Antypolska krucjata

Obrazek użytkownika grzechg
Kraj

Otępienie opinii publicznej w Polsce stało się faktem. Referendum warszawskie, księża pedofile, zamach smoleński, to trzy przykłady wątków, które zostały zawłaszczone przez antynarodowe media. Trzeba bowiem sobie jasno powiedzieć, raz na zawsze, i bez owijania w bawełnę: w Polsce dominują jak najbardziej antynarodowe i antypolskie media, zwące się polskimi, z polskimi niby dziennikarzami. To nie tylko jest TVN 24, Newsweek Tomasza Lisa czy Polsat Gugały. To także telewizja publiczna, która powinna być ostoją polskości, miejscem debaty narodowej, miejscem dominacji polskiej kultury a nie chłamu kupowanego hurtem na międzynarodowych targach. Chlubny wyjątek serialu „Czas honoru” niewiele tu zmienia. Mamy więc antypolskie media w Polsce, uchodzącej za kraj demokratyczny. Mamy rząd uchodzący za polski, powołany do życia w sposób demokratyczny. A przecież i rząd, i media, jak najbardziej świadomie prowadzą politykę antypolską.

Jeśli to kłamstwo, jeśli tak nie jest, to jak nazwać porozumienie Tusk – Putin z 10 kwietnia 2010 roku inaczej, niż działaniem na szkodę Polski. Działaniem, które wymaga postawienia premiera z PO przed sądem. Jak nazwać media, które w ślad za komisjami Millera i Laska, nieustannie, bez refleksji i namysłu, przed zakończeniem oficjalnego śledztwa, uparcie twierdzą, że w Smoleńsku zdarzył się jedynie nieszczęśliwy wypadek. A przecież media te trąbiły jeszcze długi czas po 10 kwietnia o pijanym generale i fatalnych błędach pilotów. Jak to wszystko nazwać, jak nie działaniem antypolskim. Przecież mówią do nas „niby Polacy”, powołujący się jakże często na swoją niekwestionowaną polskość, a nawet patriotyzm. Dziwny to patriotyzm, wspierający rosyjską narrację smoleńską. Dziwna to polskość, która każe dziennikarskim hienom z TVN 24 kpić z prac Zespołu Parlamentarnego, szydzić z Antoniego Macierewicza, z ludzi, którzy szukają prawdy.

Te hieny, a nie dziennikarze, są w pełni zadowolene z tego, co mówią Anodina i Pan Lasek. Mamy więc otępienie, które dotknęło wielu Polaków, ponieważ ci Polacy dają wiarę Tuskowi. Nie pytają się jakim prawem, bez decyzji Rady Ministrów, coś tam sobie ustnie ustalił z naszym politycznym przeciwnikiem Putinem w sprawie największej tragedii po 1945 roku. Stolica nie idzie głosować, bo daje wiarę temu, że Prezydent Gronkiewicz – Waltz coś się udało, że te dziesiątki miliardów złotych, to ona sobie sama przywiozła z Brukseli. I że sama kładzie szyny w metrze. Wygoda i stępione widzenie rzeczywistości, to ponura polska rzeczywistość. To zjawisko, które bynajmniej nie obejmuje jedynie lemingów. Po latach względnej równowagi przyszedł też czas na Kościół.

Antypolskie media, zajmują się od tygodni tematem pedofilii wśród księży. Stworzyły z tego coś na kształt antynarodowego miecza, który ma ugodzić w autorytet polskiego Kościoła. A przecież w Polsce już tylko Kościół pozostaje w pełni polską siłą, polską narracją i polską twierdzą. Dlatego Tusk nie kłania się biskupom, bo to nie jest jego świat, dlatego tak wściekle Kościół jest atakowany przez hieny z Wiertniczej i Czerskiej. Trzeba to widzieć, bo jak tego się nie widzi, a jest się nawet przeciwnikiem tej antypolskiej krucjaty, to chcąc nie chcąc, człowiek ulega tej antypolskiej propagandzie, bo ona jest wszędzie obecna, ona dominuje.

