Nasz koncept Polski

Obrazek użytkownika AS
Idee

Drodzy Czytelnicy, zostałam dzisiaj  w pewien sposób sprowokowana do zamieszczenia tej krótkiej notki i filmików poniżej. Nie przygotowałam wcześniej tekstu, a więc robię to teraz - być może nieudolnie, bo bez planu, brudnopisu i na żywo. Filmiki poniżej są wypowiedziami Karola Beckera, polskiego Żyda z Izraela, a znalazłam je wczoraj na stronie Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” (potocznie Brama Grodzka lub Teatr NN). Jest to samorządowa instytucja kultury powstała w 1998 roku w Lublinie (Wikipedia).

Dowiedziałam się,  iż Yaron Karol Becker iż jest filozofem, historykiem, nauczycielem, pedagogiem, wykładowcą, dziennikarzem, tłumaczem symultanicznym, działaczem społecznym, orędownikiem dialogu międzykulturowego, działaczem na rzecz porozumienia izraelsko-palestyńskiego, byłym współpracownikiem Instytutu Polskiego w Tel Awiwie.

Ja nie oręduję tutaj za porozumieniem polsko-żydowskim w takiej formie, w jakiej najchętniej widziałby go Becker, gdyż myślę, że my, Polacy, mamy własny koncept państwa polskiego. Uważam nawet, że nie damy się sprowokować, tzn. odrzucimy emocje, aby działać na sposób długoplanowy, cywilizowany i inteligentny, byle tylko ten cel osiągnąć. 

Filmiki pozostawiam  do oceny Państwa. Niech każdy z Was zabawi się w psychologa, polityka,  pedagoga, i tak dalej, następnie odpowiednio odszyfruje te wypowiedzi dla poszerzenia własnej wiedzy.

Zwrócę tylko uwagę na jedno. Otóż, Karol Becker zaleca ażeby w opiniach nie generalizować, a krytykuje głównie nacjonalizm i wszelkie jego przejawy. Nacjonalizm jest największym zagrożeniem żydowskim w każdym kraju. Natomiast komunizm jest traktowany w sposób bardziej delikatny, a nawet nieśmiało usprawiedliwiany. Jestem pewna, że słuchając tych argumentów dokonacie Państwo jeszcze wielu innych odkryć. 

Filmiki:

]]>https://teatrnn.pl/dialogue/pl/karol-becker/]]>

 

]]>https://pl.wikipedia.org/wiki/O%C5%9Brodek_%E2%80%9EBrama_Grodzka_%E2%80%93_Teatr_NN%E2%80%9D]]>

Lublin, Brama Grodzka /Zszywka/

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (8 głosów)

Komentarze

Poświęciłem czas i obejrzałem.

Skomplikowane te relacje i nic nie wskazuje by się coś na dziś zmieniło
Temat rzeka

Vote up!
4
Vote down!
0
#1639438

Upadła patriotyczna wizja Ameryki Trumpa pod naporem wspieranej przez Rosję (żydowskiej) demokracji. Polska na własnych błędach nauczona musi wybrać grę trochę w cieniu, czasem grę pozorów, głównie grę chłodnej kalkulacji - wszystko to zamiast wielkiego frontalnego uderzenia.

 

Macie bowiem wiedzieć, że są dwa sposoby walczenia… trzeba być lisem i lwem.

/N. Machiavelli, Książę/

 

Życzę zdrowia i pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku. 

Pozdrawiam. 

Vote up!
5
Vote down!
0

AgnieszkaS

#1639449

Można się ogólnie zgodzić z tezami Beckera, ale jest miejsce do polemiki. Np. ilość Żydów - Becker twierdzi, że 25 - 50 tys. - ilość nic nie znacząca. Ronald Lauder (szef Kongresu Żydów, jeden z ojców chrzestnych TVN) mówił o 100 tys. Ale nie ilość jest ważna, ale znaczenie. Żydzi są znakomicie "rozstawieni" w sektorach mających istotny wpływ na państwo. Oprócz kultury, sądownictwa, min. finansów przede wszystkim media. Te media miały zasadniczy wpływ na fatalną opinię Polski za granicą. Krótko mówiąc - stale "obrabiają nam d..."
Wbrew opinii Beckera antysemityzm nie powstaje głównie z zazdrości. A może Żydzi sami sobie zapracowali na niechęć, czy brak sympatii?
Sama idea próby wzajemnego zrozumienia b. cenna.

