Strajk mediów w obronie zysków z reklam

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

Włączyłam dziś [10.02.2021 kanał Planete+.  Na ekranie ujrzałam małą czarną plakietkę z napisem "Media bez wyboru".  Nie przeszkadzała ona jednak w podziwianiu uroków wyspy Ibiza.  Inne media są radykalniejsze emitując czarny ekran z napisem "Tu miał być twój ulubiony program".  Wszystko to jest efektem strajku mediów prywatnych protestujących przeciw wprowadzeniu przez PiS podatku od reklam {TUTAJ(link is external)}.  Protest planowany jest na 24 godziny - do jutra rana.  Rząd jednak jest nieugięty - patrz {TUTAJ(link is external)}.

  Reakcje na tę akcję są często ironiczne.  Mnie najbardziej podobał się bloger Stary Wiarus, ktory opublikował notkę "Petycja o przedłużenie protestu medialnego" {TUTAJ(link is external)}.  Trzeba bowiem powiedzieć, iż podatek od reklam jest jednym z nielicznych mogących liczyć na poparcie społeczne.  Wszechobecność reklam wszystkim już wyszła bokiem.  Są one znienawidzone.  Strajk mediów może budzić żywe uczucie "schadenfreude".  Media publiczne też pewnie się cieszą, bo na 24 godziny pozostały jedynymi dostarczycielami informacji.

  Jest możliwe, że wielu widzów TVN i podobnych stacji wyjdzie ze swej "bańki informacyjnej" i zacznie się interesować ofertą TVP, rozszerzając swe horyzonty.  "Protest mediów" może okazać się pożyteczny dla PiS.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:21)

Komentarze

Protest musiałby trwać przez tydzień, by ludziom klapki z oczu zaczęły opadać.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1661104

Ten "protest" jest podobnie komiczny jak przekazy opozycji...a podatek od reklam jest potrzebny...

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1661135

- jeden dzień to stanowczo za mało ;)

Są jakieś pomysły aby ich zachęcić do dalszego protestu ? - ja napiszę do nich e-maila aby się nie poddawali i całkiem wyłączyli swoje nadajniki (szkoda prądu :)

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1661138

Mogę się podpisać.
Tak jak piszesz,powinni wyłączyć wszystko
i do widzenia.
Dość kłamania i judzenia.
Won za Don!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

#1661203

Skończyl się piękny dzień, bez fejk niusów, opluwania rządu, dezinformacji. Da się żyć bez opozycji w mediach. Szkoda że już dziś wszystko wrócilo do "normalności" Szczekaczki już nadają

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1661140

media z wyborem

 

wspieraj bliźniego 

nie bądź potworem

płacenie podatków

świadomym wyborem!

 

PS Ale od szatańsko chciwych właścicieli merdialnych gigantów niczego takiego oczekiwać nie można. 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1661143

To zamknijcie swoją działalność gospodarczą i wynocha z rynku Polskiego.

W Polsce nie jesteście świętymi krowami, by nie płacić podatków.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

------------------------------------------
Dotknij Panie mego serca i oczyść je.
Niech Twój Święty Duch ogarnie mnie.

#1661147

że tylko 24 godziny ... a mogło być pięknie - gdyby tak n.p. 24 dni...

Chyba szybko się zorientowali , że ten "strajk" to klasyczny strzał w stopę ...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

ke-fas

#1661150

Najbardziej wymowne jest to, że całe te szemrane towarzystwo z Wolne Media wywodzi się w prostej linii z naboru na miejsce tych dziennikarzy których wywalono w stanie wojennym z pracy.
Na przykład taka Olejnik z tatusiem z SB wykształceniem zootechnicznym wylądowała w Radiowej Trójce

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1661175

Podatki muszą obejmować wszystkich odpowiednio do wielkości przychodów. To jest konieczne i sprawiedliwe. Poza tym media muszą być pod nieustanną kontrolą, aby były "odpowiedzialne" za wszelkie kłamstwa, prowokacje i manipulacje społeczne. Dotkliwe kary finansowe za wszelkie działania na szkodę Państwa i jego mieszkańców są bardzo ok..Poza tym namolne "wciskanie" w mediach wszędzie reklam,  staje się już nie do zniesienia...