Codziennie słyszymy, jak groźny jest Antoni Macierewicz. To w takim razie, jak bardzo groźny jest dla Polski Donald Tusk, który zawiera z przeciwnikiem skryte, ustne porozumienie. Gdzie był taki przypadek w historii Polski? Jak bardzo groźny jest dla Polski Radek Sikorski, wzywający Berlin do przejęcia władzy nad całą Europą. Swoją drogą to było dziwne wezwanie, bo Berlin tę władzę nad kontynentem już ma od dłuższego czasu. Nie ma miejsca na kompromis z antypolską i antynarodową narracją. Albo wypchniemy ten antypolski nurt na margines życia społecznego i politycznego, albo on zatruje do końca nasze społeczeństwo.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Wprawdzie napisałem, że nie zajmuję się truizmami ale widzę, że nie mam innego wyboru. Jedna z podstawowych prawd brzmi, że kto ma władzę ten ma wpływ na media. Celem nie powinno być udowadnianie głównie sobie, że media są "be".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#386694

należy te media przejąć. Jednym ze sposobów jest prowadzene blogów i portali, które wnoszą istotne wartości do ogólnej narracji. Czytane czy słuchane przez coraz większą liczbę osób mogą się stać partnerami zdobywającymi sobie coraz to szersze rzesze czytelników dzięki swej rzeczowości i wiarygodności. Wymaga trochę czasu, aby pewne rzeczy się sprawdziły, aby zbudować zaufanie publiczności, ale to faktycznie działa. Na następnym etapie środki masowego ogłupiania zaczynają cytować przekazy niezależnych blogerów i dziennikarzy, a także z nimi polemizować i oczywiście zniechęcać do nich i je wyśmiewać. Oglądalność głównego nurtu spada i po jakimś czasie nagość króla jest coraz bardziej widoczna.
Niestety, działalność taka jest zwykle ograniczona do Internetu, którego w dalszym ciągu wiele osób po przekroczeniu pewnego wieku nie używa, dlatego tak istotna jest rola radia i telewizji. Ale to też są truizmy.

  Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Lotna

 

#386700

Niestety mam skojarzenia z Wajdą i jakoś nie potrafię się ich wyzbyć. Ale przechodząc do meritum postawiona teza o prowadzeniu blogów i portali jest rozproszeniem sił i środków, które nie przyniesie efektu. Oczywiście można mobilizować kosynierów ale czy gwarantuje to osiągnięcie celu?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#386704

Rozumiem, ciężko jest wyzbyć się zakorzenionych schematów myślowych. Dla ułatwienia podpowiem, że Lotna w filmie Wajdy symbolizuje to, z czym Wajda i jemu podobni walczą.

Nie zgadzam się, że blogowanie nie przyniesie wyników, oczywiście gwarancji nie ma na nic, ale kropla drąży skałę, wszystkie poczytne portale są bacznie śledzone przez przeciwników, a takie zjawiska mają miejsce w świecie, bo ludzie coraz częściej szukają prawdziwych wiadomości a nie "odpowiednio" przygotowanej papki. Dobrze zorganizowany portal może odegrać bardzo dużą rolę w szerzeniu informacji i poszerzania horyzontów. Siły i środki można podzielić i/lub pisać blogi obok działalności we własnym środowisku, a przecież nawet nie wszyscy mają takie możliwości. Oczywiście, pisanie o niczym albo bzsensowne potyczki z innymi blogerami i komentatorami nie przyniosą pożądanych efektów.

  Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Lotna

 

#386706

Traktuje Pani sprawy zbyt jednostronnie aczkolwiek dziękuję za uświadomienie mnie ciemnego :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#386709

Nigdy czegoś takiego nie powiedziałam, ale proszę uprzejmie. :)
Być może widzę sprawy jednostronie. Co Pan proponuje zamiast męczenia się pisaniem blogów?

  Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Lotna

 

#386711

Teraz muszę precyzyjnie adresować wypowiedzi bo doświadczenie uczy, że tak należy. Dzięki Pani ponownie obejrzałem problematyczny fragment filmu co oczywiście nie zmienia mojego punktu widzenia na tzw. wybitnego reżysera. Nie ma Pani racji. Ale do rzeczy, propozycje przedstawiłem w którejś innej wypowiedzi na kolejny zarzut taki czy inny. Sprawa jest skomplikowana i trudna, nie należy myśleć schematami.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#386713

myśleć schematami. Co jest też truizmem.

