Rebeliantka – kłamstwo nawet w cv

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Zjęcie

Naprawdę dosyć już pohukiwań i ustawicznego pseudointelektualnego bełkotu mocno starszej paniusi z Czechowic. Kolejny atak na mnie połączony o oskarżenie niezapłacenia podatku w wysokości 2,40 zł (dwa złote i czterdzieści groszy), na dodatek pochodzące sprzed 5 lat nim mogłem mieć wpływ na firmę zakrawa już na szaleństwo.

Pomińmy jednak wątek osobisty. Popatrzcie na cv Rebeliantki, wysłany równo 5 miesięcy przed moim zaistnieniem w Galicyjskiej Szkole Zdrowia.

Rebeliantka pisze w nim, że m.in. jest dyrektorem Centrum Przedsiębiorczości przy Wielkopolskim Towarzystwie Gospodarczym. Tymczasem w 2011 roku, kiedy to cv było napisane, od ponad 11 lat nie było już śladu po WTG!

Dokładnie tak. Jak czytamy na stronie www Wielkopolskiej Izby Przemysłowo – Handlowej:

Jeszcze zanim doszło w Polsce do demokratycznego zwrotu zapoczątkowanego zwycięstwem wyborczym „Solidarności” 4 czerwca 1989 r., zrodziły się zalążki rozwoju późniejszej, indywidualnej przedsiębiorczości. Wówczas to przedsiębiorcy prywatni, prowadzący działalność gospodarczą w formie spółek prawa handlowego postanowili powołać organizację, która by ich chroniła i reprezentowała. Już wtedy intencją założycieli było powołanie izby gospodarczej, ale ówczesne przepisy nie dopuszczały możliwości istnienia takiej organizacji. Dlatego postanowiono zjednoczyć się w stowarzyszenie. I tak powstało „Wielkopolskie Towarzystwo Gospodarcze – Związek Spółek Zarobkowych”, które po dwóch latach prawdziwej walki o rejestrację, w marcu 1989 r. uzyskało status prawny.

Po wejściu w życie ustawy o izbach gospodarczych, przedsiębiorstwa zrzeszone dotąd w „WTG” powołały Wielkopolską Izbę Przemysłowo-Handlową. 10 października 1989 roku Sąd Rejonowy w Poznaniu zarejestrował ją pod numerem „1”.

tu:

 

WTG przestało istnieć i to tak mocno, że próżno szukać po nim innego śladu, jak tylko na kartach historii poznańskiej Izby.

Jak widać z krótkiego okresu istnienia WTG – marzec – październik 1989 r. (pół roku), Rebeliantka jako dyrektor Centrum Przedsiębiorczości przy Wielkopolskim Towarzystwie Gospodarczym nie mogła funkcjonować dłużej.

Pisanie więc w październiku 2011 roku, że jest tym dyrektorem nadal to zwykła ściema, a mówiąc bardziej parlamentarnie – to zwykłe oszustwo.

Dość symptomatyczne jest jednak, że po półrocznej współpracy nikt nie zaproponował Rebeliantce pracy w Izbie.

W 2011 roku, kiedy to starała się o przyjęcie stanowiska w Zarządzie Galicyjskiej Szkoły Zdrowia była osobą bezrobotną, nieprowadzącą żadnej działalności od kilku lat, nie opłacającą ZUS. Opowieści, że miała wówczas prowadzić wykłady nt. praktycznych aspektów dostępu do informacji w świetle Ustawy o dostępie do informacji publicznej to prymitywna hucpa jest. Przecież Rebeliantka nie raz dowiodła również na tym portalu, że nie zna przepisów prawa nawet na poziomie przysłowiowej przekupki z placu handlowego. Areszt jej brata jest aż nadto wystarczającym dowodem. 

O tym, że nie płaciła ZUS pisała zresztą sama, albowiem przy całym swoim zakłamaniu ma jeszcze tendencje ekshibicjonistyczne, co często prowadzi do zabawnych sytuacji, gdy zaprzecza sama sobie.

Tradycyjnie już zaprzecza, jakoby nie opłacała ZUS, jednak we wpisie na S24 z 25 lutego 2010 r. znajdujemy prawdę:

Gdy protokół został sporządzony, odłożyłam nożyk i w tym momencie młodszy aspirant Paweł S. rzucił się na mnie, przewrócił na ziemię i skuł kajdankami. Następnie wezwano pogotowie.

