„W mule na 100 metrów w głąb”

Obrazek użytkownika AS
Kultura

     Nie wiem skąd i jak się narodziła polska fascynacja stroną Mirosława Dakowskiego; gdzie nie spojrzeć, tam da się zauważyć mnogość linków prowadzących do dakowski.pl – w szczególności wyławiam je w komentarzach tzw. narodowców i narodowców-przedsoborowców, czyli osób pragnących powrócić do odprawiania mszy po łacinie. Mogłabym całą tą sprawę zakończyć prostym podsumowaniem, iż jest to chwilowe dziwactwo, które prędko ustąpi z przestrzeni Internetu pod naporem rozsądku i niezaprzeczalnych faktów, boje się jednak, że mogę się mylić. A moje obawy nie są pozbawione sensu, gdyż, jak zauważyłam, rzesza czytelników szukających w Dakowskim dowodów uzasadniających wiarygodność własnych poglądów na stan rzeczy wcale się nie zmniejsza. Tymczasem, wiedza publikowana na dakowski.pl to głównie teorie spiskowe, oparte w dużej mierze na niewiarygodnych, zmanipulowanych materiałach, a nawet oczywistych fałszerstwach i kłamstwach.

Przeglądając dzisiaj notkę „Homeopatyczni patrioci”, autorstwa LOS_Polski, natknęłam się na komentarz pod notką, w którym został umieszczony następujący link do Dakowskiego:

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=30983&Itemid=100

Po otworzeniu strony znalazłam notkę, której autorem jest Adrian Lenz – „rzymski katolik, nie-posoborowiec” – a sama notka oparta jest na artystycznie przeinaczonym filmiku z YouTube, bo tylko takie są dla tamtejszych felietonistów ciekawe. Tutaj adres:

https://www.youtube.com/watch?v=3EH0YTeVWI0

Celem zaprezentowania tematu pozwolę sobie zacytować samego Adriana Lenza, który pisze o filmiku w sposób następujący:

__________________

Widzimy na nim fragmenty szkolenia, przeprowadzonego przez brytyjski think tank Chatham House, dotyczącego akcji medialnych jakie należy podjąć, aby wywołać wśród ludzi poczucie powszechnego zagrożenia pandemicznego. Z kontekstu wynika, że jest to instruktaż dla dziennikarzy i innych osób mających wpływ na opinię publiczną. Co prawda przykłady, którymi posługuje się prowadzący dotyczą „epidemii” świńskiej grypy, co sugeruje, że materiał ma już parę lat, jednak nie sądzę, żeby techniki, które miały zastosowanie wtedy, jakoś diametralnie różniły się od dzisiejszych. Na pewno te, stosowane obecnie nie są bardziej rzetelne.

Już dawno pozbyłem się złudzeń co do proweniencji wielkich, światowych „graczy”. Wiem, że panuje wśród nich zło i zepsucie aż do szpiku kości. Dlatego różne „szokujące” informacje, jakie do mnie docierają, rzadko wywołują u mnie emocjonalną reakcję. Jednak ten filmik sprawił, że żyłka mi zadrżała. Bo niby człowiek wiedział, że oszukują, że manipulują, ale żeby aż tak? Żeby mówić o tym tak otwarcie na oficjalnych konferencjach? A organizacja przeprowadzająca szkolenie to hardkorowy mainstream, nie jakieś tam płotki czy „skrajna lewica”. Wygooglajcie sobie: Chatham House – ogromna instytucja o międzynarodowej renomie. W swoim statucie podaje, że jej celem jest „budowa trwale bezpiecznego, prosperującego i sprawiedliwego świata”..., czyli innymi słowy - instytucja kontrolowana przez masonów...

__________________

 

Po przeczytaniu wstępu Lenza zaczęłam domyślać się, że mam do czynienia z czymś artystycznie spreparowanym, a po obejrzeniu filmiku zrozumiałam, że wcale się nie pomyliłam. Również stało się dla mnie oczywiste, że Adrian Lenz nie rozumie mówionego angielskiego, bo o oszustwo go przecież nie podejrzewam. Gdyby Adrian Lenz rozumiał angielski, to zauważyłby niezgodność napisów po polsku z treścią wypowiedzi przedstawiciela Belgii - a kim był ów przedstawiciel nie wiem, bo na sprawach europejskich mało się znam. Poza tym, to nie jest w tym wszystkim najbardziej istotne.

Otóż ten przedstawiciel z Belgii udzielił informacji jak zarządzać sytuacją kryzysową związaną z pandemią grypy. Filmik był krótki, mimo wszystko dało się zauważyć, że sklejono go z różnych kawałków, a sama konferencja była zorganizowana przez Chatham House co najmniej dziesięć lat temu (świńska grypa) W tych instrukcjach, podanych po angielsku, nie znalazłam niczego szczególnego. W razie pandemii rządy mają skupić się na ciągłym i dokładnym Informowaniu społeczeństwa o sytuacji, samej chorobie i jej skutkach, również o możliwości śmierci, przez dostępne media, aby obywatele nie szukali wiedzy w źródłach alternatywnych. Ja niestety zaliczam stronę Dakowskiego do tzw. alternatywnych źródeł wiedzy.

