjnie jeszcze w dniu wypowiedzi.

pozdr...

/benjamin

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#268468

dlaczego nikt nie zwraca uwagi na następujący aspekt sprawy. Kierowcy TIR-ów z bardzo dużą ostrożnością wyruszają na Ukrainę. Tam trzeba płacić mafii i milicji. Tam życie ludzkie jak w sowietach jest mało warte. Tam ładunki i pieniądze przepadają bez wieści.
Znajomy opowiadał szokującą historię jak pijani Ukraińcy kupili świniaka na mięso. Napisali pastą na grzbiecie "Polak" i z wyjątkowym okrucieństwem pozbawili ją życia.
Jeżeli sprawa nazywania ukraińskich kobiet dziwkami które obciągają za kasę Polakom nabierze rozgłosu, radzę dobrze się zastanowić Polkom nim wyjadą do tego kraju.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#268473

Masz rację, tylko to temat na zupełnie inną rozmowę. Ja nie darzę sąsiadów z Ukrainy ani sympatią, ani zaufaniem. Mój dziadek, gdy żył, mówił, że Ukraińcowi nie wolno ufać. A wiedział co mówi, bo mieszkał z rodziną pod Łuckiem, był, w Samoobronie (oczywiście nie tej obecnej) później w AK i napatrzył się na to co wyrabiali Ukraińcy z Polakami na Kresach.

A jednak, moją rodzinę (Babcię z dziećmi) uratowała sąsiadka Ukrainka, która narażając życie, przyszła ostrzec przed rzezią!

Nie można więc stosować odpowiedzialności zbiorowej, a tym bardziej zasady - oni są prymitywni, więc my będziemy bardziej. Mnie nie szokuje fakt, że obrazili akurat Ukraińców, ale to, że w ogóle "pojechali" taka chamówą po eterze i... NIC! Zero, null! Trochę hałasu, przeprosiny, które nie są przeprosinami, a raczej obrażaniem ludzi "mających inne poczucie humoru" i nic się nie stanie. Nadal będziemy słyszeć dwóch matołów rano w ESCE Rock, a Figurski poprowadzi doping na meczu półfinałowym za ciężkie (moje i Twoje) pieniądze.

pozdr...
/benjamin

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#268486

Świetna zgoda.
Próbuje się zglobalizować ludzi, nadać im etykiety.
W moim terenie są dwie Ukrainki, czyste, piękne kobiety, które tak akurat ułożyły sobie życie.
To co ci dwaj żydowscy świniarze orzygali to ich sprawa.
Dziwi kwestia odcięcia się gminy żydowskiej od tych świństw.
Może patrzą zysku, a po której stronie?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#268520