Lekarz pogotowia ustalił, że nigdy nie leczyłam się z powodu zaburzeń psychicznych. Ponieważ nie mam w tej chwili ubezpieczenia zdrowotnego, oświadczyłam, że rezygnuję z jakichkolwiek form pomocy medycznej.

https://www.salon24.pl/u/konserwatysta100/159471,zatrzymanie-i-psychiatryk,3

 

No to kto tutaj opowiada bzdury?

Wielka przedsiębiorczyni, która nawet nie dokonała rejestracji w ceidg, co oznacza, że po wyjeździe z Poznania nigdy już nie prowadziła działalności wyraźnie ma ludzi za durniów nie umiejących zajrzeć do jej własnego bloga!

Ubaw, i to po pachy, przynosi również wzmianka o „wydawnictwie”. Owszem, działało przez chwilę, i wydało nawet jeden plan Poznania… dzięki układom rodem z PRL jej chwilowego wspólnika. Ale potem rozpadło się na wiek wieków amen.

Generalnie całe to cv można potłuc, szczególnie zaś „opracowania” będące w istocie wpisami na jej własnym blogu.

Tak to wygląda w rzeczywistości.

Startowała Rebe do GSzZ? Startowała.

Nie udało się? Nie udało.

Nakłamała w cv? Nakłamała.

Zamieściła zdjęcia z czasów odległej młodości?

Zamieściła, czym... przekreśliła sobie szansę wyjścia z chronicznego bezrobocia.

 

I mimo to dalej łże. Tyle, że coraz łatwiej ją na łgarstwie złapać. 

 

26.02 2021

 

 

 

Grafika: 
Ocena grafiki: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.5 (głosów:9)

Komentarze

W krótkim cv przesłanym na prośbę Ewy Małysiak nie są wskazane okresy pracy w poszczególnych instytucjach, więc ich nie znasz. Znowu ordynarnie zmyślasz, "prawniku" po 18-letnich studiach. Poza tym ja miałam dożywotnio pracować w Centrum Przedsiębiorczości? Dlaczego? Założyłam własne firmy. Bez żadnych wspólników.

W Galicyjskiej Szkole Zdrowia - obecnie w likwidacji - przedstawiałeś się jako wiceprezes mimo braku wpisu do KRS.

https://rejestr.io/krs/179713/galicyjska-szkola-zdrowia

http://www.gszz.pl/wladze.html

Próbowałeś wraz z kilkoma osobami (m.in. ze swojej rodziny) przejąć powyższe stowarzyszenie założone przez innych ludzi i to się wam nie udało. Sąd rozwiązał to stowarzyszenie na wniosek nadzorującego urzędu i znajduje się ono obecnie w stanie likwidacji.

Bogu dzięki, że nie dałam się wkręcić w waszą działalność. Od tego czasu masz obsesję na moim punkcie, a liczba idiotyzmów, które zamieszczasz w internecie na mój temat, robi z ciebie krętacza ekstremalnie skompromitowanego.

Mam nadal całą korespondencję z panią Ewą, więc nie wciśniesz mi nieistniejących faktów. Marzenie o pracy w tym stowarzyszeniu?  Ty jesteś chory. Przecież w internecie są wasze sprawozdania finansowe, pokazujące skalę waszych "dokonań". Np. w 2012 r. :

http://www.gszz.pl/docs/2012.pdf

czyli (cytuję) "brak skutków finansowych", pomijając dotację PARP w kwocie 328 zł oraz udział w Konferencji Urzędu Marszałkowskiego, sfinansowany ze środków publicznych (kwota: 3231 zł).

Uprawiasz ciężkie mitomaństwo i nie wiem na co liczysz. Na techniki manipulacji rodem od Tymochowicza? Jemu też nie zorganizowaliście "studentów"?  Przecież do tego próbowaliście mnie zwerbować, do bycia u was wykładowcą.

