Totalne ośmieszenie się "autorytetów" opozycji ws odmowy nominacji sędziowskich przez Prezydenta

Obrazek użytkownika Mieszczuch7
Kraj

To mnie dziś naprawdę rozbawiło. Tzw. opozycja totalna poprzez swą tubę, TVN24, uprawia "jazdę" po Prezydencie, bo ten odmówił nominowania 10 sędziów sądów powszechnych na wniosek Krajowej Rady Sądowniczej. Powołuje się na tzw. autorytety, bo argumentów nie ma. Wśród nich jest np. socjolog Ireneusz Krzemiński, ekonomista Marcin Święcicki czy też psychiatra Bogdan Klich. Wszyscy oni stają się nagle ekspertami od prawa konstytucyjnego i bez zażenowania ośmielają się krytykować decyzję Prezydenta RP, prawnika, podważając jego konstytucyjne kompetencje. Ale pytany był też o opinię jeden prawnik - jeden jedyny prawnik, który zabrał głos - Borys Budka, i ten już ani pół słowem nie przeszedł z obszaru komentarzu politycznego na obszar komentarza prawnego. Decyzja Prezydenta może się bowiem nie podobać, być trudna do przełknięcia, ale nie może być w żaden sposób kwestionowana pod względem prawnym, o ile ktoś nie chce z siebie zrobić totalnego idioty.

Przypomnienie dla leniwych: KRS, zgodnie z ustawą, wybierać to może sobie własnych członków,  ale w sprawie powoływania sędziów w Sądzie Najwyższym, sądach powszechnych, sądach administracyjnych i sądach wojskowych oraz asesorów sądowych może tylko przedstawiać  wnioski Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej. I co dalej się robi z wnioskami? Rozpatruje się, czyż nie? Dalej więc to Prezydent  rozpatruje te wnioski i "powołuje sędziów", jak stanowi art. 144 Konstytucji.

PO-wski beton usiłuje forsować swoją kretyńską propagandę. Tak, Budka nie chciał, żebyśmy się z niego śmiali, OK. Mamy i tak niezły komplet pajaców.

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:17)

Komentarze

Budka już tyle razy robił z siebie pajaca, że jednorazowe poprawne zachowanie /wypowiedź/ nic już nie zmieni.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

To ya.

#1515699

 Witam! Doprowadzić lustrację i dekomunizację wymiaru sprawiedliwości do końca,zaczętą przez A. Macierewicza.Wtedy pozbędziemy się garbów historii które kładą się w poprzek na drodze Dobrej Zmiany! To naród jako suweren rządzi krajem poprzez wybranych przez niego przedstawicieli,czyli posłów! Trzeba wreszcie zakończyć tę hucpę POgrobowców i Sitwy w tle z zakodowanymi SBkami! Wyczyścić wewnętrzną agenturę wpływu! Pozdrawiam!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1515711

Idiotyzm tzw. opozycji jest powszechnie znany, ludzie ci oderwani kartka wyborcza od publicznego koryta wrzeszczą od tego czasu jedno tylko - musiny wrócic do władzy! A dlaczego ? Bo nie umiemy nic innego tylko kraść, korumpować i mataczyć....

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1515712