Tutaj przedstawiam kilka zdań po angielsku z tegoż filmiku i podaję ich tłumaczenie po polsku, jak również podaje napisy po polsku, które zostały użyte w filmiku dla potrzeb manipulowania polskimi widzami.

 • ”You have to be omnipresent the first day, or the first days, so you can attract immediate attention…”

  Znaczenie: Musisz być wszechobecny pierwszego dnia, lub w pierwsze dni, aby zwrócić natychmiastową uwagę (chodzi o informacje o niebezpieczeństwie pandemii dostępną dla wszystkich)

  Napisy od filmikiem: Musisz pokazywać się w każdej telewizji. Wszyscy muszą o tym mówić.

 • “You make an agreement with them that you will tell them all, and when they call you, you will pick up the phone…”

  Znaczenie: Umawiacie się z nimi, że wy(prasa, rząd) powiecie im wszystko, a kiedy oni(obywatele) do was zadzwonią, podniesiecie słuchawkę.

  Napisy pod filmikiem: Dogadujesz się, że powiesz im wszystko, jeżeli będą odbierać od ciebie telefony.

 • „When you do it then you can profit from these early days to get a (...) complete coverage of the field and they are not going to search for alternative voices there…”

  Znaczenie: Kiedy to zrobicie, wówczas możecie skorzystać w tych wczesnych dniach zapewniając pełne sprawozdanie na ten temat, a nie będą wyszukiwać alternatywnych głosów...

  Napisy pod filmikiem: „Wszystko jest zakryte tą wiadomością. Nikt nie będzie szukał alternatywnych źródeł”

Jaki z tego możemy wyciągnąć wniosek? A mianowicie taki, że lepiej jest poznać całość niż mylić się, błędnie odczytując wycięte fragmenty; a teksty obce powinny być właściwie przetłumaczone. Należy zachować rozwagę i nie wierzyć w przesłanie każdego filmiku, jaki znajdziemy na You Tube. Niestety, nie wszystko jest takie, jak się nam przedstawia na stronie Dakowskiego.

Przykre to jest, a tym bardziej przykre, że Adrian Lenz w oparciu o ten wideoklip gromi z „ambony” ku uciesze swego naiwnego audytorium takimi oto słowami:

„(...)dzisiejszy mainstream niczym nie różni się od sowieckiej propagandy. Kiedy oglądamy TVN czy TVP, to tak jakbyśmy czytali stalinowską „Prawdę” albo „Trybunę Ludu” – poziom dziennikarstwa nie to, że sięgnął dna, on ugrzązł w mule na 100 metrów w głąb.”

Gromki to jest alternatywny głos, choć nikt szukający rzetelnej wiedzy o świecie go nie czyta. Jednak ten głos robi wrażenie, bo i o masonach parę słów się znalazło, o ich globalnej konspiracji, ale też i o komunistach; a najważniejsze, o dziennikarstwie i jakie ono nie powinno być.

Ja jednak ciągle mam wątpliwości, czy ktoś piszący napastliwe notki na podstawie kilkuminutowych sfałszowanych klipów z You Tube posiada wystarczającą wiedzę aby upubliczniać tak krytyczne sformułowania na temat dziennikarstwa i dziennikarzy, skoro nie potrafi odróżnić fałszu od rzeczywistości.

 

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.9 (głosów:19)

Komentarze

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika kefas z giathalassy został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1669197

AS z mułu nie potrafi nawet podać linka do "niezmanipulowanego" filmu, który tak krytykuje. 

Prof. Dakowski jest wolnym człowiekiem, emerytem, którego życie NIE ZALEŻY od żadnego prezesa, więc ma własne poglądy jakie chce mieć. Na jego stronie można znaleźć najwięcej ciekawych informacji w bardzo krótkim czasie.

 Jeśli AS jest oburzona "jakością" tekstów na stronie www.dakowski.pl, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby SAMA AS udowodniła, że Profesor umieszcza tam jakieś kłamstwa, propagandę, sprawdziła i opisała to wszystko.

Nie taki bełkocik jak wyżej, tylko KONKRET poproszę! I najlepiej - wzorem profesora - pod własnym nazwiskiem, żeby nikt nie miał problemów ze skierowaniem pozwu o zniesławienie.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-9

Alina

#1669233

;)

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5
#1669240

!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-8

Alina

#1669246

Proszę nie pisać że to są poglądy Profesora Dakowskiego.Bo te znam bardzo dobrze .Pozwala na taki układ forum ze każdy może tam pisać co chce.I na pewno nie jest tam moderatorem.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Aman

#1669252

Proszę nie pisać że to są poglądy Profesora Dakowskiego.Bo te znam bardzo dobrze .Pozwala na taki układ forum ze każdy może tam pisać co chce.I na pewno nie jest tam moderatorem.