Vote up!
6
Vote down!
0

Leopold

#1639488

 Te media miały zasadniczy wpływ na fatalną opinię Polski za granicą. Krótko mówiąc - stale "obrabiają nam d..."

 

Za czasów PO media, w szczególności te amerykańskie, były dla Polski łaskawsze. Ich traktowanie PiS, czyli rządu nacjonalistów, jest zdecydowanie wrogie. Nie dziwi mnie to, ponieważ na co dzień obserwuję bezwzględne ataki na Donalda Trumpa, pomimo że on już nawet nie jest prezydentem. 

 

Życzę szczęśliwego Nowego Roku.

Pozdrawiam.

 

 

Vote up!
3
Vote down!
0

AgnieszkaS

#1639505

Jak sobie posprawdzałem, to ten Teatr NN Ośrodek  Brama Grodzka /przed wojną Brama Żydowska/ jest o tyle "samorządowy", że miasto "samorządnie" na niego łoży :). Są wyłącznymi dysponentami kilku kamienic na Starym Mieście w Lublinie, na jedną nie tak chyba dawno dostali kilkanaście milionów dotacji na remont / biedni nie są :)/ Musiał bym jeszcze zapytać  i dopytać kolegi spod Lublina, który kiedyś mi to tłumaczył, uważając iż jest to swego rodzaju ideowa ekspozytura Michnika i GW na Lublin. Co prawda mówił, że miasto opłaca tam około 100 etatów, a ja teraz doliczyłem się tylko niecałe 70     https://teatrnn.pl/o-nas/pracownicy/   , ale razem z etatami oddziału  GW na Lublin to "siła ognia" , zapewne też w sferze promocji "gender" , nie najgorsza :). ( np. pozycje takie jak "Laboratorium nowe narracje" - 10 etatów czy "Dom słów" - 10 etatów, czy "Lubelska trasa podziemna" - 6 etatów, wydają się nie "biednie" obsadzone. Tą "trasą podziemną" miałem kiedyś okazję przejść, to chyba tylko ...ok 230 m :) . Lewactwo lubuje się w życiu "z kultury". :)

Idąc za zachętą, obejrzałem i filmiki, ale tylko dwa pierwsze. Z pierwszego dowiedziałem się m. in , że ...."strona polska w dużej mierze nie ma pojęcia, na ile Maksymilian Kolbe był antysemitą".., i że "problem triumfalnych bram (żydowskich, budowanych na powitanie sowietów wkraczających do Polski w 39 r. przez działaczy żydo-komuny ) jest "problematyczny", "nie wiemy dokładnie ile ich było ale... legenda taka istniała " :). W drugim filmiku wielokrotnie porusza temat, że nie wolno używać słowa "Niemcy" tylko "naziści" itd itp. Następnych filmików już nie obejrzałem. dziadzio "pokojowymi metodami" nieźle "miesza". Ale dziękuję za dobre chęci, stan swojej wiedzy na pewno poszerzyłem. Pozdrawiam.

Vote up!
3
Vote down!
0

janksero

#1639600

Intencje "przyjaznego" adwersarza i forma w jakiej on je artykułuje warto czasem poznać. Ja do tej pory sądziłam, że zabieg składania winy na nazistów zamiast Niemców był zainicjowany przez samych Niemców. Zatem, myliłam się.

Zwróciłam również uwagę na chełpliwą wyniosłość  wyrosłej na fundamencie polskości żydowskiej kultury w stosunku do słowiańskiego substratu, który przecież przez wieki był dla przybyszów źródłem intelektualnej stymulacji i cywilizacyjna ostoją. 

