GÓRALU CZY CI NIE ŻAL

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz
Blog

Historia zatoczyła koło.

Znów władza straszy restrykcjami, dławi opozycję, na ulicach bariery odgradzające rządzących od rządzonych, większość mediów kłamie, szaleje drożyzna, a co najgorsze, postępuje zapaść standardów moralnych grożąca zniweczeniem wielowiekowego dziedzictwa Rzeczypospolitej.

Ludzie tracą nadzieję na lepsze jutro.

Ale za każdym razem, gdy zbulwersowany pandemią rozmiękczania polskich mózgów tracę wiarę w Polskę, przywraca mi ją pieśń, którą zaintonował przed laty nasz kochany Papież.

Śpiewam ją razem z Nim – posłuchajcie proszę w całości, to niecałe 5 minut, a najważniejsza kwestia jest na samym końcu.

http://www.youtube.com/watch?v=he0Bt00_RLA&feature=related

Zapadły mi w pamięć Jego słowa, które sobie przypominam w trudnych chwilach. Że człowiek młody musi być silniejszy od warunków, musząc się przez te warunki przedrzeć siłą przebicia, pojętą nie jako talent kombinowania, ale jako siła tkwiąca w człowieku i wynikająca z jego wartości, wobec których wszyscy muszą zamilknąć...”

Jan Paweł II zaśpiewał przed laty „Góralu czy ci nie żal” milionom Polaków. Na filmie widać entuzjazm, który gdzieś uleciał.

Więc tak sobie myślę, że może byłoby dobrze byśmy na jesieni poszli do wyborów z tą góralską piosenką na ustach.

Krzysztof Pasierbiewicz
(nauczyciel akademicki)

P.S.
Święta za pasem, więc dzisiaj, w Wielki Piątek, drugi dzień Triduum Paschalnego upamiętniającego śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu, pragnę życzyć wszystkim bez wyjątku Internautom, a także Polakom, którzy nie żeglują w sieci, byśmy się znów poczuli szczęśliwymi ludźmi, jak wtedy, gdyśmy razem z Ojcem Świętym śpiewali naszą ulubioną biesiadną piosenkę.

A szansa jest duża. Za tydzień beatyfikacja naszego Mesjasza Narodów.

Brak głosów

Komentarze

Choć ważniejszy jest cel jaki chcemy osiągnąć

Vote up!
0
Vote down!
0

Maciej61

#154650