 

Dziękuję za bardzo za ważny komentarz. Nie krytykuję prof. Dakowskiego tylko stronę internetową, która nosi jego imię. To jest wielka różnica. 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

AgnieszkaS

#1669268

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

...jest na najwyższym poziomie jaki dziś można znaleźć w sieci.
Sam Profesor bierze za nią odpowiedzialność skoro podpisuje swoim nazwiskiem.
Odwiedzam tę stronę codziennie od kilku lat, niemalże od początku jej istnienia.

Nigdy nie było tam nic kłamliwego, bezsensownego i banalnego...jak ostatnio na Niepoprawnych.

Trzeba mieć wyjątkowo złą wolę lub siedzieć w mule aby nie widzieć jej wyjątkowych tematów, zalet i komentarzy samego Profesora.

No...chyba ,że się jest tak wybitnym blogerem jak janksero, który matactwa smoleńskie Macierewicza, Sakiewicza i Misiewicza ,pod przewodnictwem Janiggera uważa za "patriotyczne".

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-7

Verita

#1669272

Pani Verito,

Dziękuję za odwiedziny. Jest Pani wierną czytelniczką strony dakowski.pl, gdzie znajduje Pani prawdy objawione - wiem o tym. 

Daję pani 5* aby Pani komentarz nie zniknął, bo uważam, że jest ważny w dyskusji. Przedstawia widzenie świata tej drugiej strony.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

AgnieszkaS

#1669278

I ja dokładam swój plusik, oby ten komentarz był tu jak najdłużej :):):)  To miłe jak pozycje są jasno określone, a do tego doceniam poczucie humoru :) Pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1669317

Komentarz Pani Verity, który zniknął:

 

Strona prof. Dakowskiego jest na najwyższym poziomie jaki dziś można znaleźć w sieci. Sam Profesor bierze za nią odpowiedzialność skoro podpisuje swoim nazwiskiem. Odwiedzam tę stronę codziennie od kilku lat, niemalże od początku jej istnienia. Nigdy nie było tam nic kłamliwego, bezsensownego i banalnego...jak ostatnio na Niepoprawnych. Trzeba mieć wyjątkowo złą wolę lub siedzieć w mule aby nie widzieć jej wyjątkowych tematów, zalet i komentarzy samego Profesora. No...chyba ,że się jest tak wybitnym blogerem jak janksero, który matactwa smoleńskie Macierewicza, Sakiewicza i Misiewicza ,pod przewodnictwem Janiggera uważa za "patriotyczne".

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

AgnieszkaS

#1669343

I ja dokładam swój plusik, oby ten komentarz był tu jak najdłużej :):):)  To miłe jak pozycje są jasno określone, a do tego doceniam poczucie humoru :) Pozdrawiam.

AS- też nie chciałem aby ta strona zniknęła, to lepiej jak "pozycje są jasno określone", tak uważam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1669345

A gdzie napisałam jakie są poglądy Profesora?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

Alina

#1669293

Pani obraźliwe komentarze ad personam i epitety są tu niemile widziane. 

Ja nie krytykuję osoby profesora tylko stronę o jego imieniu. Może to zauważyć osoba, która czyta ze zrozumieniem.

Proszę komentować na bazarze Różyckiego - jest takie miejsce w Warszawie.

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-4

AgnieszkaS

#1669270

AS chyba nie bardzo rozumie co napisała we własnej notce?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-7

Alina

#1669294

Ten  kefasa z giathalassy skomentowany przez mnie jest taki: 

Czy można wyobrazić sobie żałośniejsze położenie? Na własne życzenie! Czy znajdzie się zaszczepiony dżentelmen, który uratuje ASa dziennikarskiego wywiadu? 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

Alina

#1669311

Always pissed off with.... pretty much everything.. /Kefas o sobie/

 

I'm sorry, so sorry, I wish I had known that earlier...

 

Best regards.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

AgnieszkaS

#1669319

 Miło sie słuchało.. , dzięki za chwilę rozrywki.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1669340

Specjalnie dla Pana z repertuaru American Outlaws - moje ulubione z Dzikiego Zachodu :)

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

AgnieszkaS

#1669341

Super :)

/ Dzięki, że Pani ruszyła dzisiejszy temat. Trochę "chodził za mną", ale odkładalem ciągle "na później"/.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

janksero

#1669342

:)

To ja dziękuję za wszystkie komentarze - te pochodzące od Pana i pozostałych komentujących osób.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

AgnieszkaS

#1669344

w mule i czule

 

z lubością tarza w mule

do kóz przytula czule

 

PS Oczywiście niejaki kefas!

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3

jan patmo

#1669202

Wena nie opuszcza...

Pozdrawiam Jana Patmo.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

AgnieszkaS

#1669285

Z tą weną to bywa różnie, zależy od kaprysu Muz.

Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1669359

ze względu na opanowanie jej przez kremlowskich pożytecznych idiotów. Z treści dominują świadomie zamieszczane tam materiały mające na celu wzbudzanie co najmniej nieufności wobec Polski, UE i NATO. To raczej miejsce, z którego czerpią zaburzeni. Widać zresztą na portalu, kto powołuje się na "objawione" tam materiały.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-4
#1669229

Myślę, że takich ludzi opcja sowiecka ma na świecie tysiące. Tak "morfologicznie" , po linii "dobrotliwy i niezależny naukowiec",   przypomina  trochę "prof". Adama Strzembosza, co to "dobrotliwie" zablokował reformę sądownictwa w Polsce, że to niby "sędziowie sami się oczyszczą" :) / To pierwszy Prezes Sądu Najwyższego 1990-98 :) /. Typowi "hamulcowi", jak trzeba to piasek w tryby w każdej ilości :). Ja traktuję go jako typowego "agenta wpływu", z ukierunkowaniem na kierowanie na fałszywe tropy, np. prof Dakowski ..." obecnie (2019 r.) skłania się do teorii, iż katastrofa smoleńska została sfingowana ". 

Jak sam mówi Dakowski, tak się chwali,  Macierewicz powiedział o nim, by go unikać, bo to "człowiek niebezpieczny". Jeśli A. M. tak    powiedział,  to powinno wystarczyć każdemu rozsądnemu i roztropnemu patriocie. :)

Kilka lat temu na rzucenienie okiem na osobę prof. Dakowskiego,   namówił mnie znajomy, wielki jego fan. Trafiłem na wywiad z nim o karierze naukowej, o dużym natęzeniu bzdur, taka wersja dla licealistów i studentów, co  głębokiej  komuny nie pamiętają. Jak ktoś to znajdzie, postaram się zanalizować i wykazać. Więcej nie zaglądałem, choć jego działalnośc ciągle jest "słyszalna", "ciągle ktoś go cytuje" :) jako "autorytet ".

A na "wikipedii" ogrom "wiadomości", jaki to opozycjonista od 81 r., wydawca, a najwięcej , jak strasznie i wielokrotnie w życiu był "dręczony" wieloma odmowami paszprtu. Bywa groteskowo jak np: " W 1984 odmówiono mu wydania paszportu na wyjazd nawet do NRD. Dostał go dopiero po odwołaniu" :).

To , że ktoś jest utalentowanym  i utytułowanym fizykiem, jeszcze nic nie znaczy. Prof A. Wolszczan np.,  z Torunia , jest " wybitnym  astronomem".

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

janksero

#1669251

O jego roli (i ś.p. prof. Przystawy) w opisaniu i upublicznieniu Afery FOZZ Pan nie słyszał?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-7

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1669259

Dakowski nie miał wtedy nawet 60-tki.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5
#1669274

dla innych tak.

Niezależnie od tego, jak dawno miała miejsce afera FOZZ i czy wolno dzisiaj lekcewazyć jej skutki, protekcjonalny stosunek do zasług profesora jest nieuczciwością i impertynencją.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1669287

A jakie to ma znaczenie? niejaka Rebeliantka zakładała osobiście lożę masońską i współpracowała z komunistami a lata później robiła z siebie wielką ultradewotkę antymasońską i antyesbecką

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-7

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1669280

Podaj z jakimi komunistami rzekomo współpracowałam i gdzie ta loża masońska, do której rzekomo należę.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1669284

Pani Rebeliantko z 18.24 h. Tak, tak, wszystko o jego zasługach jest w internecie, wiem czytałem :) Ale po co mam sięgać tak daleko, jego niegdysiejszy  wywiad sprzed kilku lat, spowiedź- dla mnie ściema, dotycząca   jego ścieżcki zawodowej wiele mi powiedział :) . Jak napisałem ściema dla nic nie pamiętających bo za młodych narodowców,  licealistów i studentow :) Nie mam niestety czasu na szukanie.

Ale wolę trochę świeższe rzeczy. Jego filmik z 12.04.21 Cytuję np. :....." Przedwczoraj, w telewizji nazywanej żartobliwie "polską", pojawil się filmik propagandowy ministra Macierewicza" .. :) Żartowniś :) Trochę mi go jednak żal, bo do końca będzie musiał odgrywać swoją rolę, a ma swoje lata, Widać, że już mu ciężko. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

janksero

#1669288

ale nadal nie wiem, co konkretnie zarzuca Pan profesorowi Dakowskiemu.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1669297

https://niepoprawni.pl/blog/humpty-dumpty/upadek-rzecz-o-gorzynskiej

o współpracy z esbekami sama wypisywałaś a w kręgach jakich osób byłaś jeszcze od komuny, to przecież wiadomo, na pewno nie nzs, kpn czy husarzy i wyklętych. po co udawać? napisałem, że ludzie się zmieniają a przynajmniej swoje maski, co na własnym przykładzie powinnaś wiedzieć najlepiej zamiast znów rzucać się na zasadzie byle przeciwko innym

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-7

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1669291

Podaj link do wypowiedzi, gdzie rzekomo pisałam o mojej współpracy z esbekami i "kręgami osób". Podaj nazwiska komunistów, z którymi miałam rzekomo współpracować.