Uważam, że powinniśmy rozpatrywać pewne kontrowersje rzeczowo i na chłodno, bez prostackiego antysemityzmu, po to aby z całą powagą odsłonić półsłówka i aluzje dominujące w argumentacji żydowskich demokratów.

Pozdrawiam. 

Vote up!
1
Vote down!
0

AgnieszkaS

#1639611

PAMIĘĆ o tragicznych latach historii - HALLERCZYCY.
Wobec braku stanowiska Jana ksero oraz jego mocodawcy do moich i ostatniego postu, odsyłam chętnych tego portalu do źródła o Hallerczykach.

Są to wspomnienia adiutanta generała Józefa Hallera, Eugeniusza Małaszewskiego pt. „Opowieści z wojny polsko-bolszewickiej 1920 i inne wojenne historie.” Wydawnictwo AA Kraków.
Na początek zawarte w niej motto: „Walczył o Polskę, śpiewał dla Polski i umarł z myślą o Polsce” . Dla zainteresowania przytaczam niektóre opisywane wątki.
1.Służba w Murmańsku do zwalczania komunizmu z dyspozycji Austrii i Francji po 1914 r. 2. Tragiczne losy Polaków w niewoli sadystów komunistycznych jak: nacinanie i darcie żywcem pasów skóry, a następnie zakopywanie żywych, obdartych ze skóry w ziemi. 3. Zdarcie skóry nawet z polskiego konia i puszczenie go żywcem.
4. Śmierć w studni lepsza od gwałtu. 5. Oswojenie niedźwiedzicy białej i przywiezienie jej do Polski – zdjęcie. Niedźwiedzica była tak oswojona że podała łapę marszałkowi Piłsudskiemu. Jednak na skutek puszczenia jej ze smyczy do kąpieli za którymś razem straciła zaufanie do opiekunów i przeszła na drugi brzeg rzeki. Nieświadomi chłopi zatłukli skarb oddziału widłami zanim opiekunowie ją odnaleźli.
Czy nie OSTATNI DZWONEK aby te karty historii odsłonić przed młodymi. A może Polacy chcą powrotu tamtych lat dla swoich dzieci i wnuków. Jeśli nie, to mając środki, władzę medialną, spełnijcie ważną misję mając taki instrument jak NP. Na razie do naszych synów strzelają na granicy z proc jak do wróbli. Jedni cieszą się dobrymi posadkami, inni głupieją w kraju zachłyśnięci swobodą lewacką z Zachodu. Tylko że ta radocha może się niespodziewanie skończyć, a historia powtórzyć. O to i Wam chodzi. Bo mnie NIE.