Warto też przeanalizować te linki:

http://www.krs-online.com.pl/galicyjska-szkola-zdrowia-krs-171332.html

https://aleo.com/pl/firma/galicyjska-szkola-zdrowia/dane-finansowe

http://file:///C:/Users/Domowy/AppData/Local/Temp/BILANS_OPP_Uchwa%C5%82a_26.06.2018.pdf

https://www.imsig.pl/krs/0000179713

Tutaj ciekawy dokument o "sukcesach" wiceprezesa Jerzego T.:

https://rejestr.io/krs/179713/galicyjska-szkola-zdrowia/pomoc_publiczna

Galicyjska Szkoła Zdrowia to nie jedyna firma, którą zlikwidował Humpty. W internecie jest wszystko. Wystarczy zajrzeć.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1662985

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Ttj dwód:

< hrf="https://npprwn.pl/vd/przd-sdm-rb-n-ptrf-dpwdzc-n-njprstsz-pytn">https://npprwn.pl/vd/przd-sdm-rb-n-ptrf-dpwdzc-n-njprstsz-pytn

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6
#1662988

Część korespondencji pani Ewy M. do mnie, czyli jak rzekomo chciałam u nich zostać wiceprezesem:

Dnia 7-01-2012 o godz. 7:47 Ewa M..... napisał(a):

Dzień dobry Pani Krzystyno.

P O W O L I wychodzę na prostą...choć 'bandy', która chce nam zabrać firmę JESZCZE nie zlikwidowałam. Przesyłam link do stanowiska Urzędu Miasta Krakowa, które zostało opublikowało po 8 latach chodzenia i kłaniania się IM: http://ngo.krakow.pl/organizacja_i_prawo/9696,artykul,propozycje__stanowiska__opinie.html

To NOWY początek

- i nie mam ludzi do pracy w tych projektach (ani W....., ani Ch...., ani H..... NIE NADAJĄ się)...uf, pomyślę o tym później...(1) Może zna Pani jakiś podmiot społeczny w Krakowie z którym mogłabym rozmawiać o projektach finansowanych ze środków publicznych?

Ponoć na czwartek ma być gotowa nasza strona Internetowa (sprawdzian dla nowego informatyka) z Pani pakietem szkoleniowym i zaczniemy sprzedaż - tego modułu jak i innych. Będzie na tej stronie dział poświęcony PUBLIKACJOM z obszarów prawa skierowanym do organizacji społecznych. Nie ma mowy abym zabrała materiały np Nowemu Ekranowi - lecz chrakter tychże będzie zbiliżony - (2) czy mogłaby Pani przygotować cykl do publikacji na temat PRZEJĘCIA podmiotów gospodarczych przez 'złodziei'?

Pani Krzystyno - nie mam na razie pieniędzy, aby płacić za taką pracę ale mamy otwartą drogę do 1%: http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/711497.html

W roku poprzednim MPiPS zablokowało nam taką możliwość - dlatego piszę, że powoli wychodzę na prostą...

Pozdrawiam,

i proszę o odpowiedź na 2 zapytania oznaczone pobrubionymi cyframi.

EM

--------------------------------------------------------------------------------

Ps. Ujawniłam tą korespondencję, gdyż pani Ewa M. udostępniła mój list do niej, a Humpty kłamliwie go opisał. A więc konieczne było pokazanie oszustw tego tandemu. Co za obrzydliwe osoby.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1663000

to pokaż PIT-37 za 2011 rok. Niech ludzie, zobaczą, że "kłamię", a ty odnosiłaś sukcesy jeden po drugim. No śmiało. Zamiast tworzyć jakieś kolejne fejki. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1663012

https://niepoprawni.pl/comment/1662893#comment-1662893

Ten facet twierdził, że moje jedyne doświadczenie w zarządzaniu sprowadza się do półrocznego kierowania sekretariatem. Nigdy nie byłam kierowniczką sekretariatu, o czym wiedział m.in. z mojego cv przedstawionego prezesce Galicyjskiej Szkoły Zdrowia. Więc teraz z kolei twierdzi, że dyskwalifikuje mnie niesprawowanie dożywotnio funkcji dyrektora przy jednym ze stowarzyszeń w Poznaniu.  Ma mnie także kompromitować zawieszenie działalności gospodarczej na pewien czas. Ten facet utożsamia to z "byciem bezrobotną".