Po raz kolejny rzucasz potwarze i powołujesz się na potwarze HD.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1669295

Panie Kontrik i Pani Rebeliantko, 

Uprzejmie proszę o nieprowadzenie dyskusji na tematy poboczne. Proszę to robić na PW.

 

Pozdrawiam Państwa.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-3

AgnieszkaS

#1669307

proszę być rzetelną i zażądać od tego Pana, aby nie zajmował się potwarstwem na Pani blogu. Mi nie sprawia żadnej przyjemności demaskowanie jego fałszywych oskarżeń.

EOT.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1669308

Strona jest tak urządzona, iż nie mam odpowiednich możliwości reagowania na trolling.

Dlatego proszę osoby zaangażowane o zaprzestanie dyskusji na tematy inne niż tutaj poruszony.

Dziękuję za podejście do mojej uprzejmej prośby ze zrozumieniem.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

AgnieszkaS

#1669313

Prof. Dakowski nie zmienił zdania i wciąż twierdzi, że to co widzieliśmy w Smoleńsku to "maskirowka".

Powiem więcej - po emisji 2 ostatnich filmów twierdzi tak JESZCZE BARDZIEJ, w dodatku precyzyjnie to argumentując - wystarczy zobaczyć jego wypowiedź, albo wpis FYM-a.

Trzeba mieć beton we łbie, żeby tego nie rozumieć (nie wymagam, żeby się z tym zgadzać, szczególnie przy nabytym humanistycznym braku wyobraźni technicznej ...).

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

Alina

#1669300

Ja spotkałem P. Dakowskiego 2 razy. To ten Pan pierwszy zawiesił w ubeckiej uczelni w S-ch sztandar "Solidarności".

Więc uszanujmy jego postawę, odwagę i patriotyzm. Mógł przecież zapisać się do ormo, pzpr a tego nie zrobił. Dzisiaj "bohaterowie" nie tylko że Go nie cierpią, ale opluwają zamiast być Mu wdzięczni. Słyszałem takie powiedzenie że: "w każdej bajce jest trochę prawdy". Nie da się powiedzieć że nie  jest jednym z walczących o sprawiedliwą Polskę. 

   

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Kolejorz

#1669363

 "Widać zresztą na portalu, kto powołuje się na "objawione" tam materiały."

 

Odbieram to bardzo podobnie, a mianowicie, że osoby czytające teksty na stronie Dakowskiego przyjmują wszystko to, co przeczytają niemalże za prawdy objawione. 

A ogólnie, w Internecie powstaje mnóstwo fałszerstw, różnego rodzaju falsyfikacji, podróbek i "udoskonaleń", na które należy zwracać uwagę i właściwie o tym jest moja notka.

 

Pozdrawiam.

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-4

AgnieszkaS

#1669271

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1669405

Ty ,AS, wpisujesz się w to ludobójstwo wraz z Kaczyńskim i Gawrionem i jego głównymi towarzyszami ,Tezeuszem i Humpty. A tu są dowody na to co robicie...popierając rząd morderców. /Verita/

 

Szanowna Verito, 

Osoba postronna nie jest w stanie otworzyć linku na stronie dakowski.com z tak ważnymi dowodami. Proszę o wklejenie tych dowodów we własnym komentarzu abym mogła się z nimi z całą powagą zapoznać. 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

AgnieszkaS

#1669414

Ten z głębi mułu najgłośniej krzyczy, że inny z mułu.

Alino z Warszawy, 100% racji.

Mimo to dziękuję AS za ciekawy link, którego nie znałem :-)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-8

--
Socjalizm jest nauką doświadczalną. Jestem przeciwnikiem doświadczeń na ludziach.

#1669249

Cześć

Mirka Dakowskiego znam już dobre kilkanaście lat. Nieco ekscentryczny profesor fizyki. Gdy zakładał swoją stronę, sam rzadko się produkując, starał się publikować materiały wartościowe. Lecz jak sam popadał w dziwny radykalizm, tak też jego strona zmieniała się coraz bardziej w gniazdo twórców i łowców sensacji. Przyznam, że od wielu lat już tam nie zaglądam.

Szkoda mi Profesora, bo kiedyś był to dzielny i rozsądny człowiek. Po wielu przykładach, jak tu szanowny ksiądz Zieliński, wiem, że nie każdy po 80-tce musi odpływać w świat absurdu.

 

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-4

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1669269

Cześć Janusz,

Nie wyobrażam sobie aby profesor Dakowski osobiście wszystko moderował i zdołał przejrzeć dokładnie wszystkie materiały - to jest raczej niemożliwie.

Wiele kontrowersyjnych tekstów jest jednak publikowanych pod jego imieniem, bo to jest imię strony. W mojej percepcji teksty te są kontrowersyjne nie dlatego, że wyrażają obce mi poglądy ale ze względu na to, iż często bazują na niesprawdzonych i nieprawdziwych informacjach. 