Vote up!
1
Vote down!
0

Kolejorz

#1639789

@janksero z #1639616 do - https://niepoprawni.pl/blog/zygmunt-zielinski/bohaterowie-narodowi-do-wymiany#comment-form
Szanowny Janie Ksero.
Czy ja mieszam w kotle? Bluzgam, poniżam, pomawiam, wyzywam od głupków internetowych, od meneli, odbieram prawo głosu jak Wy? Dlaczego mam ukrywać to co nas boli; ciągłą walkę Polaków o Polskę prawą i sprawiedliwą i poszanowanie dorobku. Drugie; post był do Księdza Zielińskiego. Odpowiadam i dopowiadam bo mnie zmusiłeś. Wybrałem posłów i senatorów rzekomo prawych. Dzisiaj mój poseł z PiS-u dał nam na wójta milicjanta, który zamiast oczekiwanej naprawy wynajął bandę aby w biały dzień wyciąć u mnie zabytkowe drzewa które są właśnie dorobkiem m.in. właśnie Kapłanów o których opisałem w #1639614.
Ci Kapłani zanim zostali kapłanami znali gorzki smak budowy małej Polski – zagrody w szczerym polu z kamieni polnych, drewna, słomy i gliny. Nie tak jak mój poseł i milicjant którzy dostali prawa od „Władzi ludowej” Kapłani Ci byli dziećmi chłopskimi. Znali pracę od podstaw, niedostatek, głód, choroby, kalectwa i cierpienia. Z tego też byli wrażliwi, gospodarni, życzliwi i troskliwi. W miarę zdobywanej nauki w latach 30-tych i 40-tych ub. wieku wspierali pozyskaną wiedzą polskiego chłopa aby usprawnić im życie, budowę, prace ręczne w polu. Aby osiągali lepsze uprawy, czy doskonalili zagrody i ich ochronę. Sprowadzali twarde gatunki drzew dla osłony, ochrony odgromowej, dla materiału budowlanego, bowiem wiedzieli że jedno wyładowanie pioruna niszczył cały dorobek życia. Sprowadzali także sosnę amerykańską tzw. bankówkę – sosna o słoju równym, jednorodnym, wytrzymała na ugięcia. Dzisiaj 100-letnich drzew widocznych gołym okiem nie chciało się nowej władzy samorządowej pod kierownictwem milicjanta odróżnić, a i sprawdzić ich lokalizację wg map. Tak, mam wielki żal. Bo jak za UB, nikt z Urzędu Gminy do dzisiaj nie przeprosił, czy naprawił symbolicznie wyrządzoną krzywdę, choć poseł – nadzorca wie o tym wszystkim. Za to pojawiły się bezczelne manipulacje.
Jest jednak problem ważniejszy. Los żołnierzy Armii Krajowej i ich następców.
Po 1945-m jedni np. nauczyciele którzy uniknęli rozstrzelania, ukryli się gdzie się da. Chłopi – AK-owcy zajęli się ziemią. Niektóre ich dzieci wyfrunęły ze wsi i zachłysnęły się wolnością wuja Stalina i „Władzi ludowej”. Na wsi pozostali najmłodsi, bo jak Rodzice mówili: "sami nie damy rady, ktoś musi nam pomagać.Nasz dorobek i tak tobie pozostanie." Nieraz mówili; „opadamy z sił, nie mamy emerytury jak w mieście, chcemy abyś nam na starość podał szklankę wody.” Ci co poszli do miast pracowali tylko 8 godzin. Nie kwiczały im świnie. Nie ryczało głodne bydło. Nie suszyli trawy/siana. Mogli spokojnie wyjechać na wczasy. Zaś pozostali, pracowali na wsi od świtu do nocy. W słocie i w deszczu. Chów świń, drutowanie, hodowla bydła, karmienie, wypas, dojenie wszystko ręcznie. A do tego od gnoju przez orkę, siew, sianokosy, żniwa, omłoty też ręcznie w dodatku z różnymi wypadkami przy pracy. Tym którzy nie potrafili zapisać się do pzpr zleciało życie na pracy jak nie w polu, to w oborze. Dziewczyny odchodziły ze wsi , byleby nie wyjść za rolnika. Z tego spracowani ostatni synowie żołnierzy AK, to dzisiaj starcy bez rodzin, bez przyszłości, bez opieki na starość. Nikt dzisiaj nie szanuje tamtego pokolenia za wykarmienie narodu, nikt nie chciał i chce wiedzieć co groziło chłopu za nie oddanie kontygentów – zboża i mięsa dla reżimu.Tak wyszło tym którzy nie uciekli w porę z ziemi. Nie weszli w koligacje z UB, SB, PZPR albo nie sprzyjali „Władzi ludowej” od gminy poczynając, a przede wszystkim nie mieli „pleców”. Dzisiaj pozostały pomniki jak kapliczki, zabytkowe budowane w ramach dziękczynnych lub drzewa których moja władza samorządowa nie chce uszanować, jak inni nie chcą pamiętać o hallerczykach.