Symbolika nie odnosi się do żadnego fragmentu filmu, chodzi o całokształt "postaci", ale nie będę kopii kruszyć.

  Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Lotna

 

#386716

Niestety muszę się przyznać. Mam świadomość, że moje możliwości udowadniania tez niektórym postaciom są wybitnie ograniczone z powodu zawężonej percepcji owych postaci. Świadomy bezcelowości nie podejmuję takich działań.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#386748

Do Sulpicjusza

Lotna, 23 października, 2013 - 02:22

Nigdy czegoś takiego nie powiedziałam, ale proszę uprzejmie. :)
Być może widzę sprawy jednostronie. Co Pan proponuje zamiast męczenia się pisaniem blogów?

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!
------------------------------------------------------
Lotna, ten blagie, tfu bloger stosuje sztuczki erystyczne, by następnie udowadniać swoją tezę. Zrobisz jak będziesz uważała, ale ja doradzam zbywanie go milczeniem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#386736

Sztuczki erystyczne z nieśmiertelnym ad personam w dość ciekawy sposób połączonym z metodą ironicznej niekompetencji jako puenta do uogólnień i metody ukrytej petitio principii.

Podczas krótkiej wymiany zdań okazało się, że jednostronnie traktuję sprawy, których charakter i wielostronność pozostaje tajemnicą Sulpicjusza, że nie powinnam myśleć schemtami o trudnych i skomplikowanych sprawach, o których Sulpicjusz gdzieś wyraził swoją opinię i na koniec, że moja percepcja jest tak zawężona, że mędrzec taki jak Sulpicjusz nie ma co sobie zawracać głowy z udawadnianiem swoich tez - i tu oczywiście nadal chodzi o trudne i skomplikowane sprawy, które on ma na myśli.

Dziękuję, Dominiku, z przyjemnością skorzystam z Twojej doskonałej rady.

  Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Lotna

 

#386794

Sam jestem przerażony POstawą tzw. POlaków. To, co odbywa się obecnie to jakiś koszmar. W najgorszym śnie nie wyśniłbym, że śmierć tylu Ludzi w Smoleńsku może zostać tak zmarginalizowana, ośmieszona i poniżona przez - co by nie mówić - RODAKÓW. Bo jeżeli to nie Rodacy, to mamy obraz tego, jak silna jest w POlsce sowiecka i niemiecka agentura. Żydowska również.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#386701

i nie tylko manipulacji.
Dzieki propgandzie mozliwe bylo zwyciestwo rewolucjonistow francuskich a pozniej bolszewickich,zreszta francuska rewolucja tez byla bolszewicka wywolana przez zydostwo i angielskie pieniadze.
Manipulacja i ksztaltowanie swiatopogladu a wlasciwie odruchow Pawlowa zaczynala sie juz w przedszkolu teraz moze dopiero w szkole.
Film zawsze byl jako niby zywy obraz najlatwieszym detergentem na szare komurki.
Polsko jezyczny Zyd Wajda jest niczym innym jak zatrudnionym od poczatku okupacji zydokomuny w Polsce na najwyzszym stanowisku falszerza historji, oglupiacza,manipulanta,osmieszacza i propagandysty.
Jest to wrog NR.1 Polski.

Film Lotna jest zamierzona propaganda antypolska bo Zyd Wajda nie moglby przeciez zrobic innego filmu w ktorym
pokazal ulanow jako debili walcych szablami w lufe.

Ale zgadzam sie z tutaj z nasza LOTNA ze Wajda walczy wlasnie z tymi co ukazal na filmie.
Bo ten film mozna odebrac calkiem inaczej niz chcial ten parch. moze nie wszyscy moga tak odbierac jak ja,ale dla mnie udezenie szabla w lufe to przenosnia, symbol rozpaczy i
bezsilnosci, a zarazem wielkiej patrytjotycznej- mimo przewagi wroga,zacieklosci i checi walki.
Historja oreza polskiego zna wiele bitew wygranych przez wojsko polskie szcegolnie przez jazde kiedy to wrog byl o wiele silniejszy.

