Nowy szef CDU Laschet: tak dla Nord Stream 2

Obrazek użytkownika Gallus Anonymus
Świat

16 stycznia Armin Laschet, którego ogromną zasługą jest to że od 1994 jest częścią aparatu partyjnego CDU został wybrany w głosowaniu dygitalnym na szefa CDU. W pierwszej turze głosowania aparatczyk Norbert Röttgen otrzymał 224 głosy, aparatczyk Armin Laschet 380, agent internacjonalnej finansjery Friedrich Merz 385. W drugim głosowaniu Laschet dostał 521, a Merz 466 głosów – głosy na Lascheta były zaparkowane u Röttgena. Inną sprawą jest to, że najprawdopodobniej część delegatów głosowała na Lascheta, ale baza partyjna była za Merzem.

Ze względów prawnych głosowanie dygitalne musiało zostać potwierdzone przez głosowanie listowne. Liczyły się tylko te głosy które nadeszły do centrali CDU do w piątku 22 stycznia do godziny 11. Kilkanaście godzin później przyszła radosna wiadomość: z 1001 elektorów w wyborach wzięło udział 983, ważnych głosów było 980, Laschet otrzymał 796 ważnych głosów, czyli 83,35%. Mniej niż Hitler, Ulbricht, Honecker, Merkel lub Schulz.

Proszę brać przykład z Niemiec: co innego mówić i co innego robić – to jest CDU. Chrześcijańska Demokracja. Baza partyjna była w większości za Merzem, delegaci głosowali na Röttgena i Lascheta, potem na Lascheta i Merza, a w ostatniej listownej turze 275 Merzów zakreśliło krzyżyk przy Laschecie.

Takie jakie są wybory w największej niemieckiej partii która od 2005 roku stawia kanclerza, taka jest niemiecka polityka. Niemcy rozgłaszają poprzez swoje multilingwistyczne media propagandowe jakimi to oni są demokratami i wzorem dla całej Europy, co nie przeszkadza niemieckim politykom robić interesy w imieniu niemieckiej gospodarki z różnymi dyktatorami, a następnie wyśmiewają się po kątach z polityków swoich państw satelickich krytykujących łamanie jakichś tam praw człowieka.  

***

Merkel z „Führerem“ (ełbasem) Kazachstanu Nazarbajewem

https://tiny.pl/r1frh

***

Przykładem takiego nadwornego dowcipnisia brukselskiego jest Radek Sikorski. Otóż w czwartek 21 stycznia parlament europejski uchwalił rezolucję by Niemcy nie zezwoliły na dalszą budowę gazociągu NordStream2 z powodu łamania praw człowieka czego przykładem był zamach na Nawalnego. W ten sam czwartek renomowany niemiecki tygodnik giełdowy Wirtschaftswoche zapytał Radzia co o tym sądzi. Radzio powiedział, że oczekuje od nowego szefa CDU, że ten odejdzie od tego projektu oraz ostrzegał Niemcy, że te nie powinny się przed Rosją czuć bezpiecznie. U niemieckich biznesmenów (wielu z nich posiada mieszkania na Florydzie i w Kalifornii) - czytelników wydania online musiało to wywołać salwy pustego głupiego śmiechu.

W dzisiejszym sobotnim wydaniu Frankfurter Allgemeine Zeitung Laschet powiedział wywiadzie, że próbę zabójstwa Nawalnego trzeba potępić, utrzymać sankcje oraz że Rosja w wielu sprawach jest przeciwnikiem, ale są też ważne tematy w których potrzebujemy Rosji. Takim tematem jest dokończenie gazociągu NordStream2. 

Laschet sprzeciwił się oficjalnie Zielonym, którzy są za zaprzestaniem budowy projektu, ale wyciągnął rękę w stronę SPD i FDP. Być może zwiastuje to ambicje kanclerskie Lascheta, te posiada też i szef siostrzanej partii CDU - bawarskiej CSU Söder, ale o tym zadecyduje głosowanie w kwietniu. Jeżeli Laschet zdecyduje się na kandydaturę to oznacza, że jego celem jest najprawdopodobniej kontynuacja koalicji rządowej z SPD, partii mocno prorosyjskiej, lub z FDP.   

https://www.wiwo.de/politik/ausland/nord-stream-2-polnischer-aussenpolitiker-sikorski-hoffe-auf-lernkurve-bei-laschet-/26840008.html

https://www.faz.net/aktuell/politik/inland/interview-mit-armin-laschet-auch-mit-friedrich-merz-17160064.html

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)

Komentarze

Czy za fundacją ratującą Nord Stream 2 stoi Schroeder?

Czy pomysłodawcą fundacji ekologicznej, której celem jest obejście sankcji amerykańskich i uratowanie projektu Nord Stream 2, jest były kanclerz RFN Gerhard Schroeder? – zastanawia się tygodnik „Der Spiegel”.

Władze niemieckiego kraju związkowego Meklemburgia-Pomorze Przednie na początku stycznia powołały fundację ekologiczną, której celem jest ochrona uczestniczących w budowie gazociągu niemieckich firm przed sankcjami ze strony USA. Materiał „Rosyjski U-Boot” ukazał się w najnowszym wydaniu niemieckiego tygodnika.