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

RAK

#1661177

Oni po prostu zapomnieli zaplacic za prad i dlatego nie emitowali swoich oszukanczych programow.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1661201

Jutro w TVN pojawią się pewnie badania z których będzie wynikać, że wszyscy Polacy są przeciw opodatkowaniu reklam w mediach, nawet ci którzy już nie żyją

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1661204

Znów w komentarzach bicie piany i klepanie się po plecach, a ja sie zastanawiam co można zrobić, jak zachęcić twórcę pierwszego Onetu - pana Kluskę, by chwilowo zawiesił swoją pracę na roli i stworzył Onet-2

Swoją drogą nie wydaje mi się realnym by podatek ten wszedł w życie. Nie media to sprawią. To Neo-Targowica. Tak jak ponad 200 lat temu tak i teraz Polacy własnymi rękami pogrzebią Polskę. Marszałek senatu, jeden z przywódców Targowicy, właśnie dał haniebny występ we wszystkich mediach publicznych. Również Gowin, V-kolumna, znów torpeduje te poczynania. Czy polski rząd kiedykowiek uzyska możliwość rządzenia tym krajem? Swoją drogą to chciało by się powiedzieć że sami się o to prosili. Każdy polityk wie że rząd ma tylko 100 pierwszych dni na zainicjowanie reform. Ci już mieli 2x100... i co?

Jak długo rządzący będą się obawiali utraty władzy, tak długo żadne prawdziwe reformy nie zostaną wprowadzone. A efektem będzie i brak reform i utrata władzy. Rozdawanie pieniedzy podatnika nie jest reformą. To potrafi każdy. Osobiście straciłem nadzieję juz dawno...

Maszeruj albo giń!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1661211

Każdy głupi tak. Zauważ, drogi przyjacielu, że każde wydawanie pieniędzy z naszych podatków jest rozdawnictwem. Na wojsko, na policję, na twoje zdrowie, czy na emerytury, czy te pieniądze są bezczelnie rozkradane. I niestety, gdy te pieniądze wydaje ktoś głupi, mamy to, co zawsze mieliśmy od komunistów.

Wydawać trzeba umieć, tak aby wydawany pieniądz zarabiał drugie pieniądze, trafiał tam, gdzie jest najbardziej potrzebny i nie był ponad wszelką miarę ani marnowany ani rozkradany.

A tymczasem popatrz: "wskaźniki Polski „na zielono”. Wysoka wiarygodność i niskie ryzyko budżetowe: "Jeśli spojrzeć na „Debt Sustainability Monitor 2020”, czyli „Monitor stabilności zadłużenia 2020” przygotowany przez KE, to szef polskiego rządu rzeczywiście ma powody do satysfakcji. Polityka gospodarcza ostatnich lat doprowadziła do sytuacji, w której nasz kraj jako jedyny w całej UE jest całkowicie „na zielono”, jeśli chodzi o wskaźniki stabilności, wiarygodności i niskiego stanu ryzyka finansów publicznych."

To naprawdę trzeba umieć zrobić. A to własnie ta cholerna opozycja wmawia ludziom, że tę robotę, której nie widać, każdy głupi potrafi zrobić, ponieważ jest to "rozdawnictwo". Tacy faceci jak na przykład ten ostatni z ostatnich mówców, Tomasz Grodzki może rzeczywiście tak myśleć. Ale jest to jedynie świadectwo jego głupoty.

A weź taki przykład rozdawnictwa, jak to słynne 500+. Cała sztuka polega na daniu pieniędzy ludziom na tyle potrzebującym, by te pieniądze natychmiast wydali na to, co jest im najbardziej potrzebne. I w ten sposób następuje nakręcanie rynku, jedni kupują, drudzy produkują i sprzedają. Suma takich ruchów daje taki efekt jaki jest opisany w tym raporcie „Debt Sustainability Monitor 2020”. Tak jest, pomimo pandemii i innych parszywych obstrukcji. To rzeczywiście trzeba umieć zrobić.

I o tym nasza chrzaniona opozycja pojęcia nie ma. I nigdy nie miała. Oni autentycznie uważają, że zamiast tego co oni traktują jako rozdawnictwo, lepiej te pieniądze ukraść. I na tym polega ich głupota. A głupio kraść, rzeczywiście każdy głupi potrafi. Dlatego mają taką chcicę na władzę. Dajcie im władzę, a oni już wam pokażą. Czarną dziurę w rzyci.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

michael

#1661247

"DZIEŃ BEZ KŁAMSTWA" minął i przemówił Tomasz Grodzki. Użył sformułowania dotyczącego "mediów zwanych dawniej publicznymi". W treści swej mowy zamieścił twierdzenie, że wprowadzenie opodatkowania reklam w wolnych mediach nie jest sprawą pieniędzy, ale jest zamachem na wolność słowa w wolnych mediach, dokonywanym przez aktualny autorytarny rząd, który jest porównywalny z huntą Wojciecha Jaruzelskiego i totalitarną przemocą stanu wojennego. Pan Tomasz Grodzki twierdzi, że aktualny rząd polski dąży do zniewolenia i odebrania Polsce wszelkiej wolności, od wolności słowa poczynając.

