Ta nikomu niepotrzebna walka z korupcją

Obrazek użytkownika Mieszczuch7
Blog

Premier zlikwidował stanowisko - powiedzmy umownie - ministra do spraw korupcji. To zły sygnał, niezależnie od tego jak słabym szeryfem antykorupcyjnym okazała się pani Pitera.

Rozwiązany został polski oddział Transparency International. To zły sygnał, niezależnie od tego, że był on od lat uwiklany w różne wstydliwe problemy finansowe i ludzkie konflikty.

Opublikowany został ostani ranking Transparency International, który wskazuje na generalnie ustabilizowaną, średnią pozycję Polski. To się będzie interpretowało jako pozytywny wynik i uzasadnienie do tego, by nic nie robić.

Dzisiaj na konferencji Fundacji Batorego prezentującej krytyczną ocenę realizacji rządowej strategii antykorupcyjnej, przedstawiciel Instytutu Spraw Publicznych, dr Grzegorz Makowski, wcielił się w obrońcę minister Pitery i poddał w wątpliwość w ogóle sens wymagania od rządu jakichkolwiek kompleksowych koncepcji, programów antykorupcyjnych. Według niego są one bezsensownym, nie dającym rezultatów, wymysłem organizacji międzynarodowych. I czego więc chcemy od tego rządu? Jakiej strategii? Jakiej polityki antykorupcyjnej? Przecież jest ona nikomu niepotrzebna!

Brak głosów

Komentarze

Ojejku! Jak ja się cieszę, że zlikwidował Tusek Piterze stanowisko i cały urząd do spraw nic nierobienia:) Szkoda tylko, że zgraja ciemnoty w naszym narodzie nagrodziła tą kobitę największą ilością głosów w okręgu:( To jest przykre. Skąd tyle ciemnoty w Polsce? Skąd tyle ludzi popierających kobitę za to, że przez 4 lata za 2 miliony złotych nic nie robiła?

http://www.foturysta.pl

Vote up!
0
Vote down!
0
#205005

Epitafium dla wspomnianej

Julia  ŚPitera

Vote up!
0
Vote down!
0

widz

#205037

mieszczuch7

Ciemnota sama uznaje się za jaśnie oświeconą i tak gremialnie głosuje. Tyle tylko, że im lepszy wynik wyborczy, tym szybszy wypad z rządu: Tusk nie lubi takich gwiazd.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

mieszczuch7

#205074