Jak twierdzi „Der Spiegel”, pomysłodawcą tego wybiegu jest były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder. Zaangażowany w projekt polityk SPD miał rozmawiać o takim rozwiązaniu z premier Meklemburgii-Pomorza Przedniego (MV) Manuelą Schwesig we wrześniu, przy okazji koncertu muzyki symfonicznej w Schwerinie. To właśnie wtedy powstał pomysł Fundacji Ochrony Klimatu i Środowiska Naturalnego, przeforsowany następnie przez panią premier w lokalnym parlamencie.

https://www.dw.com/pl/czy-za-fundacj%C4%85-ratuj%C4%85c%C4%85-nord-stream-2-stoi-schroeder/a-56322101

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1659190

a pomysł powstał w rządzie landu.  

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1659277

Właśnie przed chwilą (godz 14) ukazał się artykuł o Lindnerze (FDP) którego celem jest koalicja rządowa z Laschetem. 

https://www.spiegel.de/politik/deutschland/fdp-chef-christian-lindner-ueber-armin-laschet-cdu-laschet-kann-kanzler-a-20455c33-1e47-4bfa-8a22-6c851197f043

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1659201

CDU to gromada bezideowych koniunkturalistów i banksterów...tyle zostało z chrześcijańskiej demokracji....

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1659266

odwrócony o 180 stopni w porównaniu do lat 1990ych. 

 

Merkel 2002 w Bundestagu: nie dla ustawy o migracji (SPD, Zieloni)

Merkel krytykowała w roku 2002 w Bundestagu niemiecką ustawę imigracyjną projektowaną przez Zielonych i SPD: "Mamy troski, obawy i pewne rozpoznanie, że tutaj ponownie odbędzie się wędrówka do systemów zabezpieczenia społecznego. To jest powód, dla którego mówimy nie" (Wir haben die Sorge, die Befürchtung und auch die sichere Erkenntnis, dass hier wieder eine Zuwanderung in die sozialen Sicherungssysteme stattfinden wird. Das ist der Grund dafür, dass wir Nein sagen.)

http://www.documentarchiv.de/brd/2002/rede_merkel_03-01.html

 

Zjazd CDU 2003 Merkel o zakazie noszenia chusty na głowie oraz o chrześcijaństwie w konstytucji UE

Rede von Frau Dr. Angela Merkel vor dem 17. Parteitag der CDU 2003 in Leipzig:

Kopftuchverbot und Christentum in der europäischen Verfassung 

www.zeit.de/reden/deutsche_innenpolitik/200349_merkelcduparteitag/seite-12

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1659278

Merkel 2010

a my jesteśmy krajem, który przyjął zresztą na początku lat sześćdziesiątych gastarbeiterów, a teraz [oni] mieszkają z nami.
My się łudziliśmy.
Powiedzieliśmy, że oni tutaj nie pozostaną. Kiedyś odejdą.
To nie jest rzeczywistość i oczywiście był koncept robimy tutaj multi-kulti, i żyjemy tak sobie obok siebie i cieszymy się z siebie wzajemnie.
"Koncept multi-kulti nie udał się, absolutnie się nie udał"..

und wir sind ein Land, das im Übrigen Anfang der sechziger Jahre die Gastarbeiter nach Deutschland geholt hat, und jetzt [sie] leben sie bei uns. Wir haben uns 'ne Weile lang in die Tasche gelogen. Wir haben gesagt, die werden schon nicht bleiben. Irgendwann werden sie weg sein. Das ist nicht die Realität, und natürlich war der Ansatz zu sagen, jetzt machen wir hier mal Multikulti und leben so neben 'nander her und freuen uns über 'nander.
Dieser Ansatz ist gescheitert, absolut gescheitert!

https://www.youtube.com/watch?v=B9XJEE90wco

18 czerwca 2011 roku pani dr Merkel stwierdziła w swoim przemówieniu. " Musimy zaakceptować, że liczba przestępstw kryminalnych popełnianych przez młodocianych migrantów jest szczególnie wysoka" (Wir müssen akzeptieren, dass die Zahl der Straftaten bei jugendlichen Migranten besonders hoch ist.)

Merkel 2011 Videobotschaft: Wir müssen akzeptieren, dass die Zahl der Straftaten bei jugendlichen Migranten besonders hoch ist.

od min. 1.40

https://www.youtube.com/watch?v=CVnTpEaGNU0#t=133

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1659283

    Witam! Nord Stream 2 prawdopodobnie ukończą. Ale mnie osobiście interesuje równorzędny temat. Tu, trzeba zdecydowanego nacisku na Niemcy, aby Niemcom nie pozwolić odkręcenia kurka odbiorczego. Wszak w niedrożnej rurze z zamkniętą zasuwą na końcu nic nie popłynie i zostanie pusta rura. Czas przygotować sankcje na Niemcy. Mieliśmy ostatnio Niemiecką solidarność szczepionkami inaczej, teraz mamy przykład narzucenia Niemieckiej solidarności energetycznej inaczej, czyli nieuprawnionej hegemonii Niemiec strukturami UE. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1659399