Można by wyciągać wniosek, że wolność słowa zapewniane przez polskie media publiczne jest naszą głupotą, ponieważ polega na tym, że nasze media publiczne pozwalają im i nam na wolność słowa, którą to wolność jest przez totalitarną opozycję i posiadane przez nią media wykorzystywana do szerzenia zniewag i kłamstw, w agresywnej antypolskiej kampanii wojny hybrydowej. Niestety tak zwane "wolne media" wolnymi nie są, co ten właśnie "strajk mediów" udowodnił. Te ich rzekomo wolne media są jak zorganizowane pododdziały wojsk dezinformacyjnych, które są jak sfora psów prowadzonych na smyczy w antypolskiej napaści realizowanej w jednolicie dowodzonej wojennej grze operacyjnej. 44 kompanie.

Ale przecież my, stając w obronie wolności słowa nie jesteśmy głupcami, wolność słowa jest święta. Faktem jest to, że wojska dezinformacyjnej armii starego reżimu, nie mogą korzystać w swoim działaniu z wolności słowa. Wolność słowa nie jest tym samym co wolność kłamstwa i prawo do swobodnej dezinformacji. Jest wolność słowa, nie istnieje żadne prawo do dezinformacji.

Dlatego można by zacząć od pociągania uczestników kampanii dezinformacyjnej do odpowiedzialności karnej. Zastanówmy się wspólnie nad propozycjami rozwiązań prawnych, najlepiej w formie projektu ustawy zastosowanej w obronie wolności słowa, przeciwko wrogom państwa polskiego realizującym dezinformacyjną napaść w operacjach antypolskiej wojny hybrydowej. 

Ta ustawa mogła by być tak skonstruowana, by na przykład pan Tomasz Grodzki mógł być natychmiast pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Przecież ten pan nie miał prawa korzystać w swoim przemówieniu z prawa do wolności słowa, ponieważ ten pan działał jako funkcjonariusz państwa polskiego, który w tej sytuacji miał obowiązek występowania w imieniu polskiego państwa i jego interesie. A pan Tomasz Grodzki nadużył swojego stanowiska służbowego i wykorzystał je do wygłoszenia antypaństwowej, niezwykle obelżywej opinii, która była faktem dezinformacji.

Najsurowsza karą w tej procedurze powinna być infamia.

To już nie jest tylko sprawa obrony dobrego imienia naszej Ojczyzny. To jest obowiązek odparcia wrogiej napaści dezinformacyjnej.   

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

michael

#1661219

W USA debatują nad impeachmentem byłego prezydenta ! W Polsce jest problem z odsunięciem kopertowego przeciw któremu już zebrano ponad 100 obciążających zeznań. Czyżby oszust i łapówkarz miał dotrwać na stanowisku do końca kadencji? To wstyd i hańba dla Polski!

Nie da się tego w żaden sposób odkręcić nawet gdyby facet dostał zarzuty po zakończeniu kadencji sejmu! Masakra czy historia naszej demokracji po drugiej wojnie musi być ubabrana ludzkimi szmatami?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1661223

   Witam! Czas wszelki, aby zradykalizować i znowelizować zapisy w kodeksie karnym o jawnej zdradzie Polskiej Racji Stanu. To "orędzie" Grodzkiego właśnie jest tego przykładem, czyli wroga celowa działalność przeciw Polskiemu państwu. Kto tą agenturę uprawnił to jakiegoś orędzia? Bezkarność rodzi przyzwolenie. To nie scenariusz wolnego słowa, wolnych mediów, to działanie agenturalne. Podobne skrajne antypolskie wypowiedzi i działania Targowicy, powinny być natychmiast ścigane przez prawo. Parlamentarzyści i samorządowcy, szczególnie powinni swoim działaniem służyć ojczyżnie. Czas przerwać radykalnie tą jawną działalność zdrajców i kolaborantów w Polsce. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1661254

#1661225

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

michael

#1661230

Tak jak sie z tego podatku ciesze, tak samo mnie irytuje TVP info z ich ciaglym powtarzaniem, jacy to ludzie sa z tym programem informacyjnym zadowoleni. Ta jednostronnosc przekazu nie daje wam do myslenia?I to ciagle powtarzanie sie, to jest chyba gorsze, niz za Goebelsa. Mnie to wkurza. Daliby wywiad z kims   rozsadnym, kto powiedzialby, ze dla rownowagi na rynku informacyjnym  TVPinfo musi  istniec, bo inaczej TVN- y by nas zakrakaly.

A Gowin znowu knuje, jak sie dowiadujemy od lewakow: on i jego partia sie rozlamuja, bo Gowin nie poprze PISu  w tych podatkowych planach.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Gosia

#1661386

Marusz Walter, firma ITI założona w Panamie 1984r.Jan Wejchert firma Konsuprod założona w 1976r. W III RP Wejchert i Walter zostali właścicielami telewizji TVN. Z poparciem Jerzego Urbana i Czesława Kiszczaka

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1661493