To nie prawnik, to wariat.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1662989

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

w cdg. n jstś nwt w wykrślnych. Ty drdzłś kmś w zkrs zrządzn? Chyb brt. t jk sdzł z szfą krywjąc sę przd Plcją. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6
#1662992

Bezspornie usiłowałeś wraz ze swoją rodziną przejąć cudze stowarzyszenie, a teraz zmieniasz temat - przy pomocy plugawego zmyślania nieistniejących faktów - i próbujesz odwrócić uwagę od swoich "dokonań".

Nie mam czasu na skompromitowanego "jurystę" i na domiar podstarzałego mitomana.

Pluj w lustro, bo wszyscy są już znudzeni twoimi bajkami. Poza tym, jesteś skrajnie niekompetentny, na co wskazuje podawanie bzdur, zmyśleń i kompletny brak sukcesów zawodowych.

Swoje kompleksy wyładowujesz na kobietach mądrzejszych od ciebie, a poza tym jesteś donosicielem na usługach lewaczek z "Wyborczej" i "korespondentem" "Otwartej Rzeczpospolitej".

Więc nie zawracaj głowy ludziom, bo ten portal zasługuje na rzetelne teksty i uczciwych blogerów, a nie na agresywne napaści i głupoty skapcaniałego trolla.

EOT.

 

Ps. Czterojęzyczny, luksusowy plan Poznania wydawałam przez wiele lat. Wszystkie wydania osiągnęły nakład około 500 tys. egzemplarzy, a zaprzestałam wydawania, gdy policja w 2007 roku bezprawnie zarekwirowała mój komputer z materiałami do planu i zwróciła ze zniszczonym twardym dyskiem. Śledztwo, które posłużyło za pretekst do zabrania sprzętu zostało umorzone, gdyż w żadnym z komputerów nie było najmniejszego śladu "poszukiwanych informacji". Tak się załatwia w Polsce prawicową konkurencję biznesową.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1662995

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

działalności, a "plan Poznania" wydawał i wydaje kto inny. Całkowicie odjechałaś, co chyba dla nikogo zaskoczeniem nie jest. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4
#1663011

Nie wie, że w Poznaniu było kilku wydawców map Poznania. W tym tacy, którym nie pasowała moja obecność na rynku.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1663023

Nic o tym nie wspominała, skarżąc się na zabranie komputerów i jeszcze chcąc wyciągnąć kasę pod nowym pretekstem. Nic nawet nie wspominała, że są jej potrzebne do pracy zawodowej, zresztą na takich gratach i to w tamtych latach nie zrobiłaby składu więc zapisać to se mogła listę telefonów. Przypisywanie sobie wydawnictwa jednego utworu to wyjątkowa żenadna błazenada. Co za brednie. Jeszcze trochę a zacznie twierdzić, że jest nie tylko wydawcą ale i producentem filmowym oraz aktorką, skoro wrzeszczy na filmikach w sieci. Łatwo sprawdzić, jej nazwisko lub nazwa firmy powinna być na wydawanym planie tylko po co, skoro dawno nie prowadziła działalności? Swoją droga plan z 1980. a wydany w 1991., raczej trochę zaczęło się zmieniać a do 2007. to już zupełnie nowe czasy.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1663025

skończyła żywot w zakładzie dla obłąkanych, dla odmiany podawała za twórczynię... wszystkich kieliszków do wódki na całym świecie. Im większa miernota, tym bardziej się nadyma w necie. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3
#1663028

zaraz się dowiemy, że ubecka mafia szatana była dla zniszczenia polskoetnicznej wybitnej menedżerki, naturalnie bez wzmianki jakie to układy były potrzebne w tamtych czasach i że praktycznie każdy musiał mieć korzenie w PRL. widac przecież, że zwykła absolwentka z fanfaronadą, nie udało się wejśc w biznes i politykę a potem kompletne odloty z krucjatą awanturniczo-pieniacką, za to wiele ukrywanych rzeczy, choćby zakładanie organizacji masońskiej, tylko po co się tak puszyć i robić z siebie jakiegoś wielkiego dyrektora? ktoś wyciągnie rozliczenia, nazwiska i powiązania i wyjdzie, że to poziom sekretarki obsesyjnie chcącej podrobić elitę. a wątek polityczny sięga dalej, gdy Rebe zrezygnowała to reszta rodziny siedziała w tym dalej i np. wbijała w prorosyjską "jedność narodu"