Mój poseł prawicowy chłopa chyba zna z obrazka ale powinien wiedzieć (pracował w jednej firmie) że pewna Pani w tej firmie jest córką hallerczyka. Dzisiaj ten żywy świadek historii, mógłby przedstawiać w szkołach za darmo fragment historii o latach heroicznej walki o Polskę na przykładzie własnego Ojca, a pan poseł PiS-u wspierając dałby dowód zaufania nam Polakom. Do zamiaru patriotycznego wychowania młodzieży. Ale czy chce? To co potrafi? liczyć pieniądze na biuro i dietę. Czy ktoś pomyśli że za chwilę może nie być żywego skarbu historii, a młodzież, dzieci nigdy żywej historii nie usłyszą. Do władzy pchają się jak widać dla dobrych posadek dla siebie, dla swoich dzieci i wnuków, tak jak część leworęcznych poszła służyć „Władzi ludowej”. Historia, pamięć, tradycja jak widać szczególnie władzy samorządowej u nas (a i gdzie indziej), nie jest potrzebna.
Sto lat temu, po rozbiorach na pierwszym miejscu był patriotyzm, walka o Państwo Polskie (Wielkopolska, Śląsk itd.) jakie zaszczepili wybitni Polacy a następnie Kapłani polscy. Jak widać historia nic nas nie nauczyła. Albo my nie chcemy uczyć się naszej historii. Dawniej zdrajcy jechali na Wschód. Teraz znaleźli wsparcie na Zachodzie dorabiając się na wyprzedaży majątku narodowego. W kraju bazują na sługusach co nienawidzą krzyża, Kościoła, Kapłana, Siostry zakonnej a nie mówiąc dorobku pokoleń.
Czy nie żyje nam się za dobrze? Beztrosko? Jedni przy korycie chapią kasę. Nie myślący lub niezaradni liczą na rząd, że ciągle będzie dawał, a szczujnia tvn podsyca ich „biedę” . To może potrzebny nam jest nowy reżim, jeżeli nie chcemy uczyć się historii a nie mówiąc jej śledzić i wyciągać z niej wniosków. Ten nowy reżim SŁONECZKA Peru i byłego króla Europy robi wszystko aby wrócić do władzy, jeśli go nie uprzedzi albo nie zastąpi jak napisał HD cyt. ” Koniec Imperium Białego Człowieka (czyli Cywilizacji, jaką znamy) nadchodzi w sposób demokratyczny, a zatem póki co nieunikniony.” Oby HD się mylił i dodam iż uwierzenie w szamaństwo Donalda T. będzie drogo kosztowało, szczególnie tych naiwnych. Ofiarnych Kapłanów z Chłopskich Rodzin z lat 30 i 40 tych ub. wieku już nie ma. Każdy kto zdobył wykształcenie za darmo, nie chcąc wąchać zapachu gnoju i innych zapachów na wsi. Został posłem, senatorem, wójtem, milicjantem, kapłanem, biskupem, europosłem i ma obowiązek bronić dorobku pokoleń, dorobku Polaków, suwerenności Polski a także i praworządności. Niszczenie kościołów i wandalizm winien być widziany, pokazywany i surowo karany. Jeśli będziemy dalej bierni czeka nas „demokracja” po holendersku jak przedwczoraj w Amsterdamie – PSY i PAŁY policyjne. A jeśli to będzie za mało resztę dopełnią wyznawcy islamu. Pozdrawiam Jana Ksero Więcej nie zamierzam naprzykrzać się prywatnemu portalowi i sitwie. Samym pisaniem nie naprawicie i nie pomożecie PiS-wi naprawić Państwo.
Ps. Jednych wyrzuciliście z tego forum. Mnie ograniczyliście do wypowiedz, cyt.” osiągnąłeś limit m komentarzy na dobę” z tego aby Ci odpowiedzieć podpiąłem się tu bez względu jak to sobie nazwiecie. Zaś co do życzeń, to życzę, abyście nie mieli takiej samotnej starości jaką mają na wsi niektórzy synowie żołnierzy AK, bo taka będzie bardzo bolesna. I może być bez podanej przez kogoś szklanki wody. A na to się zanosi.

Vote up!
2
Vote down!
0

Kolejorz

#1639709