Codziennie patrze na moj obraz Jerzego Kossaka Bitwa pod Kutnem gdzie w 1939 roku Polska Kwalerja atakuje czolgi niemieckie, sa lance uniesione szable(NIKT NIE WALI SZABLA W LUFE CZOLGU) i nigdy nie przyszlo mi do glowy ze Kossak chcial pokazac glupote przedwojennego Wojska Polskiego,wrecz przeciwnie, pokazal ich bohaterskosc.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#386717

Dziękuję. Zgadzam się z Tobą w 100%, Wajda jest wrogiem nr 1 Polski i Polakow, bo wykorzystuje swój talent przeciwko nam, z bardzo dobrym skutkiem dla swoich niecnych celów. Na ironię, udało mu się to do tego stopnia, że imię Lotnej, która w jego filmie symbolizuje przedwojenną Polskę, jej kulturą i tradycję, między innymi jej waleczność, wywołuje skojarzenia nie z z wartościami, o których zachowanie walczymy i które Wajda chce w swojej twórczości uśmiercić, ale z samym znienawidzonym Wajdą jako symbolem zbrodniczej ideologii, której on służy.

  Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Lotna

 

#386804

powtórzę łacińską maksymę, która wiele tłumaczy. Myślę, iż nie można piętnować polskiego społeczeństwa od lat ogłupianego i okłamywanego przez rządowe media! Obrażanie się na rzeczywistość, Boga, historię to infantylizm, o który mego przedmówcę podejrzewać nie zamierzam. Sądzę, iż pańskie pretensje i frustracje powinny być kierowane pod zupełnie innym adresem, gdyż jeżeli będzie je pan adresował do Polaków, tych w mediach głównego ścieku też, to sam pan wykaże sukces rządzącej opcji, która zgodnie z dobrą, sprawdzoną metodą dzieli i rządzi! Raczej szukajmy tego co nas łączy, aby solidarnie przeciwstawić się antypolskim postawom i działaniom.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mika54

#386718

TAK właśnie jest jak Mówisz Miko54.

Zawsze jak słyszę i widzę tego typu argumentowanie,
że Polacy, to czy tamto, czy jeszcze gorzej,
to przypomina mi się Uroczystość Wieczorna w Bazylice Mariackiej w Krakowie Poświęcona Poległym, gdzie Po Mszy ŚW. Ten Rozmodlony wielotysięczny, powiedziałbym, wielesettysięczny tłum Polaków
Patriotów, szedł, szedł i szedł wypełnionymi po brzegi
uliczkami Krakowa.
Szedł długo.
obserwowałem od początku do końca i próbowałem sobie policzyć.
Taka zabawa w liczenie, choć ze mnie matematyk żaden.

Ile ludzi w szeregu na iluś tam metrach szerokości ulicy, mnożyłem sobie przez 100 metrów długości itd itp.
I brałem czas na tapetę, czas tej wędrówki nieprzeliczonych tłumów Ludzi, Polaków, Patriotów, pogrążonych w bólu i Pamięci.
O Tych, których zamordowano tam, W Drodze Do Katynia.

TEJ Najświętszej Polskiej Golgoty.
Zamordowano ICH dlatego, że Byli Elitą Narodu.
Polakami.
Patriotami.

krwawy pucz,
przejęcie władzy przez morderców.
Zrobiono z premedytacją DRUGI KATYŃ.

odhołowienie,

według ruskiego nazwanija z czasu Tamtego
Katynia, Pierwszego
z Wiosny 1940.

Niemcy w 39 zrobili Sonderaktion Krakau; ruskich było odhołowienie.
Inne nazwanie, cel ten sam. Uciąć Głowę Polskiego Narodu.
ucinają wciąż.

Liczyłem i liczylem ten tłum na ulicach Krakowa i wychodziło mi wciąż Kilkaset Tysięcy
Idących Ciemnymi Ulicami Naszego Królewskiego Grodu.

A na drugi dzień była demonstracja Pod Wawelem.

Jakże inna.

kilkunastu głupków z naćpanej hołoty z jakimiś
banerami idiotycznymi chodziło w kółko pod Murem Wawelu.