 

Dziękuję za odwiedziny.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

AgnieszkaS

#1669275

Oczywiście, że jego nazwisko ma przyciągać do czytania innych tekstów, rozpowszechniania sieczki informacyjnej, kierowania podatnych albo niedoinformowanych na mylne tropy. Po prostu on już jest zbyt wiekowy i za mało produktywny, by reagować intensywnie na zdarzenia. Po prostu daje "szyld", nazwisko. Chyba nie ma wyjścia. Od tej strony patrząc, to trochę żal starszego, zmęczonego człowieka. Bywa. Ale oczywiście prowadzi działałność dla Polski szkodliwą, jak przestrzegał przed nim Macierewicz. Przy czym jeśli byłby np."agentem wpływu", to niekoniecznie na rzecz polskiej centrali. Przecież takich osób w Polsce jest wiele. Uważam, że takie "zastanawianie się" jest uprawnione.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

janksero

#1669292

Dziękuję za odwiedziny. Pański komentarz jest wyjątkowo trafny, gdyż porównuje stronę dakowski.pl do szyldu opatrzonego nazwiskiem Dakowski. Teksty tam publikowane opatrzone są pieczęcią wiarygodności znanego nazwiska, a ich autorzy otrzymują licencję na wzbudzający respekt przekaz, tymczasem czytelnik odkrywa, że jest to tylko "licencja poetycka".

 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

AgnieszkaS

#1669301

Pociągnę temat trochę dalej. Tak jak go widzę. W czasach komunistycznych w Polsce wszystko było"tajne" . Czyż nie było tak, że na każdej najmniejszej stacyjce kolejowej wisiał znany znak, "Zakaz fotografowania" :)? . Pamiętam rok 1970-ty, gdy latem w wieku 15 lat, nieświadomie wszedłem  plażą nad Bałtykiem w obszar jakiegoś terenu wojskowego. I w plecaku miałem  aparat fotograficzny. To się narobiło :). Całą jednostkę postawili na nogi. No, prawie :) Na szczęście mialem tylko 15 lat, to w końcu dali mi spokój. Po prostu są procedury, i nie pisze, ile "szpieg" ma mieć lat. A co dopiero w Rosji?? 

Był na pewno utalentowanym fizykiem. Od 1959, tylko 22 lata, jako mgr. rozpoczął pracę w Instytucie Badań Jądrowych w Świerku. Otwartym z zgodą ZSRR i pracującym dla ZSRR. Dziś żaden młody tego "nie łapie", czasów i miejsca. Na tamte czasy, ten profil  to jedno z najbardziej tajnych i zabezpieczonych   miejsc w Polsce. Koło Warszawy, korzystające zapewnie ze specjalnej ochrony kontrwywiadowczej,  każdy pracownik w polu widzenia zapewne nie tylko polskich służb. Pracownikom niechętnie lub wcale wydawano  paszporty. Chyba że....slużby widziały  w tym jakies korzyści. Prawdopodobnie obowiązywał jakiś okres "karencji", ze względu na dostęp do "tajemnic państwowych". 

33lata, jako naukowiec trafił do centrum atomowego w Rosji, Instytut badń Jądrowych w Dubnej, dla ktorego pracowały wszystkie "demoludy". No, "stacyjka kolejowa" ani plaża to nie była :) Jedno z najbardziej strzeżonych miejsc w Rosji, każdy naukowiec i rodzina  sprawdzani pewnie do czwartego pokolenia. Bo przecież obcokrajowiec  miał  stamtąd wyjechać, a coś widział i wiedział. Maksymalna ochrona kontrwywiadowcza różnych służb, opiniowanie przed wyjazdem, obserwacja i opiniowanie w trakcie. To nie naiwni wtedy Amerykanie. Rozmowy, zapewne próby "pozyskiwania" przed i w trakcie. Angielskim się zapewne nie operowało, nie ta epoka, wyłącznie rosyjskim. A później widzimy, że jest... praca w Ośrodkach Jądrowych we Francji :). Ja wiem, "zaprosili", "wymiana naukowa" :) Żeby co? Żeby Francuzi poznali na jakim etapie są Rosjanie? :) Czy odwrotnie ? . Tylko licealista może uważać, że ot, tak sobie "puścili", po pobycie  w  Dubnej, by sobie profesor "dorobił" :) . Rosjanie ? :) . Rosjanie, gdy Rosją przecież zawsze rządziły służby ?:). Gdy temat w gruncie rzeczy wojskowy i strategiczny i ich oczko w głowie ?  Nie wydaje mi się, żeby w Polsce były ślady jakiekolwiek i czegokolwiek. :) . Jakby pan prof . Dakowski pozwał mnie np. do sądu o jakieś insynuacje, to wygrywa. Więc niech pozywa :) 

I ja pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

janksero

#1669325

Ciężko to czytać! To jakby mieć pretensje do Gawriona o to co napisała AS, albo H-D, czy równie wiarygodny kontrik. 