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1663031

nigdy nie wystąpiłam o odszkodowanie, choć mi się należało. Po raz setny podajesz publicznie kłamstwo. Zmyślasz też info na temat mojej firmy, które nijak się mają do faktów. Jesteś zwykłym szalbierzem.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1663036

chciałaś odszkodowanie za akcję policji, za zniszczone komputery, pisałaś sama, jest też w prasie. A za pobyt w psychiatryku nie? Od iluś miesięcy wspominasz że należy się nawet za to, że upadałaś podczas atakowania policjantki (uderzanej, duszonej, zagrożonej nożem) a to bo upadłaś do tyłu a z tyłu głowy ma być przecież pień mózgu. Ciągle wypisywaliście w necie i powiększaliście wymyślaną listę krzywd i zawsze była tam kwestia "naprawy sprawiedliwości", "adekwatnego odszkodowania". Oczywiście w przypadkach, gdy księża molestują i gwałcą dzieci to twoim zdaniem ofiarom nic się nie należy a można je jeszcze opluwać.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1663040

Jesteś oszust z uporem powtarzający zmyślone fakty.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1663043

próbuje sugerować, że istnieje obowiązek prowadzenia działalności gospodarczej.

Wolność gospodarcza jednakże polega na tym, że można działalność prowadzić lub nie, można też pracować lub nie, można płacić składki ZUS lub nie. W Polsce - na szczęście - nie ma przymusu pracy. I można podejmować decyzje, które wynikają z wolnego wyboru.  Ja podjęłam decyzję o zawieszeniu działalności gospodarczej na moje własne ryzyko i kierując się świadomym wyborem na temat tego, co było dla mnie w tamtym momencie najważniejsze. Nie korzystałam w tym czasie z żadnych świadczeń publicznych. Utrzymywałam się przede wszystkim z własnych oszczędności i umów o dzieło. Co temu psychopacie Humpty do tego?

Ubocznie trzeba zaznaczyć, że w Polsce jest za to zakaz oszukiwania. Humpty razem z kilkoma osobami usiłował przejąć cudze stowarzyszenie. Organ nadzorczy zareagował na tą sytuację, przeprowadził postępowanie nadzorcze i wystąpił do Sądu o rozwiązanie stowarzyszenia oraz jego likwidację (pismo PR-02.0750.308.2014)

Motywy wniosku organu nadzorczego były m.in. następujące:

  • nieważność kilku walnych zebrań stowarzyszenia (brak uchwał zarządu o zwołaniu zebrań, brak powiadomienia członków stowarzyszenia o zebraniu, fałszerstwa list obecności, w tym m.in. zamieszczanie na listach obecności nazwisk osób nie będących członkami stowarzyszenia lub nieobecnych, brak kworum),
  • brak zarządu zdolnego do działań prawnych,
  • przyjmowanie osób w poczet członków stowarzyszenia niezgodnie ze statutem.

Zwraca też uwagę, że bezprawnie został przyjęty do stowarzyszenia Jerzy T. , którego przyjął w poczet członków zarząd niezdolny do działań prawnych.

Źródło informacji: https://www.facebook.com/photo/?fbid=688692327888828&set=pob.100002442013689

Likwidacja stowarzyszenia nastąpiła Postanowieniem Sądu Rejonowego dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, wydział XI gospodarczy KRS, KR XI Ns Rej KRS 7552/14/422, w dniu 21. 11. 2019 r.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1663032

przeprowadzką do Czechowic, a zatem koło 2000 r. Wtedy zawiesić działalność można było tylko na dwa lata. Ale wtedy byłby ślad w ceidg. A że nie ma wniosek jest prosty. Rebe zakończyła działalność przed 2000 rokiem. Poza tym widzieliście na filmie, jak ona wygląda. Czy naprawdę wyobrażacie sobie, że ktoś mógłby korzystać z jej usług w zakresie prowadzenia firmy? ;)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1663059

Krysiu, naprawdę nie musisz się przed nikim na tym forum  tłumaczyć. Naprawdę :-)

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1663006

Ja demistyfikuję oszustwa i oszusta.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1663022

jakie chciał braciszek od Polaków za twoją namową? Zaraz ujawnię wasze niespotykane w dziejach Polski chciejstwo, "katoliczko", "patriotko" i dziennikarzyco bez redakcji i bez artykułów.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3
#1663029

Czekamy.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1663035