Z całym szacunkiem do Twego wpisu Grzechg, ale proponowałbym nie uogólniać i nie nadużywać słowa Naród i Polacy co to są ogłupieni.
Są ogłupiani, tak.
Ale przez ten antypolski rząd i antypolskie media, i antypolskie służby i antypolskie agentury.

Mordowani od 39 i wciąż.
I ogłupiani.
zgoda,

Ale to nie znaczy,
że ogłupieni !!!

Wciąż Trwają I Z Nimi Trwa POLSKA !

mimo niszczenia jej przez antypolski, agenturalny niby rząd.

Takie stwierdzenie,
uogólnienie, nijak ma się do Tych Setek Tysięcy, czy też milionów w skali Całego Kraju, co demonstrują swe przywiązanie do Polski, Polskości, Ojczyzny I Najświętszych Wartości.

To byłoby na tyle.
Z szacunkiem
rymopis

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#386724

tubą propagandy i wściekłymi atakami ideologów kłamstwa i zła w całej jego odrazie! Kiedy mi ciężko i źle, pamiętam, że stoi za mną szereg wspaniałych krewnych, rodaków, którzy nie wahali się w swoich wyborach patriotycznych, często zaświadczanych ofiarą najwyższą - własnego życia Pozdrawiam poetę z Krakowa, w którym na Cmentarzu Rakowickim spoczywa, mieszkająca  w mieście do 100 lat , ciotka Helena.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mika54

#386725

W oryginale zaimek jest chyba trochę inny: cuius. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

<p>ro</p>

#386740

Dzięki Bogu mamy Telewizję Republika, która już stała się obiektem niebywałym ataków, stając się obok TV Trwam wrogiem publicznym.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy Zerbe

#386722

Każda totalitarna władza zawłaszcza media. To jest oczywista oczywistość. Walka o rząd dusz, to walka, między innymi, z niezależnością przekazu. Czy media publiczne są polskie? Jeśli przyjąć, że mówią w języku rozumianym przez Polaków, to tak. Ale biorąc pod uwagę interes Polaków, to już nie.
Perfidne jest to, że oczekują zapłaty za swoją antypolską działalność.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#386734

Nawiasem mówiąc, miał. Od 1935 do 1943 nadawano w III Rzeszy regularny program TV.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#386735

Słyszałem, że w Wilczym Szańcu przepadano za powtórkami z przygód kapitana Klosa i psa Szarika.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#386843

To dowcipne, ale ja piszę o faktach. Hitler był prekursorem politycznego wykorzystanie tv. Stworzono nawet program masowej produkcji odbiorników dla ludu, analogiczny do programu volkswagena. Gdyby został zrealizowany, w ministerstwie Goebbelsa na pewno powstała by jakaś KRRiTV.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#386844

Przyznaję, nie wiedziałem, stąd te żarciki.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#386868

Bardzo proszę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#386869

1934 - Z gmachu hotelu "Prudential" w Warszawie rozpoczęto emisję eksperymentalnego programu telewizyjnego. Pokazano film fabularny Barbara Radziwiłłówna. Rok później zakończono budowę pierwszego toru kamerowego w standardzie 343 linii. W kraju jest 25 odbiorników telewizyjnych krajowej produkcji.

A po wojnie dopiero w 1952 (25 X) byl pierwszy, półgodzinny program telewizyjny nadany z Instytutu Łączności w Warszawie. Pokazano etiudę baletową. Można ją było odbierać na 24 odbiornikach w kraju. Rok później rozpoczęto emisję stałych programów Ustalenie wspólnych parametrów transmisji telewizyjnych dla krajów Europy Zach.; powstanie stowarzyszenia CCIR (Comitee Consultatif International des Radiocommunications)

Ale juz 1928 w USA rozpoczyna pracę pierwsza stacja telewizyjna nadająca wg "ramówki"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#386906

Niezależnie od tego, jak jest stara, w okresie międzywojennym medium "panującym" było radio. No, i oczywiście prasa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#386908

Na prawdę nie wiesz, czy tylko udajesz?

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

<p>ro</p>

#386744