Ktoś Panią zatrudnił do wypisywania tego wszystkiego? czy to  z własnej inicjatywy i własnego mózgu?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6

Alina

#1669296

Wydaje się, że sam to wszystko zamieszcza a wiele dostaje mejlem. nie ma tego znów tak wiele, by nie dał rady szybko przeczytać, zresztą praktyką wielu osób jest zakładanie własnych stronek jako prywatnego archiwum tekstów z internetu. sam w necie przeglądam- czytam- szybko, po blogach również, z prędkością wolniejszego skrollowania myszą, dopiero jak coś zaciekawi, wtedy zwalniam, więc jest to możliwe nawet wobec masy tekstów. a co, jeśli spędza tak całe dnie? teksty zamieszcza sam- w rubryce "wpisał" charakterystycznie wpisuje autora tekstu (wg swojej wiedzy, bo czasem jest to 'ratownik medyczny"), często wstawia własny podpisany komentarz- czyli robi to osobiście, czasem nawet jakiś komentarz z mejla. stylizacja i kolory też wciąż podobne, więc sam wszystko "redaguje".

Przykład:

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=30959&Itemid=100

 

nie rozumiem natomiast zdziwień na tą osobą. to, że gdzies zaistniał i jest prof., nie zwalnia od niczego. pewna prof wybrała życie bezdomnej włóczęgi z kilkoma psami. inna znana jest z twierdzeń, że szczepienia zawierają nanoboty, zmieniające ludzi w zdalnie sterowane cyborgi. sam dakowski już lata temu mówił i pisał dziwaczne rzeczy. to antyewolucjonista, zaprzecza wpływowi człowieka na klimat, przeciwnik energetyki jądrowej, promieniowania telefonii itp. było tez coś baardzo kontrowersyjnego z religią ale już nie pamiętam. w ogóle nie rozumiem tego jarania się zbawcami i elitami z internetu i tu nie chodzi tylko mnie bo i w moim rodzinnym miasteczku ludzie, poprzednie pokolenia znaczy, by powiedzieli wprost acz neutralnie i z lekkim zdziwieniem, że ktoś tam pieprzy trzy po trzy i aż dziwne, że inni słuchają i się przejmują.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-9

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1669298

Kontrik! Masz 100% sieczki w głowie!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-6

Alina

#1669304

tym trzy po trzy, to pewnie kontrik nigdy sobie równych nie znajdzie

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1669430

a potrafisz odnieść się rzeczowo, czy sam tylko pieprzysz trzy po trzy i masz swoich bożków z internetu. no dalej, pokaż co napisałem nie tak, gdzie argumenty? w zamian powklejam przykłady słów dakowskiego z jego forum

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1669451

Z argumentami sprawa jest prosta, gdyż istnieje możliwość podważenia zarzutów; natomiast dakowski.pl podaje prawdy do wierzenia nie wymagające oparcia na faktach, a z takimi dyskutować się nie da, a nawet nie wolno.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

AgnieszkaS

#1669466

Oczywiście. Kłania się znany cytat Nietzschego "(...) jakże byśmy to mogli dowodami obalić?". To nie kwestia faktów czy wypracowanego światopoglądu tylko zestawu chętnie przyjmowanych twierdzeń, czyli wiary a ta bierze się z oczekiwań i potrzeb, których przecież nie zmienię ani nie zaspokoję wklejając jakiekolwiek obalanie fake news z netu, które z kolei jest bardzo niemile widziane- przecież niechciane wręcz obsesyjnie a jeszcze jest zamachem na dogmaty i ukazuje kogoś jako naiwnego głupka bądź wariata. Jakże jednak nie odwoływac się do argumentów/ autorytetów czy stanu psychicznego bądź wizerunku osób, cóż pozostaje poza śmieszkowaniem, skoro trudno nawet o tzw. metodę sokratejską a powszechne są również maski.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1669479

0balanie fake news z netu(...) jest zamachem na dogmaty...  /Kontrik/

Jest to najbardziej trafne podsumowanie dyskusji i wyjaśnienie dlaczego pały z ukrycia posypały się na słowa tego, kto śmiał je wypowiedzieć.

 

Zacytuję z Fake News i Post-Prawda, autorstwa Łukasza Iwasińskiego: 

 

A zatem wyrwana z tradycyjnych, hierarchicznych struktur, sieciowa technologia komunikacyjna, jakkolwiek ma wiele niezaprzeczalnych zalet, sprzyja generowaniu i karmieniu odbiorców „alternatywnymi faktami”, a w ostatecznej konsekwencji potencjalnie prowadzić może do „powstawania osobnych plemion żyjących w zupełnie innych przestrzeniach informacji” . Oddziaływanie fake newsów nie ogranicza się jednak do marginalnych środowisk zamkniętych w informacyjnych bańkach filtrujących. Wyraźnie przebijają się one do głównego nurtu debaty, kształtując opinię publiczną, do czego, zdaniem wielu komentatorów, przyczynia się popularność mediów społecznościowych, w szczególności Facebooka.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

AgnieszkaS

#1669495

Sądzę, że większym problemem dla wielu maluczkich jest dopłynąć do tego poziomu wiedzy, który ma prof. Dakowski w swoim wieku.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

