Wiosenna ustawka TVN 24. Fikcje i fakty.

Obrazek użytkownika grzechg
Kraj

Premier Donald Tusk wstał tego dnia jakiś taki wyjątkowo rześki i natchniony. Pomyślał, a co tam, kupię żonie świeżutkie bułki na śniadanie. I wybrał się do pobliskiego sklepu. Za nim, w bezpiecznej odległości podążali funkcjonariusze BOR-u. Traf chciał, że w tym samym czasie, do małego sklepiku „Jaś i Małgosia” wybrała się również redaktora Brygida Grysiak z TVN 24. Był pierwszy dzień wiosny, i młodej dziennikarce też tak jakoś się zachciało świeżutkich bułeczek z ulubionego sklepiku przy Klonowej. Kiedy dochodząc do niego zobaczyła, jak radosny Premier wybiega z „Jasia i Małgosi” na chodnik z przezroczystą, ekologiczną torbą, w której radośnie podskakuje dziewięć chrupiących bułeczek, szybko skryła się w bramie. Wiedziała, że takie rzeczy nie co dzień się zdarzają. Było dopiero kilka minut po siódmej rano, więc musiało się stać coś wyjątkowego, skoro Donald Tusk o tej porze już chodził po ulicy. Skojarzyła, że może to przez ten pierwszy dzień wiosny, więc niewiele się namyślając zadzwoniła do Kuźniara i bez zbędnych wstępów rzuciła krótko:

- Macie pięć, siedem minut, potrzebuję satelitę w okolice Parkowej i Janka z kamerą, ale zaraz, bo chodzi o Tuska! – rzuciła Brygida i wyłączyła złotego smartfona.

Premier tymczasem, wesoło podskakując i pogwizdując szedł z ciepłymi bułeczkami w kierunku Parkowej i rozmyślał o tym, jak żona posmaruje je masłem i obłoży domowym dżemem truskawkowym. Poranne słońce oślepiało jego łagodne oczy. Nie widział więc rozradowanych emerytek, które go pozdrawiały, ani czającej się w wiosennej, wschodzącej zieleni drzew redaktory Brygidy. Gdy już miał skręcić w Parkową, usłyszał tylko – Brygida wchodzisz!, A potem:

- Radosna wiosna udziela się wszystkim, a dziś jej pierwszy dzień. To niepojęte, ale nawet nasz Premier, nie wytrzymał i z pierwszym promykiem słońca wybiegł po świeżutkie bułeczki do sklepu – mówiła do kamery i circa pół miliona „porannych” widzów TVN 24 słynna reporterka. Podbiegła do Donalda Tuska, zatrzepotała dwa razy rzęsami i ruszyła do wywiadu.

- Panie Premierze, jest po siódmej dopiero, a Pan już bułkami, tak sobie hasa po Belwederskiej, co się stało?

- Pani Redaktor, sam nie wiem. Kiedy pierwszy promyk słońca otarł się o mnie dzisiaj, pomyślałem sobie, kurna, że Małgosi się należy takie wiosenne chrupiące śniadanie – odpowiedział Premier i zniknął za bramą wjazdową.

Kiedy Brygida sądziła już, że to koniec jej farta, usłyszała znajomy sygnał swojego smartfonu. Dzwonił znowu Kuźniar, ale tym razem to on, bez wstępu, rzucił tylko: - Pędem pod Belweder! Prezydent za pięć minut idzie do pracy!

Redaktora zrozumiała aż za dobrze. Znowu ze sobą konkurują, znowu się licytują, ach te polityczne podziały. Pobiegła jednak szybko w stronę Belwederu, a tu rzeczywiście wychodzi z niego sam, we własnej osobie, Prezydent RP Bronisław Komorowski, ubrany na sportowo, uśmiechnięty, co nie było dla redaktory zaskoczeniem. Krew uderzyła jej do mózgu, podniecenie zawodowe sięgało zenitu, stres plątał chód dwunożny, ale dobiegła do Prezydenta i powiedziała: (oglądaj i słuchaj poniżej – od aut.)

http://www.tvn24.pl/-1,1738732,0,1,slucham-ptaszkow--obserwuje-wiewiorki,wiadomosc.html

Prezydent ruszył do pracy, Premier skończył jeść śniadanie, a Polska zdała egzamin w pierwszym dniu astronomicznej wiosny.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

O... przepraszam - wzrószające.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#237303

propaganda jak z komuny
PRL bis!

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#237304

 Nie ma się co martwić. Może to ostatni tuska...pierwszy dzień wiosny........ na wolności....

Na pocieszenie - wrzuciłam 10pkt. ;)

 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#237325

Widziałem pana Bronka, kiedy sapiąc maszerował dziarsko udając zaskoczenie obecnością TVN. Pewnie tuż po wyłączeniu kamer, wsiadło biedaczysko do limuzyny, gdzie dochodził do siebie po tych kilku krokach na pokaz...

pozdrawiam,
Harpoon

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrawiam,

Harpoon

#237354

Dziękuję bardzo za wszystkie komentarze, uznałem, że przynajmniej tak z rana przyda się lekka wiosenna notka.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#237357

Donek po bułeczki, Bronek na przechadzkę, a gawrony robią gniazda (i chyba to ostatnie jest najbardziej naturalne).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#237376

 Gawrony już odleciały.Zapomniały zabrać ze sobą takie wyróżniające się towarzystwo.

A szkoda!

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#237395

cały czas obserwuję z okna, jak sobie kombinują gniazda na (łysych jeszcze) drzewach. Pozdrawiam. /Lubię te ptaszyska, chociaż są średnio sympatyczne/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#237411

Coś mi tu nie pasuje.

Przecież Pan Płemieł robi zakupy w Biedronce.

Pozdrawiam Niepoprawnie z dychą

krisp

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#237561