Alina

#1669302

to typowy internetowy smietnik. takich stronek i blogów jest masa, więc dla każdego coś miłego. dlaczego akurat dakowski zbiera takie pierdoły bo to on decyduje i wkleja, kłamliwie podaje zamieszczającego jako autora, nieraz dopisuje swój komentarz. od czasu, gdy zajmował się Smoleńskiem zakonotowałem sobie, by pochodzić z ostrożnością. gdy inni łykali wszelkie bzdety, zwł. cierpisza, fym-a itp.

ale nie trzeba sięgać daleko, by pokazać bzdury i to nie byle jakiego blogera; zapraszam na wpis obok, gdzie ujawniono że Wałęsa to Żyd z jakimś ukrywanym nazwiskiem (jak powszechnie wiadomo, każdy podejrzany musi być żydem i to z żydowskim nazwiskiem) a w komentarzu kolejny geniusz odrywa, że żydem był i Mazowiecki. oczywiście, kto się sprzeciwi, ten sam żydek i antypolak. a potem oburzenie, jak ktoś nazwie Polaków antysemitami.

https://niepoprawni.pl/blog/satyr/lech-walesa-ps-frajer-pompka

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-7

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1669273

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

samozwańczego "doktora" powołuje się z pełną powagą na podobny ściek, ale niemieckojęzyczny. By było weselej osoba prowadząca nie ukrywa charakteru portalu i używa nicka  Van Helsing.

A za tym stoi rosyjska PRAVDA TV.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6
#1669277

Opara kiedyś z poważną miną powoływał się na artykuł niejakiego Tylera Durdena. Nie każdy kojarzy postać z "Podziemnego kręgu"

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1669281

ale nie trzeba sięgać daleko, by pokazać bzdury i to nie byle jakiego blogera; zapraszam na wpis obok, gdzie ujawniono że Wałęsa to Żyd z jakimś ukrywanym...

 

Taka jest niestety tendencja w polskiej blogosferze, wszyscy na ważniejszych stanowiskach muszą być Żydami. Nie sądzę aby to się miało prędko zmienić. Pokazuje to polski brak zaufania we własne możliwości. 

 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

AgnieszkaS

#1669282

to typowy internetowy smietnik. takich stronek i blogów jest masa...

Zgadza się. You Tube jest również zaśmiecone. Można tam znaleźć różne cudeńka - od sfałszowanych filmików pokazujących Billa Gatesa jako sprawcę i przywódcę NWO rozpoczynając, a na zmanipulowanych nagraniach "Rozmów niedokończonych" Radia Maryja kończąc. Zatem, przy oglądaniu filmików na You Tube zalecana jest ostrożność i sceptycyzm.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

AgnieszkaS

#1669320

AS! Dlaczego tylko YT trzeba oglądać z ostrożnością i sceptycyzmem?

 • A TVP
 • A TVN-24?
 • A Polsat?
 • A wszystkie inne?
Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

Alina

#1669327

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

za każdym razem. Jednak telewizja publiczna, Polsat czy TVN zdecydowanie bardziej dba o zgodność przekazu z faktami niż np. niejaki Ruskievicius, autor kilku wpisów na stronie Dakowskiego.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-7
#1669329

H-D! Jak czytam twoje komentarze i wpisy, to JESTEM  PEWNA, że prawnicy nie mają nic wspólnego z ludźmi myślącymi, a szczególnie myślącymi logicznie. 

Oprócz opluwania i ośmieszania nie masz żadnych argumentów w dyskusji, Należysz do kilku bardzo podłych dyskutantów o podobnym profilu psychicznym, którzy sami bez żenady mówią, że "pałują" bez uzasadnienia. Można się tylko domyślać, że czym skorupka za młodu nasiąkła, tym na starość trąci, i że to "pałowanie' tak im weszło w krew, że stosują we wszystkich sytuacjach życiowych.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

Alina

#1669334

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1669335

Ty sobie odpuść pisanie bzdur.

W jednym masz jednak rację H-D, kiedy piszesz, że:

"telewizja publiczna, Polsat czy TVN zdecydowanie bardziej dba o zgodność przekazu z faktami ..."

niż prof. Dakowski. Bo prof. Dakowski PODAJE FAKTY, TAKIE JAKIE SĄ, a media "dbają o zgodność [PRZEKAZU] z faktami"....

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

Alina

#1669336

liście stronę i puszczacie wyjęte z... nosa fejki. Dlatego Polacy nie zaglądają na tę stronę. Obawiam się, że Dakowski już dawno został odcięty od możliwości redagowania czegokolwiek na tej stronie. Teraz to jest rozsadnik kremlowskiej dezinformacji, od czasu do czasu wspomaganej tekstem jakiegoś rodzimego debila (vide: Ruskievicius).

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-7
#1669337

.... Dodajmy: w zakresie jaki jest im potrzebny do wykonania zlecenia odpowiedniego zmanipulowania  widzów.

Dotyczy to wszystkich wymienionych mediów!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

Alina

#1669338